Diskuze

Létající pevnosti rozsekaly Říši na cucky. K vítězství to nestačilo

B-17 Flying Fortress se stal symbolem americké vojenské síly a synonymem těžkého bombardéru druhé světové války. Na zemi po sobě zanechával neskutečnou spoušť a ani na nebi s ním nebylo příjemné setkání. Na druhou stranu i posádky samotných létajících pevností si procházely peklem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

K50a95r17e79l 33S76e91i11d95l

29. 7. 2015 19:27

Nějak se nemohu dopočítat těch 13 kulometů. Po 2 ve 4 věžích (pod přídí, zadní, hřbet, břicho), to je 8 a po jednom v bočních střelištích (na každé straně vepředu a za křídly), celkem 12. Kde byl ten třináctý?

0 0
možnosti

hřbet trupu, přibližně v polovině délky trupu (v centroplánu) byl na stropě plexi okno a z něj čouhal ten 13-tý Browning.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Boeing_B-17_Flying_Fortress#/media/File:Boeing_B-17G.png

0 0
možnosti
MB

K výtečnému článku - (Nechci politizovat) - Jenom lidsky dodávám  - Komunisté udělali kopec hloupostí a mezi jejich ostudné vrcholy patří - Odměna českých letců RAF a jim podobných hrdinů - tj., jejich uvěznění ! .. Jenom proto, že Němce pomáhali porážet ze Západu - nikoliv z Východu. Bezcitná , "Ideologie tak zvítězila nad skutečným lidstvím a hrdinstvím" ! ..

9 0
možnosti

To nejsou hlouposti, to jsou zločiny už od biblických dob a Desatera.

4 1
možnosti
MJ

No konci války, se to, trochu, "trochu" zvrtlo. Tak trochu, že vlastně Hirošima a Nagasaki byly mezi trojicí měst, která nebyla poškozena nebo zcela zničena s asi půl milionem civilistů.

2 6
možnosti
RF

Proti Japonsku realizovali Američané bombardovací ofenzivu jiným způsobem než v Evropě. Ta věta v článku je v odstavci popisujícím stav v Evropě. Japonská města byla po celou dobu tamní bombardovací ofenzivy vystavena kobercovému bombardování zápalnými pumami. Např při náletu na Tokio v březnu 1945 byly přímé ztráty na životech obyvatelstva mnohem větší než v Hirošimě nebo Nagasaki.

6 1
možnosti
FM

Clanek mi dal vzpomenout na meho bosse z USA, ktery byl navigatorem v techto bombardovacich letadlech ktere letali nad Nemecko. Navigace tehdy nebyla tak jednoducha, byl v letadle tezce zranen, vylecil se, zase letal a po valce na zaklade GI bill vystudoval Universitu a stal se i velmi uspesnym vysokoskolskym profesorem. Byli to tvrdi hosi, mam rad Americany:-)[>-]R^.

5 0
možnosti
FM

Omlouvam se.....letaly nad Nemecko

0 0
možnosti
MN

Fotka č. 8 jsou jasné chemtrails, ti ilumináti mají ale výdrž

7 0
možnosti
AP

jsem na technetu nebo v Blesku? Ten nadpis, to je teda uroven. Snad nerozseka nekdy nekdo (verbalne) na cucky autora ;-)

2 1
možnosti
JM

J58a58n 79M88u50c62h43a

28. 7. 2015 14:55

stylisticka uroven clanku je nevalna, ale presto R^

0 1
možnosti
ŠB

Otázka na autora k obrázku č.21. S tímhle opravdu někdo letěl a přistál, nebo jde o s stroj poškozený na zemi? Nejde mi na rozum, jak tohle mohl někdo pilotovat...

0 0
možnosti
VP

Takováto poškození opravdu nebyla vyjímkou. B-17 byla jinak velmi odolná a snesla velké poškození.

3 0
možnosti
VP

Mám zkusit číst celou diskuzi, nebo hádám dobře, že tu budou příspěvky o barbarských náletech a zbytečném bombardování českých fabrik?;-D

0 1
možnosti
JB

J86i22ř55í 91B25r52o39ž

28. 7. 2015 13:58

Ne, jste první, kdo toto téma nadhodil ;-D

3 0
možnosti
JK
Foto

To je fakt. Londýňane by mohli vyprávět.

10 1
možnosti