Diskuze

Zaměstnanci Facebooku chtějí pomalé připojení k internetu. Hlavně v úterý

Kdo by dobrovolně zvolil pomalejší internet, když má po ruce rychlejší? Přece společnost Facebook, která programuje sociální síť pro lidi z celého světa. Programátoři tak mají možnost okusit, jak je jejich stránka přístupná a použitelná i v zemích s pomalým připojením. Každé úterý se jim navíc „2G“ internet připomene.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MH

víte, to je směšné. Nejvíce dnes nevytěžují internet samotné stránky, ale přihlouplé reklamy, mnohdy doprovázené audio/video stopou. To je směšné optimalizovat stránky pro pomalé připojení, když pak vám to reklamy všechno zhatí. Proč si lidé asi instalují blokování reklam, to není jen tak. Dříve jsem reklamu neblokoval, ale když se stránka díky reklamám načítá desetkrát pomaleji, reklamní skripty se připojují kamsi do Polska a vytěžují CPU, no tak k čemu pak optimalizace. A ty reklamy jsou čím dál více agresivní, o to více si lidé budou instalovat addblock.

0 0
možnosti
JK

Tohle bych vřele doporučil ZDE na idnesu!

Zejména by si vyzkoušeli jaké je blaho, když při kliknutí na článek se "půl hodiny" načítají obrázky, videa či rovnou otevřená galerie, kterou jde zavřít až se načte:-P

0 0
možnosti
JP

J85a17n 39P55a79v31e26l42k81a

29. 10. 2015 12:23

To by ocenil i cenzor v iDnes. Po zveřejnční některých článků má docela honičku, než diskuzi sestřelí úplně.

0 0
možnosti
TH

T45o11m42a29s 70H82a50c98e15k

29. 10. 2015 7:53

Ne, vazne? Tak facebook konecne prisel na to ze se da testovat v ruznych podminkach? 8-o

Bud je to kachna a tohle se deje samozrejme davno, nebo je Facebook asi rarita. Nebo nedej boze neni. I u nas ve firme (a to nejsme developeri) mame uz asi 10 let simulovanou sit (zpozdeni, bandwidth, jitter, ...) na ktere se vse zkousi nez se to schvali do produkce. 

Jinak je pravdou ze lecktere aplikace v dnesni dobe jsou prasecina. Nejenom co se dat tyce, ale i naroku jedoduchych utilit na vypocetni vykon a velikost disku. Dneska uz se snad ani neprogramuje... :-(

2 0
možnosti
MS

Tak to mě celkem překvapuje, protože v tom případě moc dobře svou práci neodvádějí. Pokaždé, když se mi podařilo vyčerpat FUP mobilního připojení, se FB víceméně ani nenačetl, zpravidla se pořádně nenačetla ani horní lišta o nějakých příspěvcích vůbec nemluvě.

Na rozdíl od některých jiných stránek, např. Google, který relativně dobře fungoval i v takovém režimu (přitom 6 kB/s zase není až tak úplně malý datový tok, pokud vezmeme v úvahu kolik je 6kB například stránek textu).

1 0
možnosti
JP

a jaká je ta pomalá rychlost?

0 0
možnosti
OH

Co mam zkusenost, tak nekvalitni (pomale, vypadavajici) wifi pripojeni je v mnoha kancelarich v Sillicon Valley standardem. Jinak je to samozrejme pitomost. Pomale spojeni lze nasimulovat snadno lokalne (treba prepinatkem v Chrome) a kazdy profesionalni vyvojar to pouziva. Vzhledem k tomu, ze vyvojari jsou casto zavisli na rychlem internetu, tak pomale pripojeni, ktere si nemohou vypnout, by bylo spise kontraproduktivni.

1 0
možnosti
JS

a můžou chodit v pracovní době na Facebook?

0 0
možnosti
LM

L22u78k12a15s 97M88u87d92r72a

28. 10. 2015 19:37

Příčina nebo důsledek? Myslím, že základem je především Facebook NEPOUŽÍVAT, nebo používat jen velmi střídmě. Ono je totiž velmi těžké si přiznat, že při rozumném využívání online služeb (e-mail, sem tam nějaké ty komunkátory typu Viber, WhatsUp, Skype atd., jednoduché weby a např.: offline navigace) si naprostá většina lidí bohatě vystačí s měsíčním objemem mobilních dat v řádu několika málo stovek MB a s rychlostí v řádu nižších jednotek Mbit/s. Nebo vám snad na EDGE nechodí e-maily do mobilu, nefunguje Skype nebo např.: nejede WAZE?. 

Jenže vy už nejste uživatelé aplikací, jste konzumenti obsahu, strnulí poživatelé všeho balastu, který vám virtuální svět předhodí do online koryta - a to často ne proto, že by vám to fakticky k něčemu bylo, ale prostě jen proto, že to je možné. A možné to je kdykoliv a kdekoliv právě v důsledku rostoucích přenosových rychlostí mobilních sítí a rostoucích HW parametrů mobilních zařízení, a tedy i jejich možností. Kruh se uzavírá...

Je jen na vás, jestli dalším generacím předáte poselství, že svět je vlastně výlučně tam uvnitř té krabičky, která hlavně musí být "onlajn", anebo jestli včas odlepíte palce a oči od displejů, a necháte tzv. sociální sítě zmizet v propadlišti dějin nebo se umírnit na přijatelnou podobu a dosah.

1 0
možnosti
PD

Tak to je všeobecně známo, že YouTube je úplně k ničemu, že možnost stáhnout si 10 GB instalačku počítačové hry je k ničemu, že dostupnost detailních satelitních map online je k ničemu. Ostatně i televize je úplně k ničemu a lidstvu by bylo nejlépe, kdyby nikdy nebylo vynalezeno rádio...

To, že Facebook je "žrádlo pro všechny" je jedna věc, ale zvyšování přenosových kapacit a rychlosti připojení obecně je nutnou podmínkou pro rozvoj, o kterém se nám zatím ani nezdá. Je těžké poznat, která vylepšení budou lidstvu prospěšná a která nikoliv. Einstein taky při vymýšlení laseru neměl na mysli čtečky čárových kódů v supermarketech (mimojiné proto, že v jeho době supermarkety,počítače, čárové kódy a čtečky neexistovaly).

1 0
možnosti
JH

J66o25s69e66f 45H36á35j51e85k

28. 10. 2015 19:31

Safra... to bude depresivnich vyvojařu:-P

0 0
možnosti