Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 43/2003

aktualizováno 
Druhá betaverze Winampu 5, Groove Mechanic pro vyleštění zvuku nahrávek ze starých vinylů a kazet, elektronické pianko zdarma, nový AAC enkodér, QuickTime 6.4, nový CDRoller s podporou Mt. Rainier a mnoho dalších zvukových utilit čeká v dnešním přehledu.
MP3, Audio CD, video přehrávače
 • Jet-Audio 5.19 - Freeware - Download 17,8 MB
  Aktualizace domácího multimediálního centra, která přehrává nejrozšířenější hudební a video formáty - od MP3 před moduly a MIDI až po filmy v DivX. Vylepšení: odstranění chyb při přepínání módů Random/Repeat během přehrávání CD, zafixovaný buffer overflow při přehrávíní OGG streamů, podpora interních titulků ve filmech.
 • OtsTurntables - Shareware - Download 2,6 MB
  Z volně šiřitelného programu se stal komerční nástroj pro počítačový DJing. Dvojice virtuálních gramofonů dovoluje s MP3, WAV a cédéčky provádět stejné kousky jako diskžokej na party: zpomalovat, zrychlovat, mixovat, ale také scratchovat a hrát pozpátku. Inteligentní dynamický procesor udržuje automaticky stejnou úroveň hlasitosti. Digitálním nahrávkám můžete vtisknout starou analogovou tvář zapnutím efektu praskání desek.
 • Pam 2.95 beta - Freeware - Download 2,8 MB
  Program založený na Media Playeru Classic 6.x přehrává video, hudbu a pracuje s playlisty, umí zobrazovat fotografie a texty písní. Vzhled modifikovatelný pomocí skinů s podporou průhlednosti. Přehrávač může pracovat i schovaný v tray-ikoně, ovládaný přes right-click menu. Právě prodělal významný přechod na verzi 2.95: podporuje .ogg, .ac3, .divx, .pcm, .mp2v a .mpv2, naopak se loučí s .qt, .mov, .ra a .rm. Odladěno ukládání ID3 tagů při přehrávání, menu přejmenování souborů, centrování okna při změně skinu, utilitka Instant Shutdown a volba automatického vypnutí počítače po uplynutí nastaveného času nebo skončení úlohy (konverze apod.).
 • QuickTime 6.4 - Freeware - Download 11 MB
  Audio/video přehrávač a prohlížeč Apple QuickTime v nové verzi. Podporuje video kodeky MPEG-4 a H.263, zvukové formáty AAC a AMR (Adaptive Multi-Rate), načítá a zapisuje 3G Text a umožňuje tvorbu souborů 3GPP. Znatelné zvýšení výkonu při přehrávání i kódování dat.
 • Winamp 5.0 Beta 2 - Freeware - Download 4,8 MB
  Druhá veřejná beta výtečné páté verze multimediálního přehrávače Winamp. Vylepšené moderní skiny, malý informační panel bez přístupu k internetu, nové stavové okno při posílání souboru k vypálení a pro vložení prázdného média, opravené chyby při změně skinů, bookmarky podporují drag'n'drop a mnoho dalšího...

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Advanced WMA Workshop 2.01 - Shareware - Download 5,5 MB
  Aktualizovaná konverzní suita s důrazem na možnosti kodeku Windows Media Audio 9, ale dokáže navzájem převádět vše včetně MP3, WAV a Ogg. Možnost dávkové konverze, editace ID3 tagů i grabování CD. Nová verze obsahuje spoustu fixů, má lehce pozměněný vzhled a přidává další šablony pro cílové názvy souborů. Kódování MP3 pomocí výtečné knihovny LAME, nejnovější rutiny Ogg Vorbis, podpora ID3v2.
 • compaact! - Shareware - Download 2,2 MB
  Specializovaný enkodér WAV souborů do formátů MPEG4-AAC. Zvládá vícekanálové kódování a pomocí širokých možností pre-processingu dosahuje kvalitních výsledků. Umožňuje při převodu poslouchat střídavě původní a zkonvertovaný soubor. Podporuje bitrate 32-768 kbps, CBR i VBR.
 • Fast Audio Converter 0.95 - Shareware - Download 4,9 MB
  Konverzní utilita pracující s formáty WAV, MP3, WMA9, OGG a APE. Kromě jednoduchého převodu nabízí také přepočítání na jinou zvukovou kvalitu - uživatel může zvolit datový tok, vzorkování aj. Během konverze zachovává ID3 tagy s informacemi o skladbách. Práci ulehčí domácí dávkovač - Batch Conversion Engine. Nová verze umožňuje spouštět konverzi přímo z Exploreru pravým tlačítkem myši a obsahuje vylepšený WMA dekodér.

