Diskuze

Cesta z Ruska. Pohádky naznačují, jak vypadala migrace do Evropy

Dnešní obyvatelé Evropy na starý kontinent přišli před několika tisíci lety z asijských stepí. Jak a co jsme si s sebou přinesli, pomáhá zkoumat i rozbor starých evropských pohádek.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Mne sa celkom páči teória o Praslovanoch, ktorí buď pochádzali z oblasti Indie alebo ju neskôr výrazne ovplyvnili. Najstarší písaný jazyk Sanskrt je totiž asi najpodobnejší slovanským jazykom. Vidieť to hlavne na zakončení slovies, ktoré sú typicky slovanské -t, resp. ť.

Podľa tejto teórie Slovania nie sú v Európe 1500 rokov ako nám to hovoria súčasní historici, ale niekoľko tisícročí. A pôvodne obývali aj veľkú časť západnej Európy. Napr. Etruskovia mohli byť slovanského pôvodu alebo dokonca aj Mínojská civilizácia. Existuje viac náznakov, ktoré by tento predpoklad potvrdzovali. Dokonca pred pár storočiami bol nejaký švédsky kráľ "pomazaný" vo švédštine aj ruštine.

Súčasným historikom v podstate neverím ani nos medzi očami. Väčšina z toho, čo sa o dejinách učí, sú niekoho domnienky, ktoré sú potom donekonečna inými opakované.

0 3
možnosti

Slovanská kultura se v Evropě objevuje někdy v 5. století. Toliko nálezy kulturní a genetické. Genetika ukazuje, že Slované mají východní geny. Západně od našeho území se tyto geny postupně zcela vytrácejí, podíl těchto genů roste od západu k východu (v moskevské oblasti je to téměř 100%).

Řeč a genetický původ není jedno a totéž. Východ Něměcka obývají pogermánštění Slované, my Češi jsme vlastně z 1/3 Slované, z 1/3 Germáni a z 1/3 Keltové (hodně zhruba).Otázka je, zda Slované do Evropy přišli dobrovolně. V byzantské říši byli oblíbení pro svoji velikost a sílu jako otroci, a třeba ještě první Přemyslovci si na živobytí vydělávali dovozem otroků z území dnešní Ukrajiny.

3 1
možnosti

Nebývá to občas švec, který přilepí Smrt k verpánku?

1 0
možnosti

To se asi "kavarne" libit nebude, ze jeji predci jsou z uzemi Ruska. ;-D

0 3
možnosti
Foto

Pre Vás novinka? ;-D

Veď táto informácia sa už dávno dostala nielen do kaviarní, ale aj k pivárom. ;-)

3 0
možnosti

Tato teorie úplně ignoruje potulné vypravěče. Celý ten strom je jen konstrukce, ve skutečnosti spíš tyto pohádky a pověsti šířili obchodníci a tuláci daleko později do jednotlivých oblastí, kde se ujaly a s různými modifikacemi rozšířily. I otroci se na tom významně podíleli. Na východě mongolové, v celé Evropě vikingové, v Evropě, Malé Asii a severní Africe římané, na blízkém východě, celé východní Africe a Evropě židé, v Asii a Středomoří arabové, slované zase na Balkánu a v Asii, germáni na severozápadě Evropy a v severní Africe.

0 2
možnosti

taky mě to napadlo. Hedvábná stezka propojující půl světa vlastně na úsvitu našich dějin a degradující výzkum čehokoliv ústně přenášeného. Cesty vikingů až ze skandinávie kolem evropy i skrz východní evropu na blízký východ, nebo dokonce skoro lokální římani, jsou proti tomu krátké procházky. K tomu bych dodal, že jazyková stopa ve starých příbězích je k ničemu. Když je prokázáno, že do křesťanské nauky a příběhů se dostali nové prvky téměř ze dne na den. Viz had, či další prvky pekla. Zatímco třeba DNA se dá testovat, z pohádky nic nevytlučeme, pokud nebudeme vařit z vody.

1 0
možnosti

No soudě podle toho, kolik lidí s komunistickým myšlením tady stále ještě máme, bych se vůbec nedivil, pokud bychom přivandrovali z Ruska ;-D

2 9
možnosti

Jasně, cca ve 4. století po Kristu nás nakazili komunismem.

