Diskuze

O kolik dinosauři přežili vlastní smrt? Záhadný rozpor je vyřešený

Nové výsledky zřejmě rozptýlily nejistotu ohledně datování dopadu planetky do oblasti dnešního Mexika na konci druhohor. Vyvrací často opakované starší tvrzení, že dinosauři tuto událost mohli přežít až o stovky tisíc let.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

já myslím, že bez této informace bych nepúřežil ani minutu

0 1
možnosti

Co to tu zase Josef Potr alias uživatel "joserpor" blábolí za nesmysly? Ten člověk je opravdu fanatik, kterému o skutečnou diskuzi nejde. Jinak by dokolečka neomílal pořád totéž ("kambrická exploze", neexistence přechodných forem) bez ohledu na to, že mu to již několikrát bylo vysvětlováno několika zdejšími přispěvateli včetně mě. Ve skutečné diskuzi by na naše argumenty "joserpor" nějak reagoval, on je ale ve skutečnosti ignoruje. Je to ztracený případ.

0 0
možnosti
JR

J36i97ř36í 35R50a63k

14. 2. 2013 12:40

k těm nesmyslům co zde zazněly

kambrijská exploze zde:

http://www.planetopia.cz/vznik-zivocisnych-kmenu-a-kambrijska-exploze.html

doklady evoluce včetně přechodných fosílií zde:

http://en.wikipedia.org/wiki/Evidence_of_common_descent

1 0
možnosti
JP

J29o47s92e35f 60P50o79t33r

14. 2. 2013 18:16

pane Rak,

tak jsem si nalistoval "Planetopii", no děs a hrůza, má autor aspeň maturitu ?.

Frázemi, které se tisíckrát opakují, dokazujete, že jediné pravdivé náboženství je teorie evoluce. Je to v duchu té vědecké lobby, která pevně sedí za stoly kateder a nechává si milostivě přihrávat granty od dańových poplatníků

1 0
možnosti
PK

Jinak koukám, že evoluce se dokazuje hlavně minusama ;-D

0 1
možnosti
JR

J91i64ř31í 75R57a97k

14. 2. 2013 11:54

Díky, že jste nám to osvětlil. Tak to nejspíš bude ;-D

1 0
možnosti
JP

J33o53s98e89f 37P73o45t17r

13. 2. 2013 18:36

S panem Marhoulem (přísěvek níže) souhlasím až na to, že evoluce probíhá a je  skutečností, ale probíhá úplně jinak, než vykoumal Darwin a než tvrdí dnešní vědci, včetně molekulárních genetiků.

Jsou dve rozhodující události, že všechno je jinak.

Kambrijská exploze, kdy v geologickém okamžiku vzniklo na 30 kmenů organizmů, které dodneška vymírají a jejich počet se redukuje (dneska 10 kmenů), ne že se větví jak se snažit dokázat Darwin a jeho následovníci. Ty kmeny vznikly vedle sebe, nezávisle na sobě.

Druhá skutečnost je neexistence přechodových forem, kdy na základě náhodných mutací, vylaďovaných přírodním výběrem, by měly vznikat nové druhy.

Skutečnost je taková, že se objeví dokonalý nový druh, který v případě savců žije proměrně 5 milionů let a vymře, jeho místo zaujme nový dokonalý druh.

Evololuční vědci si ve vědeckých organizacích vybudovali silné postavení se silným přílivem grantů z prostředků daňových poplatníků a nedovolí novým myšlenkám a novým faktům revidovat nebo měnit jejich zaběhlou a výnosnou nauku.

0 7
možnosti
PK

P42a21v65e31l 49K88u83r82a22l

13. 2. 2013 18:54

Problém přechodové formy je až trapný nesmysl... můžu ho demonstrovat na naprosto primitivní ukázce něčeho čemu my obecně říkáme "pes" na začátku máme nějakou skupinu živočichů se společnými znaky. nějaké kombinace znaků na individuýlní úrovni jsou jsou pro existenci v daném prostředí prostě vhodnější než jiné. Tyto znaky se mají větší šanci přenést (ostatní prostě umřou) a během dostatečně dlouhého období převáží.

abych tedy pokryl všechna vaše přechodová stádia musel bych defacto sledovat rozdíli mezi každou generací.

To se nám už ovšem mimochodem povedlo experimentálně... pouze sme odstranili ryze statitistický vliv prostředí a vzali archeotyp psa - to co je dnes označováno jako "Vlk šedý" - a nechali mezi sebou křížit pouze jedince se znaky jaké sme chtěli (často i "incestně" což nějaké znaky značně zvýraznilo... jenom sme museli vyřadit ty co se nepovedli aby nepředávali dál defekty) a máme tady jak například Bernského Salašnického, tak yorkshirského teriéra...

