Diskuze

Přelomová transplantace čichových buněk postavila pobodaného na nohy

Polský hasič Darek Fidyka je prvním pacientem, který začíná chodit po úspěšné transplantaci čichových buněk. Tzv. OEC buňky jsou jediné, které se u lidí rozvíjejí po celý život. Zlepšení stavu pacienta dává naději na uplatnění této metody i v dalších případech. Ale napřed musí proběhnout rozsáhlejší testy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Vidite. A u nas na to staci posudek revizniho lekare a hned nemohouci (alespon na papire) chodi, slepi vidi a lide bez koncetin jsou zdravi. Proste v zahranici delaji kouzla lekari, u nas revizni "lekari".

3 0
možnosti
JV

Tak to klobouk dolu :-)

2 0
možnosti

Tedy, má úcta, pokud se lidi momentálně nezabíjejí, dokážou úžasné věci.

6 0
možnosti
SK

Není nad dobrou zprávuR^snad se zadaří:-)

4 0
možnosti
RK

Jen tak dál.... :-) je to super třeba časem díky tomu bude i třeba běžná výměna těla od krku dolů :-)... vím je to kravina, ale pokud toto vyjde tak se fakt dá věřit že v budoucnosti bude v medicíně pomalu všecko možné :-). Držím palce.

2 0
možnosti
MK

M54a95r24e59k 71K53r36o50l27l

22. 10. 2014 8:15

Pokud je pravda, že v Číně jsou podobné operace běžné, tak to klobouk dolů. To už nebude ta zaostalá Čína, která pouze kopíruje západní technologie.

0 0
možnosti
DS

Neskuteční borci!!!8-o

4 0
možnosti
LV

Tak jestli se jim to podaří, je to na nobelovku

6 0
možnosti
PZ

Ony to nejsou ale skutečné čichové buňky, tedy ty neurony zpracovávající chemické podněty ze vzduchu, ale gliové buňky (podpůrné), které obalují axony (hlavní výběžky) čichových neuronů podobně, jako Schwannovy buňky obalují axony neuronů v centrální nervové soustavě. Proto se jim taky někdy říká čichové Schwannovy buňky.

Jejich funkcí je u neustále se nově diferencujících čichových neuronů pomáhat růstu axonu směrem k čichovému bulbu (kyji). Vlastně on ten axon za jejich pomoci skrz ně prorůstá a ony jej táhnou směrem k zakončením dendritů neuronů čichového bulbu.

Čili samy o sobě to nejsou čichové buňky, protože na samotné tvorbě/zpracování/přenosu čichového signálu se nijak nepodílejí.

5 0
možnosti
MZ

Já myslím, že v článku je to pro jisté zjednodušení. A zas tak daleko Vámi vysvětlované pravdě to není...

5 0
možnosti
KV

K92a77r15e72l 98V27o13r95e40l

22. 10. 2014 2:19

Úžasné. Jen tak dál. R^

12 0
možnosti