Nová reklamní kampaň Microsoftu nabádá k přechodu na Windows

Společnost Microsoft spustila kampaň Get the Facts on Windows and Linux. Ta předkládá počítačovému uživateli fakta o tom, že Windows je lepší než jeho open-source konkurent.

A je to tu zase. Je lepší Linux, nebo Windows? Tentokrát neodpovídá žádná nová studie, ale přímo Microsoft, který spustil svoji novou reklamní kampaň zaměřenou jen a jen na fakta o Windows a Linuxu.

Kampaň s názvem Get the facts on Windows and Linux  (Získejte fakta) jasně sděluje, který systém je vhodný právě pro uživatele. A bylo by asi na hlavu padlé, kdyby Microsoft propagoval Linux. V kampani je návštěvníkům stránek Get the Facts on Windows and Linux předkládán výběr materiálů z několika periodik věnovaným počítačům. Pokaždé s tím samým výsledkem - Microsoft je výhodnější z hlediska úspory času i peněz. Hlavním úkolem je přesvědčit případné uživatele jiných systémů o výhodnosti Windows a ty současné utvrdit v tom, že Linux na tom není (o mnoho) lépe, než se o něm traduje. 

Get the Facts

Kampaň, kterou by v příštích týdnech měla rozšířit také rozsáhlá reklama v tisku, se opírá především o srovnání staršího operačního systému Windows 2000 a linuxové distribuce RedHat. Dalším bojem tělo na tělo prošel systém Windows Small Business Server 2003 a Red Hats Enterprise Linux. Vždy se stejným výsledkem.

Stránky obsahují pro snažší orientaci také rozcestník tážící se návštěvníků, zda hodlají pouze upgradovat ze starší verze Windows, nebo přímo migrovat z unixového prostředí. 

Microsoft na serverech Akamai

Microsoft rovněž vyvrací skutečnost, že měly v létě stránky Microsoftu plně běžet na serverech Akamai - které jsou provozovány na systému Linux (více v samostatném článku). Microsoft tak reaguje kvůli loňskému masivnímu útoku červa Blaster, který měl útočit na servery Microsoftu. Ty byly přepojeny na Akamai a následně se ukázalo, který systém je provozuje. To se Microsoftu nelíbí, a tak vysvětluje, že služby Akamai sice tehdy využity byly, ale pouze okrajově. Podle Microsoftu navíc na screenshotu výše je sice evidentní, že pod Akamai (ještě nedávno) běžel server microsoft.com, nejednalo se však o web Microsoftu jako takový, ale pouze o servis Akamaie.