Diskuze

Pentagon stále potřebuje ruské raketové motory

Pentagon využívá pro vynášení vojenských satelitů ve velké míře ruských raketových motorů RD-180. V roce 2014, po ruské anexi Krymu, však americký Kongres zadal Pentagonu úkol najít za ně náhradu. Nahradit ruské motory však potrvá ještě minimálně šest let.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

United Launch Alliance (ULA), ne United Laung Aliance

0 1
možnosti

Jenom mlžej. Nevěřím tomu, že by to nedokázali vyrobit, tak přemýšlím, proč ty motory prostě neokopčej... Napadá mě jediné, prostě se jim to nevyplatí a je pro ně jednodušší a levnější ty motory od rusáků kupovat a blábolit nesmysly o tom, jak se z důvodu nějakých politických událostí ve světě hledá náhrada. Do těch šesti let se situace uklidní a nebude třeba cokoliv měnit.

1 1
možnosti

ULA bude novy nosic potrebovat tak jak tak, pokud chce byt konkurenceschopna aspoň na domacim trhu.

0 1
možnosti
Foto

Tak ještě zůstane ruská kosmonautika závislá na zakázkách z USA. To není nic nového. A Rusové jsou si toho moc dobře vědomi. Ale už to dlouho trvat nebude. Crew Dragon a Starliner budou připraveny za 2-3 roky. Vulcan zhruba za stejnou dobu.

4 4
možnosti

Nejak postradam zminku o raketach Ariane.

2 0
možnosti

Máte na mysli ten velmi nedáný návrh (http://spacenews.com/u-s-air-force-eyes-ariane-5-launches-as-a-stopgap/), že by USAF mohlo posílat svoje satelity na Ariane? Nebo budoucnost Ariane jako takové?

1 0
možnosti

takže celé sankce jsou jen pro srandu králíkům;-D

3 3
možnosti

No, myslím, že rusák se moc nesměje. Poradce Ruského prezidenta Sergej Glazjev nedávno řekl, že ztráty Ruska vzniklé díky západním sankcím za uplynulé dva roky odhadují na 250 miliard dolarů. To je 17,25 bilionu rublů — což je o 2 biliony rublů více než byl Ruský rozpočet na celý rok 2015.

10 1
možnosti

P20e34t82r 81Z14d54e45n62ě31k

30. 5. 2016 14:47

Je to ohromná sranda, že americké vojenské družice vynášejí ruské rakety;-D;-D;-D

6 7
možnosti

Fakt bžunda:-)neměl by to Putin zakázat jako vlastizradu? Asi ne viďte, kde jinde by ty "bezcenné" dolárky získal...

11 0
možnosti

Je moudre citovat Bretta Tobeyho, od jehoz vyjadreni se nasledujici den ULA distancovala a on o den pozdeji rezignoval?

2 0
možnosti

A jak to souvisi s tim, ze je to pravda? Rezignace neznamena nic vic, nez politickou "nekorektnost".

2 0
možnosti

je vidět že někteří diskutující ví víc jako generálporučík amerického letectva James Holmes8-o být vámi dám si přihlášku jako odborný poradce do pentagonu;-D

6 5
možnosti

Já jen že se tady kecá o ruskétechnice jako-by z doby kamenné tak něco ke čtení sokolíci;-D

11.březen 2016 - 18:01

Pentagon podcenil tempo vývoje vojenských letadel v Rusku a v Číně, a nyní jsou US Air Force zneklidněny, uvedl National Interest.

Po skončení studené války Spojené státy netušily, že Rusko a Čína budou schopny tak rychle zavést nový vývoj letadel, ale nedávné pokroky v obou zemích ukázaly, jak se Američané mýlili, napsala publikace s odkazem na generálporučíka amerického letectva Jamese Holmese.

Takže Pentagon přijal „předčasné rozhodnutí“ ukončit výrobu víceúčelového stíhacího letounu páté generace F-22 Raptor a teprve začal vyvíjet modernější stíhačky. Dosud je vyprodukováno 187 kusů F-22 , a je nepravděpodobné, že USA se vrátí k jejich výrobě - nový začátek by vyžadoval značné finanční investice, připomíná NI.

Americké letectvo se stalo zranitelné vůči novému ruskému vývoji v oblasti protivzdušné obrany (AD), zejména protiletadlovému raketovému systému (SAM) S-400 Triumph. Mezitím, podle Jamese Holmese, získalo Rusko leteckou převahu na základě moderních protiletadlových a protiraketových systémů – větší, než ve vzdušném boji. Moderní vojenská letadla by měla odstranit nebo neutralizovat hrozby protivzdušné obrany pomocí „prostředků elektronického boje nebo kybernetickými útoky". Americká letadla žádnou takovou možnost nemají, tvrdí NI

10 10
možnosti

Jsou to nesmysly. Rusové mají prototypy T-50, jejichž Stealth vlastnosti jsou velmi bídné a ještě pár let do ostrého provozu nepůjdou. Ještě nemají ani hotové motory a musí používat ty z SU-35. Američani budou mít k dispozici F-35 v plné produkci dříve než Rusové vůbec dokončí prototypovací fázi.

10 4
možnosti

Američané ty Rusko-Americké RD-180 zase tak nepotřebují. Jenom by tím byla na několik let vyšachovaná ULA pro vynášení satelitů a SpaceX by víceméně získal monopol. Po 20 letech monopolu ULA.

5 2
možnosti

ULA vznikla pred deseti lety. Boeing mel tehdy na krku zalobu a mozna by v odvetvi skoncil.

Nedavno se objevily informace, ze letectvo zacalo jednat s Arianespace o moznosti pouzit Ariane 5. Je nepravdepodobne, ze by americke vojenske satelity nekdy startovaly mimo uzemi USA, ale mozna je to tlak na ULA, aby neotalela s uvedenim noveho nosice.

0 0
možnosti