Diskuze

Konkurence Facebooku nebo město duchů: Přežije Google plus odchod šéfa?

Vic Gundotra, který od samého počátku vede vývoj sociální sítě Google+, odchází. Služba Plus měla podle něj konkurovat Facebooku a sjednotit služby Googlu do jednotného kabátu. Popularitu si však získaly jen některé části (hlavně Fotky nebo Hangouts), jiné pouze přežívají.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
OF

G+ používám intenzivně od začátku, především systém kruhů nebo plánování akcí pomocí "událostí" funguje výborně. Nicméně pořád to vypadá jako nějaká beta verze s občasným zaváděním nesmyslů. Tagy někdy fungují a někdy ne. Dáte si titulní fotku, Google se za rok rozhodne, že by měla být větší a otravuje s tím při každém spuštění. Dám na stream fotku z války a bez ptaní mi na zmrzlé Rusy začne romanticky sněžit. Den po posledních Vánocích začal systém průběžně mazat náhodné příspěvky z Google+ Pages po celém světě (takže i komerční na firemních stránkách). Ani nebudu popisovat, co to bylo za peklo něčeho se dobrat (Google+ nemá žádnou podporu ani veřejné kontakty). Díky tomu, že prudilo velké množství lidí, tak se asi za týden ozval programátor z G+, že prý o tom vědí, ale že to hned tak nevyřeší, protože jich tam je prý přes svátky málo. A podle mých informací se problém opět sporadicky objevuje.

0 0
možnosti
Foto

Hangouts je super. Skoda, ze neni samostatna aplikace pro desktop. Na notebooku mam stary Talk, ale tam nejsou vkladat obrazky. Googlle Chrome nechci. Radeji pouzivam nějaký prohlizec (Operu a FF).

1 1
možnosti

nechápu to porovnávání s facebookem... u fb jde o "ksichty" u google+ o informace... stačí se podívat na vyhledávání... to je lepší srovnání s twitterem, i když to taky není dokonalý přirovnání...

1 0
možnosti
FK

Socialne siete su hlavne dobrý biznis a na tejto môžete dostať akcie jednej novej siete zadarmo.        

     https://www.globallshare.com/sk/1951479.html

0 1
možnosti
PN

A možná vzestup G+ ještě příjde. Facebook začíná být čím dál otravnější, nejen že je neosobní (něco skryjete před někým a doví se od někoho jiného, že jste to před ním skryl) a hodně šmírovací (už to není "zábava mladých a geeků", na Facebook jdou babičky, dědečkové, učitelé, může si vás přidat neoblíbený kolega nebo šéf a co teď přijmout/nepřijmout?) a jeho obsah je velmi neřízený (kdokoli vás může označit, napsat všem, zveřejnit fotky, které uvidí i ti, které by je vidět nemuseli a to ani nastavení soukromí nepomůže, které navíc není úplně ideální). G+ (nebo něco jiného) se stane útočištěm těch, kteří začínali s facebookem a měli tam své okruhy přátel nešmírováni všemi co kdy poznali. Ty kruhy navíc zajišťují jednodušší správu obsahu a s jakousi soukromou "cenzurou" se tam přímo počítá, u FB ne, tam je člověk věc veřejná.

6 0
možnosti
PN

G+ zbytečně odradilo mnoho lidí tím vnucováním. Po každém zapnutí okno, které nutí jméno nebo vyhledat přátele nebo doporučit G+, to je strašně otravné. Co mu chválím je práce s kruhy, relativní soukromí a funkce. Takové fotky na G+ fungují suprově, ten editor funguje neskutečně výborně, kam se hrabe facebook nebo i instagram. Samo to vytvoří panoramu, automatická korekce expozice, světla prostě pohádka. Nechci G+ opouštět, je to takové soukromé hnízdečko, kam si člověk může ukládat oblíbený obsah nebo publikovat nápady, které však nikoho "nespamují", protože tam lidi chodí tak 3x za měsíc a je jich tam málo. Mně osobně to celkem vyhovuje, až na to vnucování.

5 0
možnosti
PI

P61e41t73r 45I70s25k60r84a

4. 5. 2014 10:02

to je to co mě na G+ štve. To vnucování a protlačování. Mám jeden účte, který používám pro tým a nechci jej vést pod svým jménem a stejně mi to vnucuje ať tam to jméno dám. Nebo i hodnocení na youtube, musím stále přepínat na anonymní formu zobrazení. Přestal jsem kvůli tomu komentovat videa na youtube. 

Co se týče změn vzhledu a užívání jak gmailu, youtube i jiných služeb atak jsou změny katastrofální a  velmi bych ocenil, kdyby byla volitelná cesta zpět k původním zobrazovacím rozhraním

1 1
možnosti
MK

G+ ma pekne štve. Nielen že som k nemu bol donútený (spolupracoval pri to vyznamne Android) ale ani nedodržuje práve to súkromie.

NApríklad neverejné fotoalbum z Picasa som premenoval aby tam neliezli istí ludia. Lenze ked sa ti isti ludia podivali na koren fotoalbumov, tak tam to album zas uvideli. I ked bolo stále neverejné.

Osobne vidím G+Rv

Ale je to dané i tým, že nechcem sociálne siete.

1 0
možnosti
KS

Zmeň ho na soukromé a uvidíš ho jenomy ty.

0 1
možnosti
MS

Používám G+, protože mi nedělalo potíže mu porozumět, umí mnohem více, než mohu potřebovat. Mohu číst, vložit nebo komentovat příspěvky, pracovat s fotkami, sdílet co potřebuji, oceňuji propojení s řadou jiných Google služeb i dostatečný počet kvalitních uživatelů. Na FB je příliš mnoho LAMA userů a teenagerů.

2 0
možnosti
PN

G+ si získal hodně lidí, kteří gmail mají a FB nechtějí, pozoruji to i ve svém okolí. Navíc rozhodně nepůsobí tak, že tě šmíruje celý svět.

2 0
možnosti
LK

Facebook vznikl od svého počátku otevřeně a cíleně jako šmírovací a reportovací nástroj. To je férové a nikdo se nemůže zlobit nebo snad divit co se mu děje.

S nástroji Google tomu bylo jinak. Po fenomenálním úspěchu vyhledávače začal Google chrlit jeden za druhým užitečné pomůcky na vytváření a správu všemožného obsahu. Jediným cílem bylo podpořit růst informačního obsahu internetu a tím podporovat svůj byznys - vyhledávání v něm. Jak s těmi nástroji uživatelé naloží, nechával Google čistě na nich.

Tohle byly vize zakladatelů Googlu. Vize, které přinesly obrovský úspěch. Jenže s jeho rychlým růstem přišli do Googlu klasičtí manažeři s naprosto jiným přístupem. Tak jak se to dělá všude jinde. Totální monetarizace všeho.

V běžných firmách to tak funguje, ale Google byl vyjímečný. Tímhle posunem o svou vyjímečnost přišel a mnoha věcech teď místo vytváření nových trhů, jen následuje ostatní. Snaží se být trochu jako Facebook, trochu jako Microsoft, trochu jako Apple.. jenže být v něčem druhý je úplně něco jiného než být první.

Jistě je to stále veleúspěšná firma, ale myslím že rozdrobením pozornosti na monetarizaci všeho, přišel o svůj raketový pohon. A každopádně přišel spoustu  nadšených podporovatelů, pro které už je to jen firma jako každá jiná.

8 0
možnosti
PN

Výborně napsáno. Google mohl přijít s něčím úplně jiným než kočkopsem založeném na facebooku a myspace.

1 0
možnosti