  Ostatní MP3 utility
 • MediaMonkey 2.1 - Freeware - Download 3,8 MB
  Katalogizér audio CD, souborů MP3, WMA a OGG, editor tagů a jmen souborů. Umí ripovat cédéčka do kompresních formátů a vytvářet mixy. Ve spolupráci s vypalovacím programem Nero můžete nahrávat vlastní kompilace. Program obsahuje vlastní přehrávač s podporou plug-inů pro Winamp a automatickou regulací hlasitosti. Vymazáno mnoho chyb a přidány bublinkové nápovědy pro položky, které přesahují délku textového pole.
 • MP3 Sound Stream 1.25 - Demo - Download 1,6 MB
  Jak jednoduše streamovat hudbu v MP3 z vlastních stránek? Program MP3SS vytvoří z existujících souborů MP3 nebo WAV audio s datovým tokem 56kbps. Dále vyrobí stránku s Flashovou animací, která bude zvolený soubor přehrávat jako stream přes internet.
 • MP3 Tag Clinic 2.9.2.30 - Shareware - Download 2 MB
  Keve Zoller možná nemá co dělat, a tak neustále vylepšuje svou kliniku pro MP3 data. Ta nabízí jednoduchou editaci všech polí ID3 tagů, k dispozici je řada funkcí, jako např. přejmenování souborů podle tagů a naopak, přestavba adresářové struktury a relokace MP3 do složek podle autorů, alb apod. Umí synchronizovat ID3 tagy v1 a v2, vytvářet playlisty, přidávat do hudebních souborů obrázky aj. Nové položky pro nastavení enkodéru, bitrate, čas a zvukový mód; URL editor.

  MIDI nástroje, kompozice, utility
 • KB Piano 1.01 - Freeware - Download 0,9 MB
  Elektronické pianko zdarma, které přemění klávesnici počítače v koncertní nástroj. Stisk klávesy může vyvolat buď jeden tón nebo celý akord. Podporuje 15 kanálů a mixování v reálném čase. S programem můžete hravě vytvářet standardní MIDI soubory. Verze vylepšena o nastavení MIDI mixéru.
 • MuSingWave - Demo - Download 0,8 MB
  Program pro vytváření originálních rytmických doprovodů. Využívá techniky postupného rozvíjení rytmů. Žádné připravené smyčky a patterny, vše tvoříte zcela od nuly. Evoluci beatů má uživatel plně pod kontrolou, k lepší práci přispívá samostatná bicí jednotka. Program čte a ukládá soubory AIFF, AU a WAV.

