Internet vám poskytne vyšší pohodlí při sázení

  • 2
České zákony na rozdíl většiny ostatních zemí EU včetně Slovenska neumožňují legální sázení po internetu. Proto se české sázkařské firmy snaží internet a mobilní telefony využít alespoň k poskytování co nejlepšího zákaznického servisu. Přestože to je jen slabá náplast, i zde panuje tvrdá konkurence.

Nejprve si ujasněme, co to vlastně jsou kurzové sázky. Většinou se jedná o sázky na výsledky nějaké sportovní události, jakými jsou kupříkladu fotbalová nebo hokejová utkání nebo třeba dostihy, ale vsadit si můžete prakticky na jakoukoli událost na kterou si vzpomenete, pokud jí sázková kancelář přijme. Může se třeba jednat o sázku, kdo bude příštím prezidentem, ale předmět sázky mnohem kurioznější. Kupříkladu jestli bude v určitý den tolik a tolik sněhu nebo zda se dožijete stých narozenin.

V praxi vypadá kurzové sázení tak, že bookmaker stanoví jednotlivé kursy pro různé jednotlivé typy na tuto událost podle toho, jakou mají pravděpodobnost na úspěch. Na favorita se vypisuje nízký kurz a na outsidera naopak vysoký. Výši své pravděpodobné výhry si snadno spočítáte tak, že vsazenou částku vynásobíte kurzem. Pro svou vysokou pravděpodobnost výhry a možnost její ovlivnění svými znalostmi se kurzové sázky těší mezi sázkaři značné oblibě.

Internet nezná hranic a proto přestože je u nás internetové sázení nelegální, můžete i na českém internetu narazit na stránky zahraničních internetových sázkových kancelářích, kteří loví zákazníky i mezi Čechy. České sázkové kanceláře, které mají svázané ruce českými zákony, se alespoň snaží nabídnout sázejícím co největší škálu zákaznických služeb přes mobilní telefony a internet. K samozřejmostem již patří zasílání aktuálních herních příležitostí, výsledkový servis, ověřování případných výher či příprava tiketu na webových stránkách. Firmy se tak snaží zvětšovat komfort pro hráče v odvětví, které utrží za rok více než deset miliard korun a nadále slibuje dvouciferný růst.

"Chceme se stát nejpohodlnější sázkovou společností a poskytnout sázejícím možnost podávat i kontrolovat sázky 24 hodin denně," vysvětlil sázkový analytik společnosti Synot Tip Jan Volhejn. Konkurenti nechtějí zůstat stranou, i když investice do technologií nemají za prioritní.

"Jde o nadstandardní služby pro speciální počítačově gramotnější a vybavenější sázkařskou skupinu," shrnul mluvčí jedničky trhu Tipsportu Lubomír Ježek. Tipsport má například kurzovou nabídku se sportovními i mimosportovními událostmi v rámci wapových služeb na mobilu od roku 2002.

U Chance patří k nejoblíbenější službě zasílání zpráv o úspěšnosti tiketů. "Jakmile se sázejícímu rozhodne tiket, odešle centrální počítač SMS zprávu, případně e-mail, s informací o rozhodnutí tiketu a výši výhry," uvedl zástupce Chance Dominik Mašek.

Sledování čerstvých kurzů na mobilu v březnu spustil i Synot Tip, klient si pouze musí stáhnout software poskytovaný zdarma na internetu. "Software je určený pro mobily podporující jazyk Java," doplnila mluvčí holdingu Synot Vladimíra Pavlíčková. Synot Tip dále hráčům umožnil i kontrolu úspěšnosti podaných sázek na internetových stránkách, což již nabízí Chance i Tipsport.

Podle některých expertů jsou tyto technologické novinky jen slabým odvarem toho, co může nabídnout internetové sázení. Na legální sázení po internetu si však i do budoucna musíme nechat zajít chuť. Návrh novely loterijního zákona vypracované nedávno ministerstvem financí totiž s povolením internetového sázení napočítá. Pravidla chce úřad naopak ještě zpřísnit a zakázat i šíření reklamy k této činnosti.

,