Diskuze

LTE má další oběť: tisíce bezdrátových mikrofonů skončí ve sběru

Budou fungovat, ale bude zakázané je používat a tak skončí na sběrných dvorech. Bezdrátové mikrofony pracující v dnes běžném pásmu 694 - 800 MHz budou další obětí ořezávání frekvenčního pásma kvůli rozšiřování LTE sítí. Zatímco televizory lze zachránit instalací set-top-boxu, mikrofony nezachrání nic.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Taky mě spíš než mikrofony zajímají bezdrátová sluchátka. To se ještě běžně prodává, a je u nich vůbec problém zjistit, na jaké frekvenci běží. Takže jak to bude s nimi?

0 0
možnosti

Většina toho v současné době funguje přes Bluetooth nebo Wifi... a to co nejede v tomhle - tak jede v nějakém proprietárním protokolu.

Společným jmenovatelem je pásmo 2,4 GHz.

0 0
možnosti

Jeno takový laický dotaz. Nepracují v těhle pásmech i mnohá bezdrátová sluchátka? Protože to by byl řev od našich důchodců, kteří je hojně využívají.

0 0
možnosti

Neměl by ty náklady nést stát?

Mikroporty mají platnou homologaci a ta pozbývá rozhodnutím státu platnost.

4 1
možnosti
Foto

Takze kdyz si nekdo koupi (a bude provozovat misto snury) za nemaly peniz treba bezdratovy prenos kytara-zesilovac do kapely, certifikovany statem, tak jeste dostane pokutu. Bezva.

4 2
možnosti

M22a38r35t84i67n 76K98y85p80r

28. 11. 2016 14:54

Pravděpodobnější je, že mu bude LTE rušit jeho AKG. Rozdíl v síle signálu LTE a AKG je řádový. Takže to vyhodí sám i bez pokuty.

5 0
možnosti

Mimochodem, operátoři vlastně neplatí za to, že dané pásmo smějí používat, ale za to že je nesmí používat nikdo jiný, za tu exkluzivitu. A nakonec ten "pronájem pásma" nezaplatí "operátoři", ale jejích zákazníci, takže vlastně občané. Jejichž zájmy by měl stát zastupovat. Což se v tomto případě očividně neděje, stát zakáže občanům komunikovat v určitém pásmu a ani jim nezaplatí za vyřazená zařízení.

V současnosti by už bylo co se týče dat technicky možné se bez operátorů obejít, lidi mají takové množství internetových přípojek a wifin, že by to ve městech šlo. Bohužel se tím nikdo seriózně nezabýval, vývoj jde jiným směrem. Je tu taky jeden problém: chybí volná pásma.

5 2
možnosti

no víte, tady je to těžké, protože kde ta pásma brát, že ano. Předpokládám, že je výrazně větší poptávka po rychlém mobilním internetu, než po používání bezdrátových mikrofonů.

Co se týče Vaší myšlenky obejít se bez operátorů, vychází ze zcela mylné premisy, že by někdo byl ochoten ta WiFi připojení sdílet široké veřejnosti. Nemluvě tedy o tom, že ani ve velkých městech není to pokrytí WiFi sítěmi zdaleka tak ideální, jak si asi myslíte.

1 0
možnosti

Tady ty telekomunikacni valky jsou nehorazne, my u nas na vesnici poskytujeme par lidem internet, jedeme pres 5Ghz technologii, problemem dnesni doby je, ze na teto frekvenci jedou i meteorologicke radary a stat prosadil, ze internetova zarizeni pokud zaznamenaji nejake zesileni signalu v teto frekvenci (paprsek radaru) tak se musi v ten moment vypnout, aby nerusila radar, vysledek je takovy, ze pote co to stat prosadil a vyrobci zarizeni byli nuceni preprogramovat firmware, tak se zarizeni obcas sami vypinaji, nemusi za to odpovidat ani radar, ale staci kdyz v dane lokalite je hodne zarizeni, ktere na dane frekvenci jedou nebo nekdo zesili trochu vic vysilac a lidem uz se zacnou jejich domaci zarizeni samy vypinat. Potom volaji a jsou nespokojeni, proc jim nejde internet. Bojuje se na frekvence na vsem frontach, nevim jakou to ma budoucnost.

7 1
možnosti

Ta posloupnost událostí je trochu opačná. Meteorologické radary pracují již trochu déle než váš internet, jsou primární (přednostní) službou (oprávněně) a na jiných frekvencích moc nefungují. Již ve všeobecném oprávnění ČTÚ z roku 2005 (a obecněji 127/2005 Sb.), kdy bylo pásmo 5 GHz otevřeno, máte uvedeny patřičné podmínky pro provoz. (Mimochodem např. v Kanadě je provoz v 5,6 - 5,65 GHz kvůli radarům zakázaný úplně.) Stát asi nemá řešit situaci, kdy jste nasadili nespolehlivou technologii, která si s danou situací neporadí (přičemž vám rozumím, že výrobci zařízení to nejsou dodnes ochotní/schopní spolehlivě řešit), a zákazníkům zřejmě dopředu neřekli, že (nejen) v době vysílání radaru nebudou mít internet. Což chápu, že některé z nich rozladí.

5 0
možnosti

Vodafone LTE 800MHZ neruší. Ruší LTE na 900MHz právě tím, že přechází na 800.

0 0
možnosti

To mělo být o jedno níž...

0 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti

Obchod s televizemi se rozhýbává již podařilo... Teď je potřeba rozhýbat jiné spotřebiče;-D

Jo a předpoklad je, že za pár let se změní podmínky a bude potřeba vyměnit všechny mobilní telefony, takže nic extra drahého bych pod stromek raději nekupoval;-)

1 1
možnosti

J44a68n 41M83a69j21z54n46e90r

28. 11. 2016 12:20

mimochodem jak vadí zarušené LTE pásmo uvnitř budovy divadla (pochybuji, že to ruší i ven), pokud mají mít při představení stejně všichni ztlumené telefony a na FB se můžou dívat až skončí představení? :-)

0 0
možnosti

R50u28d44a 15S12l34a80v68í28k

28. 11. 2016 12:37

V divadle nejsou pouze diváci.

4 0
možnosti

Jaká je technická životnost mikrofónů a celého přenosového zařízení? 5 roků? A jaká je skutečná, tj. využitá životnost? Max. 2 roky? Takže pokud ta změna bude platná od roku 2020, tak jsou to skoro 4 roky, odborníci už to musí vědět min. půl roku zpětně, takže čas na přechod na nové zařízení s jinou frekvencí je velmi dlouhý a naprostá většina stávajícího zařízení se toho ani nedožije. Takže zbytečný poplach pro nic.

0 7
možnosti

odborníci to ví nejméně od roku 2008 kdy je to v legislativě

8 0
možnosti