Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čistící prostředky pro analogové nahrávky a spol. (nové audio a MP3 programy 45/2004)

aktualizováno 
LP Ripper pro rozsekání analogových záznamů na jednotlivé skladby a SounSoap pro jejich vyčistění a dodání původní jiskry tématicky vévodí novému přehledu audio software, kde dále najdete iTunes 4.7, novou verzi úžasného vizualizačního pluginu G-Force, hudební tracker reViSiT a mnoho dalšího.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight. Upozorňujeme, že odkazy ve starších přehledech aplikací nejsou aktualizovány.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • 1by1 1.46 - Freeware - Download 0,1 MB
  Jednoduchý MP3 přehrávač, který může přehrát buď obsah celé jednotky, nebo vybrané adresáře, a to i jako nonstop mix bez mezer nebo také s prolínáním po sobě jdoucích skladeb! Možné ovládání klávesovými zkratkami. Nové informační dialogy, jednodušší organizace playlistu, rozšířené možnosti "kompaktního" rozhraní.
 • Apple iTunes 4.7 - Freeware - Download 20,7 MB
  Hudební přehrávač, CD ripper, katalogizér a konvertor iTunes v nové verzi. Přístup do internetového obchodu iTunes Music Store, možnost tvorby dynamických seznamů skladeb např. podle žánru, vypalování CD, streamování hudby v AAC a MP3 napříč lokální sítí mezi libovolným množství a kombinací počítačů s Windows a MacOS, podpora AirTunes, zvukových knih. Nově podpora bezeztrátové komprese Apple Lossless.
 • CD-Runner 2005.10 - Freeware - Download 11,7 MB
  Přehrávač audio CD s provázáním na online databázi titulů FreeDB, zvukových souborů včetně Ogg a digitálního videa včetně DVD. Další funkce zahrnují CD Ripper, editor ID3 Tagů, tvorbu a tisk labelů a bookletů CD, katalogizér a možnosti skinování uživatelského prostředí, spektrální analyzér, 15pásmový ekvalizér. Aktuální verze podporuje kompresi FLAC, lokální databázi freedb a přináší několik drobných vylepšení.
  30denní trial

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • A4 Video Converter 2.3 - Shareware - Download 12,2 MB
  Víceúčelový převodník digitálního videa, který se kromě klasické konverze může pochlubit také možností "vytípání" jednotlivých snímků filmu do grafických souborů. Dodávka zahrnuje přehledné rozhraní, srozumitelné ovládání a široké možnosti nastavení parametrů cílového souboru.
 • Fast Audio Converter 1.1 - Shareware - Download 5,2 MB
  Konverzní utilita pracující s formáty WAV, MP3, WMA9, OGG a APE. Kromě jednoduchého převodu nabízí také přepočítání na jinou zvukovou kvalitu - uživatel může zvolit datový tok, vzorkování aj. Během konverze zachovává ID3 tagy s informacemi o skladbách. Práci ulehčí domácí dávkovač - Batch Conversion Engine, který pracuje i s playlisty z Winampu.
  V neregistrované verzi zpracuje dávka max. 5 tracků.
 • Fast CD Ripper 1.7 - Shareware - Download 5,6 MB
  CDDA grabber firmy Litex Media. Stopy stahuje do standardních WAVů nebo komprimovaných formátů WMA 9, MP3, Ogg Vorbis, APE a FLAC. Automatický tagger zapíše do cílových souborů informace z internetové CDDB databáze.
  14denní trial
 • Hero Video Convert 2.7.4 - Shareware - Download 12,2 MB
  Nástroj pro zpracování videa, dovede převést film z DVD do formátu VCD, AVI nebo jako webové preview do animovaného GIFu, vytvářet šetřiče obrazovky s nejoblíbenějšími scénami, kopírovat zdrojové soubory a editovat zvlášť obraz a zvuk. Dále umí konvertovat AVI na MPEG a spojovat rozdělené filmy. Nová vyladěná verze.
  V neregistrované verzi omezení na 3 minuty videa.
 • Topee CD Ripper v1.2.52 - Shareware - Download 2,1 MB
  Sympatický CD ripper v nové verzi s optimalizovaným zdrojovým kódem. Program převádí obsah audio CD do digitálních zvukových souborů ve formátech MP3, WAV, WMA a Ogg Vorbis při vysoké kvalitě zvuku i rychlosti zpracování. Obsahuje vestavěný přehrávač CDDA a plnou podporu CDDB/FreeDB/ID3.
 • Xilisoft CD Ripper 1.0.15 - Shareware - Download 7 MB
  Utilitka pro grabování CD do šesti různých audio formátů: MP3, WAV, WMA, OGG Vorbis, VQF a APE (Monkey's Audio). Stahování názvů stop z CDDB, tvorba lokální databáze, editace ID3 Tagů, zápis playlistů ve formátu M3U, normalizace zvuku.
 • Xilisoft Video Converter - Shareware - Download 2,5 MB
  A opět nová aplikace od aktivní dílny Xilisoft, která se tentokrát zaměřila na konverzi videa. Program je schopný stáhnout zdrojový materiál z disků DVD/VCD a přepočítat jej do libovolného kodeku včetně 3GP pro přenosná zařízení, jakož i připravit video pro vypálení. Též umí z videa extrahovat audio stopy v populárních formátech MP2, MP3, AC3, RA, M4A atd. Plně nastavitelné parametry výstupu.

