Otestovali jsme jedenáct levných DVD přehrávačů k Vánocům. Lepší letos nekoupíte

  0:10
V obřím testu nás nejvíce přesvědčil Philips, nejlepším obrazem a zvukem disponuje Pioneer, ženská srdce si svým vzhledem získal Grundig, nejmenší výbavu nabízel Sony.

Jedenáct DVD přehrávačů po skončení testu | foto: Jan Kužník, Václav Nývlt - Technet.cz

Cenová kategorie "do 3 500 Kč" nebyla zvolena nijak náhodně. Považujeme ji v dnešní době za optimální kompromis. Jde totiž o ještě zaplatitelnou cenu, můžete za ni dostat i velmi kvalitní přístroj a zároveň jsme se vyhnuli technologickému i kvalitativnímu dnu těch nejlevnějších.

Všechny přehrávače jsou připraveny zásobovat i nové LCD či plazmové displeje a mohou se stát základem domácího kina s prostorovým ozvučením a rozměrným obrazem.

Nejvíce "muziky" dostanete za vynaloženou částku při koupi přehrávače Philips - přehraje širokou plejádu zvukových formátů i video kodeků, přehraje je ve výborné kvalitě a ještě navíc naplní hudbou i váš MP3 přehrávač.

Pioneer je vhodný pro náročnější diváky a posluchače, kteří ocení skvělý obraz i zvuk, rádi si přehrají film v DivX s českými titulky.

Grundig nabídl kombinaci nevšedního minimalistického designu a perfektní techniky - přehraje skoro vše, navíc s výborným obrazem. Jeho handicapem je omezený výběr přípojných míst a částečně i absence displeje.

Hodnocení je vztaženo k dané cenové kategorii. V porovnání s přehrávači nejlevnější kategorie "kolem tisíce korun" předvedly všechny skvělý výkon, v porovnání s přehrávači za dvojnásobek ceny se však setkáváme s mnoha kompromisy a nedostatky.

V první části testu si povíme, co dovedou všechny přehrávače, a probereme si jejich funkce. Druhá část testu obsahuje stručné profily jednotlivých testovaných strojů a zdůrazňuje jejich odlišnosti a základní charakteristiky.

 Rozcestník úvodu:
 Přehrávání DVD a CD
 Muzika v MP3
 Obrázky JPG
 Video v DivX
 Titulky u DivX videa
 Extra funkce
 Přípojná místa
 Obraz a zvuk

 Testované přístroje:
 Grundig GDP 7700
 JVC XV-N670
 LG DVS 450H
 Orava DVD-601
 Panasonic DVD-S54
 Philips DVP5990
 Pioneer DV-410V
 Samsung DVD-1080P
 Sencor SDV-7404H
 Sony DVP-NS708
 Toshiba SD580E

Přehrávání DVD a CD: žádný problém


Všechny přehrávače si samozřejmě poradily s běžnými DVD-Video disky. Dobrou zprávou je, že jsme (až na jednu výjimku) nenarazili na sebemenší problém s přehráváním vypálených médií, ať šlo o jednorázová DVD-R a DVD+R, o dvouvrstvá DVD-R DL a DVD+R DL či o mazatelná DVD-RW a DVD+RW. Tou výjimkou byl přehrávač Grundig, který odmítal přejít na druhou vrstvu u DVD-R DL disku (přitom s +R DL neměl problém).

V podstatě stejné zjištění přišlo u hudebních CD disků - přehrávače ochotně četly originální i vypálená CD-R a CD-RW média.

Muzika v MP3: hrají všichni, ale s různým komfortem

SCREEN - CDDA menu (Philips)
Philips při přehrávání hudebních CD zobrazil i CD-Text, ostatní jen čísla skladeb


Přehrávání MP3 již patří k základní výbavě, potěšující zprávou je, že přehrávače nezaskočí žádné možné datové toky (zkoušeli jsme konstantní od 40 do 320 kbit/s, variabilní v různých rozsazích od 96 do 320 kbit/s), vzorkovací frekvence (32, 44,1 a 48 kHz) či kompresní metoda Joint Stereo. Z toho vyplývá, že testované přehrávače zahrají jakoukoli MP3, kterou jim předložíte.

