Diskuze

Budoucnost, nebo nesmysl? Wi-fi signál má sloužit i pro napájení

Maličká čidla, senzory, kamery a mikrofony, které nás budou obklopovat v prostředí internetu věcí, by podle mnohých vývojových týmů mohly jako zdroj energie využít téměř všudypřítomného wi-fi signálu. Vědci takto „z antény“ nabíjeli kameru i fitness náramek.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

jojo, dejte si wifi k posteli, nahulte výkon na 5W a jděte v poklidu spát...ráno budete mít skvělý pocit čisté hlavy, a den po dni se bude čistota hlavy zvyšovat, akorat se možná pak už neprobudíte...

Osobně bych z mobilů udělal drátové přístroje...a vypnul všechnu mikrovlnou komunikaci...Lidé by si začali více věřit, museli by plnit domluvené termíny, atd..dříve nešlo zrušit schůzku ve městě 15 minut před termínem...dnes je možné vše..:-/

2 0
možnosti

Chudáci lidé, pak nemá být tolik rakoviny...

2 0
možnosti

A když si uděláte z mobilu hotspot, tak dobije sám sebe a máte perpetum (z) mobile...

1 1
možnosti

J16i86ř55í 46M66a88c34e56k

10. 6. 2015 8:49

Je to výborný nápad, zvyšovat elmag pole kolem nás. Podobně se před 60 lety považovalo za výborný nápad sypat na pole co nejvíce DDT. Později se přišlo na to, že to není tak jednoznačně skvělé.

2 0
možnosti

Doporučuju když už tak používat frekvence kolem 500 THz, na ty jsou naše těla zvyklá, protože takového záření je kolem nás fůra.

Kdyby byla jo potřeba něco na dálku nabíjet v nějakých specifických podmínkách (půlroční tma na pólu) a bylo to bezpečné (nulový provoz živočichů), tak by určitě bylo možné automaticky vhodně nasměrovat laser a využít jeho světlo. Ztráty by byly minimální.

0 0
možnosti

Už je to  dávno, co jsem skládal zkoušku z teorie elektromagnetického pole, ale že by se od té doby tolik změnilo?  8-o   

(Na Technetu bych čekal aspoň jednoduchou ukázku výpočtu energetické efektivity téhle ptákoviny.)

2 0
možnosti

Jak pisete. Mohli sem dat aspon par vypoctu. Kazdopadne to zas jako takovou ptakovinu nevnimam. Nejde o to z toho dostat maximum vykonu...

0 0
možnosti

No začínám mít trochu obavy, kam až to dojde. Dokonce i v EU se opět pomaloučku začínají objevovat hlasy o škodlivosti při dlouhodobém vystvení účinkům mobilů a Wifi. A ve Francii došli dokonce tak daleko, že zakázali Wifi ve školách a knihovnách (a jejich okolí), protože mají za to že mikrovlny ovlivňují činnost mozku a nervové soustavy - zejména u dětí, které ještě nemají vybudovanou plnou imunitu.

U nás zatím platí jediné nařízení, a to že výrobci v návodech Wifi zařízení uvádějí, že by se od vysílače měla dodržet vzdálenost min. 20cm, což vychází z předpisů EU a USA. Naopak se u nás limity vyzařování výrazně zvýšily (pěkně potichoučku v roce 2000, pravděpodobně tenkrát kvůli americkému radaru).

Neplánuje náhodou Technet na toto téma nějaký seriózní článek? Na netu je spusta informací a člověk pořádně neví čemu věřit.

2 0
možnosti

tak produkty uz jsou rdy.. takze uz doslo ;)

0 0
možnosti

Ja bych ty internety taky zakazal.. :)

1 0
možnosti

Povolený EIRP je 1W s regulací a 0,5W bez ní.  Ve vzdálenosti 5m je vidět anténa dejme tomu pod úhlem 0,5 stupně.  Takže ze 7 mW toho asi moc nenabijí.

0 0
možnosti

ten Vas vypocet je trochu zcesty, zkuste si to aspon namalovat...

1 0
možnosti

Už vidím, jak diabetik s čipem napájeným z wifi odjede na chatu a tam v neděli zkolabuje...:-)

7 0
možnosti