Diskuze

Vědec zkazil radost utopistům: Dožijete se nanejvýš 115 let

Může se věk lidí neustále zvyšovat? Na základě statistické analýzy se vědci domnívají, že existuje horní limit, který lidé prakticky nemohou překonat. A tento limit je nižší, než se domnívají optimisté.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jeden zde píše : Mít možnost žít stovky let by bylo fajn. Já si to nemyslím, byla jsem svědkem toho, jak mí rodiče žili dlouho, ale posledních 8-10 let na úrovni vegetujícího, nemyslícího organismu, který jen přijímal a vylučoval - dementní ležáci. Děkuji, nechci. Nechci žít do 100 let, raději jen do 80, ale v kondici, která mi umožní se o sebe postarat. Proč se neustále mluví jen o prodloužení života ? Mnohem důležitější je kvalita života po 70-80 letech, nežli jeho délka. Kdo si to nemyslí, tak mu přeji dobré pleny a málo proleženin při čekání na smrt do 115 let !;-)

0 0
možnosti

Je mi 70 a jedu dal..

0 0
možnosti

Uz ale je petactyricet let;-)

0 0
možnosti

"Člověk nemůže milovat tři sta let. Ani doufat, ani tvořit, ani se dívat tři sta let. Nevydrží to. Všecko omrzí. Omrzí být dobrý a omrzí být špatný. Nebe i země tě omrzí. A pak vidíš, že to vlastně není. Není nic. Ani hřích, ani bolest, ani země, vůbec nic. Jen to je, co má nějakou cenu. A pro vás má všecko cenu. Ó bože, já byla jako vy! Já byla děvce, já byla dáma, já byla šťastná, já já byla člověk!"

(Karel Čapek, Věc Makropulos)

1 0
možnosti

Globalista Peter Thiel (PayPal) chce žít navěky, zajímá se o mladou krev

http://wertyzreport.cz/clanek/peter-thiel-chce-zit-naveky

Zakladatel platebního portálu PayPal a globalista Peter Thiel v doposud nezveřejněním rozhovoru z loňského roku pro server Inc.com řekl, že transfúze krve mladých lidí může zpomalit jeho proces stárnutí a prodloužit mu život. Thiel je údajně posedlý myšlenkou nekonečného života a investoval do několika startupů, které experimentují s lidským stářím.

„Studuji parabiózu, kdy vpíchnou mladou krev starší myši, zjistili, že to má velký omlazující účinek...Myslím, že je zde spousta věcí, které nebyly prozkoumány,“ řekl. Parabióza podle něj „potenciální biologickou fontánou mládí“ a nejbližší věcí, kterou kdy věda odhalila co se týče všeléku.

Výzkum parabiózy začal v 50. letech minulého století, experimenty tehdy zahrnovaly rozřezávání krys a sešití jejích oběhových systémů s cílem jejich manipulace. V současné době probíhají experimenty v USA, Číně a Koreji.

0 0
možnosti

Další vědecký nesmysl, který je ještě navíc spojený s utrpením nevinných zvířat. Netvrdím, že vědecké zkoumání je k ničemu, ale někteří vědci, čím jsou chytřejší, tím jsou šílenější.

Omlazovací a očistné techniky jsou staré jak lidstvo samo. Základem je jednou týdně jednodenní půst s dostatkem tekutin, ale jsou nmohem propracovanější diety a cvičení. Také jsem viděl nějaký film, kde to někdo vědecky zpracoval. Půst ovšem trochu prodloužili, atd...

Nepřímým důkazem toho co tvrdím je jedno odlehlé údolí v Tibetu (nevím, jak teď, jestli už tam vtrhli Číňani, nemusí už to být pravda), kde se lidé běžně dožívali kolem 150 let. Příčinou byla/je nízkokalorická organická strava, protože co si nevypětovali, to prakticky neměli s občasnými půsty, protože stravy nebyl nadbytek. Je to historicky doložená skutečnost. Nevymýšlím si, možná někdo najde i nějaký odkaz. Já našel jen toto: http://www.eco-friendly-africa-travel.com/longevity-diet.html#

0 0
možnosti

Celý článek je úplný nesmysl, přestože vychází z zůzných zdrojů a faktů. Hranice lidského života v podstatě neexistuje. Je ovšem otázkou, kdo a za jakou cenu se chce dožít 180 let. Pokud se týče zdraví a duševní síly, tak ani tam není omezení. Závisí to hlavně na potravě (tj. jakou kvalitu, typ a množství) a moderně řečeno, na životním stylu. Informace o nejvyšším dosaženém věku je také mylná. Jsou historicky doložené případy mnohem delšího života. Tito lidé se ale ze zcela pochopitelných důvodů nebudou hrnout a někde se zapisovat nějaké knihy rekordů.

0 6
možnosti

Statistiku správně uchopil Tomáš Špidlík. Považoval za důležité dožít se 90 let. Je totiž statisticky dokázáno, že po devadesátce umírá velmi málo lidí.