Tedy s jedinou výjimkou. A tou jsou MP3 s ochranou DRM z internetových hudebních obchodů - s nimi si neporadí žádný testovaný přístroj. Stejně můžeme hovořit i o chráněných WMA (například z iLegalne.cz) a AAC (z iTunes Store). Takové soubory z hudebních on-line obchodů si v DVD přehrávačích bohužel nepustíte.

Ačkoli jsme si byli skoro jisti výsledkem, zkusili jsme přehrávače krmit i jinými hudebními formáty. V osmi případech jsme byli úspěšní s Windows Media Audio (WMA), ve dvou případech (Philips a Grundig) i Advanced Audio Coding (AAC) a v jednom (Grundig) dokonce OGG Vorbis. A jinak naprostá tma - WMA Pro, WAV, WAV Pack, FLAC, AIFF, Monkey Audio, MusePack či Apple Lossless nedovedl zpracovat žádný. Přitom především podporu bezztrátového FLAC by ocenilo mnoho posluchačů. 

Velké rozdíly ale najdete v komfortu obsluhy při přehrávání. Skladby zpravidla vybíráte procházením adresářové struktury na vybraném disku, kde jsou zobrazeny názvy souborů. Při přehrávání je výhodou zobrazení ID3 tagů (popisků skladeb - interpret, název alba, název skladby, žánr, ...), což bohužel většina strojů nesvedla, žádný přehrávač navíc nedokázal názvové informace zobrazit i na displeji přístroje.

Potěší možnost vytvoření playlistu, podle kterého bude přehrávač skladby vybírat, to však dovedlo jen JVC a LG. V základním penzu tak zůstává jen opakované přehrávání (1 skladba, 1 album, celý disk). Nejpříjemnější rozhraní nabídl Grundig.

Mezi dobré zprávy určitě patří skutečnost, že nejen MP3, ale i další multimediální soubory přehrávají všechny testované stroje nejen z CD, ale i DVD médií. Hudbu na celou párty tak můžete pouštět z jednoho disku.

Obrázky JPG: od dokonalých až po mizerné

SCREEN - MP3 menu (Grundig)
Grundig při přehrávání MP3 zobrazil i ID3 tagy (vpravo)

SCREEN - MP2 menu KO CS (Panasonic)
Někteří si u názvů souborů neporadí s českými znaky, provozu to však nebrání (zde Panasonic)

SCREEN - MP3 menu (JVC)
Mezi hudbou a dalšími typy souborů je zpravidla nutné přepínat (zde JVC) ...

SCREEN - multimediální menu (Toshiba)
... někdy je vše pohromadě a soubory můžete dle chuti filtrovat (Toshiba)



Prohlížení fotografií na rozměrných plochých televizorech je rozhodně pohodlnější, než se s přáteli tísnit u monitoru počítače či displeje notebooku. DVD přehrávač je zpravidla vhodným zdrojem snímků, ať jsou uloženy na optickém médiu nebo (v několika případech) i na USB paměti. Díky HDMI rozhraní předvedly některé přehrávače technicky dokonalé fotografie, jiné testované stroje však navzdory tomu dokázaly s fotkami udělat opravdu čertovské kousky.

Nejčastějším prohřeškem je nedodržení poměru stran při zobrazení, při prohlížení rodinných záběrů si připadáte spíše jako v obludáriu - samé nezvykle vysoké či široké postavy a obličeje. Dalším hendikepem bývá neschopnost zobrazit snímek ve vysokém rozlišení, například z 6 MPix fotoaparátu - tři z testovaných místo precizního ostrého záběru promítly ušmudlanou změť pixelů (Orava, Sencor, Toshiba).

Smutným zjištěním byla neschopnost většiny přístrojů přehrávat při promítání fotek muziku. Přitom ozvučenou slideshow považuji za mimořádně příjemnou funkci. V testu ji nabízí jen Grundig, Pioneer, Samsung a částečně Philips. Svérázně to vyřešila společnost Sony - přehrávač při prohlížení fotografií může spustit podkresové melodie z vlastní paměti. Jejich monotónnost však prohlížení spíše nechtěně urychlí.

S ozvučenou slideshow se tak se ctí vypořádal jen Grundig a Pioneer. Špičkovou kvalitou zobrazení potěšil především Grundig, Philips a Pioneer.

