Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Osobní DJ vám zahraje podle nálady (nové audio a MP3 programy 43/2004)

aktualizováno 
Aktuální přehled programových novinek vám kromě Mr. DJ Musicstudia přináší filmovou střižnu Full Motion Video, přehrávač kompaktů CDrun, ripper DVD audio stop od Xilisoftu, utilitu Xplay pro komunikaci PC s iPodem a obvyklou porci dalších aplikací pro práci se zvukem.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight. Upozorňujeme, že odkazy ve starších přehledech aplikací nejsou aktualizovány.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • CDrun 2.3 - Freeware - Download 0,3 MB
  Elegantní náhrada klasického CDplayeru ve Windows - jednoduchý nenáročný přehrávač kompaktních disků propojený s online databází titulů, vybavený zvukovými efekty, vizualizacemi, organizérem playlistů aj.
 • Hero DVD Player 3.0.7 - Shareware - Download 13,3 MB
  Výkonný softwarový DVD přehrávač s plnou podporou až osmikanálového prostorového zvuku, korekcí chyb na přehrávaných DVD, podporuje širší spektrum MPEG2 kompresí včetně streamovaného signálu. Dále nabízí rychlou práci se záložkami (uložení - vyhledání bookmarku), opakování smyčky, zoom, využívá TV výstupu grafických karet. K dispozici samozřejmě plně grafické, skinovatelné rozhraní.
 • Mr DJ Musicstudio 2.0.4 - Shareware - Download 5,1 MB
  Ačkoliv k tomu název svádí, Mr. DJ není klasický mixážní pult se dvěma přehrávači. Je to spíš váš osobní diskžokej, který se umí postarat o vaši sbírku hudebních souborů a pouštět vám hudbu podle momentální nálady, ať už jste smutní, naštvaní nebo nevýslovně happy. Program dále obsahuje CD ripper a konvertor pracující s knihovnou LAME (taktéž přibalena), manažer playlistů a jejich export do několika her (mj. The Sims). Hudbu můžete poslouchat prostřednictvím interního přehrávače, zvolit lze ale také spolupráci s Windows Media Playerem a Winampem.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Acoustica MP3 CD Burner 4.0 b84 - Shareware - Download 3,1 MB
  Vypalte si svou vlastní hudební kompilaci z MP3 souborů i M3U/PLS playlistů. Program automaticky detekuje nekompletní skladby, normalizuje hlasitost všech souborů, ořezává ticho na začátku a konci stop. Dokáže vytvořit také kontinuální mix s plynulými přechody mezi skladbami, podporuje CD-Text a ochrany proti podtečení bufferu. Odstraněné chyby, optimalizace kódu. Neregistrovaná verze dovolí 3 vypálení CD.
 • Arial CD Ripper 1.3.68 - Shareware - Download 1,9 MB
  CD ripper ukládající stopy do formátů MP3, WAV, OGG, FLAC a APE (Monkey's Audio). Rovněž nabízí dávkovou vzájemnou konverzi uvedených typů souborů, přístup k informacím o CD prostřednictvím internetové databáze a editaci ID3 tagů. Obsahuje interní přehrávač, příkazy pro konverzi integruje do kontextového menu Windows.
 • Blaze MediaConvert 3.01 - Shareware - Download 9,9 MB
  Nová verze užitečného dávkového konvertoru multimediálních souborů. Rozezná více než 70 formátů grafiky, audia a videa. Podporuje grabování CD včetně komunikace s databází CDDB, komprese MP3, WMA, OGG, konverzi mezi MPEG-1, MPEG-2, AVI, FLIC, dokáže vytvořit animaci ze statických obrázků i ukládat jednotlivé snímky z videa. 15denní trial.
 • Easy CD-DA Extractor 7.1.3 - Shareware - Download 4,9 MB
  Populární grabovací utilita od finského Poikosoftu v nové verzi. Aplikace umí ripovat zvuk do WAVu nebo do komprimovaných souborů MP3, WMA aj. Spolupracuje s CDDB, edituje všechny ID3 a WMA tagy, dokáže dávkově konvertovat různé soubory i pomocí CLI enkodérů, zatočí s chráněnými CD. Plně podporuje MP4, AAC, FLAC a VQF včetně metadat a AAC ID3v2 tagů. Rovněž vypaluje audio CD z uvedených formátů, využívá protekce zápisu BURN-Proof. Kompatibilní s kodeky Ogg Vorbis 1.1 a též WMA 9.1 z balíku Windows Media Player 10 - samostatně ke stažení zde (5,3 MB).
 • Hero Audio Converter 2.7.3 - Shareware - Download 7,6 MB
  All-in-one konverzní studio obsahující CD ripper a převodník mezi MP3, WAV, WMA a DAC - vlastním kompresním formátem. Nabízí taktéž plejádu zvukových efektů, jimiž je možné převáděné soubory obohatit.
 • Xilisoft DVD Audio Ripper 1.0.29 - Shareware - Download 1 MB
  Stahovačka zvukových stop disků DVD Video. Libovolnou jazykovou verzi uloží do MP3 (80 - 320 kbps) nebo WAVu s možností vložení detailních informací o původu soundtracku (ID3). Uložit lze kompletní stopu nebo jakýkoliv uživatelsky vymezený úsek.

