Diskuze

Jsou státní firmy většími softwarovými piráty než soukromé? Používáte vy, jakožto jednotlivci nebo f

Největšími tuzemskými uživateli nelegálních počítačových programů jsou podle šéfa firmy Microsoft ČR Jiřího Deváta podniky, které vlastní stát. Doplnil, že je znám i konkrétní příklad, kdy nerespektování duševního vlastnictví zhatilo privatizaci jedné takové firmy. Jména největších softwarových pirátů však neuvedl.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Pepa

1. 12. 2003 9:41
Je to osel, pracuji pro stát v oboru a je to blbost !
Už aby stát konečně poslal Mrkvošoust kam patří a vzal alternativní software.
0 0
možnosti

Padrch

30. 11. 2003 10:16
Nelegální soft ve státních firmách ?
.... to je toho, proč by to mělo stát vzrušovat, tkyž je zcela běžné že soft. se používá nelegálně i ve STÁTNÍ SPRÁVĚ - ministerstva, fin.úřady, policie atd.
0 0
možnosti

Kamil

29. 11. 2003 17:09
Proč vůbec státní instituce používají programy od Microsoftu
 třeba Office a ne třeba Open office, Suite 602 nebo něco podobného, kde kompatibilita na úrovni základní práce s jednoduchým "zdeúředním" textem je dostatečná ? Protože ti kteří tomu rozumějí o tom nerozhodují a ti kteří rozhodují, tomu nerozumějí. A o existenci Windows  a Office vědí "i ženské od plotny" a ti vedoucí, kteří doufají, že do důchodu to už nějak doklepou. Hardvarové a softwarové vybavení dostávají podle služebního postavení a odsloužených let a nikoli podle praktické činnosti, pro kterou je potřebují. Na otázku, jaký formát používají odpovědí otázkou "Co je to formát ?" a na otázku v čem to píšou, vítězoslavně odpovědí, že ve "vindous". Nerozeznají soubor od adresáře a své zdeúřední výplody strkají všude tam, kam jim to program poprvé nabídne, pokud možno všechny písemnosti s do jediného souboru. Jejich častým nářkem je, že něco zmáčkli a ono jim to zmizelo. Otázku kde že to mají uloženo, pokládají za nemístnou opovážlivost a správce sítě mají za poskoka, jehož hlavní povinností je zakládat jim papír do tiskárny.  Pak je tu ono kouzelné slůvko : Kompatibilita.  Někteří z nich už tuší cosi o tom, že existuje jakýsi formát doc. Pochopit, že není doc jako doc je nad jejich síly. Požadavek na přizpůsobení formátu odesílaných souborů možnostem podřízených složek považují za další nemístnou opovážlivost. Oni nejsou od toho, aby se přizpůsobili, od toho jsou ti "dole".  U složek o úroveň níž je to obdobné. Hardvarové a softwarové vybavení dostávají podle úrovně služebního postavení a nikoli podle práce, pro kterou je potřebují. Na otázku jaký formát používají, odpovědí otázkou... Odmítají se cokoli sami naučit, dožadují se školení za částky řádově desetitisíců v představě kouzelného trychtýře, kterým jim vše bude nalito do hlavy. Sami počítač používají k práci prostřednictvím písařky obsluhující editor T602 běžící na počítači, který by uřídil protiletadlovou obranu státu střední velikosti. Pokud mají přístup na web, stahují a instalují všechno co se jim nabídne a v došlé poště otevírají veškeré přílohy, které doprovázejí kdejaký blábol obsahující klíčová slova "porn, sex, see attachment, open, for your pleasure" a zbytek pracovní doby věnují tomu, že je přeposílají všem svým známým. Správce sítě je podle nich ignorant, který místo toho, aby jim do tiskárny založil nový papír, se drze vymlouvá na nějaký problém se sítí co na ní visí všechno co si jen dovedete představit od třiosmšestek nahoru  a který jim nedovede opatřit stejně pěkně hrající počítač jaký má kolega ve druhém patře...  Možná, že drobet přeháním, ale ne o moc. Tož tak, abyste věděli.
0 0
možnosti

Bredy

29. 11. 2003 18:08
Re: Proč vůbec státní instituce používají programy od Microsoftu
Nepřeháníš. Mě stačí "naše nemocnice" Ale nepostavil bych tu microsoftu ale na lidské blbost.
0 0
možnosti

Adam Coufal

28. 11. 2003 9:22
Microsoft jako nic?
Ze pirati microsoft jako nikomu nevadi, nebo co?
0 0
možnosti

Karel Kahovec

28. 11. 2003 6:29
Stuidie IDC je silně ujetá,

pokud tvrdí to, co se zde píše. Poctivým placením licencí by přirozeně žádné peníze nevznikly, pouze by se zvýšily zisky SW firem. Ale ti, co by zaplatili, by byli chudší, tedy by museli omezit svoji činnost a propouštět, v případě státních organizací by nás stát prostě obral o větší daně. Žádná pracovní místa nikdy nevzniknou zvýšením nákladů.

A představa, že Microsoft rozšíří svoji pobočku v ČR o 2600 lidí je trošku úplně mimo realitu...

0 0
možnosti

Martin

28. 11. 2003 9:47
Re: Stuidie IDC je silně ujetá,

No, ALE jedné věci by to celkem značně pomohlo, lidi by nejspíš hledali co nejúspornější řešení a ti, kteří by na to neměli by přecházeli na linux, ikdyž v případě státních podniků si iluze nedělám, tam by to opravdu spíš dopadlo zvýšením daní

No a pokud by se snížila převaha instalací winů nad jinými systémy, tak by se snad začaly více dodržovat standardy, ale to už zacházím spíš do říše fantasy, bohužel

0 0
možnosti

Thorax

28. 11. 2003 6:25
Jak bych mohl

Jsem sice jen malý soukromníček, ale nikdy bych si nedovolil natáhnou do PC nějaký fujtajbl warezácký software. Všchno jnom legálně, vždyť stačí trošku počkat a máte to i zadarmo. Např. teď už používáme na naších počítačích volný OS Windows 3.1 a musím uznat, že oproti DOSu to je paráda. 

0 0
možnosti

neni

28. 11. 2003 7:22
Re: Jak bych mohl
A co teprve Win 3.11 for Workgroups, to je teprve nářez :-)
0 0
možnosti