Video v DivX: možná ano, možná ne, ale lépe než kdy jindy

SCREEN - photo menu (LG)
Výběr JPG souborů z adresáře - v pravém okně vidíte malý náhled, můžete spustit slideshow, či zobrazit jeden snímek

SCREEN - foto náhledy (Philips)
Orientaci ve větším množství snímků umožní zobrazení 12 miniatur (zde Philips)

SCREEN - náhledy multimedia (Pioneer)
Pioneer dovede spustit ozvučenou slideshow (nahoře stav přehrávání, dole výběr obrázku)


Nejvíce otazníků vždy krouží kolem přehrávání počítačového videa, označovaného jako DivX a XviD, nebo obecnějším pojmem MPEG 4. Pod těmito zkratkami se však může skrývat nepřeberné množství různých verzí kodeků a jejich kombinací, různých komprimačních technik a parametrů. A ne všechny všem přehrávačům chutnají. Čím více jich přehrávač dokáže přehrát, tím menší je pravděpodobnost, že vás po spuštění nového videa odbude nápisem "format error" nebo "can´t play".

Začněme tím, čím přehrávače nepřekvapíte. A tím je nejčastější MPEG 4 ASP, včetně jeho implementací DivX (verze 4, 5, 6) a XviD. Žádný problém nepůsobí ani B-Frames, ani technika Packet Bitstream či QPel. To bylo příjemné překvapení testu, dříve byly s těmito pokročilými kompresními metodami často potíže. Všechny přehrávače ustály i vysoký datový tok 4 500 kbit/s (u běžných 700 MB filmů bývá datový tok pod 1 000 kbit/s). Každý z přehrávačů tedy nabízí dost vysokou pravděpodobnost, že film, který do přehrávače vložíte, si opravdu přehrajete. Některé však umí více.

Problémy částečně nastaly u souborů s kompresní technikou GMC, se kterou si jeden přehrávač neporadil vůbec (LG), ostatní do úrovně 1 Warp Point a pouze Panasonic až do úrovně 3 Warp Points. S populárním formátem Windows Media Video (WMV) si poradily pouze přehrávače Philips a Pioneer, s MKV naopak vůbec žádný. S (dle mého názoru) poněkud kuriózním formátem Nero Digital si poradil pouze Philips a Grundig.

Vyzkoušeli jsme i kontejnery AVI a DivX a dobrou zprávou je, že všechny přehrávače si u nich poradí i s výběrem více zvukových verzí, titulkových verzí a multikanálového zvuku. Naopak neporadí si se zobrazením menu a rozdělením kapitol u DivX Ultra. Zdůrazňuji, že se jedná o výběr zvukových a titulkových stop v rámci jednoho kontejneru (jeden *.avi soubor), komplikace s výběrem samostatných titulků byly větší.

Titulky u DivX videa: hlavn? pozor na ?e?tinu

Zatímco s titulky u DVD-Video nebývá absolutně žádný problém, s titulky u DivX je tomu bohužel úplně jinak. U DVD jsou totiž titulky vkládány do obrazu ve formě bitmapových obrázků (vytvořených při authoringu disku), takže zde nemohou nastat problémy s nestandardními znaky či chybným zobrazením - je to prostě obrázek.

Naproti tomu u DivX jsou titulky načítány z textového souboru (ve formě "čas od - čas do - text titulků", nebo "počáteční frame - závěrečný frame - text titulků") a jejich zobrazení závisí na kompatibilitě s příslušnou znakovou sadou. Velkým překvapením bylo, že s českými znaky (v běžném Win-1250) si se ctí poradilo osm z jedenácti přehrávačů. Černou ovcí se stalo JVC. S nestandardními znaky v kódování UTF-8 měl problém Grundig, Orava, Sencor a Samsung.

Žádné dramatické rozdíly nebyly ani ve čtení různých formátů titulků, nejpoužívanější SUB a SRT přehrály všechny přehrávače, stejně jako SSA a SMI. Horší to bylo s formátem SRT při použití formátovacích tagů (značek, které určují barvu, velikost a další parametry písma) - žádný z přehrávačů je neakceptoval, jediný Panasonic navíc tagy bezmyšlenkovitě zobrazil spolu s titulky. Tato kombinace se však nepoužívá často, takže je to spíše jen drobný nedostatek.

Dalším zádrhelem může být nutnost stejného pojmenování souboru titulků i videa - například Jumper.avi a Jumper.srt. V případě že by na disku byl kupříkladu videosoubor Jumper[2008]DvDrip.AC3-aXXo.avi a k tomu titulky Jumper.srt, některé přehrávače titulky nezobrazí.

