Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nevyhazujte peníze za účetního, veďte si účetnictví sami

aktualizováno 
Snad už žádná střední či menší firma se v dnešní době neobejde bez účetního systému. Specializované programy existují dokonce i pro soukromé podnikatele, kteří své účetnictví mohou vést snadněji a mnohem přehledněji. Pojďte se s námi podívat na některé z nich.

Do dnešního přehledu jsme si pro vás připravili desítku českých ekonomických systémů. I přesto, že dle názvu by se mohlo zdát, že se musí jednat vesměs o složité produkty, ne vždy tomu tak musí být. Jde totiž o moderní aplikace, se kterými může být vedení účetnictví pro střední, malé firmy a soukromé podnikatele pohodlnou prací.

Na českém trhu existuje celá řada ekonomických systémů. Najdeme zde nejen plně profesionální řešení pro velké firmy, ale i takové produkty, jenž jsou zaměřené na střední či nejmenší firmy. Výjimku netvoří ani speciální nástroje určené pouze pro podnikatele. Vybírat tak můžete buď z řešení vše v jednom, a nebo si zvolit modulární model. V prvním případě, lze účetnictví vést od A do Z. Druhý případ má tu výhodu, že si přesně zvolíte, k čemu má aplikace sloužit. Vyberete si tak např. zda chcete zpracovávat mzdu, faktury, denník, sklad apod. Většina aplikací sice pracuje pod Windows, ale najdou se i pro Linux.

Znáte lepší účetní systém? Podělte se o něj v diskuzi pod článkem.

Money S3 Start 10.020 – omezená počtem zápisů do db
Money S3 Start je ekonomický systém, určený pro velmi malé společnosti. Po bezplatné registraci na internetu je verze Start omezena pouze množstvím vložených dat v jednom účetním období. Money S3 Start obsahuje stejné funkce, jako vyšší verze ekonomického systému Money S3. Nabízí všechny potřebné moduly - podvojné účetnictví i daňovou evidenci (jednoduché účetnictví), adresář, fakturaci, sklady, objednávky, mzdy a řadu dalších doplňků.

 • Stahujte na této adrese (49 MB).

 • ABRA Classic 3.01.02 - freeware
  Program ABRA Classic je uceleným řešením pro malé a drobné podnikatele. Je určen pro instalaci na lokální počítač, pro jednu i více firem. ABRA Classic se skládá z následujících celků: peněžní deník, faktury, pokladna, DPH evidence, adresář firem, evidence majetku a skladová evidence. Tento ekonomický software umožňuje 300 zápisů v deníku a 300 skladových karet.

 • Stahujte na této adrese (7.6 MB).

 • ACONTO MSP – freeware
  Moderní ekonomický systém vhodný pro vedení agendy menší či středně velké firmy a drobných podnikatelů. Řeší agendu celé firmy a všech jejích poboček. Systém obsahuje moduly: evidence (faktury, pokladna, banka, DPH, objednávky,..), podvojné účetnictví, daňová evidence příjmů a výdajů, sklad, evidence majetku, prodejní kasa (registrační pokladna), mzdy a základní modul - správce (pobočky, zálohování, sledování změn, přístupová práva…).

 • Stahujte na této adrese (21 MB).
   
  POHODA 2005 7902 - omezená počtem zápisů do db
  Ekonomický systém POHODA je komplexní účetní, ekonomický a informační systém pro malé až střední firmy z řad fyzických i právnických osob. Systém je oborově neutrální a je vhodný nejen pro živnostníky, podnikatele a společnosti, které se zabývají obchodem a poskytováním služeb, ale i pro svobodná povolání a podvojně účtující příspěvkové a nevýdělečné organizace.

 • Stahujte na této adrese (17 MB).

 • STEREO 2005 7.1.7 - omezená počtem zápisů do db
  Program umožňuje zpracovávat účetnictví a daňovou evidenci. Uživatelům lze nastavit různá přístupová práva. Rozúčtování je prováděno automaticky z prvotních agend. Obsahuje moduly pro nákup a prodej, pokladnu a banku, mzdy a personalistiku a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (53 MB).

