Diskuze

Mějte politiky pod dohledem. Počítač upozorní na lež i blamáže

Deník Washington Post představil prototyp programu Truth Teller, který má v reálném čase kontrolovat, zda politici mluví pravdu. Díky strojovému přepisu řeči, analýze textu a lidmi spravované databázi známých politických tvrzení dokáže údajně vyhmátnout stovky polopravd a lží.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zbytečné, lež u politika poznám tak, že pohybuje ústy

1 0
možnosti

Aby to nedopadlo podobne, jako v tomto pripade: http://www.youtube.com/watch?v=hOX9VJ6grsU :-)

0 0
možnosti

Osobně bych takovou novinku nevyužil. Jsem totiž přesvědčen, že reprezentanti politiky, oficiálních médií a byznysu běžně používají lež jako svůj profesní nástroj.:-)

0 1
možnosti

Zavedl bych to hlavně pro "vždy pravdomluvné" novináře.

2 1
možnosti

P17e11t96r 53T53y91č43k13a

5. 2. 2013 10:06

Na detektor s nimi a je to.

1 1
možnosti
Foto

Jen podotýkám, že detektor lži téměř nefunguje u patologických lhářů a sociopatů.

10 0
možnosti

Možná že by bylo lepší to udělat opačně. Aby program zahlásil, když politik řekne pravdu. Aspoň by to tolik nerušilo.

15 1
možnosti

J63a44n 35G81a54l11t

5. 2. 2013 8:51

A hned na prvním obrázku to ukazuje špatně ;-D;-D;-D Ono totiž v ekonomických věcech neexistuje pravda vs lež. Vzhledem k nemožnosti kontrolovaných experimentů a obrovskému množství proměných prostě nelze říci zda určitá věc byla způsobena určitým zákonem - a kdokoliv kdo se to snaží spočítat je akorát alchymista co si hraje s matematickýma formulema, které s reálným světem nemají nic společného.

Na druhou stranu zdravý rozum na podobnou otázku dokáže odpovědět docela jednoduše - říká se tomu "Co je a co není vidět". Vidět bylo, že politici utratili příšerně mnoho peněz na "pomoc" ekonomice. Co vidět není je, že ty peníze samozřejmě někde museli někde vzít. Tedy oni žádné peníze do ekonomiky nepřidali jen je přesunuli z míst kde o nich rozhodují jejich právoplatní vlastníci - vy a já. Tam kde mají kamaráčofty a lobbysty.

5 1
možnosti
Foto

Nemůžete často zkontrolovat, jestli určité opatření má takový či onaký účinek (ačkoli obvykle existují metody, jak to zjistit alespoň s určitou jistotou). Co ale rozhodně můžete ověřit, jsou výroky typu "já byl vždycky pro snižování daní" nebo "já jsem tento stimulus podpořil". Navíc jestli prvním obrázkem myslíte "The Recovery Act Saved..." tak pak se jedná o přímý a měřitelný důsledek - kolik pracujících zaplatilo nižší daně, což spočítat lze. Po kliknutí na vysvětlení zjistíte, že si získalo označení "polopravda".

3 0
možnosti

Já už mám takový program pro české prostředí dávno vyvinutý, ale nakonec jsem ho nepublikoval, protože je úplně zbytečný. V případě našich politiků totiž neustále ukazoval "Lež jako věž". ;-)

2 1
možnosti