Pokud s tím počítáte při vypalování filmů na CD a DVD média, není to problém, nicméně narazit můžete v případě, kdy chcete mít titulky ve více jazykových verzích (a titulkové soubory dle toho pojmenujete). Celkově vzato - je vhodné, aby přehrávač přehrál i titulkové soubory, které se jmenují jinak než soubor s videem.

Nejlepší práci s titulky předvedly stroje Orava, Sencor a Toshiba (ve zvýrazněném barevném poli a skvěle čitelné), Panasonic (velké znaky) a Philips (decentní podbarvení).

SCREEN - chybná diakritika
Pokud si přehrávač nerozumí se správnou znakovou sadou, zobrazí místo českých znamének s diakritikou chybné znaky či je vynechá

SCREEN - SRT tagy (Panasonic)
Žádný přehrávač si neporadil s tagy u SRT souborů - Panasonic je dokonce zobrazil spolu s titulky. Titulky měl vykreslit kurzívou

SCREEN - SRT bez tagu (Panasonic)
Podbarvení titulků zlepšuje jejich čitelnost ve světlých partiích obrazu (zde Panasonic)

SCREEN - podbarvení titulků (Toshiba)
Nejlepší podbarvení titulků předvedla Toshiba ...

SCREEN - podbravení titulků (Sencor)
SCREEN - podbravení titulků (Sencor)
... a Sencor

SCREEN - výběr externích titulků (Samsung)
Optimální je možnost ručního výběru titulků (zde Samsung)

. 


 

Extra funkce: grabbování do MP3 a lipsync

Při testu nás čekalo několik milých překvapení. O nejvýraznější se postaral Philips, který dokáže z hudebního CD vytvořit MP3 soubory a uložit je do připojené USB paměti nebo MP3 přehrávače. A co víc, při maximálním datovém toku (192 kbit/s) vytvoří zvukově opravdu kvalitní rip. Pokud vložené CD obsahuje CD-TEXT, jsou informace přeneseny do ID3 tagů MP3 souborů - zobrazují se pak na displeji kapesního přehrávače.

Další příjemnou "nečekanou" je možnost zpoždění zvuku za obrazem neboli lipsync. To se může hodit především při použití projektoru s pokročilejším zpracováním obrazu. Během něho může dojít k malému zpoždění obrazového signálu za zvukovým, což při poslechu nepůsobí přirozeně. Zpožděním zvuku tento skluz dorovnáte. Funkci nabízí Philips a Pioneer.

Přípojná místa: sláva, HDMI mají všichni!

 

SCREEN - MP3 rip menu (Philips)
Stačí si vybrat skladby, bitrate a rychlostní režim (Normal je nejkvalitnější) ...

SCREEN - MP3 rip progress (Philips)
... a nechat si skladby překódovat do MP3, například do kapesního přehrávače


Při pohledu na zadní panely přehrávačů potěší fakt, že aktuálně nejkvalitnější výstup obrazu a zvuku, HDMI (High Definition Multimedia Interface), mají úplně všichni. U LG, Samsung, Sony, Panasonic, Philips a Pioneer odpovídají i specifikaci CEC (Consumer Electronics Control), díky čemuž povely uřídí i televizory stejné značky.

Většina přehrávačů nabídne jen stereofonní analogový zvukový výstup, plnohodnotný prostorový zvuk Dolby Digital naleznete jen v digitálních výstupech a o jejich reprodukci se musí postarat připojený AV receiver. 

O trochu složitější je situace s kvalitnějším prostorovým formátem DTS. Stejně jako u Dolby Digital ho všechny přehrávače posílají do digitálního výstupu, ale na rozdíl od Dolby Digital ho většina z nich neumí dekódovat do stereofonní podoby pro analogový výstup. Při reprodukci DTS tak analogové zvukové výstupy většiny přehrávačů tiše mlčí, hraje jen Panasonic a Pioneer. Přístroje, které neumí DTS dekódovat, se označují nápisem DTS Digital Out. Jen pozor - ono "Digital Out" bývá napsáno velmi drobným písmem.

Zbývá jmenovat všudypřítomný kompozitní videovýstup (jeden žlutý konektor cinch), který se ale hodí spíše jen nouzově pro zobrazení menu přístroje. Jde o nejméně kvalitní možnost propojení. Podstatně lépe na tom je SCART s RGB (který chybí jen přehrávačům LG a Grundig) a ještě lépe trojice cinchů komponentního výstupu YUV (nemá pouze Grundig). S-Video z této kategorie částečně vymizelo, má ho pouze Panasonic a sourozenci Orava a Sencor.

