High End Praha 2011 - stánek

High End Praha 2011 - stánek | foto:  Pavel Kasík, Technet.cz

Digitálním pokojíčkem Technet.cz prošlo 2500 lidí. Podívejte se

  • 42
High End Praha 2011 je za námi. Redakce Technet.cz ve foyer hlavního patra výstavy předváděla expozici domácích síťových multimediálních řešení a služeb.

High End Praha je tradiční výstavou špičkové audiovizuální techniky. Druhým rokem na ní vystavuje i redakce Technet.cz, loni s první veřejnou 3D projekcí na prvním v Česku dostupným 3D televizoru Samsung, letos s komplexní expozicí nazvanou "Digitální pokojíček".

Nainstalovaná expozice Technet.cz na výstavě High End Praha 2011. (foto z mobilu)

Návštěvníci si mohli vše prohlédnout, vyzkoušet a takříkajíc osahat. V některých případech "osahat" i doslovně, to když někdo se slovy "Ta je dotyková?" prstem jezdil po obrazovce LED LCD televizoru Samsung se spuštěnou aplikací Google Maps. Železná zásoba čistících utěrek se tak postupem dne nebezpečně tenčila.

High End Praha 2011 - stánek, LG

Hned zkraje expozice svůj superštíhlý bok nastavoval jediný v Česku prodávaný OLED televizor od LG. Dokonalé podání černé barvy, ostrá kresba, jasné a syté barvy a takřka neomezené pozorovací úhly zaujaly každého.

High End Praha 2011 - LG

Debatovalo se především o rozdílech oproti LED LCD a zatím vysoké (ale klesající) ceně. Časté dotazy směřovaly k životnosti OLED panelů (ta je zatím oproti LCD zhruba poloviční, ale prodlužuje se). 

High End Praha 2011 - stánek, Internet@TV

Na často "opatlaném" 55" LED LCD televizoru Samsung jsme předváděli především integrované internetové aplikace bez spuštění počítače. Na obří obrazovce byl největší zájem o prohlížení Google Maps. Údiv budilo živě streamované video v plném HD rozlišení ze serverů Vimeo. Garantované desetimegabitové připojení bylo nutností.

High End Praha 2011 - stánek, Revo Ikon

Naopak nenáročným konzumentem konektivity byl přijímač FM, internetových i digitálních (DAB) rádií Revo Ikon - recenze zde.

K poslechu byly přednastaveny desítky kvalitních internetových stanic a také hudební knihovny ze všech na místě nasdílených síťových uložišť  - NASu od Synology a mediacentra Western Digital TV Live HUB a externího disku Western Digital zapojeném v routeru Belkin Play Max.

High End Praha 2011 - stánek, Lenovo, Synology

Síťový harddisk od Synology byl osazen dvojicí pevných disků v RAID 1 zapojení (data jsou ukládána paralelně na dva pevné disky a v případě poruchy jednoho mohou být snadno z druhého obnovena) a nabízel multimediální knihovny do většiny instalovaných přehrávačů.

Herní konzole Microsoft XBox 360 byla připravena předvést své služby jako rozšiřující zařízení pro Windows Media Center ve Windows 7 na designovém počítači Lenovo IdeaPad. Veškerý komfort počítačového WMC si tak můžete vychutnat i na obrazovce televizoru.

Na Idea Centre běžela i aplikace PS3 Media Server, díky které pak dokáže herní konzole Sony Play Station 3 přehrát prakticky jakákoli média (filmy, hudbu, atd), na které si vzpomenete. Na připojeném LED LCD televizoru Sony jsme tak pohodlně přehrávali MKV videa s 720p rozlišením.

High End Praha 2011 - stánek

Na počítači jsme spustili i Skype videohovor s televizorem Panasonic Viera. Ten v sobě klienta pro Skype přímo obsahuje. Stačí tak k němu připojit pouze firemní kamerku s mikrofony - víc zde. Na snímku je i zmíněná konzole PlayStation 3, televizor Sony a naše hostesky.

High End Praha 2011 - Philips, HP, LG

Pravému křídlu vévodil superširoký LED LCD televizor Philips Cinema s "kinosálovým" poměrem stran 21:9. Filmové ukázky z Blu-ray disků nadchly především filmové fanoušky, kteří si tak vychutnají originální filmový poměr stran bez horizontálních černých okrajů.

High End Praha 2011 - Sharp, Boxee Box, Elac

Nejviditelnější atrakcí stánku byl obří 60" 3D LED LCD televizor Sharp Aquos s technologií Quattron, tedy obrazovkou se čtyřmi základními barvami (červená, zelená, modrá, žlutá). Jako přehrávač mu posloužilo mediacentrum Boxee Box.

Přehrávali jsme 1080p MKV videa, nekomprimované Blu-ray ripy, i muziku v bezztrátovém audio formátu FLAC v kombinaci s fotografiemi z produkce iDNES.cz. Zájem byl i o předvedení 158 v Boxee integrovaných on-line služeb a integrovaného webového prohlížeče.

Hudební doprovod zajistily elegantní reprosoustavy ELAC Cinema Pipe a basem tvrdil muziku 300W subwoofer stejné značky. Vše přitom propojoval, dekódoval a zesiloval špičkový AV receiver Pioneer.

High End Praha 2011 - Belkin, WD

Většina multimedií pro hlavní prezentaci byla uskladněna na USB 2.0 disku Western Digital s kapacitou 1,5 TB, připojeném do routeru Belkin Play Max. Všechny filmy, hudba i fotografie tak byly dostupné na kterémkoli přehrávači v místnosti. Play Max většinu dat routoval přes své gigabitové LAN rozhraní, přijímač internetových rádií pak zásoboval daty přes 2,4 GHz wi-fi (N), 3D notebook HP signálem v 5 GHz pásmu.

Router Belkin byl hlavním síťovým uzlem - bylo do něj přivedeno internetové připojení z rozvodů hotelu, přímo připojen Boxee Box a také adaptér WD Live Wire (s celkem osmi porty), který zajišťoval datové spojení s druhou polovinou expozice přes běžný 220V elektrický rozvod. Na druhou stranu expozice jsme tak nemuseli tahat další ethernetový kabel, stačila obyčejná prodlužovačka.

Dostatek portů pro všechna další zařízení (zasíťováno bylo úplně vše) zajistil energeticky úsporný osmiportový gigabitový switch D-Link

High End Praha 2011 - HP

Velkou pozornost samozřejmě poutal i 3D notebook HP Envy 17. Kritikou, jako u 3D vždy, procházely především potřebné aktivní 3D brýle. Více v recenzi zde.

High End Praha 2011 - LG

Fotoprocházku po našem stánku skončíme tam, kde jsme začali. OLED televizor LG byl výborným partnerem mediaboxu WD TV Live HUB. Ten jsme přímo z výstavy přestěhovali do naší testovací místnosti, recenzi vydáme v příštích dnech. Již nyní jsme nadšeni perfektním uživatelským rozhraním a bezproblémovým provozem.

V redakčních testech si ale podrobněji představíme i mnohé další v Digitálním pokojíčku prezentované produkty.

,