  Audio editory, efekty, utility
 • All Recorder 1.9.5 - Shareware - Download 2,5 MB
  Zvukový rekordér pro záznam signálu jak ze vstupů zvukové karty, tak i interního mixeru - nahraje i streamované audio a zvuk produkovaný libolnou jinou aplikací. All Recorder umí získaný materiál zeditovat klasickými funkcemi Cut/Copy/Paste, ořezat ticho a zesílit či zeslabit (Fade) na krajích záznamu, provést normalizaci atd. Zvuk lze nahrát přímo do formátů MP3, WMA, OGG, VQF a WAV. Podporuje časování nahrávání přes systémový rozvrh a dokáže automaticky rozdělit tracky např. z LP, kazety apod.
 • Acoustic Labs Mixer 2.9 - Shareware - Download 1,4 MB
  Virtuální mixážní pult, který váš počítač promění v osmistopý digitální zvukový rekordér, kde můžete připravovat svou hudební produkci. Program mimo jiné také dovede převádět zvuk mezi formáty MP3 a WAV.
 • Groove Mechanic 2.5b - Shareware - Download 1,1 MB
  Groove Mechanic dovede zaznamenat v digitální podobě nahrávky z vinylů a kazet a vyleštit jejich zvuk. Záznam podrobně zanalyzuje, odstraní praskání a sykavky vinylů, brum motorku gramofonu a šum páskových kazet. Uživatel může pracovat s celým souborem najednou a na jednotlivé stopy jej rozdělit až po provedení všech úkonů. Program ukládá do WAV, MP3 a OGG.
 • MultitrackStudio Lite 3.0 - Shareware - Download 1,8 MB
  Audio/MIDI studiový nahrávací software, který kombinuje vícestopý rekordér, mixer, efektovou jednotku a MIDI sekvencer. Umožňuje záznam nových stop při současném přehrávání stávajících, disponuje real-time bezeztrátovou kompresí, 19 interními zvukovými efekty, podporuje VST 2.0 a DirectX efekty a nástroje, má vestavěný harddiskový sampler kompatibilní s .GIG a .SF2 bankami a pracuje s nedestruktivní editací zvuku.
 • RIP Vinyl v3.04 - Freeware - Download 0,3 MB
  Šikovný program pro převod starých černých desek do digitální formy. Pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní a vstupu zvukové karty lze signál nasamplovat na harddisk. Skladby jsou automaticky rozděleny podle mezer do jednotlivých souborů. Program umožňuje také převod stařičkých desek nahraných na 78 otáček prostřednictvím klasického gramofonu - algoritmus nasamplovaný zvuk přepočítá na správnou rychlost. Úroveň nahrávání kontroluje VU meter.
 • VA 3.0 - Visual Analyser - Freeware - Download 0,5 MB
  Zvukový generátor a analyzér v jednom balení a zdarma! VA 3.0 je kompletní balík nástrojů pro zkoumání zvuku: obsahuje osciloskop, spektrální analyzér, generátor signálu, frekvenční analýzu. Umožňuje vykreslit kompletní frekvenční odezvu a analyzovat signál pomocí plné D/A konverze. Pracuje do frekvence 20 kHz.

  Ostatní programy
 • CDRoller 4.34 - Shareware - Download 1,5 MB
  Utilita pro práci s poškozenými CD dokáže načíst a zachránit data z disků, které nejdou systémově načíst. Umí testovat čitelnost CD, vyhledat data na nečitelných Packet-Write médiích (InCD, DirectCD) a 8cm discích z digitálních fotoaparátů Mavica, stáhnout jednotlivé soubory nebo celé ISO image z poškozených disků a grabovat stopy z audio CD. Podporuje Mt. Rainier, UDF, disky formátované pod PacketCD nebo InstantWrite.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - internetové perličky pro vaše harddisky
  Je vaše připojení k internetu limitováno počtem stažených dat a bojíte se ho překročit? Chcete vědět, co vám přišlo do e-mailové schránky, aniž byste museli poštu stahovat do PC? Toužíte vypořádat se spamem a spywarem jednou provždy? Pak se vám bude zcela jistě hodit dnešní přehled programů.

  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Diskové úložiště
  Speciální programy ukážou, co na disku nejvíce užírá volné místo

  Znovuobjevit zapomenuté fotografie, najít založené či ztracené dokumenty anebo zjistit, zda některé soubory nemáte na diskovém úložišti vícekrát. To jsou...  celý článek

  Foto: Freeimages.com
  Stáhněte si zdarma: Vlastní analytik výkonu PC

  Analýzu procesů s možností objevit ty škodlivé přenechte programu Whats My Computer Doing. Rychlé šifrování dat na jeden klik obstará Kryptelite. S PC dodávaný...  celý článek

  Avid Media Composer First
  Stříhejte video jako hollywoodští profíci. Střižna od Avidu je zdarma

  Společnost Avid vydala bezplatnou verzi své střižny Media Composer s názvem Media Composer First. Oproti té plné „hollywoodské“ verzi má několik omezení, ale...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.