Diskuze

Sloni za světové války pomáhali tvrdou prací válečnému hospodářství

Píše se rok 1916 a život v anglickém Sheffieldu je plně podřízen válečnému hospodářství. Na evropském kontinentě zuří válka a sheffieldské železárny jedou na plné obrátky. V ulicích se zlověstně tetelí směs mlhy, prachu a kouřových zplodin. Z tohoto, nejen opticky degradovaného prostředí, se náhle vynoří Lizzie zapřažená do vozu naloženého železným šrotem. Lizzie je samice slona indického...
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Poznámky o tom, jak to slonici v cirkuse "snad i bavilo" a jak druhá slonice po dnech úmorné dřiny bavila lidi cirkusovými kousky považuju za mimořádně nejapný.

Jestli to nevíte, tak zvířata nejsou žádní šašci šaškující před lidmi pro svoje potěšení. Kousky předvádějící v cirkusech a vlastně i při práci v Asii jsou výsledkem jejich krutýho mučení, bití a drezury.

Doporučuju vyhledat si na Google termín "elephant crushing".

0 0
možnosti

Možná se budete divit, ale to s tím bavením "cirkusovými" kousky po práci jsem si nevymyslel. Říká to ve svých pamětech Lorenz Hagenbeck (z rodiny Hegenbecků vlastnící cirkus z něhož byla Jenny poslána na "vojnu"). Taktéž druhá zmiňovaná slonice vypadala v cestovním zvěřinci spokojenější než u toho železného barona, musíte to brát relativně, samozřejmě s bytím na svobodě se to nedá vůbec srovnat. Jinak srovnávat výcvik zmiňovaných slonic v Evropě s "elephant crushing" v Indii apod. je tak trochu demagogie. A jestli Vás to uklidí, tak do cirkusů nechodím, neb na nich nevidím nic pozitivního.

0 0
možnosti

J98i71ř80í 27B81r54o83ž

28. 2. 2016 17:30

Výborný článek, pane Folprechte R^

0 0
možnosti

M24a10r48e14k 27Š83i93m85o88n

27. 2. 2016 17:50

Prosím trochu piety k tomu ošatřovateli, shrnout jeho smrt jen "na rozdíl" mí přijde trochu nedůstojné. Aspoň napsat, co se mu stalo a kdy, jestli se to tedy ví.

1 0
možnosti

Ošetřovatel byl při ústupu zraněn, ale podrobnosti neznám. I když ta zranění byla podle některých zdrojů těžká, tak válku přežil. Jisté je, že k práci se slony se již nevrátil. Do článku jsem doplnil informaci o zranění.

3 0
možnosti

Pěkný článek:-)

Rád bych se zeptal,jestli někdo netuší, jak fungovalo "Holubi se dokonce používali jako průzkumníci."? Osobně si to nedovedu představit.

3 0
možnosti

Tak trochu podobně jako fotoprůzkumné letadlo:

http://www.spymuseum.org/exhibition-experiences/about-the-collection/collection-highlights/pigeon-camera/

Do jaké míry a zda to vůbec bylo efektivní jsem nezkoumal.

7 0
možnosti

Kež by se to už nikdy neopakovalo. Obecně je mi vždy víc líto zvířat než lidí. Zvířata za to utrpení co lidé vyvolávají nemohou.

15 1
možnosti

jak konkrétně např. děti zabité v osvětimi mohly za utrpění vyvolané druhou světovou? jen že tvrdíte, že "lidé" vyvolávají utrpění, zjevně tedy myslíte všechny...

0 6
možnosti

P47e61t14r 47K56ř69í71ž

27. 2. 2016 0:18

Pěkný a zajímavý článek.

28 0
možnosti