  ID3 editory, katalogizéry a ostatní MP3 utility
 • Audiophiler 1.3.4 - Shareware - Download 4,3 MB
  Organizátor vaší hudební sbírky, umožňuje prohlížení a tisk záznamů, třídění dle nejrůznějších kritérií, spolupracuje s databankou CDDB. Ke každému titulu lze zadat datum koupě a jeho cenu. Korektnější práce s CDDB a vyplňováním identifikačních polí.
  30denní trial
 • G-Force 2.7.1 - Freeware - Download 1,6 MB
  Úchvatný vizualizační plug-in pro iTunes, Windows Media Player, Winamp, J. River MEDIA CENTER, MUSICMATCH Jukebox, JetAudio 6, Sonique a XMPlay. Strhujícími animacemi může obdařit také zvuk z linkového vstupu. Pracuje i jako unikátní screensaver.
 • MP3 Splitter & Joiner 2.8 - Shareware - Download 0,7 MB
  Aplikace pro obousměrné zpracování MP3 souborů - rozdělení či složení MP3 na/z více souborů. K dispozici je náhled, takže přesně slyšíme, jak bude zásek či spoj znít. ID3 tagy s informacemi o skladbě můžeme editovat a během zpracování rozkopírovat na všechny části původního souboru.
  10denní trial
 • MP3TagEditor 2.02 - Shareware - Download1,5 MB
  Intuitivní nástroj, který usnadní správu komprimovaných hudebních souborů MP3. Umožňuje editaci ID3 Tagy, práci se jmény souborů a složek, vyhledávání informací na serverech FreeDB, tvorbu playlistů atd. Uživatel může vytvářet názvy souborů dle ID3 Tagů na základě definovaných šablon.
 • Music Label 2005 - Shareware - Download 4,9 MB
  Music Label udržuje přehled o vašem hudebním archivu. Kromě fyzických médií slouží také ke katalogizaci digitálních zvukových souborů. Umožňuje stahovat podrobné informace včetně obrázků alb z internetu. Nyní vyplňování ID3 Tagů podle údajů z CDDB, přejmenování souborů dle filtrů, nový engine a přepracované rozhraní.
  14denní trial

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • 7Canaries Standard - Shareware - Download 1,2 MB
  Automatické rozpoznání polyfonické hudby uložené v souborech formátů MP1, MP2, MP3, MPP, MPA, AIF, SND, AU, WAVE i na audio CD a její převod do MIDI sekvence. Program též umí v reálném čase sledovat a převádět signál z line-in vstupu nebo mikrofonu.
 • MidiNotate Composer - Shareware - Download 4,5 MB
  Notační software pro vizuální komponování či úpravu existujících souborů, stažených kupříkladu z internetu. Připravena paleta všech hudebních značek, možnost zápisu nezávislých partů pro různé nástroje, transpozice celé skladby, opakování smyček.
 • MIJOY - Shareware - Download 1 MB
  Nemáte hardwarový MIDI kontroler? Pomocí utility MIJOY můžete k ovládání svých hudebních aplikací použít jakékoliv herní zařízení - joysticky, joypady, pedály apod. Uživatelské nastavení MIDI kanálů, přiřazení příkazů různým osám a sledování pohybu ovladače, předvolby pro uložení nastavení, ON/OFF pro každý ovladač, pracuje jako VST plugin.
  30denní trial
 • reViSiT v0.85.5 Alpha - Freeware - Download 0,3 MB
  Starý známý krokový sekvencer Impulse Tracker 2 v novém hávu jako VST plugin. Plně spolupracuje s hostitelskými aplikacemi v oblasti synchronizace playbacku. V nové verzi vylepšená podpora pro FL Studio, Cakewalk SONAR, DirectiXer, Tracktion a další aplikace, konečně také podpora ovládání myší aj.
 • Sweet Guitar 1.03- Demo - Download 29,5 MB
  Neumíte hrát na kytaru? Nevadí, program Sweet Guitar zahraje za vás skoro sám. Jeho hlavní funkcí je přehrávání akordů, které vkládáte do basové nebo kytarové tabulatury. K dispozici je několik předem vyladěných strunných nástrojů, které zdatně simulují zvuk skutečných nástrojů.