  ID3 editory, katalogizéry a ostatní MP3 utility
 • Advanced MP3 Catalog Pro 3.15 - Shareware - Download 1,6 MB
  Rozšířená verze katalogizéru MP3 souborů, kompaktních disků, ZIP disket a dalších médií. Program umí vyhledat a setřídit MP3 soubory podle několika kritérií, ke každé položce můžete doplnit komentář, měnit názvy souborů a pole ID3 tagů a spravovat playlisty. Nabízí též dávkové skenování CD a DVD médií. Optimalizace rutin pro práci s playlisty a skenování disku, program připraven pro Win XP SP2.
 • CATraxx 6.11.01 - Shareware - Download 7,4 MB
  Databázový program pro katalogizaci vaší kompletní hudební sbírky - cédéček, vinylových LP, kazet, minidisků a MP3 souborů. Spolupracuje s CDDB bankou. Povýšeno na druhou verzi CDDBControl bez nutnosti registrace při stahování informací z internetu, při prohlížení adresářů automaticky přidává všem záznamům rok vydání a žánr. V aktuální verzi mnoho odstraněných chyb, lehké úpravy rozhraní a možnost ukládání pozic všech oken.
 • Xplay 2.0.9 - Demo - Download 8,5 MB
  Komerční aplikace pro práci s harddiskovým přehrávačem Apple iPod v prostředí Windows nabízí synchronizaci hudby i dat. Pomocí integrovaného ovladače MacDrive lze pracovat i s iPody formátovanými pod MacOS.
  15denní trial.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • MagicScore Maestro 3.804 - Shareware - Download 2 MB
  Profesionální notační software pro pokročilé muzikanty. Podporuje množství vstupních zařízení, od klávesnici počítače až po hardwarový MIDI nástroj. Přehledné grafické prostředí pracuje se všemi symboly notového zápisu. Program čte i zapisuje standardní MIDI data, obsahuje vlastní přehrávač.
  Neregistrovaná verze dovolí pouze jednu stranu notového zápisu.
 • Melody Assistant 7.0.4 - Shareware - Download 4,8 MB
  Pokročilý editor určený ke skládání hudby. Obsahuje notační modul, který rozpozná veškeré symboly používané při psaní not a dokáže notový zápis editovat, dále kompletní banku digitálních nástrojů, zvukový editor, mix digitálního zvuku s MIDI a další. Pracuje s MIDI soubory s vloženým textem pro Karaoke, ale disponuje také unikátní funkcí "Virtual Singer" - virtuálním zpěvákem či zpěvačkou.
 • RealGuitar 1.5 - Demo - Download 42,4 MB
  Neumíte hrát na kytaru? Nevadí, virtuální RealGuitar pracuje s pečlivě nasamplovanými nástroji a kytarový virtuos se z vás může stát i se základní MIDI klaviaturou. Program dokáže simulovat i zvuk pohybu hráčovy ruky po krku kytary a nejrůznější techniky hraní. Využít lze i nejrůznější MIDI příslušenství kontrolery, pitch bend, pedály aj.
  14denní trial.

