Diskuze

Začíná třetí průmyslová revoluce. Všechno bude stejné a přesto jiné

Masová výroba je základem úspěchu ve většině světových ekonomik. Unifikované výrobky však postupně u zákazníků vyvolaly požadavek na odlišení. Nikdo nechce mít přesně ty samé boty nebo tablet, jaký má soused. Proto přichází masová "kustomizace". I ona je jedním z témat veletrhu CES 2014.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Já si jen poněkud volnější asociací vzpomněl na citát (vzteklý muž se šroubovákem v ruce): Jak může země, kde nedovedou vyrobit dva šroubky stejné, lítat do vesmíru? ;-D

3 0
možnosti

Příklad: K nové řadě kamer Panasonic nepasují starší baterie, i když jsou elektrickými parametricky shodné. Jen tvar krytu je jiný. Není možné použít baterie ze starší pětistovky na devětsetdvacítku. I když by to z hlediska technických parametrů a nabíjení šlo bez problémů. Proč asi???

0 0
možnosti

L53e97o43š 23K98a14ň58a

7. 1. 2014 15:28

Musím vás zklamat. Bohužel by nešly. Baterie komunikuje s kamerou a je to zablokované. Pokud ovšem máte starou externí nabíječku, tak ta fungovat bude. Mám to vyzkoušené.

0 0
možnosti
Foto

mass customization...."novinka" někdy před dvaceti lety.....revoluční myšlenka;-)

0 0
možnosti

Mám pocit, že jsme kdysi předběhli dobu. Před velkým třeskem na štendrech visely řady stejných kabátů ve všech možných velikostech, výběr košilí ze dvou vzorů apod. Kdo se chtěl ozvláštnit, šil sobě sám, či pletl atd., nebo stál ve frontě na věci z dovozu. 

Co se týká techniky, tak co bych unifikovala by byly kabely a zdířky :-)

0 0
možnosti

Konektory a kabely se unifikovat nebudou. To dělá každý výrobce schválně jinak. Aby k jeho přístroji pasovalo zase jej jeho příslušenství. Vyjímek je čím dál méně.

0 2
možnosti

Věřím tomu, že v blízkém budoucnu si s pomocí moderních technologií (např. 3D tiskárny + internet) bude moci každý doma vyrobit co bude chtít. Z lidstva se stane globální DIY komunita.

0 0
možnosti

Omlouvám se za nevhodné slovo, ale jinak se to nedá...tento článek psal absolutní negramot a člověk, který neví o čem píše.

První co mě totálně rozhodilo je přeložení slova customization jako kustomizace...zkuste si to někdy po sobě přečíst tohle je strašný...co takhle použít zákaznické řešení!

Pane redaktore, třetí průmyslová revoluce již dávno proběhla a to koncem 20-tého století, aktuálně se mluví o 4. průmyslové revoluci, jejichž definice vychází z Německa a to pod názvem Industry 4.0. Zkuste si o tom něco přečíst, wiki je toho plná a nejedná se jen o tvorbu zákaznických řešení za stejné peníze jako velkosériová výroba, ale také o bezpečnost, jednotné komunikace, implementace internetu do průmyslových řešení na vrstvě řídících systémů, apod. Je zde předpoklad, že revoluce by měla být na vrcholu v následujících dvou dekádách.

Jen pro představu jak probíhali průmyslové revoluce:

1. Pára

2.Elektrika 3.IT technologie 4. Industry 4.0

1 0
možnosti
Foto

překlad bych volil "davová zákazníkace";-)

1 0
možnosti
Foto

Hmm, není to tak dávno, kdy jsem si mohl při výběru notebooku spustit konfigurátor a vybrat si procesor, paměť, disk, rozlišení displeje, často i barvu krytu nebo typ WiFi/BT karty, navrch operační systém a případně další software nebo příslušenství (třeba USB hub nebo myš). A v takovém Dellu mi podle toho notebook na zakázku vyrobili, zabalili a poslali; jiné firmy sáhly do zásob a případně doplnily nějaký detail.

Dnes něco takového vůbec nehledejte. Sice existují typy notebooků s různým osazením, ale v nabídkách e-shopů jsou vedeny jako samostatné položky, schované ve změti ostatních typů a rozlišené dvěma nesmyslnými znaky na konci desetiznakové identifikace typu. A teď mě má potěšit možnost objednat si na to za příplatek nějaký pitomý nápis a mám to považovat za průmyslovou revoluci? Někdo tady padl z jahody na hlavičku a neví, co tvrdí.

3 3
možnosti

Také ale dodejte, že dnes za notebook dáte třeba 15000 (a je za to dost solidní stroj), ale za ten Dell tehdy bylo minimum někde kolem 50 za nejslabší procesor, malou paměť atd.

3 1
možnosti

Víte jak to bude fungovat? Vyrobce třeba telefonu masově vyrobí 3 barvy jednoho krytu, 3 barvy druhého krytu, dva přiblblé potisky a nabídne 3 velikosti vnitřní paměti.

V marketingu pak bude vykřikovat, jak "cool customizuje", protože zákazník si může vybrat z VÍCE NEŽ 80 VARIANT jeho výrobku, který si sestaví "na míru". A každý kdo si to koupí bude mít hrozně "originální" telefon.

Výsledek bude ten, že většina stejně bude kupovat černé kryty bez potisku. A výrobce pak v tichosti některé možnosti "co tolik nejdou" zruší.

Tohle má být revolice? ;-D

8 1
možnosti

To mi připomnělo ty digihry 1000 v jednom. Prakticky tam byly asi tak 4 hry ve sto variantách a 900 variant tetrisu :-).

0 0
možnosti

Bezva, takže vezmeme např. blootooth a gps čipy, na jejichž výrobu se používají mj. i vzácné kovy těžené výhradně v číně, a dáme je do přístroje, aby tam byly neaktivní až dokud zařízení neskončí na skládce, většinou spíš vlivem morálního než skutečného opotřebení. Fakt jdeme dopředu...

3 1
možnosti

Podle některých zdrojů třetí průmyslovou revoluci přinesly informační technologie a automatizace ve 20. století. Teď se mluví o 4. průmyslové revoluci ve spojení s "internetem věcí" a rozdíl má být v distribuované a inteligentnější automatizaci.

1 0
možnosti