Rukavice lásky - ilustrační fotografie

Rukavice lásky - ilustrační fotografie

Český vynález: Rukavice lásky zahřeje maminku s dítětem i milence

  • 95
Držet něčí ruku v rukavici není vždy pohodlné nebo příjemné. Vychytávka z Brna ale slibuje přímý kontakt a přitom ochranu před mrazem. Rukavice lásky (gLove) je další vylepšovák v naší soutěži českých vynálezů.

Rukavice pro dvě ruce - vak, ve kterém se dlaně mohou přímo držet a přitom být chráněny před zimou a větrem. Dvojitá rukavice je tak jednoduchý nápad, že jej jeho autorka Eliška Počarovská nechce označovat jako vynález. Výrobek je ale chráněn po celé EU.

"Nápad přišel asi před rokem a půl. Hlídala jsem synovce a to jsou docela divoké děti. Když jsme šli na vycházku, chtěla jsem, aby se mi nevytrhli," vzpomíná Počarovská. Podle ní není uchopení v rukavicích dostatečně pevné, zatímco když držíte dítě za dlaň, je kontakt mnohem jistější. "Tak jsme zkoušeli různé střihy a tvary a na dětech jsme to testovali. Líbily se jim ty barvičky, tak je to bavilo. No a už to bylo."

Rukavice lásky

Další postup byl podle Počarovské jednoduchý. "Matka má šicí dílnu, takže postup byl velice rychlý. Hlavně jsme to řešili s dětmi, jak se jim to líbí, jak na to reagují..."

Rukavice láskyRukavice lásky

Myšlenka podle ní vychází z toho, že se rodič s dítětem vždy drží. To stejné se předpokládá u párů, pro které jsou určené rukavice gLove ve tvaru písmene "U".

V jednoduchosti je síla

Samotná rukavice už je projektem realizovaným. Počarovská chce kromě rukavic pro rodiče a děti a rukavic pro páry časem prodávat i další oděvní doplňky, třeba šálu se stejným vzorem nebo odpovídající rukavici na "přebytečnou" ruku. Také řešíme lokální distribuci po Brně a prodej přes on-line obchod. Dodej v Česku tedy již funguje. "Ten první rok se chci rozkoukat u nás, do zahraničí budeme případně expandovat až následovně."

Rukavice lásky

Rukavice pro dva, později nazvaná "gLove", je jen jeden z mnoha nápadů, který mladá podnikatelka rozvíjí. Na svých stránkách mluví i o dalších projektech, na kterých postupně pracuje. Chce naplno využít zkušenosti, které získala při vyřizování oficialit pro zařízení průmyslového chránění. "Hodně zdlouhavě jsem řešila ochranu v EU. Nakonec jsem začala studovat průmyslové vlastnictví, abych měla příslušný certifikát a mohla zastupovat sama sebe. Je to dvouleté studium na Úřadu průmyslového vlastnictví, teď jsem v druháku. To pro mě osobně byla taková významnější změna."

"Snažím se uvažovat přímočaře. Nechci vytvářet nějaké zbytečné složitosti, v jednoduchosti je síla a myslím, že tak by to mělo být," uzavírá mladá inovátorka.

Hledáme české vynálezce

Autoři vynálezů, vylepšováků a zajímavých inovací soutěží na Technetu o vaši přízeň a přízeň poroty. V průběhu následujících týdnů vám představíme soutěžící, kteří se do soutěže o 3D televizi Panasonic P50VT20 přihlásili.

Soutěž si klade za cíl povzbudit inovativní myšlení a dát nadšeným autorům možnost představit své nápady veřejnosti a získat pro ně podporu i mezi výrobci.