Některé přehrávače mají i USB vstup, přehrájí z něj hudbu, fotografie i video - tedy stejně jako z CD. Nenarazili jsme na potíže s žádnou velikostí, nekompatibilní bývají jen paměti s hardwarovým šifrováním dat.

SCREEN - video config error (Sencor)
V HD režimu jiné výstupy než HDMI a YUV zlobí ...

SCREEN - video config (Sencor)
... pokud chcete připojit SCART, přepněte položku v menu raději předem či nouzově využijte CVBS. Některé přehrávače mají přepínač výstupu na dálkovém ovladači.


Obraz a zvuk: neurazí a občas i trochu nadchnou

Ačkoli se v diskuzích lze setkat s názorem, že při HDMI připojení mají všechny přehrávače stejný obraz (je přeci digitální), samozřejmě tomu tak není. Ačkoli se do obrazu nepromítají kvality D/A video převodníků (což je dobře), stále je kvalita určena i dekódováním a zpracováním obrazu z MPEG 2 transportního streamu (tedy z DVD-Video disku) či MPEG 4 (DivX a spol). Pravda však je, že u analogových rozhraní jsou rozdíly větší.

S HDMI se do přehrávačů dostalo i vysoké rozlišení. Všechny testované přehrávače dokáží obraz DVD (PAL - 720 x 576 pixelů) převést na plné HD (Full HD - 1920 x 1080 pix). Sony, Pioneer, Philips a Toshiba nabízí kvalitní upscaling, který matematickými postupy dopočítá některé obrazové informace, které v nižším rozlišení chyběly. Samozřejmě, kvalitě opravdového HD záznamu se takto převedený signál z DVD rovnat nemůže, ale kvalitativní nárůst oproti "normálnímu" signálu z DVD je patrný. Ne však tolik jako u DVD přehrávačů ve vyšších cenových kategoriích - test právě připravujeme. 

Nejlepší obraz v testu předvedly přehrávače Pioneer, Philips a Sony, nejhorší pak Sencor a Orava. I to "nejhorší" však lze označit jako dobré až velmi dobré. Ostatní přehrávače skončily mezi oběma hranicemi.

Zvuk jsme posuzovali především na analogovém výstupu, kde jsou rozdíly největší. U digitálního záleží především na kvalitách převodníku A/V receiveru. Nejlepší zvuk zahrál Pioneer, Sony a Panasonic, nejméně nás nadchlo LG.

Suma sumárum: žádný není propadákem


Ani jeden z přehrávačů nemohu označit jako "propadák". Přesto však věnujte výběru pozornost, aby přehrávač uspokojil Vaše nároky. Vítězů testu máme tentokrát několik - vždy se zaměřením na konkrétní archetyp uživatele. Konkrétní výsledky si přečtěte v medailoncích níže.

test DVD - z focení titulky 2



Grundig GDP 7700

Konstrukčně i vzhledově zcela výstřední přehrávač rozměry připomíná spíše externí počítačovou DVD mechaniku, včetně napájení - síťový zdroj je externí, jen o trochu větší než nabíječka na mobilní telefon.

DVD Grundig

Celé tělo je složeno z pevných plátů z kartáčovaného hliníku, mechanika je typu "slot-in", tedy se štěrbinou, do které disky vkládáte.

Přehrávač můžete položit, postavit do šikmého stojánku, či pověsit na zeď. Musím si povzdechnout, že stojánek je o trochu širší nez výřez na přehrávači, takže jejich spojení není stoprocentní.

DVD Grundig - detail

Na vrchní straně přehrávače naleznete jen trojici tlačítek (otevření, stopka, spuštění přehrávání), počítá se tedy s tím, že hlavní slovo bude mít dálkový ovladač. Ten je velmi malý, s pogumovanými tlačítky. Kladně hodnotím rozměrný ovládací kříž (menu, přehrávání hudby a fotografií), méně však zcela rozměrově identické hmatníky tlačítek přehrávacích funkcí.

