Diskuze

Podvod: Američané na Měsíci vůbec nepřistáli. Nebo snad ano?

Z Měsíce nejsou vidět hvězdy a měly by, kosmonauti mají různé stíny a ty by přitom měly být stejné, pod přistávacím modulem by měl být kráter a není tam. Vyvracíme šest nejčastějších fám podporujících teorii, že Američané na Měsíci nikdy nepřistáli.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

ZeeZ

27. 10. 2009 22:15
Protimluv

Americane na mesici nepristali!! Vyvracim vyvracovaci komentare: Ad 3. pokud jak tvrdi, nemelitrysky ve vakuu zadny vyrazny tlak na podlozi, jak se pise ve clanku, znamenalo by to, ze by modul proste na mesic zuchnul. Rv Ad. 5 Nejedny nejnovejsi vyzkumy prokazali a tvrdi (priznane renomovanymi vedci i z NASA), ze lide neumi odstinit kosmicke zareni, ktere je pro lidi smrtelne. Tak dlouhe vystaveni kosmickemu zareni, jako v pripade udajneho letu na mesic by nemohl nikdo prezit. Proto je take vesmirna stanice ISS stale v atmosfere a ne mimo ni. Clovek proste nemuze opustit atmosferu Zeme, protoze kdyby to tak udelal zemrel by. Nejnovejsi vyzkum z roku 2009, ktery zkousel, zda hlinik (uvadeny v clanku) dokaze odstinit kosmicke zareni - nedokaze.

0 0
možnosti

Host

29. 10. 2009 0:03
Re: Protimluv

Dobrý vtip. Odborné fundovanosti příspěvku konkuruje snad už jen jeho pravopis. ;-D

0 0
možnosti

Host

4. 10. 2009 11:45
USA na Měsíci nepřistály, a tajně postaví Radar!

Ale USA už dávno ví, že existují ufoni, několik jich pitvali.... a 11/9 byla jasaná konspirace provedená CIA! Proto jdu protestovat proti radaru v Brdech 17/11, i když ho Obama už oficialne odmítnul... Protože oni to jakoby odmítnou, lidi na Radar zapomenou a potom ho tam tajne pres noc postaví! Rv!!

LIDI MYSLETE!!

0 0
možnosti

Ccecil

4. 10. 2009 23:01
Re: USA na Měsíci nepřistály, a tajně postaví Radar!

víš co to slovo vůbec znamená?

0 0
možnosti

Host

12. 9. 2009 20:28
Jasne ze nepristali

Byl jsem tam ja s Marus a vsude klid.

0 0
možnosti

Host

13. 9. 2009 8:43
Re: Jasne ze nepristali

Asi jste přistáli v Moři klidu. :-P

0 0
možnosti

BORG1966

6. 9. 2009 22:47
Nevěřící Tomáš

Některým lidem se nedá hold vysvětlit ani to ,že je Země kulatá,natož je přesvědčit

o tom,že byl někdo na Měsíci, když to nebyli zrovna oni.Ono každému jiným dílem.

0 0
možnosti

maca74

10. 9. 2009 17:04
Re: Nevěřící Tomáš

je takovy problem v dnesni dobe kdy se foti vzdalene galaxie a hvezy nafotit misto pristani Apolla 11 se zabopdnutou vlajkou a pozustatky po pristani modulu, proc to nikdo neudela aby vyvratil spekulace. nerikam, ze tam nepristali, ale je tam velka sposuta divnych veci

0 0
možnosti

Host

5. 9. 2009 19:21
K článku

2. Tvrzení: Kosmonauti na snímcích vrhají stíny, které nejsou stejně velké. To se stává, když jsou osoby nasvíceny blízkým bodovým reflektorem. Měsíc však osvětluje vzdálené Slunce, proto by měly být stejné.

Protiargument: Povrch Měsíce není dokonale plochý, naopak velmi zbrázděný. Proto mají stíny různou délku.

Ke tvrzení je třeba dodat, že stíny jsou vrhány špatným směrem, což není možné vysvětlovat povrchem Měsíce. Vynachávání informací ubýrá článku na oblektivitě.

K rotiargumentu 5: "Lidem a živým organismům obecně je alfa a beta záření ve van Allenových pásech životu nebezpečné, neboť částice, které se v nich velkou rychlostí pohybují, dosahují velkých energií a jsou s to porušit jejich DNA. Dostatečnou ochranou proti tomuto záření by byly několik decimetrů silné, např. olověné pláty nebo zdroj lokálního magnetického pole." Píší na wikipedii.

Zpracovat všechny informace a navíc všechny správně bylo zřejmě nad schopnosti autora.