  Audio editory a efekty
 • Delay Fantasies - Freeware - Download 0,1 MB
  Volně použitelný VST efekt Delay pro libovolný kompatibilní audio software. Možno nastavit parametry Delay a Feedback, použít 12dB pásmový filtr s účinkem na odražený nebo původní signál.
 • Mp3EditMagic Platinum 5.3.1.6 build 1750 - Shareware - Download 7,6 MB
  Zvukový editor sice v názvu proklamuje formát MP3, ale lze jej bez problémů použít i pro ostatní audio formáty. Přehledné rozhraní nabízí klasické nástroje pro vizuální zpracování digitálních souborů, stejně jako škálu filtrů a DSP efektů (reverb, chorus, echo...). Chybné úkony lze snadno odvolat funkcí Undo.
  15denní trial.
 • RecordPad Sound Recorder 1.03 - Shareware - Download 0,3 MB
  Jednoduchý softwarový rekordér, určený především pro pohotové nahrávání hlasových poznámek, ale samozřejmě zaznamená i audio signál z jakéhokoliv zvukového zařízení. Přímočaré ovládání - nahrát, uložit, poslechnout.
  14denní trial.

  Ostatní utility
 • DVD and CD Cover Print 3.2 - Shareware - Download 5,5 MB
  Utilita pro jednoduché sestavení a tisk obalů CD a DVD disků. Program má předdefinované výstupy pro nejrozřířenější typy obalů, všechny rozměry jsou navíc uživatelsky definovatelné. Možno složit jednu stranu z více obrázků, vložit vlastní text.
  30denní trial.
 • Full Motion Video 5.98 - Shareware - Download 21 MB
  Kompletní video editor s obrazovými efekty, prolínačkami, barevnými korekcemi, změnou rychlosti, realtime přechody. Program podporuje nejrozšířenější video, audio i grafické formáty, práci ulehčí použití hardwarového kontroleru. FMV je vlastní i přímá práce s digitální kamerou, ať již se jedná o nabírání nebo export DV materiálu. Jako přidanou hodnotu nalezneme přehrávač a organizér videa.
  30denní trial.

 • Vytvořte si vlastní screenshoty (Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma)
  Možná jste někdy potřebovali pořídit obrázek určité aplikace či si uložit internetovou stránku na pevný disk. Nestačí-li vám pro tyto účely klávesa Print Screen, potom zkuste využít služeb specializovaných programů.

  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Avid Media Composer First
  Stříhejte video jako hollywoodští profíci. Střižna od Avidu je zdarma

  Společnost Avid vydala bezplatnou verzi své střižny Media Composer s názvem Media Composer First. Oproti té plné „hollywoodské“ verzi má několik omezení, ale...  celý článek

  Tipy a triky pro Windows 10
  Tipy a triky pro Windows 10: jak se znovu dostat k Ovládacím panelům

  Nainstalovali jste si aktualizaci Creators Update a nemůžete najít Ovládací panely? Víme, kde je najdete. Ukážeme si také, jak vyvolat příkazovou řádku při...  celý článek

  Foto: Freeimages.com
  Stáhněte si zdarma: Vlastní analytik výkonu PC

  Analýzu procesů s možností objevit ty škodlivé přenechte programu Whats My Computer Doing. Rychlé šifrování dat na jeden klik obstará Kryptelite. S PC dodávaný...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.