Diskuze

První nahrávka nebeské hudby: slunce hraje jako kytara

Astronomové pořídili první nahrávku sluneční hudby. Ta je vyvolána stojatým vlněním na magnetických siločárách, které se pak začnou chovat podobně jako kytarové struny. Vědci se pokusí převést nahrávku na ekvivalentní zvuky ve slyšitelném pásmu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

subwoofer

23. 4. 2007 13:49
Elektrické slunce...

Taky se více přikláním k tomu, že Slunce pracuje jako elektrické než termonukleární. Přečetl jsem si o tom na http://www.mwm.cz a myslim že tam je hodne pádných argumentů. No jo holt vetšina vědců je moc konzervativní.

0 0
možnosti

rand

20. 4. 2007 16:57
problém termofúzní

fuzni model ma problemy s chybejicima neutrinama, prostup energie z aktivniho jadra, teplotou slunecnich skvrn, reynoldsovym cislem teplotnim minimem pod koronou, akceleraci iontu slunecniho vetru, periodickyma zmenama vykonu/objemu, rychlejsi rotaci na rovniku -- hypoteza elektrickeho slunce s tim nema nejmensi problemy !

0 0
možnosti

K-TAU

20. 4. 2007 11:38
termonuklearni model

Termonuklearní model má mnoho chyb a nevysvetluje mnoho jevú - já uznávám hypotézu elektrického slunce která je logickou extrapolací teorie elektro-plazmového vesmíru, jejíž základy položili Hannes Alfvén, Kristian Birkeland, P. Carlqvist a jiní. Mužem, který začal kodifikovat tyto myšlenky, byl dnes již zesnulý inženýr Ralf E. Jürgens z arizonského Flagstaff. V jeho práci posléze pokračoval Earl R. Milton, profesor fyziky na University of Lethbridge v Anglii. Představy ztělesňované plazmovým vesmírem dále rozvinuli výzkumníci jako například Wallace Thornhill, Anthony L. Peratt, Erik Lerner, a jiní. Dnes už je nepochybné, že při úkazech pozorovaných na Slunci hrají elektrické efekty v plazmě důležitou, ne-li klíčovou roli.

0 0
možnosti

M.

20. 4. 2007 12:48
Re: termonuklearni model

Ctrl+c, Ctrl+v .... http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1213

...

0 0
možnosti