5 0
možnosti

Tak cesi a moravane, idnes rika ze jsme privandrovalci, tak je cas se zvedat a uvolnit to tu nove prichozim. Pohyb, pohyb, at to lita :-)

6 7
možnosti

Já se rád odstěhuji někam k moři, ale tam budu muset na rozdíl od jiných dodržovat zákony. ;-)

2 1
možnosti

Bylo nebylo, kdysi po velké potopě, která pohltila celý svět, vystoupil z tajemného korábu pastevec a jeho žena, jeho tři synové s manželkami a dětmi. A protože vzali do slova příkaz od hlavního hospodáře, měli spoustu dětí. Jeden z Jeho synů se jmenoval Jáfet, a ten měl 7 synů: The Seven Japhetic Nations:

I. Gomer (The Cimmerians) settled north of the Black Sea, but afterwards his descendants probably occupied Germany, France, Spain and the British Isles.

2. Magog (The Scythians) lived north of the Caspian Sea.

3. Madai (The Medes) settled south of the Caspian Sea.

4. Javan (The Ionians or Greeks) Javan is the Hebrew name for Greeks, they settled in Greece. 5. Tubal (The Turks) lived south of the Black Sea.

6. Meshech (The Slavs) lived between the Black and Caspian Seas,

7. Tiras (The Etruscans) located west of the Black Sea.

Ti se pak všichni rozprchli po celém povrchu zemském... a i podle pohádek je patrné, že většina slovanských národů přišla z východu, protože Magog je dnešní Rusko a Mešech žil mezi Černým a Kaspickým mořem....A toto vše se tak událo před 4400 lety....

http://slovio.com/slavic-gene/index.html

http://www.bible-history.com/maps/2-table-of-nations.html

1 10
možnosti

a ty děti měli s kým?

3 0
možnosti

Z Ruska přicházejí pohádky dodnes. Například ta o dobrém caru Vladimírovi nebo o zlatém rublu Dvojhlavém orlu!

17 5
možnosti

Tak to kazdopadne, ostatne jako z jakekoliv jine zeme.

0 0
možnosti

No, mame stesti, ze tu pred 6000 byla spousta mista a neosidlenych oblasti, a ze cloveku tehdy k zivotu stacilo, kdyz umel rozdelat ohen, porazit strom aby si postavil dum, a zabral/vymytil si nejake male policko kde by mohl zasadit trochu obili. A i tak si jsem pomerne dost jist, ze dochazelo ke stretum s puvodnimi obyvateli, protoze (i) tehdejsi imigranti byli s velkou pravdepodobnosti spis najezdnici, co se sem vydali loupit.

A urcite tu tehdejsi imigranti nedostali zadne socialni davky, ale museli si svoje zivobyti tvrde vybojovat, a nemyslim tim jen vlastni praci na budovani vesnici a myceni lesu, ale i poradanim najezdu na vesnice starousedliku, nebo naopak branenim svych vesnic ci taboru (at uz proti dalsim imigrantum, nebo naopak proti starousedlikum).

23 4
možnosti

dost místa tu možná bylo, ale stejně se tu o každý kousek toho neobydleného místa bojovalo. kdo vyhrál je jasné a rozhodně to nebyli starousedlíci

2 1
možnosti

Mimochodem nejsem si ani jistý, jestli se dá podobná metodologie na pohádky aplikovat. Například zápletka Plaváčka je dost podobná příběhu Mojžíše, ale to nemusí nutně znamenat, že vycházejí ze stejného zdroje, spíše je Plaváček lidovou verzí biblického příběhu. Za "pohádky" se koneckonců dají považovat všechny biblické příběhy. Ty jsou teď známé v celém křesťanském světě a přesto bych se neodvažoval tvrdit, že vznikly před 6000 lety na území dnešního Ruska. Memy si lidé nemuseli přinést z jednoho místa, ty se šíří neustále a téměř všemi směry.

14 2
možnosti

Škoda, že jste jim neporadil před tou studií. Mohli tím ušetřit dost času. ;)

3 1
možnosti