14 0
možnosti
Foto

Přenést mysl do stroje a stát se tak nesmrtelným (až do restartu ps) :-) jenže kdy ji přenést? Když to budete dost dlouho oddalovat, pak se nechat přenést jako deme.ntní dědek, už asi přestane mít smysl i pro vás. A pokud si mysl necháme přenést dokud jsme v plné kondici, pak vznikne dilema dvojí (nebo několikanásobné) existence naší osobnosti. Pokud umělou část necháme "zamrazit" přijdu o zážitky které budu mít po zbytek života a už to fakticky nebudu já. A druhá možnost nechat se existovat v umělém těla a živé tělo nechat odpravit do věčných lovišť ve chvíli přenosu mysli? Tak na to má asi málo kdo koule, leda tak umírající na rakovinu :-) Tudy cesta asi taky nevede, nehledě k tomu, že jakýkoliv program v počítači lze napadnout virem nebo trojským koněm,nevím jak by se pak asi cítil :-D

1 1
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
1 1
možnosti

Príroda, evolúcia či Boh (každý nech si vyberie) veľmi dobre vie, prečo ľudia, ale v podstate aj väčšina cicavcov žije jen niekoľko generácií.

Ono to na prvý pohľad vyzerá zaujímavo, že ľudia by žili 200 či 500 rokov. Každý pri tom samozrejme myslí na seba, ale málokto si uvedomuje, že toľko by žili aj všetci ostatní ľudia. Takže priemerný človek by mal okrem 2 rodičov aj 4 starých rodičov, 8 prastarých rodičov, 16 praprastarých rodičov, 32 prapraprastarých rodičov atď. A tí všetci by sedeli na svojom majetku, svojich pozemkoch a kibicovali mu do života.

Vývoj spoločnosti by sa prakticky zastavil, pretože všetky inštitúcie a firmy by ovládali stovky rokov tí istí ľudia. Neviem, ako by ľudia nastupovali do práce s víziou, že postúpiť na lepší flek môžu tak o 150 rokov... :-)

Last but no least: Zem by bola veľmi rýchlo preľudnená a muselo by sa to riešiť drastickými opatreniami. Buď na strate "vyraďovania" starých ľudí, teda ich nedobrovoľnou eutanáziou alebo striktným obmedzením novo narodených detí, prípadne kombináciou oboch. A to by potom bolo skutočné peklo na Zemi: Predstavme si situáciu, že v 300 rokoch by každý musel ísť na eutanáziu. Ak by však mal dostatok peňazí, tak by si vždy mohol predplatiť pár rokov či desiatok rokov navyše. Alebo by bolo povolené, že aby rodiny mohli mať dieťa, musia zaplatiť 5 miliónov dolárov. Tak by sa celé rodinné klany skladali na jedno jediné dieťa. A bohatí - tí by mohli mať detí, koľko by chceli. Nie je ťažké si domyslieť, koho by mladé slečny preferovali a ktorí chlapi by zostali na ocot...

Za takýchto okolnosti by som vôbec nechcel žiť v takejto spoločnosti. Pritom predlžovanie života je z hľadiska princípu (nehovorím že z hľadiska realizácie) pomerne jednoduchá vec. Stačí "len" zabezpečiť, aby sa teloméry v bunkách pri každom delení buniek neskracovali.

7 1
možnosti

Víte, a nebo by to bylo taky jinak. Lidi by se rozhodovali jinak, protože by je čekalo ne pár let do důchodu, ale desítky či stovky dalších let, nešlo by tak snadno prožírat na dluh budoucnost dětí. Kromě toho by každý v životě mohl třeba znovu začít - vystudovat jiný obor, dál se vzdělávat.

S "množením" by to asi nebylo tak strašné. Počet dětí je stále menší a menší už dnes a představte si, že byste měl třeba výhled, že budete žít 200 let. Proč byste si tedy první dítě nepořídil až v padesáti. Nebo ještě později. A věřte, že spousta lidí by to tak dělala. Zmenšil by se tlak na to předat svůj odkaz potomkům.

Velmi pravděpodobně by se urychlil rozvoj technologií - spousta vědců by mohla pokračovat ve své práci. Pravděpodobně by byl větší tlak na osídlování dalších a dalších území a to i mimo planetu Zemi.

Ale je to jen kdyby. Každopádně já bych do toho šel. Mít možnost žít stovky let by bylo fajn.

4 0
možnosti

Nesmysl.

Stát se o to postará.

Kdo se penze nedořije, šetří státu výdaje nejen na penze, ale především na zdravotní péči!!!

2 0
možnosti

Zatím se ukazuje, že co je možné neurčuje jeden vědec ale vědecký vývoj. Nemůžeme tušit, jaké prostředky k regeneraci těla budou za pár desítek let existovat...

0 0
možnosti