Diskuze

Půl metru není problém. Jak si ponorka poradí s arktickým ledem

Americká jaderná ponorka Hartford se v rámci cvičení vydala na polární kruh a podnikla tu mimo jiné i působivé vynoření přes silnou vrstvu mořského ledu. Ostatně posuďte sami.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

J84i93ř14í 25P73a52j90k

8. 4. 2016 14:23

Ale no tak. Pokud mne paměť neklame, ponorky jiné nejmenované rudé velmoci si hravě poradí i s metrovým ledem. A to nemluvím o propagandě, ale sledování z první ruky.

0 0
možnosti

M35i56l98a44n 16T60ů78m73a

6. 4. 2016 15:03

Mě to nepřijde jako něco světoborného. Spíš byl asi problém, aby zrovna natáčeli to místo, kde se vynoří.

0 0
možnosti
Foto

Ejhle, co to tam náhle vyrostlo! To se polární lišky a medvědi okamžitě rozprchli strachem. Já myslel, že se to dá do pohybu jako ledoborec s úžasnou ledopilou, zatím tam ale pracují dřevorubci s motorovými pilami ručními.

0 0
možnosti

Z toho poklopu bych očekával vylézt postavu kapitána Nema. Od té doby co mu ukradli vzduchoď nerad vystuje na veřejnosti, škoda.EU

0 0
možnosti

Když takový průraz učinila poprvé jaderná ponorka Nautilus, rozhodli se v Arktidě vysadit tv štáb, aby vše mohli natočit. Jenže po ponoření nastal nějaký technický problém a ponorka se zde znovu vynořila až po několika hodinách. Promrzlý a vyděšený štáb pak prý s nikým na palubě po zbytek plavby nepromluvil.

2 0
možnosti

Hlavně asi nevěděli jestli náhodou nepřišel nějaký urgentní rozkaz z velitelství a těch pár lidí prostě neodepsali ;-D

0 0
možnosti

Daleko větším problémem je pro ponorky teplá voda tropických moří.

Má totiž daleko menší hustotu než voda studená a některým ponorkám pak nestačí vztlak na to aby se dostaly věží nad hladinu.

0 1
možnosti

To je zajímavá myšlénka. Ovšem rozdíl hustoty vody při teplotě 4°C, kdy je nejvyšší a při 30-ti°C, je cca 0.5%. Větší vliv už má rozdílná salinita.

3 0
možnosti

V té souvislosti mě napadl seriál Stargate, respektive jeden z pozdějších filmů Stargate Continuum, ve kterém se několik úvodních scén odehrává v Arktidě s ponorkou USS Alexandria. Ve scénách odehrávajících se uvnitř této ponorky dokonce hraje skutečná její posádka (kapitán, důstojníci) sama sebe. Je jen smutné, ze tam při natáčení zemřeli dva členové štábu :(

To jen tak pro zajímavost.

0 0
možnosti

V56á69c85l79a48v 75L32a64d90a

26. 3. 2016 20:02

to je zajímavé, nějaké podrobnosti by nebyly?

0 0
možnosti

A už je tu jar ! Ako každý rok sa ponorky vynorujú na severnom póle ! Ale prečo práve dnes je to úspech "našich zbraní" nechápem !

1 0
možnosti
Foto

Prišli ste sa pochváliť, že nechápete? ;-D

5 1
možnosti

J41a62n 97H57u24b54e91n78ý

25. 3. 2016 20:00

Možná měl borec s krumpáčem kopat tou druhou tupější stranou.

Kdyby to prosekl tak se odtahovce nedoplatěj.

6 0
možnosti

Takové proražení se mi nezdá zrovna bezpečné, na záběrech je hezky vidět, jak se vynořila nakřivo. Plus, kdyby zrovna tam někde hlídkoval nepřátelský letoun, tak je jak kachna na talíři a ani by nestačila vypálit rakety, než by odhrabali sníh, stejně tak bych měl docela pochybnost, zda by to šlo tak hladce a rychle i dolů, zda byl led dostatečně rozbitý, aby ponorku pustil v reakčním času od spatření létajícího lovce zpátky pod vodu.

Ta ruská studie v tom je docela zajímavá, tam jistě nebude problém při větší destrukci ledu se nejen vynořit rovně, ale i potenciálně s menší mechanickou námahou a možná i o dost bojeschopně rychleji... Nicméně to počáteční ničení ledu už tak trochu může ponorku prozradit předem, možná....

Chtělo by to taky nafilmovat a porovnat :P

4 12
možnosti

Vsadím se, že kdyby nebyla uvedena země, ze které je studie, tak by tu nebylo tolik mínusů. Fyzika funguje stejně jak u nás, tak v Rusku nebo USA.

6 2
možnosti