Přípojná místa odpovídají minimalistickému pojetí, na zadní stěně naleznete jen HDMI konektor, Jack 3,5 milimetru s digitálním zvukovým signálem (kabel zakončený cinchem v příslušenství), druhý Jack 3,5 mm je analogový AV výstup, avšak pouze stereofonní zvuk a kompozitní video (i tento kabel naleznete ve škatuli). Grundig se tak víceméně nehodí k televizorům bez HDMI vstupu - propojení kompozitním rozhraním je nekvalitní.

DVD Grundig - USB

Menu přehrávače je mimo určitých modifikací shodné s grafikou legendárních DivX přehrávačů H&B ši Sigmatek (a dalších s čipem Mediatek MT 1389) a nabízí velký komfort i při přehrávání MP3 souborů. Vidíte totiž kompletní ID3 tagy, během poslechu můžete prohlížet fotografie. Nechybí možnost otáčení, zvětšování a zobrazení náhledů. Kvalita zobrazení i rychlost práce jsou velmi příjemné.

Nejlepší na přehrávači jsou jeho přehrávací schopnosti. Sice si neporadil s DVD+R DL diskem (nepřešel na druhou vrstvu), ale jinak se nezastavil skoro před ničím. MP3 a WMA jsou samozřejmostí, Grundig ale přehrál i AAC (LC i HC profily, včetně vícekanálového) a OGG Vorbis (jen stereo).

U videa si poradil s veškerými DivX a XviD soubory, mimo HD materiálů. Potěšila reprodukce Nero Digital a MP4 a OGM kontejnerů (u druhých jmenovaných však reprodukce zlobila).

Dobře si poradil i s titulky (všechny běžné formáty, soubory se mohou jmenovat různě), potěšil bezchybnou diakritikou. Nepotěšil tím, že zobrazí maximálně 34 znaků a titulky zalomí maximálně na dva řádky. Při zkoušce zobrazení speciálních znaků (například #$@^&*{[...) však některé znaky zaměňoval za jiné.

Obraz přehrávače je výborný, zásadnější výhrady nelze mít ke kresbě, prostoru, ani barevnému podání. Trochu horší je to se zvukem, který je spíše líbivý a hraje více po povrchu. Trochu chybí fundament i věrnost. Doporučuji připojit digitálně nebo analogově jen k levnějším mikrosystémům a stereofonním sestavám.

 Grundig vynikající
 klady:

výborný obraz
neokoukaný vzhled
přehraje skoro vše

 zápory:

hlučnější mechanika
omezené možnosti připojení
nepasující stojánek
nemá české menu
nejvyšší cena

 cena: 3 499 Kč

DO Grundig
Dálkový ovladač Grundig


Výstupy: HDMI, digitální zvukový elektrický, analogový zvukový stereofonní, kompozitní video (CVBS), 12V napájení


JVC XV-N670

Elegantní přehrávač s ostře řezanými rysy potěší příjemným jednoduchým ovládáním.

DVD JVC

Na čelním panelu jsou jen základní ovládací prvky, ke spuštění filmu na DVD však potřebujete dálkový ovladač. Ten je perfektní, bez problémů ho uřídíte i potmě.

Záporně hodnotím hlučnější mechaniku, a to jak při seeku, tak při běžném čtení.

Při přehrávání MP3 zobrazí i údaje z ID3 tagů, potěší programování playlistů, přičemž můžete vybírat z různých adresářů, a dokonce namíchat různé druhy multimédií - například fotografie. Současné přehrávání hudby a fotek však přístroj nesvede. Z dalších formátů přehrál jen WMA, ale včetně verze Pro (jen stereo).

DVD JVC - detail

Při prohlížení obrázků využijete slideshow s přechodovými efekty, možností rotace a zoomu s pohyblivým výřezem (se znázorněním poloh v obraze). Bohužel zkresloval poměry stran fotografií.

U DivX zobrazoval titulky s chybnou diakritikou, neměl však problém s výběrem z více souborů. Titulky jsou bez podbarvení.

Obraz přes HDMI výstup je velmi dobrý s perfektní ostrostí, průměrným vykreslením prostoru a přirozenými barvami. Upscaling na HD je na podání obrazu znát. Přes SCART předvedl také velmi dobrý výsledek, je však znát zřetelný pokles ostrosti, především obrysy pohybujících se předmětů ztratily pevné kontury. Nebyl jsem spokojený s příliš saturovanými barvami.

Zvukový výstup je evidentně po ekvalizaci, všeho je víc, než by mělo být. