Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 06/2003

aktualizováno 
Množství nových programů pro zpracování zvuku: audio editor od autorů FruityLoops, restaurování nahrávek z LP, vícestopý záznam, MIDI syntezátory a samplery. Nadílku doplňují přehrávače, konvertory, aplikace pro vypalování dat a zpracování videa.
MP3, Audio CD, video přehrávače
 • MoodAmp 0.92 - Freeware - Download 0,4 MB
  Přehrávač, který se naučí pouštět hudbu přesně podle vaší nálady. MoodAmp si vytvoří knihovnu všech souborů na počítači, načte údaje z ID3 tagů, podle nichž skladby roztřídí. Pak zvolíte svou momentální náladu a postupným hodnocením hudby programu určíte, které skladby si právě teď rádi poslechnete. Po několika dnech učení už vám bude Mood Amp dokonale rozumět :o).
 • TPlayer R10 - Freeware - Download 0,7 MB
  Freewarový mixážní pult pro DJs s inteligentním automatickým mícháním skladeb a podporou více zvukových karet, který může běžet v tray-ikoně skrytý všem zrakům. Disponuje jednoduchým navigačním systémem, který všechny skladby v interní knihovně řadí podle jejich názvu, alba, interpreta. Pro každý ze dvou nezávislých přehrávačů je tu VU meter s indikací nejvyšších špiček. Jednoduše lze ovládat hlasitost, vyvážení repro, výšku (Pitch) a vyhledávání uvnitř skladby, rovněž i sestavovat a modifikovat playlisty pomocí drag'n'drop. Pro případ potřeby je tu i manuální míchání stiskem myšítka a čtyří délky prolnutí (Fade) od 2,5 do 10 sekund.
 • XMPlay 2.6 - Freeware - Download 0,3 MB
  Sofistikovaný přehrávač hudebních modulů s vynikajícím výstupem XM souborů z programu FastTracker a 100% podporou nativních efektů tohoto programu. Dále přehraje moduly ve formátech IT, S3M, MTM, MOD, UMX a také komprimované zvukové soubory MP3, MP2, MP1 a OGG a standardní WAVy. MP3 & spol. též mohou být streamovány z FTP/HTTP serverů, XMPlay dokáže přijímat vysílání v systémech IceCast - ShoutCast i ukládat streamovaný signál na disk.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • FreeRIP MP3 2.11 - Freeware - Download 0,7 MB
  Výtečný audio CD ripper, jenž můžete používat zcela zdarma. Stopy lze ukládat do klasického WAVu nebo konvertovat do MP3 a Ogg Vorbis, převádět lze i existující WAVy. Program spolupracuje s online databází titulů a údaje automaticky vkládá do tagů. FreeRIP řady 2.x má přepracované uživatelské rozhraní, jednodušší a kvalitnější kódování zvuku do komprimovaných formátů, plnou podporu FreeDB a rozšířenou editaci informací o skladbách. Výstupní zvuk lze obohatit několika efekty (např. pětipásmovým ekvalizérem), program podporuje 32/24bit rendering modulů na kartách s vyšším rozlišením.
 • MP3 WAV Converter 2.86 - Shareware - Download 2,7 MB
  Nástroj pro rychlou dávkovou konverzi hudebních souborů mezi formáty MP3 a WAV, zároveň funkční jako MP3 přehrávač. Autoři se chlubí atraktivním uživatelským prostředním a tvrdí, že jejich engine je mnohem rychlejší a kvalitnější než LAME nebo Blade... Co vy na to?
 • Power MP3 WMA Converter 1.10 - Shareware - Download 0,8 MB
  Konvertor určený k vzájemnému převodu souborů mezi formáty MP3, WMA a WAV. Provádět lze prostou konverzi bez změny parametrů, nebo vygenerovat cílový soubor např. s jinou bitrate. Nabízejí se možnosti pro rychlou dávkovou konverzi s automatickým vyplňováním/kopírováním údajů z ID3 tagů, inteligentní přejmenování souborů ad.
 • VAMP Media Center Beta 3.30 - Freeware - Download 6 MB
  Nová betaverze počítačového multimediálního centra. Přehrávač hudby a videa, prohlížeč obrázků, katalogizér všech druhů médií. Umožňuje též sestavit vlastní fotoalba a sdílet je na internetu, tvořit šetřiče obrazovky, kalendáře a podklady na plochu a hrát vestavěné hry online s ostatními uživateli.

  Ostatní MP3 utility
 • Global Audio Control 1.8.1b1 - Freeware - Download 0,7 MB
  Utilitka pro ovládání zvukového prostředí Windows pomocí klávesových zkratek. Takto lze snadno ovládat systémový mixér a jednotlivé jeho vstupy a výstupy. Do zajetí shortcutů lze uvrhnout i veškeré funkce přehrávače Winamp. Aktuální verze podporuje i jeho třetí generaci.
 • Power MP3 Cutter 1.37 - Shareware - Download 0,9 MB
  Virtuální nůžky na MP3 a WAV soubory. Power MP3 Cutter dokáže oříznout části dlouhých MP3 souborů (typicky uložený stream z rádia) i zkonvertovat část WAV souboru do MP3 (např. digitalizovaná kopie LP, kazety). Disponuje efekty fade in/out pro zesílení/zeslabení zvuku na začátku/konci ořezaného souboru. Umí přepočítat existující MP3 na soubor s jiným datovým tokem.

  MIDI utility, nástroje, trackery
 • DR-008 Virtual Drum Module - Demo - Download 50 MB
  Pokročilý bicí sampler a syntezátor. Poskytuje jak přehrávač samplů závislý na hrané nově, tak i analogově modelovanou syntézu. DR-008 pracuje v libovolném prostředí VSTi nebo DXi aplikací a může importovat samply a sety ve formátech WAV, AIFF, LM-4 a Battery. Uživatelské rozhraní nabízí jednoduché a rychlé sestavení vlastního setu pomocí drag'n'drop a copy/paste. Každý parametr DR-008 může být ovládán hardwarovým kontrolerem.
  Máte-li pomalejší linku, stáhněte ořezané demo zde (7 MB).
 • Element P 1.05 - Demo - Download 0,6 MB
  VST 2.0 virtuální analogový bicí syntezátor s 32hlasou polyfonií, šesti oddělenými výstupy a 172 hotovými předvolenými bicími sety. I přes rychlou a jednoduchou obsluhu s minimem parametrů generuje modul širokou škálu elektronických basových a bicích zvuků. Nabízí plnou MIDI kontrolu všech parametrů a plnou integraci do VST prostředí: s vaším rozpracovaným projektem v sekvenceru se ukládá přesné časování a automatizace.
 • MIDIcat 0.23 - Shareware - Download 0,5 MB
  Jednoduchý katalog hudebních souborů ve formátech MIDI a Karaoke. Automaticky prohledá všechny diskové jednotky, detekuje název, autora a další informace. Databázi lze exportovat do Microsoft Access a Excelu, přímo z programu lze vytisknout libovolně seřazený seznam. Všechny položky každého souboru je možné editovat a změny ukládat do databáze. Umožňuje hledání záznamů podle libovolné položky. Identifikuje a eliminuje duplicitní soubory.
 • RM III Rhythm Sampler 1.22 - Demo - Download 2,4 MB
  24hlasý polyfonický sampler s 18 instrumentovými bankami, do každé lze uložit až 32 samplů. Podporovány jsou WAV a AIFF formáty až do rozlišení 32bit/96 kHz. Samply mohou být poskládány až do 32 vrstev, rozděleny do 32 rychlostních zón, nebo do kombinace obojího. Celkem lze obsloužit až 576 samplů. U každé banky lze zvolit hlasitost, stereo vyvážení a vyladění v rozsahu +/- dvě oktávy. Každá banka má přepínače solo/mute, všechny její parametry lze ovládat hardwarovým kontrolerem. Efekty RM III obsahují 4 samostatné procesory: distorze, kompresor, crusher a low pass. Program umí importovat a exportovat kompletní drum kity ve vlastním formátu a dále načítat kity ve formátech RM2, Steinberg LM-4 a LM-9.

  Audio programy a utility
 • db audioware VST plugin pack - Freeware - Download 0,2MB
  Volně šiřitelné VST efektové pluginy od db audioware. Balík obsahuje následující efekty: tempo delay, sweep delay, mono kompresor a klasický tremolo efekt.
 • EZ-Editor 1.02b - Demo - Download 1,5 MB
  Základní audio editor s mnoha zajímavými schopnostmi od tvůrců hudebního software FruityLoops. Kromě obvyklých cut/copy/paste funkcí a mixování obsahu schránky s editovaným zvukem nabízí také několik DSP efektů: fade in/out, ekvalizér, pásmový filtr, resampling, normalizace. Dovede také vytvářet zvukové smyčky, extrahovat SoundFont a pracovat i s dalšími samplovými bankami. Podporuje studiové rozlišené 24bit/96kHz.
 • n-Track Studio v3.1.10 - Shareware - Download 3 MB
  Sharewarové nahrávací studio, multitrack rekordér s podporou 16- i 24bitového zvuku, VST a DirectX efektů, jež dokáže počítat v reálném čase s 32bitovou plovoucí čárkou, mixem do MP3. Současně disponuje interními efekty Reverb, Echo, Pitch Shift, Chorus a ekvalizérem. Na jednu stopu lze použít až 25 kombinací různých efektů. Aktuální verze přidává podporu MIDI in VST pluginům, ovládání parametrů VST&DirectX pluginů externími MIDI fadery, vlastní předvolby ekvalizéru pro každou stopu, volbu pozastavení spektrální analýzy a odstraňuje problémy s Piano Rollem.
 • Sampletools Declicker - Demo - Download 0,3 MB
  Utilitka stvořená pro odstranění praskání vinylových desek při digitalizaci vašeho archivu a likvidaci jiných podobných rušivých elementů, např. lupnutí v důsledku nějakého elektrického impulzu. Program sestává ze dvou filtrů: Declick filtr nejprve eliminuje nejvýraznější poruchy v audio signálu, Decrackle filtr nakonec vyhladí malá zbývající prasknutí.
 • WaveFlow 4.7 - Shareware - Download 1,3 MB
  Kompletní zvukový editor s integrovaným CD přehrávačem a mnoha zajímavými filtry a efekty: dynamický expander, ekvalizér, fade, reverb, resampling, pásmové propusti, generátor šumu. V MDI rozhraní je možné zpracovávat více souborů najednou, je tu možnost tvorby smyček a rozdělení stereo kanálů do dvou separátních souborů.
 • WaveSurround Pro - Demo - Download 0,8 MB
  30denní demoverze efektového pluginu pro platformy DirectX/VST. WaveSurround přidává zvuku prostorový vjem pomocí mnoha definovatelných parametrů. Uživatel může ovlivňovat spektrální filtry pro jemné ladění frekvenční a fázové odezvy, k dispozici je reverb modul s několika velice surroundovými efekty. Kromě obohacení stereo stop je plugin možné s úspěchem použít také pro převod zvuku/hudby z mono do stereo módu. WaveSurround je možné stáhnout i ve verzi pro Winamp 2.x (14denní demo).

  Ostatní utility
 • Fx ReSound Movie Audio Replacer 3.3 - Freeware - Download 15,1 MB
  Vžijte se do role filmového zvukaře - přidejte zvuk k "němým" filmům, namixujte novou hudbu a komentář k původnímu doprovodu či úplně nahraďte zvukovou stopu. Program podporuje mnoho typů souborů. Zvuk může být v MP3 nebo WAV, ale můžete jej také vyrýpnout z video souborů AVI, MPG, MOV, WMV a ASF. Videosoubory v těchto formátech lze v programu zpracovat.
 • RecordNow MAX 4.5 - Shareware - Download 9,1 MB
  Výkonná grabovací a vypalovací aplikace. Naripujte si cédéčka do MP3, sestavte hudební disky z komprimovaných souborů WMA, MP3 a z WAVu. Vytvořte si záložní kopie důležitých CD, vypalujte datová cédéčka, VideoCD, DVD, disky z ISO image... A co takhle vypalovat v reálném čase živé audio ze vstupu zvukové karty nebo softwarového přehrávače? RecordNow umí CD-RW mechaniku použít pro zápis jako disketu nebo harddisk.
 • RM Converter 1.2 - Shareware - Download 2,9 MB
  Program pro jednoduchou konverzi Real Media (RM) video souborů do AVI a stejně tak i transkódování AVI a MPEG do RM. Při konverzi do AVI lze využít všech systémových kodeků, včetně DivX či MPEG4. Pro každý úkon je možné definovat několik parametrů, např. kvalitu videa, velikost obrazu a další.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - editace a střih video souborů (2)
  Nejrozšířenější programy pro střih a editaci video souborů jsme vám představili před několika dny, proto se v dnešním přehledu zaměříme více na opravu poškozených a nefunkčních videoklipů. V přehledu se také mimo jiné objeví software pro převod mezi jednotlivými formáty.

 • Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Ovládání klávesnice Windows očima.
  Microsoft zkouší u Windows 10 ovládání očima

  Microsoft přidal do testovací verze Windows 10 podporu systému Eye Control, který umožňuje ovládat počítač očima.   celý článek

  Ilustrační foto
  Stáhněte si zdarma: Zapněte vyhledávání i v obrázcích

  Získat text i z obrázku je těžký úkol, avšak ne neřešitelný. Pomocí Orpalis PDF OCR to změníte a budete je moci i kopírovat. Stahovat hudbu z populárních...  celý článek

  Avid Media Composer First
  Stříhejte video jako hollywoodští profíci. Střižna od Avidu je zdarma

  Společnost Avid vydala bezplatnou verzi své střižny Media Composer s názvem Media Composer First. Oproti té plné „hollywoodské“ verzi má několik omezení, ale...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.