Diskuze

Podělte se o své zkušenosti s akumulátory a zacházení s nimi.

Jedním z velkých problémů současných přenosných zařízení je nedostatečná výdrž baterií - či lépe řečeno akumulátorů. Na světě je ale technologie, která umožní současný stav výrazně zlepšit. Jak obstojí v porovnání s Ni-Cd, Ni-MH a dalšími články?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Martin Brož - Delta4

25. 9. 2002 11:16
Li-Ion baterie a jejich výrobce.

Dobrý den.  Zajímalo by mě, kde se dá Li-Ion baterie sehnat, potřeboval bych najít nějakého výrobce, který by je dodával do průmyslové aplikace námi vyráběné. Hledal jsem to na internetu, ale většinou jsem nacházel jen prodejce a nebo výrobky do mobilů.

0 0
možnosti

Honza

4. 8. 2002 8:19
Alkalické nebo Ni-MH do dig. foťáku?
Prosím o pomoc, snažím se sehnat informaci, zda ve svém dig. foťáku, ke kterému byly dodány 4 alkalických baterií a který je dle manuálu čtyřmi ks alkalických napájen, mohu použít i Ni-MH, které mají "jen" 1,2 V, ale kapacitu od 1600 mAh výše? Řeším problém, zda koupit akumulátory alkalické nebo Ni-MH, protože foťák nemá vlastní napájení přes trafo.
0 0
možnosti

Hemp

6. 3. 2002 8:50
Ještě lepší než iont je
joint!
0 0
možnosti

Laf666

4. 3. 2002 16:01
ion vs. iont
A obsahuji vase baterie taky Jointy ???
0 0
možnosti

_B_art

3. 3. 2002 1:11
Jo, presne
Presne, proc se asi do lepsich telefonu davaji LiON a do tech horsich Nimh ??? Aby se dali nabijet kdykoliv, a protoze vydrzi dele. Na rozdil od Nimh, ktere vydrzi prdlajs, a nabijenim se nici..., nevim jaka je teorie, ale mam zkusenosti s hodne mobila s NiMH a nic moc, za rok K.O.
0 0
možnosti

Paja

2. 3. 2002 0:04
Ni-MH nemá paměťový efekt?

Od kdy nemá Ni-MH baterie paměťový efekt?Když si koupíte mobil s Ni-MH baterií, tak jste většinou upozorněni, že se má nabíjet jen když se úplně vybije!

P.S. už jsem někde taky viděl napsáno, že i Li-ION baterie trpý taky paměťovým efektem, ale v porovnání s Ni-CD nebo Ni-MH  zanedbatelným

0 0
možnosti

Ladis

4. 3. 2002 8:12
Re: Ni-MH nemá paměťový efekt?
Pametovy efekt nema odjakziva. Jo a od koho si to nechavas davat fundovany rady, od prodavace bez maturity??? Zabrouzdej kamkoliv na netu a precti si neco o pam.ef. akumulatoru.
0 0
možnosti

Honzyk

1. 3. 2002 20:59
Li-polymer
Baterii Li-polymer mam v mobilu a jsem spokojen. Mala, vydrzi. Pry ma mene dobijecich cyklu, ale co ja vim, kdyz novy telefon po 2 letech ma stejne zase jinou patici?
0 0
možnosti

Petr Kocna

1. 3. 2002 15:52
Re: Ion nebo Iont
Važení diskutující, přečetl jsem si Vaši diskusi a mohu vřele doporučit využívat internetu o něco efektivněji. Zadal jsem si vyhledání v Googlu a doporučuji si něco o LiIon bateriích přečíst. 1. není to skutečně žádná novinka - snad nová modifikace: http://www.telcordia.com/research/whatwedo/products/patent.html US Patent 5,460,904 Issued: October 24, 1995 Electrolyte Activatable Lithium Ion Rechargeable Battery Cell US Patent 5,470,357 Issued: November 28, 1995 Method of Making a Laminated Lithium-Ion Rechargeable Battery Cell 2. Zde kopíruji definici, co to je Lithium-Ion battery. (Doufám, že odbornící umí anglicky). http://www.webopedia.com/TERM/L/Lithium_Ion_battery.html A type of a battery composed of Lithium, the lightest metal and the metal that has the highest electrochemical potential. Lithium, however, is an unstable metal, so Lithium-Ion batteries are made from Lithium ions from chemicals. Because of its lightness and high energy density, Lithium-Ion batteries are ideal for portable devices, such as notebook computers. In addition, Lithium-Ion batteries have no memory effect and do not use poisonous metals, such as lead, mercury or cadmium. The only disadvantage to Lithium-Ion batteries is that they are currently more expensive than NiCad and NiMH battery packs. zdravím, dr.Kocna
0 0
možnosti

Kukuč

2. 3. 2002 8:33
Re: Re: Ion nebo Iont

Ty Haidere, když píšeš o Benešových dekretech neměl bys být tak sprostý !

0 0
možnosti

1. 3. 2002 15:15
0 0
možnosti

Cl@sh

1. 3. 2002 23:17
Re:Anonym
Velmi ffftipné!
0 0
možnosti

Pavel J.

1. 3. 2002 14:28
upřesnění

Nevím proč se v diskusi hádáte o blbosti jako Ion a Iont. Mě vadí, že článek má v nadpisu Převratná technologie, ale přitom píše o technologiích nejméně dva roky starých. Co takhle rozebrat technologii palivových článků? To je Převratná technologie s velkým P a ne nová katoda u Li-Ionu!
Další věci, které v článku chybí:
- životnost Ni-Cd je omezena jen počtem nabíjecích cyklů (a dobré články při správném nabíjení vydrží i 1500 cyklů), jsou vhodné i do mrazů (až do -30) a dají se skladovat vybité.
- Ni-MH jsou v mrazu mnoohem horší než Ni-Cd, ale daleko nepříjemnější je, že pokud se vybitá baterka nenabije (zhruba do 1 měsíce), po určité době naroste její vnitřní odpor (jeví se to jako ztráta kapacity), zkrátka nevratně zdegraduje. Tento proces je nevratný a mj. jím trpí většina mobilů z druhé ruky (pokud nějaký čas ležely v šuplíku). Paradoxní je, že v návodech k mobilům se dodnes doporučuje baterie skladovat zcela vybité!! (předpokládám, že článek o údržbě akumulátorů se prostě opisuje od dob Ni-Cd :))
- Li-Ion je z hlediska technologie nejchoulostivější na přebití! Nabíječka, která správně hlídá ukončení nabíjení, je základ. V této souvislosti mě napadá, že u spousty mobilů se dá Ni-MH vyměnit za Li-Ion, ale jestli je mobil schopen Li-Iony správně nabíjet už kolikrát jasné není (návod o tom tiše mlčí). 

 

0 0
možnosti