Diskuze

S tabletem můžete hledat lék na rakovinu. Přehled zajímavých aplikací

I výkon vašeho tabletu může pomoci lékařskému výzkumu. Jak je na tom samotný tablet, prozradí aplikace, které prověří jeho výkon. Vyzkoušet si můžete i šikovnou čtečku zpráv z různých internetových zdrojů, servis výsledků sportovních utkání nebo vylepšenou aplikaci pro přístup k souborům v síťových úložištích Synology.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Důrazně varuji před používání aplikací na distribuované výpočty (to hledání léku na rakovinu, SETI..) na mobilech a tabletech. Problémem je v první řadě odpadní teplo - u tabletu nemá moc kam jinam jít jako u PC a tak se zahřívá celý tablet včetně akumulátoru. A tomu to VELMI škodí. Za další u spousty mobilů a tabletů je nabíjení řešeno úplně jinak než jako je třeba u notebooků. Pokud se zařízení nabije na 100%, tak se odpojí nabíjení a jede to z baterky, jak klesne baterka na cca 95% tak se zase nabíjení zapne a takto dokola. A to je taky nedělá dobře. Takže jestli chcete počítat pro vědu, tak to pusťte na PC, tablet si nechte na mobilní věci. A to ani nemluvím o tom, že CPU tabletu má výkon nula, nula prd (ačkoliv se nás o opaku snaží marketing přesvědčit) ve srovnání s normálním CPU v PC.

1 0
možnosti

Plně souhlasím a po vlastní zkušenosti nedoporučuji podobné programy spouštět ani na notebooku. Program si automaticky vezme veškerý přebytečný výkon a poměrně složitě se mu nastavují mantinely. I když bylo nastaveno omezení na 1 jádro procesoru, notebook se velmi zahříval a větráček jel na plné obrátky. Po několika dnech se nejspíš odpařila část teplo-vodivé pasty a větráček se již nezastavil ani při pouhém zobrazování plochy.

0 0
možnosti