Diskuze

Konec dinosaurů uvolnil cestu žábám

O katastrofické povaze vymírání na přelomu křídy a paleocénu před 66 miliony let dnes již téměř nepanují žádné pochyby. Tato událost postihla asi 75 % tehdejších druhů, které jejím následkem zcela vyhynuly. Na druhé straně nová situace vykouzlila pro mnohé skupiny organismů fantastické příležitosti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Když bude vynalezen zombie virus, budeme mít naději přežít další vymírání. Stačí zalézt pod zem a je to ;-D

0 0
možnosti

M60i48r24e57k 75G37a67j68e83r

15. 7. 2017 16:55

když žáby dokázaly přežít takové katastrofy, jako byla ta z konce křídy, a dnes se přitom mnoho druhů činností člověka potácí na pokraji úplného vyhubení, co to o naší civilizaci a jejím působení na přírodu vypovídá?? No přece nám to říká to že vznikají nové niky, které budou časem obsazený. Možná to budou potkani, ze kterých se vyvine a nesčetně nových druhu podobně jako tehdy v případě žab.

3 0
možnosti

Možná jen žabí potenciál byl potlačován a po vymření dinosaurů se mohl konečně uvolnit naplno. Ale už není natolik perspektivní, aby přežil další Velké vymírání. Trilobité taky ovládli zem až po vymírání mezi Ordovikem a Silurem, ale přežít další vymírání již nebyli schopni. Protože stejně jako dinosauři byli v krizi ještě než k němu vůbec došlo.

0 0
možnosti

Velké vymírání je vždycky sázka do loterie. To křídové nepřežila kromě dinosaurů (zde přežila jenom jedna malá skupinka ptáků) ani většina tehdejších savčích skupin.

0 0
možnosti

J27a30n 65P45a93v60e37l64k78a

15. 7. 2017 15:35

Co to vypovídá? Bude ještě víc žab?

0 0
možnosti

Jestli ta expanze nebyla způsobena prostě tím, že žáby, na rozdíl od dinosaurů, umí v době nízkých teplot a nedostatku potravy hibernovat.

Mohly tak při prvních známkách ochlazení klimatu po dopadu planetky zalézt do štěrbin, tam zmrznout a vylézt až po letech až to zase roztaje. Na rozdíl od dinosaurů

6 0
možnosti

M8m podobný názor. Umí to i bahník (paryba) a některé druhy savců a tuším že i některé druhy hmyzu.

0 0
možnosti

p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 120%; }

Vymíráníbezocasých obojživelníků má na svědomí ani ne tak drtivýmechanický tlak, jak se někteří diskutující domnívají, jakospíše naše ignorance. Je už více jak 30 let známo, žeherbicidy založené na bázi glyfosátů jako je například Roundupnebo Dominátor, mají velmi negativní vliv na vývoj plůdkuobojživelníků a ryb. Firma Monsanto, která připravek vsedumdesátých letech vyvinula to má přímo v technickém listěod začátku uvedeno.

2 0
možnosti

U člověka je podezření, že u citlivých jedinců, nebo u lidí, kteří přicházejí s glyfosátem do styku a dostávají do těla tedy vyšší dávky způsobuje glyfosát karcinom. Konkrétně non-Hodkinův lymfom.

1 0
možnosti

.... riziko rozmackani drtivym tlakem, ktere zmizelo s odchodem dinosauru pred sedmdesati miliony lety, se znovu objevilo s rozvojem automobilismu. ;-)

2 0
možnosti

M28i82r40e89k 42G32a13j56e23r

15. 7. 2017 23:03

Menší zvířata, žížaly a opilí ležící na silnici to mnohokrát okusili na vlastní kůži.

0 0
možnosti

Až na ten trapný oslí můstek na konci zajímavé!

4 0
možnosti

Ono je v těchto dnech nějaké výročí toho vymírání, že se objevují články a blogy na toto téma každý den?

0 2
možnosti

Proč by mělo být? O politicích se taky nepíše jen k příležitosti výročí jejich narození.

1 0
možnosti

Nová dinosauří zápletka, nyní se žábami. Měl by to být seriál, je to lepší než Jára Cimrman...;-)

0 0
možnosti