Přesto byl základ VLK šedý... a tyhle nové formy zdaleka nevznikli jako dokonalé... naopak vyprodukovali sme je za... !!!3000 let!!! statistika v běžném prostředí na to měla v případě jiných druhů miliony let.

6 0
možnosti
BM

A ropa už několikrát došla!!

0 1
možnosti
PK

P23a58v98e97l 70K44u37r37a95l

13. 2. 2013 18:57

No víte :D měli li by sme stále k dispozici technologie roku 1970 tak už jsme dnes prakticky bez ropy... protože ty by nebyli ji schopné dostat jí ze země za míň energie než je v ní obsaženo...

Otázka nikdy nebyla to jestli spotřebujeme poslední mililitr na planetě... ale to jestli jí vůbec bude mít smysl těžit, rafinovat a vozit přes 1/2 planety...

Problém je v tom že na technologický pokrok se nedá příliš spoléhat... vyskytuje se spíš v náhodných balíčcích...

0 0
možnosti

já jsem myslel, že dinosaury pořád ještě známe z televize - zejména je je vidět v přenosu z Poslanecké sněmovny :-)

1 1
možnosti
JV

Možná to není jediný přehmat v textu..Možná si spletl dinosaury s antilopou..

0 1
možnosti
IM

I56v66o 13M81a31r57h42o23u93l

13. 2. 2013 15:36

Panebože, já zírám, kolik lidí zde stále věří v evoluci. Vyvinuli jsme se z téhle větvě dinosaurů. Ne z téhle. Hlouposti. Po Darwinově smrti byl ustanoven obor, který se jmenuje genetika, a který jeho teorii vyvrací. Genotyp druhu se nemění jinak než mutacemi genu, a ty jsou známy pouze negativní, přispívající k vyhynutí, nikoliv k "vylepšení" či proměně druhu. Ale chápu, někdo si pořád myslí, že když přijde o nohu v autonehodě, pak bude mít jednonohé děti......Rv

3 20
možnosti
PV

P85e21t61r 87V12e77s14e43l62ý

13. 2. 2013 15:40

Už římští císařové se nechávali obveselovat šašky. Vás by jistě angažovali.

10 4
možnosti
JK

S tými sopkami to bolo trochu inak. Je viac menej dokázané, že keď na Zem dopadne obrovský meteorit, nárazová vlna prejde celou zemeguľou a na opačnom konci Zeme sa naruší zemská kôra, následkom čoho sa vytvorí a vybuchne v tejto oblasti množstvo sopiek. Podobná udalosť sa stala pred viac ako 200 miliónmi rokov, kedy v dôsledku nárazu asteroidu na druhom konci sveta - v tomto prípade na dnešnej Sibíri - začali chŕliť lávu stovky sopiek na rozlohe mnoho desiatok tisíc kilometrov štvorcových. A práve táto katastrofa začala vek dinosaurov.

A pred 66 miliónmi rokov podobná katastrofa vek veľkých dinosaurov ukončila. Takže postupnosť bola nasledovná: dopad meteoritu do dnešného Mexického zálivu,  obrovská tlaková vlna niekoľkokrát obehla zem. zvyšky meteoritu boli vyvrhnuté do vesmíru, odkiaľ žeravé kúsky padali po celej Zemi. Prakticky celá Zem sa ocitla v požiari. Krátko na to na opačnom konci sveta - v Indii sa narušila zemská kôra, sopky začali chrliť popol, ktorý bránil prieniku slnečných lúčov na zem, a nastala dlhotrvajúca zima. Takže v pomerne krátkom čase prišli 2 teplotné šoky - najskôr veľké teplo a potom veľká zima.

Prežili len živočíchy menšie ako 25 kilogramov, ktoré si zvykli robiť nory v zemi - napr. malé cicavce, korytnačky, hmyz, drobné dinosaury, z ktorých sa vyvinuli neskôr vtáky. Tie sa mohli ukryť v Zemi, kde mohli prežiť aj veľké teplo aj veľkú zimu. A potom prežili živočíchy, ktoré žili v mori - ryby, relatívne malé žraloky a krokodíly.

Predpokladám, že vyhynutie dinosaurov bolo prakticky okamžité - v priebehu niekoľkých dní, maximálne týždňov.

3 1
možnosti
MN

Je skvělý, že mezi sebou máme toliko lidí, kteří to vědcům dokáží objasnit;-)

6 1
možnosti