  Audio editory a efekty
 • iZotope Ozone 3.05 - Demo - Download 7 MB
  Nástroj pro mastering zvuku použitelný ve všech aplikacích kompatibilních s DirectX, VST a pod ProTools 6.1 a vyšší. Nabízí analogově modelované 64bitové efekty: paragrafický ekvalizér, reverb, spektrální a fázové měřiče, maximizer hlasitosti, multipásmová dynamika, multipásmový harmonizer a multipásmový stereo směrovač.
  Plně funkční demo se znehodnocením zvukového výstupu.
 • LP Ripper 7.0 - Shareware - Download 1,4 MB
  Zjednodušte si konverzi analogových nahrávek do digitálních. LP Ripper automaticky rozseká celý WAV zaznamenaného LP do jednotlivých souborů. Pomocí externího enkodéru může exportovat i do MP3 nebo WMA. Program dále umí uživatelské ořezání, rozdělení a složení stop, analýzu a náhled stop aj. Podporuje témata Win XP.
  Neregistrovaná verze uloží pouze první dvě stopy.
 • SoundEdit Pro 2.0.265 - Shareware - Download 10,3 MB
  Updatovaná verze digitálního audio editoru s intuitivním rozhraním pro domácí nahrávání a úpravu zvuku. Podporuje mnoho rozšířených formátů včetně MP3, WMA, WAV a Ogg Vorbis, stejně tak dokáže přímo načítat CDDA stopy. Kromě klasických editačních funkcí disponuje také několika efekty, záložkami pro označení libovolného místa v souboru a samozřejmě také rekordérem.
 • SoundSoap Pro - Demo - Download 5,6 MB
  Hoďte staré analogové nahrávky do dřezu a pořádně vydrhněte pomocí nového tekutého mýdla SoundSoap! Program nabízí moduly pro odstranění nechtěného šumu, brumu, praskání vinylových desek a restaurování dynamiky a frekvenčního rozsahu záznamu.
  14denní trial.

  Ostatní utility
 • Flaming CD Burner/Cover Designer - Freeware - Download 7,2 MB
  Vypalovací software určený především pro tvorbu standardních audio CD z digitálních souborů uložených v počítači. Své MP3ky si tak budete moci v klidu vychutnat ve svém discmanu, na HiFi věži či autorádiu. Program zároveň obsahuje základní editor grafických bookletů.
 • Focus CD Cover Maker 1.9 - Trial - Download 4,2 MB
  Aplikace specializovaná na tvorbu obalů k hudebním CD, které může uživatel poskládat s grafických souborů, textových informací o interpretech, názvech skladeb, délkách trvání aj.

 • Antivirové aplikace (Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma 45/04)
  Dnes jsme pro vás připravili přehled antivirových programů, které jsou prověřeny uživateli z celého světa a nabízejí vysokou míru odhalení škodlivých počítačových kódů napadajících PC za přijatelnou cenu. Některé z nich jsou dokonce k dispozici zcela zdarma!

  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10
  Tipy pro Windows 10: Zjistěte, kdo se chtěl přihlásit do vašeho PC

  Motiv je kombinace obrázků na pozadí plochy, barev oken a zvuků. Poradíme, kde najít nové motivy nebo fonty, kterými ozvláštníte své dokumenty. Přidáme i tip...  celý článek

  Tablet pro práci i zábavu
  Aplikace pro tablety: zjistěte, co měří senzory, nebo upravujte fotky

  Zajímavá aplikace zobrazí informace ze senzorů mobilního zařízení, jiná nahraje obsah obrazovky nebo aplikaci s bohatou nabídkou fotek a obrázků na pozadí...  celý článek

  Kit Harington jako Jon Snow. Záběr ze sedmé série seriálu Hra o trůny
  Hackeři napadli televizi HBO, ukradli i scénář Hry o trůny

  Kabelová televize HBO v pondělí informovala, že hackeři ukradli některá její data týkající se programu vysílání. Server týdeníku Entertainment Weekly napsal,...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.