Diskuze

Jak se měří nejpevnější materiál? Těžko, nedá se pořádně chytit

Víte, jak je pevný grafen, nejpevnější známý materiál na světě? Pokud ano, jste zřejmě jediní. Zatím se to totiž vědcům nepodařilo přesně změřit. Jedním z těch, kdo se o to snaží, je fyzikální chemik Otakar Frank, letošní nositel milionového grantu Impuls Nadačního fondu Neuron na podporu vědy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Vždycky, když si přečtu něco takového, připadám si, jako blb... O chytrých lidech se hezky čte... Ať jim to jde, my ostatní z toho budeme mít časem užitek, aniž bychom přesně věděli, co je příčinou. Teď zrovna vůbec nechápu, jak to funguje, že se tenhle příspěvek objeví na internetu. Mobil taky nechápu... Nechápu nic... A když se budu snažit, nepochopím to taky... Asi půjdu bydlet do ZOO... Taková (snad) malinko chytřejší opička jsem já....

0 0
možnosti
Foto

Prosím vás, vysvětlete mně jak můžete měřit pevnost materiálu v pascalech- tedy v jednotkách tlaku?

0 0
možnosti
IM

Mna napadlo, ze tvrdost materialu nieje len o pevnosti v tahu, ale i o pevnosti v tlaku. a teda, kedze viem, ze grafen sa vyraba naparenim uhlika na medenu dosku, je mozne ho naparit tak, ze bude mat v sebe diery. v tych je nasledne mozne merat deformaciu tlakom. grafen by sa nestrhavala zosmykavanie z podlozky by bolo taktiez irelevantne.

0 0
možnosti
Foto

A co sekundová lepidla .V reklamách to funguje . Ony sice v reálu málokdy slepí dva předměty , ale prst k předmětu celkem spolehlivě . Grafen , lepidlo , dva prsty a : Zatni zuby a táhni

(Dobytí severního pólu)

1 0
možnosti
JM

Jo, na tu strukturu Grafenu se nedá dívat moc dlouho ;-D

2 0
možnosti
OJ

Když to má tak pěkná oka, tak by stačilo do toho zatlouct nanohřebíčky ;-D

4 0
možnosti
JF

Maji jen mikrokladivko, to je jeste porad moc velke. Ceka se na dokonceni vyvoje nanokladivka.

3 0
možnosti
JK

J89a93n 89K59r64p89e54c

26. 10. 2016 9:45

me kdyz v praci neco nende, tak do teho jednu kladivem. mate tam kladivo? zkusali ste neco takeho?

2 1
možnosti

Přesně tak, mírným poklepem docílíme požadovaného tvaru.;-D

0 0
možnosti
JF

Proc nezkusit neco ve stylu 3 bodoveho, nebo spis 4 bodoveho ohybu? Tenka podlozka, na tazene strane grafen. Nasledne porovnani zkousky s grafenem a bez grafenu. Nicmene problem uchyceni grafenu k podlozce zustava...... hmm... vterinak? :D

0 0
možnosti
MV

M50i32l69a32n 40V85o83l61e18k

26. 10. 2016 8:54

Co kdyby se zaměřili na praktické využití a zacházeli s ním tak, jak se s ním bude zacházet v praxi?

0 5
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
8 0
možnosti
OL

Vědci ze Švýcarska vyvinuli tak tenký drát, že jej sami nedokázali ani za pomoci laboratoří z celé země změřit. Tak ho poslali do Francie. Ta jim odpověděla, že to taktéž nedokáže. Stejně tak i vědci z Anglie, Německa a USA.

Švýcaři stále přemýšleli, jak na to, hledali dlouhé dny a noci na internetu, až narazili na jedno české kutilské fórum, kterému dle výpovědi ostatních vévodil nějaký Franta Jedlička z Moravy. Všichni jednohlasně souhlasili, že není nic, co by Franta nedokázal.

Nakonec mu tedy Švýcaři poslali ten drát. 2 dny na to jim Franta odpovídá: "Tož ten drát je široký přesně 0,0000518 mikrometru. Ale zapomněli jste mi napsat, co s ním mám udělat. Mám tam vyvrtat díru, vyřezat závit nebo co?"

61 1
možnosti