Diskuze

Rusko přestane kupovat ukrajinské rakety. Kosmický program se otřásá

Ruský kosmický program je dlouhodobě v problémech. Neúspěšné starty rakety Proton M a zpoždění vývoje nosiče Angara vyvolaly řadu změn ve vedení kosmického programu. S těmi souvisí i ohlášení ukončení odběru „ukrajinských“ raket Zenit.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

To je stejné jako ve hře Civilization. Vždycky agresivní národ, který vyráběl spoustu zbraní a aktivně válčil, nestíhal zároveň svůj kosmický program ;-)

1 0
možnosti

J34o33s25e70f 58V76a23l40a

26. 2. 2015 20:50

hmmm, to nevypada moc dobre. teoreticky muze vzniknout vazba 1. Ukrajina ma rakety, ale nema ani odberatele ani penize....-2. Iran ma sice atomovou bombu, ale nema raketu....3. IS nema sice ani raketu ani bombu, ale muze si je za ropu koupit. A Iran ji rad proda, pokud do ni naprogramuje cil Izrael nebo americke strategicke cile v okoli

1 0
možnosti

Pokud se nestane neco necekaneho, je Zenit mrtvy projekt. Sea Launch je vlastneny ruskou statni firmou, takze tam to moc slavne nebude a i kdyby se Ukrajinci dohodli treba s Brazilii, tak budou mit problem s dodavkami komponent z Ruska, protoze by byli dost neprijemnou konkurenci pro ruske Proton a pozdeji Angara.

0 0
možnosti

Tak ten nadpis "Kosmický program se otřásá" jaksi není kompatibilní s tím článkem. Přece pokud plánuji Angaru jako náhradu za Zenit a Proton, tak když ji konečně postavím a otestuju, že fakt funguje dobře, je jen logické, že dalšími kroky konečně stopnu ten program Zenit a Proton. Angara startuje z Plesecka a staví se i nový kosmodrom na ruském území, kde bude mít Angara taky startovací rampy. Je tohle otřásání, nebo naopak úspěšný postup?

8 0
možnosti
Foto

Tady je třeba revidovat i představy o tisíci mezikontinentálních raket s jadernými hlavicemi, které Rusko prý má.

Kolik jich je opravdu schopných nasazení, kolik jich spadne ještě na ruském území. Jsou už dobře odleželé, vyzrálé, jako třeba Moskvič r.v. 1972.

Elektroniku pro rakety zřejmě vyvíjeli Ukrajinci, znají i její slabiny. Dlouhým skladováním zatuhnou ložiska u servomechanismů, guma se rozkládá, těsnění bude netěsné. Vymstilo se to už i Američanům.

4 2
možnosti

Hlavice se dají házet i z bombardérů. Těch, které se poslední dobou "náhodou" objevují tak různě po světě. Posledně z nich byla na větvi Anglie. A krom toho, zkoušet "na ostro" kolik jaderných hlavic opravdu přiletí, je hodně blbý nápad.

1 0
možnosti
Foto

J96i73r21k55a 59M44í68č

3. 2. 2015 0:25

Aspoň se nemáme čeho obávat

0 0
možnosti

a číňani přestanou kopírovat.....;-D

0 0
možnosti

Tak hlavne aby to neznamenalo zdrzeni kolonizace Mesice Rusy v roce 2030.

7 0
možnosti

a sakra že že by ohrožení vytvoření nového CCCP ?!? ;-D

0 0
možnosti
Foto

Nevidím důvod pro bombastické titulky. Jde mj. i o byznys. Prostě jedna strana obchodu se rozhodne přestat něco kupovat a chce to nahradit něčím jiným a je z toho cirkus. Teda pokud se jedná o rakety, Rusko a Ukrajinu. Byl by takovej cirkus třeba kvůli tomu, že by EU přestala vozit banány  z jedné části zeměkoule a začala nakupovat jinde? (pokud by tam banány měli samozřejmě). Myslím, že by se to bralo jako zcela normální.

16 0
možnosti

M.j přesto že USA uvaluje na Rusko jednu sankci za druhou, nedávno byla podepsána dohoda o dodávce několika desítek motorů RD 171 do USA.

1 1
možnosti