Diskuze

Nebezpečí 2016: Vydírání, kterému podlehnete a profesionální útočníci

Hra na četníky a zloděje v kyberprostoru je pro bezpečnostní týmy čím dál tím složitější. Útočníci i letos přicházejí s novými triky a využívají nově objevené chyby, ale to dělají celou dobu. Přitom v rukávu mají mnohem nebezpečnější triky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RM

Rozebíráte tu chyby v písmu, ale to co se skutečně děje, z toho si pomalu nikdo neláme hlavu. Dopadl jsem stejně jak popisují v článku. Dostal se mi do počítače ransomware a zašifroval mi veškeré složky s fotografiemi, veškeré dokumenty, videa, textové soubory atd. Bohužel tento šifrovací program nezachytí ani antivir, protože se chová jako každý jiný běžný šifrovací program, který je i obsažen v běžném systému (bitlocker). Takže mě to ve finále stálo 13 500 Kč abych dostal svá data zpět. Můžete mi namítnout něco o zálohování. Ano máte pravdu. Jenže vše jsem měl zálohované to té doby než mi externí disk začal hlásit chyby. Proto jsem vše nakopíroval na druhý disk v PC a šel koupit jiný disk. Než se tak stalo bylo po datech.

1 0
možnosti
LG

Takže jste to neměl zálohované... :-)

0 0
možnosti
JH

J14a57n 76H12á27l63a

18. 4. 2016 13:23

Jak vidět, základní definice bezpečného počítače platí stále - musí být vypnutý, fyzicky odpojený od netu, zavřený v trezoru v hluboké šachtě pod šesti metry železobetonu a strážený divizí mariňáků. Pak se dá říct, že je celkem slušně zabezpečný...

4 0
možnosti
OH

Jsou věci, které prostě nepochopím. V textu článku jsem nenašel jedinou chybu v interpunkci, ale v titulku chybí hned dvě čárky.

0 0
možnosti
OH

A když už jsem se do toho pustil, je rozdíl mezi "řídící" a "řídicí".

0 0
možnosti
MS

No, hlavne nezapomenout pripomenout jake jsou anonymizujici site a virtualni meny (napr. bitcoin) strasne zlo....

3 1
možnosti
MN

Tohle je nekonečný boj - pamatuji si, jak před snad 15 lety, byla tzv. "heuristická analýza" opěvována jako konečné a finální řešení proti nejnovějším virům - ale ukázalo se, že tomu není tak. Ani v dnešní době protěžované DMZ zony se nemusí ukázat jako zcela bezpečné - ostatně pořád je to všechno FYZICKY propojeno kabely. Podle mě (bude-li se situaci nadále vyhrocovat), tak jediným bezpečným prostředím bude segment sítě určený pro komunikaci s vnějšímí sítěmi (tj. Internet a příp. jeho nástupci), fyzicky naprosto oddělený od jakéhokoliv dalšího systému ve firmě či v síti (otázkou, je zdali i s vlastním přívodem elektřiny, sice si to nedokáži nijak představit, jak by někdo mohl protlačit kod skrze napájecí zdroj do elektrické kabeláže - ale PoE adaptéry ukázaly, že po samotných kabelech se za jistých okolností data přenášet dají) -- a tedy firmy budou mít třeba 10 standalone stanic, "terminálů", určených pro komunikaci s okolím - e-maily, bankovní příkazy apod. a pak vnitřní síť bez možnosti připojení externích médií (žádné optické mechaniky, USB ani eSata konektory, počítače bez možnosti dostat se k jakýmkoliv portům - nejlépe tzv. virtualizované deskopy, kdy má uživatel na stole jen display, myš a klávesnici. A jakékoliv bezdrátové technologie naprosto zakázané. Taky se nemusí ukázat, že je to všespasitelné, ale určitě sakra složité nabourat zvenčí.

1 6
možnosti

No, je vidět, že tomu rozumíte jako koza zahradnictví.

Oddělené sítě se používají, ale nefunguje to. Uživatelé prostě potřebují komunikovat po obou sítích, přenášet mezi nimi data. Prostě potřebují na jedné straně vytvořit dokument z interních data a na druhé ho odeslat. Nutit je, aby dokumenty z jedné zony do druhé opisovali, je prostě nesmysl. Výsledek je, že data přenáší z jedné zony do druhé všelijakými pochybnými cestami, které jsou nemonitorované a zranitelné. Je bezpečnější mezi nimi udělat skutečný propoj a dobře ho zabezpečit odborníkem.

Přenos dat po napájecím drátě je sice možný, ale jen pomocí zvláštního modemu. PoE funguje přesně naopak - přenáší napájení po datové síti. Tím nic nehacknete.

10 1
možnosti