0 0
možnosti

Host

6. 9. 2009 14:22
Re: K článku

Ad ad 2) "Ke tvrzení je třeba dodat, že stíny jsou vrhány špatným směrem, což není možné vysvětlovat povrchem Měsíce. " - naopak a navíc to že nejsou stíny rovnoběžné je dobře pozorovatelné i na Zemi při osvětlení pouze jedním zdrojem (třeba Sluncem) stačí se dívat kolem sebe ;-)

Ad ad5) a není rozhodující i doba po kterou trvá ozáření?

Ad ad autor: pokud neznáte autora Karla Pacnera tak to je na pováženou a dá se to vysvětlit u člověka, který se zajímá o kosmonautiku leda tím, že o ní (a evidentně nejen o ní) nic neví...

0 0
možnosti

Host

5. 9. 2009 12:34
Měsíc = byli tam

cha chá!!! Ten kámen z měsíce, jak je dřevo, tak to tomu muzeu věnoval nějakej premiér!!! A ten si radši pravej kámen schoval a dal jim podvrh! Taky je jasný že na měsíci byli protože na Discovery ukazovali že ta vlajka byla zpevněná tyčí a pomačkaná, a když se do ní strčilo tak se třepotala dýl protože tam není vzdych který by ji brzdil!! A proč na fotkách nejsou hvězdy? Protože tam svítilo slunce a hvězdy nemohli spatřit!!! Zkuste si vzít reflektory a svítit a moc hvězd neuvidíš! tak je to. Lidi co si myslí že to bylo zafalšovaný sou debilové!!!!;-D;-D

0 0
možnosti

Host

4. 9. 2009 14:08
Měsíc = byli tam

cha chá!!! Ten kámen z měsíce, jak je dřevo, tak to tomu muzeu věnoval nějakej premiér!!! A ten si radši pravej kámen schoval a dal jim podvrh! Taky je jasný že na měsíci byli protože na Discovery ukazovali že ta vlajka byla zpevněná tyčí a pomačkaná, a když se do ní strčilo tak se třepotala dýl protože tam není vzdych který by ji brzdil!! A proč na fotkách nejsou hvězdy? Protože tam svítilo slunce a hvězdy nemohli spatřit!!! Zkuste si vzít reflektory a svítit a moc hvězd neuvidíš! tak je to. Lidi co si myslí že to bylo zafalšovaný sou debilové ;-D;-D

0 0
možnosti

Host

28. 8. 2009 20:07
Slunce jako důkaz

Stačí se juknout na originální fotky NASA a v případě několika na velikost Slunce. Odsud ze Zěme ho vidím malinké, Měsíc není od Země nijak zvlášť vzdálený a na fotkách je obrovský jako prase skořo přes celou fotku (a přesto jde vidět na fotce ostrý jasný povrch "měsíce"). Navíc to vypadá jako reflektor. Vyfocené Slunce dnes vypadá prostě jinak. Leda že by hajzlblud vyfotil nějaký blud. No myslím, že další diskuze jestli jo nebo ne jsou zbytečné, stačí mi fotka Slunce a pohled v jiném barevném spektru. Žárovka je patrná...

0 0
možnosti

Host

29. 8. 2009 23:42
Re: Slunce jako důkaz

Zkuste si někdy vyfotit Slunce tak, abyste měl odcloněný objektiv (jde to v režimech A nebo M) a krajina byla přitom správně nasvětlená. V ideálním případě mějte v popředí něco tmavého, aby efekty ala "reflektor" lépe vylezly. Možná, že se nebudete stačit divit, jak velké Slunce vyfotíte. Pokud pokládáte Slunce na fotkách za reflektor, zjevně jste nikdy Slunce nefotil. Nedělá to jen Hasselblad (asi jste to pořádně neopsal), ale skoro všechny foťáky.  Pokud stáhnete clonu, objeví se kolem Slunce paprsky - udělají je předěly mezi lamelami clony. Žárovku dostanete buď přímo na negativu, nebo scanováním, pokud se tam software pokusí vyčarovat nějakou kresbu.

0 0
možnosti

l e o

19. 8. 2009 21:48
taky jsem ju nevidel

a verim, ze ju mate

0 0
možnosti

Host

18. 8. 2009 21:45
Re: Přistání na Měsíci

Už před časem sem někdo dal odkaz na druhý  díl toho článku, jehož autor například netuší, že hloubka ostrosti závisí na cloně a z této své neznalosti odvozuje půlstránkové zdůvodnění, proč se jedná o konspiraci.

První díl článku, který ukazujete, lze nejlépe vyvrátit projitím filmů a celých souborů fotografií - ty skleněné desky by musely být sakra velké, aby pokryly třeba celé sekvence z cest Roverem.

Navíc porovnáním s modely měsíčního povrchu, vyrobenými na základě měření z posledních let (japonská sonda Kaguya z roku 2007), by musel stejně mít ten Kubrick agenty na Měsíci - protože scény přesně souhlasí se současnými měřeními.

0 0
možnosti