Některé hloupůstky, jako třeba USB klíčenky ve tvaru komiksových postav, si...

Některé hloupůstky, jako třeba USB klíčenky ve tvaru komiksových postav, si možná i rádi koupíte, u jiných vám zůstane rozum stát. Třeba jen nad jejich cenou. | foto: Jan Kužník, Technet.cz

Za tyhle hloupůstky bychom naše peníze neutratili ani ve Vegas. Co vy?

  • 54
Las Vegas (Od zpravodajů Technet.cz) - Každý rok přijdou na svět tisíce naprosto zbytečných produktů. Velká část těch s elektronikou uvnitř je představena v lednu v Las Vegas na veletrhu CES. Máme pro vás výběr našich favoritů, za které bychom své peníze rozhodně neutratili.

Každý problém se tady na výstavišti v Las Vegas stává tím nejpalčivějším. I kdyby to snad ani ve skutečnosti nebyl problém. Horký nápoj, který jste si právě koupili v kavárně, je příliš horký, dodržet denní pitný režim je těžké a zapamatovat si, co máte v ledničce, ještě těžší. To je jen krátký výčet těch nejzásadnějších problémů, které trápí současný svět a které se rozhodli vývojáři několika firem navždy vyřešit. Nebude to zadarmo.

Láhev na pití za 5 000 korun

Spotřební elektronika je o tom, že to, co jedni vyrobí, jsou druzí ochotni za určitý obnos „spotřebovat“. Pokud si tedy o některém z následujících výrobků myslíte, že má pro vás „za ty peníze“ cenu, neberte naši kritiku vážně a klidně si ho kupte. Jen počítejte s tím, že příští rok touhle dobou začne v Las Vegas opět někdo tvrdit, že řešení vašeho problému je vlastně někde jinde.

Chytrý kelímek Ember ochladí vaše kafe na pitelnou teplotu. To prostě potřebujete mít. Svítící číslo udává aktuální teplotu nápoje ve stupních Fahrenheita.

Společnost Ember přišla na to, že je vlastně obrovský problém, pokud si ve Starbucks koupíte kafe a ono je příliš horké. Co s tím? Jednoduše si ho přelijete do termoláhve Ember, která vám ho zchladí na vámi nastavenou teplotu. Po celé dvě další hodiny ji dokonce dokáže udržovat. To vše za 130 dolarů (3 200 Kč). Pomineme-li fakt, že kvalitní termosku, která udělá v podstatě stejnou práci a nikdy ji nedojde energie, pořídíte za dvě stovky, zůstává nám obdivuhodné dílenské provedení a působivé využití technologií. Design hrnku má na svědomí stejná firma, která určila vzhled sluchátek a dalších produktů Beats. Ember lze samozřejmě ovládat skrze speciální aplikace na chytrém telefonu. Bez toho by to nešlo.

Pokud by se vám tři tisíce za láhev snad zdály málo, můžete si pořídit LifeFuels. To je sportovní chytrá nutriční láhev, která nejenže pohlídá váš pitný režim, ale umíchá vám i jakýkoliv iontový nápoj. V základu vyjde na 199 dolarů (4 950 Kč). V ceně je 130 dávek vybraného nápoje (vodu si musíte doplnit vlastní).

Funguje to docela chytře. Do horní části láhve vložíte příslušné cartridge s koncentráty nápojů, přes mobilní aplikaci si nastavíte, jak výživný či ochucený nápoj chcete pít, láhev zabliká, na displeji zobrazí informace o nápoji a uvolní koncentrát do vody. Podle jiné aplikace, která zaznamenává, kolik jste aktuálně spálili kalorií, dokáže láhev sama namíchat příslušný iontový nápoj. Podobně pohlídá podle výdeje energie a času i pitný režim. O výdrži baterie se výrobce nezmiňuje.

Chytrá láhev LifeFuels vás stáhne o téměř 5 000 korun a navíc zatíží vaší kapsu i jinak. I prázdná je totiž relativně těžká (cca. 350 gramů).

Znovu jsme vynalezli boty?

Jako z nějaké parodie na sci-fi film vypadají boty od společnosti Digitsole. Dámy a pánové z této firmy se v podtitulu názvu chlubí tím, že znovu vynalezli boty. To má zřejmě spočívat v tom, že do nich dali baterii, nacpali dovnitř vyhřívání, senzory pohybu a přes Bluetooth je propojili s mobilem. Zcela zásadním zlepšením, které přináší zcela novou dimenzi nošení, je funkce samozavazování a samorozvazování bot.

Do společnosti, do divočiny i na sport jedině ve vyhřívaných samozavazovacích botách od značky Digitsole.

Když v nich dorazíte na návštěvu, nemusíte se ohýbat jako běžný smrtelník, stačí nahmatat v kapse mobil a spustit aplikaci, počkat až se boty spárují (případně aplikaci restartovat a zkusit zapnout a vypnout Bluetooth) a jediným stiskem tlačítka dát povel pístům, které zvednou mohutný jazyk. Boty jsou rozvázané, můžete je sejmout. Nezapomeňte vypnout vyhřívání (vnitřek boty může ohřát až na 38 stupňů). Při odchodu si stačí boty nazout a ony se utáhnou automaticky. Stejně jako ty, co nosí Marty McFly v Návratu do budoucnosti. Má to jednu podmínku, musí být dostatečně nabité. Pokud nemají šťávu, musíte je utáhnout ručně (nebo dobít) opakovaným mačkáním tlačítka na patě boty.

Boty samozřejmě umí zaznamenávat počet ušlých kroků i spálených kalorií. Cena ani nestojí za řeč. Za 450 dolarů (11 200 Kč) pořídíte celý jeden pár těchto úžasných bot.

Koukni se, co máme v ledničce

Taky se vám neustále stává, že koupíte o 60 vajec víc než potřebujete, protože v obchodě zapomenete, že 100 vajec už doma v lednici máte? Kazí se vám v ledničce jogurty a vy neustále kupujete nové a nové v domnění, že v lednici už žádné nejsou? Fridge Cam od značky Smarter vás tohoto problému zbaví.

Za 100 dolarů (2 500 Kč) si tuto kamerku pořídíte a připnete do dveří ledničky. Díky 360stupňovému záběru budete mít přehled o tom, co uvnitř je. Tedy za předpokladu, že jogurty nedáte za velký meloun, přes který nebudou vidět. A taky jen v případě, kdy si za dalších 2 500 korun pořídíte druhou kameru, kterou nastavíte na sledování obsahu poliček na dveřích.

Kamera běží na akumulátor (2 000 mAh), přes domácí wi-fi se připojí na internet a přes speciální aplikaci v mobilu se pak budete moci kdykoliv a kdekoliv na světě podívat, co v ledničce máte. Pokud by vám takový přehled nestačil, společnost Smarter nabízí chytré podložky, kterými podložíte jednotlivé výrobky a ony podle hmotnosti poznají kolik dané potraviny ještě zbývá. Jedna taková menší podložka vyjde na 50 dolarů (1 243 Kč), ta větší pak na 100 dolarů (2 500 Kč). Když vynásobíte počet položek, které chcete sledovat počtem chytrých podložek, zjistíte, na kolik vás tohle uvítání v éře internetu věcí přijde.

,