Diskuze

Jak si aktivistka Karin změnila jméno na GoVeg.com

Změna jména není až tak neobvyklá. Aby se však někdo přejmenoval třeba na název svých www stránek, to se jen tak nevidí. Veganka s původním jménem Karin si změnila jméno na GoVeg.com a věří, že změní svět.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jana Pohribná

6. 8. 2003 14:27
Citace z netu

No já bych tedy se škodlivostí masa taky souhlasila, přestože ho sama taky jím. Nemůžu si ho odpustit.  Ale že to moc zdravý není, je asi fakt. Cituju z lékařských pramenů:

"Výsledky rozsáhlých studií, které sledovaly zdravotní stav vegetariánů, dospělých i dětí, jsou shrnuty ve "Stanovisku Americké dietetické organizace". Z něho citujeme: "Dobře rozvržená veganská a lakto-ovo-vegetariánská strava je vhodná pro všechna životní období včetně těhotenství a laktace. Zabezpečí nutriční požadavky batolat, dětí i adolescentů a vede k normálnímu růstu."

Vegetariánský způsob života přináší i mnoho nových pohledů na humanitu, výživu, zdraví, životní prostředí, ekologii a ekonomiku. Je snadné dovézt nové spotřební zboží, ale je obtížné přijmout nové myšlenky. Proto stále přežívají staré názory na vegetariánskou stravu, která je prý nedostatečná, nemůže zajistit dostatek bílkovin, esenciálních aminokyselin, železa, vápníku, vitamínu B 12 atd., atd. To vše je však vyvráceno teorií i praxí. Vegetariánská strava má sice malá rizika, ta však lze snadno vyloučit vhodným výběrem potravin. Konvenční masitá strava je na tom hůře. Např. člověk, který jí pravidelně maso, má o 40 % vyšší pravděpodobnost úmrtí na rakovinu než vegetarián. Vegetariáni se v průměru dožívají  o 8 let více než lidé, kteří jedí masitou stranu. To je závěr studie z Velké Británie provedené na dvanáct let sledovaném souboru šesti tisíc vegetariánů a publikované v časopise British Medical Journal. "

Když chodím s dítětem k doktorovi,  v čekárně vidí cedule, jak zdravě jíst, a je tam mimo výzva k omezení masa, červené úplně vyloučit. Když já jsem byla dítě, visela u doktora cedule: zdraví sílu najdeš v sýru. To už prý dnes taky není pravda

0 0
možnosti

Miloslav Ponkrác

7. 8. 2003 9:23
Re: Citace z netu
Já si myslím, že to, že někdo něco napíše, byť v lékařských pramenech zase tak mnoho neznamená. V poslední době u mě hodnověrnost lékařských pramenů silně klesla. Lékaři se totiž v poslední době prodávají jak prodejné ženy různým megakorporacím za peníze, či dovolené, a jsou ochotni podepsat cokoli. Na druhé straně lékaři každých několik let naprosto revidují to, co je zdravé a nikoli, takže to, co před 10 lety bylo totálně nezdravé, je teď nejzdravější a za pár let zase lékaři budou říkat něco jiného. Koneckonců lékaři se něčím živit musí... Zeptám se jinak, doporučili byste vegetariánství horníkovi, nebo eskymákovi? Mohl by polární badatel bez úhony přežít pouze jako vegetarián? Nebo člověk pracující v minulém století v kamenolomu? Atd.. Osobně si myslím, že jakékoli zobecňování je tu na škoda. Každý nemá organismus na to, aby mohl být vegtetarián. A ne každý na to má povolání. Pokud na to člověk má, je možná lepší, když maso omezí. A jen tak mimochodem, třeba v čínských oblastech se zvýšeným příjmem sóji je o dost vyšší procento rakoviny zažívacího ústrojí. Třetina američanů je alergická na sóju. Velká část lidí na zeměkouli nemůže v dospělosti konzumovat mléčné výrobky, protože jim chybí příslušný enzym, což přineslo nejednu krutou historku při naší pomoci rozvojovým zemím v rámci fondu solidarity. Tamnější kmeny pochopily, že chceme otrávit celou vesnici a začali humanitární výpravu ostřelovat šípy. Kdysi jsem léčil svůj zdravotní problém vegetariánskou stravou a úspěšně. Nicméně jsem poslouchal tělo, a trochu to upravil. Například jsem úplně vyloučil celozrnnou pšenici, tělo mi naznačilo, že to není dobré. Pak jsem se dozvěděl, že celozrnná pšenice obsahuje fytin, který brání jejímu natrávení (= způsob ochrany rozstliny vůči snězení). Předkové rozumnějící přírodě to také věděli, a proto celozrnný chléb byl vždy žitný, nikdy ne pšeničný. Já když poslouchal tělo, ono mi to také řeklo. Mimochodem, jsem se pak u lékařů dozvěděl, že nenatrávená pšenice ve střevech je dobrá na podporu Candidy, tedy nic žádoucího. Atd.. Takže všeho s mírou a jakékoli extrémy škodí. I ve stravování.
0 0
možnosti

buvar

7. 8. 2003 9:29
Re: Citace z netu

Hmm, kdyz takhle pisete, jak je to bezva, tak nevim, proc kdyz jdu na transfuzku a obcas mne nevezmou kvuli mensimu poctu cervenych k(u)rvinek, tak prvni na co se mne zeptaji je, jestli nejsem vegetarian... asi tomu nerozumi... Jinak jim na to odpovidam, ze zaplatpanbuh, touto chorobou nastesti netrpim. Clovek od praotce Janecka zral maso, takze tvrdit, ze maso nepotrebuje, je nesmysl. Vsechno je to o mire. Navic, maso je siroky pojem.

"Např. člověk, který jí pravidelně maso, má o 40 % vyšší pravděpodobnost úmrtí na rakovinu než vegetarián"

Co to je za demagogicky zvast? KOLIK toho masa sni? tunu? Co to je pravidelne? tydne?

"Odborniku" na vyzivu je spousta. Kazdy z nich ma tu svoji jedinou pravdu. Kazde dva roky to pak vtipne meni, aby vypadalo, ze sledujou moderni smery. Maso je/neni zdrave, mleko je/neni zdrave, vajicka ne/jsou zdrava.  Ja mam tu svoji pravdu taky a nikomu ji nevnucuju...

buvar

0 0
možnosti

j

7. 8. 2003 11:10
Re: Citace z netu
no vidis - tlacis do hlavy bucek a presto jsi neduzivy. Ja jen obcas neodolam sunce, maso nezeru a krvinek mam na rozdavani, stribrna plaketa v kapse to jisti....
0 0
možnosti

buvar

7. 8. 2003 14:05
Re: Citace z netu

Stribrnou mam taky, obcas se proste nepovede... A to s tou sunkou, jojo, jestli si myslis, ze to je pro telo to prave orechove maso, tak asi nevis co se do toho tlaci.

0 0
možnosti

j

11. 8. 2003 10:39
Re: Citace z netu
mno, maso jim tak z 5% co je norma populace, a to je prave obcas nekde ten platek suncicky nebo kralicek u nasich - pac tam se jim zije celkem dobre....  ;-)
0 0
možnosti