Diskuze

NASA vyzkoušela „fyzikálně nemožný“ pohon a má co vysvětlovat

Zprávy o takzvaném „mikrovlnném pohonu“, který nepotřebuje palivo, se objevily zhruba před deseti lety. Letos poprvé vycházejí výsledky měření tohoto „nemožného“ motoru v praxi v seriózním časopise, a to dokonce s puncem organizace NASA. Znamená to, že jsme na stopě velkého objevu? Těžko.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Tolik zbytečných pokusů, promrhaných peněz za studie... Ale vzpomeňte si na penicilin (náhodou pozabíjel breberky v petriho misce), objev baterie (šťourání v žábě), objev zápalek (náhlé vzplanutí zašpiněné tyče)...

V podstatě všichni tihle vědátoři objevili principy fungování jejich objevů náhodou. Nikdy neříkej nikdy, i zkoumání úplných hovadin může přispět k objevům velkého významu. Dodnes pořádně nevíme, co je to vlastně hmota. Z čeho se přesně skládá a jakým způsobem přesně fungují různé procesy v ní probíhající. Takže odsuzovat jakýkoliv výzkum může být docela diskutabilní.

Každopádně ten nadpis pohon co nepotřebuje palivo, tomu se mi pomalu nechce věřit, že by něco takového přez NASA prošlo.;-D

0 0
možnosti

Ten samy tym bude nyni zkoumat, zda vyfukovanim tabakoveho dymu do vody vznika zlato.

1 0
možnosti

Každou chvíli jde v TV na Zoomu nějaký vědecký pořad, kde profesoři a profesorky z nějakých amerických univerzit vykládají sračky o vesmíru. A vadí mi, že se nikdo neozve.

Nedávno byla "dokázána" světelná rychlost gravitačních vln. Neslyšel jsem zatim nikde, že způsob provedení je nevěrohodný.

Tohle je prostě naprosto běžná věc. 90% vědeckých výstupů z univerzit je bohužel brak. Kontrola kvalita vzhledem k množství není možná.

1 1
možnosti

Prostě někdo musel tuto pěšinku prozkoumat aby mohl říct:

Tudy ne přátelé;-)

1 0
možnosti

Tak tady je třeba říct, že to není žádný velký projekt NASA, ale aktivita jednoho člověka. Nedávno jsem s ním mluvil, a je to vcelku příjemný pán, ale tady si možná ukousl velké sousto. Při měření takto malých efektů se musí dát pozor na spoustu věcí. Z toho co jsem četl to vypadá, že místo nového pohonu měří teplotní rozpínavost komory. Je trošku škoda, že se víc nemluví o jiných projektech, které děláme v JSC.

0 0
možnosti

M89i88r77e40k 24G96a82j80e73r

1. 12. 2016 14:48

Jestli vy děláte nějaké zajímavé pokusy, tak na vás, abyste o nich psal.

0 1
možnosti

E12d94a 78D25r28á85b51e62k

30. 11. 2016 22:32

Foukáním na sklo auto nerozjedete, ale foukáním na vnitřní stěnu válce jo, takže není všechno černobílé

0 1
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti
Foto

A nebylo by jednodušší než nad tím spekulovat tak k tomu kýblu připojit pár FV panelů a naložit to Muskovi na loď ať to šoupne do vesmíru a zjistit jestli se to "začne hýbat"? :) :)

4 0
možnosti

Další vynález, který vrazi z Vólstrýtu zavřou do šuplíku. No nic, podle návodu z internetu jdu jímat volnou energii...;-D

7 1
možnosti
Foto

Nebylo by špatné, kdyby se dal účinek fotonového pohonu znásobit použitím zrcadel :-) prostě by se vyslané fotony odráželi mezi dvěma vzájemně přesně rovnoběžnými zrcadly jedno "pevné" na těžkém předmětu třeba měsíc a jedno na raketě. Fyzikální zákony by to neporušovalo. Problém by byl snad jen s dokonalostí zrcadel a rozptylem, ale ve vákuu by nemusel být velký, nevím. :-)

0 0
možnosti

M42i50r59e63k 93G83a91j31e69r

30. 11. 2016 20:15

U fotonoveho pohonu nic noveho. Nasobit se ale nic nebude. A ten tah si asi dovedete predstavit, staci, kdyz povalite zrcadlo tim, ze na nej posvitite.

3 1
možnosti

J11i66ř19í 33J87u70r10s84a

30. 11. 2016 18:00

Je neuvěřitelné, kolik lidí se jalo cupovat projekt o kterém nikdo z nás neví ani jediný maličký prd. Z dosavadních zpráv není jasné vůbec nic, lidi z NASA chodí po chodbách se zdrženlivě zamyšleným výrazem, aby se přece jenom snad nezesměšnili, ale my tady máme jasno. Jedna řeší, jestli je elektřina palivo, druhej potřebuje nutně "katalizátor" a třetí s bohorovnou převahou napíše, že to prostě není možný. Ještě mi chybí ten nejoblíbenější argument: "důkazem že to nejde je fakt, že na to ještě nikdo nepřišel". Lidi rozumějte mi prosím správně: já se na to podle svých DOSAVADNÍCH znalostí taky dívám skepticky, ale necítím se být povolaný těm výzkumníkům plivat do polévky. No a navíc jim držím palce. Moc.

3 3
možnosti

Když ale ti výzkumníci, za tak povolaní nejsou. Technet dělá dobře, že o tom píše opatrně. NASA má takovou historii, že přitahuje kromě skutečných vědců také kdejaká individua. Takzvaný "Eagleworks", jak tomu říkají, nemá ve fyzice moc dobrou reputaci. V předchozím publikovaném článku o EmDrive byly docela vážné chyby. Tenhle projekt má všechny příznaky patologické vědy. Ale což, jestli chce NASA vystřelit do kosmu mikrovlnku, tak ať si ji tam vystřelí.

4 0
možnosti