 • EKONOM 2005/2006 - omezená počtem zápisů do db
  Jde o účetní a evidenční systém, který je přizpůsoben požadavkům na moderní zpracování účetních dokladů. Je lehce ovladatelný a cenově přístupný, určený pro malé a středně velké firmy. Celý systém je komplexní a obsahuje kromě fakturace, jednoduchého a podvojného účetnictví, mezd pro malé i velké organizace, maloobchodu, skladového hospodářství, kompletů, knih dlouhodobého majetku, též knihu jízd, graficko-manažerskou nadstavbu a další moduly potřebné pro moderní a efektivní práci, včetně propojení na internet.

 • Stahujte na této adrese (11.7 MB).

 • WinStrom 6.3 Start - omezená počtem zápisů do db
  WinStrom je komplexní ERP systém pro široké spektrum společností. Za jednoduše ovladatelným prostředím je skryta client/server aplikace, jejíž serverovou část je možné provozovat na platformě Windows, Novell nebo Linux.

 • Stahujte na této adrese (18 MB).

 • WinDUO 1.58.J  - omezená počtem zápisů do db
  Program pro vedení daňové evidence a účetnictví pro všechny verze Windows. Je určen pro fyzické osoby, podnikatelské subjekty, nevýdělečné organizace, příspěvkové organizace a finanční instituce (např. spořitelní družstva). Základními moduly (knihami) programu jsou účetní deník, deníky pohledávek, deníky závazků, pokladní deníky, bankovní operace, ostatní úhrady (slouží např. k vzájemným zápočtům pohledávek a závazků), účetní události = interní doklady (zadávání účetních případů, které nelze účtovat v žádné z výše uvedených knih např. zaúčtování mezd, tvorba rezerv, čas. rozlišení, atd.), účetní rozvrh, adresář, sklad a dlouhodobý majetek včetně odpisů.

 • Stahujte na této adrese (6.3 MB).

 • VRIA START - omezená počtem zápisů do db
  Umožňuje vést účetnictví (PÚ) i daňovou evidenci (JÚ), skladové hospodářství, evidenci majetku, personalistiku a mzdy, nabídky, objednávky, zakázky, adresář, knihu jízd, DPH a spotřební daň. Je vhodný nejen pro účetní jednotky a podnikatele, ale také pro neziskové organizace a další subjekty. Modulární řešení (verze CLASIC A PROFI) poskytuje uživateli možnost sestavit si vlastní program pouze z modulů, které potřebuje.

 • Stahujte na této adrese (7.2 MB).

 • LCS SIS - omezená počtem zápisů do db
  Ekonomický systém LCS SIS je modulární software pro zpracování komplexní podnikové agendy podnikatelů, malých a středních firem účtujících v podvojném účetnictví nebo daňové evidenci. Zahrnuje oblasti finančního účetnictví, lidských zdrojů, skladového hospodářství, oběhu zboží a všech souvisejících a návazných agend. Je hardwarově nenáročný a ve většině případů nevyžaduje žádný upgrade technického vybavení.

 • Stahujte na této adrese (28.4 MB).

 • Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Ilustrační foto
  Vytvořte si vlastní unikátní písmo nebo mějte přehled o počasí

  Netradiční písmo s programem BirdFontho vytvoříte v Linuxu, Mac OS X či Windows. Aktuální počasí i jako spořič monitoru nabízí YoWindow. Zobrazit a exportovat...  celý článek

  Freeimages.com
  Obnovujeme zapomenuté heslo pro přístup do Windows

  Obejít operační systém Windows a dostat se do něj i bez znalosti uživatelského hesla? Není to snadný úkol, ale při troše štěstí toho dosáhnout lze. Představíme...  celý článek

  Diskové úložiště
  Speciální programy ukážou, co na disku nejvíce užírá volné místo

  Znovuobjevit zapomenuté fotografie, najít založené či ztracené dokumenty anebo zjistit, zda některé soubory nemáte na diskovém úložišti vícekrát. To jsou...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.