Diskuze

Hybridní gramofonový předzesilovač z Hloubětína měl v Mnichově premiéru

I v České republice vzniká zajímavá high-endová elektronika. Na mnichovské výstavě byl představen například nový gramofonový korekční zesilovač a gramofonové raménko EAT.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VA

Různě narážím na to, že by se LP mohlo nechat projet skenerem, načíst a přehrát.

Takže jsem si pohrál s číslama a tady to je. Beru v úvahu, že skener by uměl rozlišit 3D a snímač by byl přímkový o délce 145(vnější poloměr)-60(vnitřní poloměr)=85mm. Pak při ekvivalentní vzorkovací frekvenci 44,1kHz by byla potřeba rozlišitelnost 5405 na palec(na r 60 mm) a 2237 na palec(na r 145 mm)

Při ekvivalentní vzorkovací frekvenci 192 kHz by byla potřeba rozlišitelnost 23531 na palec (na r 60 mm) a 9737 na palec (na r 145 mm).

Při předpokladu délky hudby na jedné straně(to LP jsem měl doma) 28min=914drážek a počet snímačů na drážku 10 by vlastní snímač měl mít rozlišení 2761 na palec. Ten výpočet je v podstatě pro 2D, pro 3D je to jen ve dvou osách. Takže 2x víc dat

Prostě taková úvaha, doufám že jsem se nesekl a nekofabuluji. ;-)

0 0
možnosti
RP

diky za vypocet. Prectete si co pisu niz. Rozliseni mikron na pixel neni problem.

0 0
možnosti
Foto

Je neuveritelne, kolik invence a penez se vynalozi, aby se prehral jeden z nejnekvalitnejsich zaznamu z media s omezenou trvanlivosti a postupne degradujici kvalitou... Nic proti designu a vyvoji, ale porad se jedna o gramodesku. Analogovy zaznam by mohl byt naprosto genialne dokonaly, pouze pokud by se snimal bezkontaktne.

1 1
možnosti
RP

vsak to uz je davno znama vec - desku oskenovat ve velkym rozliseni a zrekonstruhovat signal. Pred par lety o tom byl clanek.

Ale tady jde hlavne o neco jineho, kvalita zvuku je az na druhem miste...

0 0
možnosti
FS

Jak dlouho se to ta paní učila nazpaměť aby tam nepopletla nějakou tu kaskádu? ;-D

0 0
možnosti
MN

To ramínko z 0:23 vyráběla Elektronika Svazarm z plošného spoje. (Likvidoval jsem před mnoha lety nějaký sklad jejich zásob). Netušil jsem, že to někdo zopakuje

0 0
možnosti
BP

B35e66n 54P22a38v62k54a

10. 5. 2016 21:12

Kdyby si lidi raději šli zasouložit nebo vyráběli něco užitečného.

1 5
možnosti
MJ

Tohle je užitečné, zprostředkuje to uživateli pěkný zážitek a výrobci přiměřený zisk. Neužitečné, spíš škodlivé je například vysokofrekvenční obchodování.

0 0
možnosti
MS

No nevim, ještě tomu chybí taková ta high-endová trouba, pak bych o tom možná uvažoval, takhle je to pouhý nedodělek.

0 0
možnosti
JS

J76i59ř38í 60S15o93j23k52a

10. 5. 2016 18:43

;-D;-D tak to je velká legrace, ale co, nic proti retru, už se těším až příjde nějaký audi-fil s páskovejma kazetama a tvrzením že kvalitnější zvuk prostě nepořídíte, když je to drahé tak to přece musí hrát super ;-D;-D

1 7
možnosti
MJ

Hlavně je sranda, že všechny starší nahrávky jsou na analogovém pásu a pak se někdo rozplývá nad digitální verzí (z podstaty digitalizace horší) verzí téhož.

5 1
možnosti
JK

Nic proti, ale když jsem viděl jeden starší příspěvěk k této věci jak nasazuje talíř gramofonu nemohl jsem nezvzpomenout na dobu socialismu. Tehdy vycházel časopis Hudba a zvuk a na pokračování tam vycházela stavba gramofonu SG40, Tranziwat 2x20W, a repro soustavy. A právě ta SG40, měla stejný koncept pohonu s krokovým motorkem, s náhonem na unášeci kolo , na který se nasazoval talíř. Tehdy to sedělo opřené o kuličku, dnes tam možná mají safirový ložisko jako v hodinkách. Ramínko gramce i taky připomíná teslackou P1101. Tehdy to byla špička.

1 0
možnosti
Foto

Naprosto s vámi souhlasím. stavěl jsem podobný gramofon, který měl stejně řešený pohodn a talíř tak těžký, že než se uvedl do konstantních otáček trvalo to dobře minutu i víc. Otáčky stabilizoval krystalem řízený oscilátor s tepelnou kompenzací a a aby při pokládání desky nemusel být talíř zastavený vrchní část byla dělená a po položení desky se elektromagneticky přitáhla talíři, čímž nedošlo k poklesu otáček a nemusel ani znovu rozjíždět.Ramének jsem vyzkoušel několik včetně tangecionárních s řízeným posuvem až nakonec skončil u vlastní konstrukce podle jednoho gramofonu vyráběného tenkrát na západě. Uložení mi dělal otec spolužačky, hodinář a bylo na safírových ložiscích. Problém to byl celé přenášet. Vážilo to nějakých dvacet pět kilo a už tenkrát jsem používal místo nožek odhmotňovače. I těch elektronkových předzesilovačů a zesilovačů jsem pár postavil až nakonec skončil u klasického transiwatu s pašovanými tranzistory od firmy Yamaha. Dneska už se tomu jen usmívám. Černá deska je fajn věc, kus nostalgie, ale přeci jen znám kvalitnější zdroje zvuku a snadněji skladovatelné a navíc najít se čas na opravdu kvalitní poslech je čím dál těžší. Možná se HiFi fandové budou zlobit, ale elektronka je dávno překonaná záležitost a dnes jen módní doplněk. Ale ten stroj na obrázku se mi stejně líbí.:-)

17 1
možnosti
JK

J71a68n 34K87a12d26l30e87c

10. 5. 2016 16:16

Doufám, eeeee že zvuk eeeee z tohoto předzesilovače eeee nezadrhává jako eeeee paní ředitelka....dosti to trhá uši.:-)

6 4
možnosti
Foto

Děkujeme za hodnotný příspěvek.

6 2
možnosti
Foto

J81a38n 73D61e75r54k47a

10. 5. 2016 14:46

Tahle hi-end elektronika se mi vždycky moc líbila ale je to bohužel mimo moje finanční možnosti. I kdybych na to peníze měl, nedal bych to za to. Ale musí to být krása, mít takový kousek doma. :-)

14 0
možnosti