Dokoři mohou vidět sken mozku na různých počítačových platformách jinak (ilustrační snímek)

Dokoři mohou vidět sken mozku na různých počítačových platformách jinak (ilustrační snímek) | foto: Hynek Glos, MF DNES

KVIK: Facebook pozná váš obličej, koupil Face.com

  • 7
Facebook koupil firmu na rozpoznávání obličejů. Skeny mozku prohlížené doktory ve stejném programu, ale na různých počítačích se mohou lišit až o 15 procent. Apple chrání iPad z obou stran. KVIK - rychlé zprávy každý den.

Facebook kupuje firmu na rozpoznávání obličejů

Facebook již nějakou dobu využívá software firmy Face.com na rozpoznávání obličejů. Nyní se rozhodl, že tento izraelský start-up podle BBC koupí za zhruba 60 milionů dolarů (cca 1,2 mld. Kč).

Zatím není jasné, jak chce firma naložit s novou akvizicí. Možná se tímto krokem uzavře dalším firmám přístup k jejímu doposud otevřenému aplikačnímu rozhraní, které využíval i Facebook.

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Prudce populární slovíčko KVIK jsme vybrali pro jeho stručnost, unikátnost a okamžitě pochopitelný význam. Odkazuje na české citoslovce "kvik" i anglické "quick", první symbolizuje stručnost, druhé rychlost.

Slůvkem KVIK v titulku označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv a odkazů.

Dá se předpokládat také větší propojení s dalšími fotografickými službami Facebooku, na které denně přibudou fotografie v řádech stovek milionů.

Váš mozek vidí lékař jinak, pokud používá Mac

Jen těžko uvěřitelné (a, popravdě, trochu děsivé) výsledky přinesla studie německých, nizozemských a britských lékařů zabývajících se zkoumáním a léčbou mozku. Tým vědců provedl totožná měření identických skenů mozku pomocí stejného softwaru (oblíbeného programu FreeSurfer) na různých platformách, konkrétně na počítačích Mac (OSX 10.5.8 a OSX 10.6.4/5) a na serverech HP (Linux CentOS 5.3).

Ukázalo se, že výsledky měření jsou napříč platformami velmi odlišné, a to až o 15 %. Ve většině případů byly zaznamenány odchylky jen v řádu procent. Uvážíme-li, že jde o analýzu stejných dat, pouze na různých operačních systémech (dokonce jen na různé verzi stejného operačního systému), je jakákoli odchylka sama o sobě nebezpečná. Může vést například k chybným závěrům o změnách jednotlivých částí mozku v čase, přičemž ve skutečnosti jde pouze o odlišné měření.

Nový kryt iPadu zakryje tablet z obou stran

Nový obal na iPad jej obalí kolem dokola

V obchodu Apple se objevila nová položka určená pro tablety iPad. Je to nový kryt, který tentokrát zakrývá celé tělo přístroje. Firma stihla novinku předvést dříve, než Microsoft ukázal svůj tablet s krytem, který má v sobě i klávesnici. Nový Smart Case si zachovává všechny vlastnosti původního krytu Smart Cover, který chránil pouze přední část.

Lze jej tedy složit do podoby stojánku, který udrží tablet v polohách pro psaní nebo sledování videa. Otevřením a zavřením pouzdro iPad automaticky probouzí a uspává. Zatím je v prodeji pouze polyuretanový kryt v šesti barevných variantách. Stojí necelých 1 200 korun. Jeho starší bratříček má cenovku 900 Kč, v koženém provedení pak 1 600 korun.

,