Diskuze

Podívejte se na továrnu, kde stroje mezi sebou „mluví“

Průmysl začíná procházet čtvrtou technickou revolucí. Výrobu organizují samotné produkty a stroje, které mezi sebou komunikují. Navštívili jsme továrnu Siemens EWA v německém Amberku, kde výrobky řídí vlastní výrobu. Stroje a produkty přitom denně „namluví“ pět terabajtů dat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VH

stroje samy. Opravte si hrubku v nadpisu a popisu obrázku.

0 0
možnosti
RP

Nic bych za to nedal, že Siemens pouze okopíroval jeden provoz z cca 3 - 5 čínských a tchajwanských elektronických "robotáren" , kde ve fabrice obrovského rozsahu s několika stovkami tisíc zaměstnanců vyrábějí veškerou možnou elektroniku na zakázku a kde se v těchto robotárnách vyrábí velká většina celosvětového objemu výroby elektroniky. Elektronické Pc komponenty pro světové výrobce, komponenty Apple, všemožných tabletů většiny, digitální fotoaparátů až po všelijaké "vnitřky" běžné spotřební elektroniky, televizorů, rádií, mikrovlnek , programátory praček i průmyslové elektroniky - konkurentů Siemense.

1 6
možnosti
KM

K56a19r75e79l 92M39a90l88ý

20. 1. 2016 15:48

Videl bych to spis obracene - cinani okopirovali a pocet stroju znasobili

0 2
možnosti
JK

Rád by som sa dožil doby, kedy ľudia len počítaču zadajú parametre žiadaného výrobku (napr. auta) a počítač sám všetko navrhne - od dizajnu, výkresov, logistiku až po naprogramovanie robotov - a to vo viacerých verziách, z ktorých si už len ľudia vyberú ten najvhodnejší. Prípadne si ho upravia a automaticky sa všetko okamžite prepočíta do najmenších podrobností ako v tabuľke v Exceli.

:-)

0 0
možnosti
RP

To už dnes v podstatě všechno je.

Minimálně dnešní 3D konstrukční systémy toto všechno v kuse umí už hezkých pár let. Člověk tam jen vloží vstupní nápad a počítač už to provádí až po naprogramování programovatelných CNC strojů a určitě i dalších robotických systémů. Zásobování fabriky vstupními surovinami a díly , marketing, prodej hotových výrobků už je taky řízeno firemními CRM systémy.

Chybí jen "detaily" , vzájemné automatické propojování těchto operací a automatické řešení všelijakých odchylek, aby výroba mohla delší dobu funogovat i bez zásahu lidské ruky. Toto zatím v běžných fabrikách dělají lidé.

0 1
možnosti
EP

Kdo přijde na všechny nepřesnosti?;-)

1 0
možnosti
PN

Výstupní kontrola (ať už lidská nebo strojová) - to je přece starý a prověřený způsob.

2 0
možnosti
LG

Jenže tohle může fungovat dobře při výrobě plošných spojů, které dnes stejně jinak než strojově vyrábět nelze. V jiných odvětvích výroby to je trochu jinak.

Naopak třeba některé automobilky části robotizované výroby zrušily a nahradily je opět lidmi, protože to je mnohem operativnější a levnější.

2 0
možnosti
SK

Mozna mate pravdu, i kdyz se mi to nezda. Mate nejaky zdroj?

3 0
možnosti
SK

Rikal jsem si, ze robotizace je jedinou cestou, jak prekonat konkurencni vyhodu Ciny v levne pracovni sile a tesil jsme se, ze Evropa zacne zase trochu fungovat. A ted se dozvidam, ze evropske roboticke tovarny se budou muset prestehovat do Ciny, protoze pro ne nedokazeme zajistit rychly internet?

Jestlize se pocita prudky narust techto technologii do 15-20 let, nebylo by uz na case se na to pripravovat? Krome rychleho internetu budeme potrebovat take velkou spoustu levne energie a co delame? Misto atomovek stavime vetrniky.

Ridi tu Evropu vubec nekdo?

6 0
možnosti
Foto

Řídí. Vy nepozorujete vznik americké kolonie v Evropě? Já ano.

2 0
možnosti
OZ

Tak nevím, ale připadá mi, že tyhle principy jsou docela dobře zvládnuty i ve výrobě polovodičových součástek, hlavně logistika zařazování jednotlivých typů na stroje. U nás sice toho dost děláme ještě ručně, není to ještě tak, že se sejme čárový kód a naloží sada do mašiny, ale zrovna teď u mě na zpracování čeká pár desítek sad asi triceti typů a vyrobených cirka sedmi technologiemi.

a "internet věcí"? Ten už u nás funguje roky, bez toho by to nešlo.

0 0
možnosti
RP

Protože většina elektronických součástek jsou haléřové položky a ruční montáží by se cena na jednu takovou namontovanou elektronickou položku zvedla z haléře na koruny, možná i desetikoruny.

Vyrobená deska plošných spojů by byla v konkurenci asijských výrobců, kde strojní montáž, často v prostředí výroby statisícových sérií všemožných desek plošných spojů, dávno funguje, neprodejná.

0 0
možnosti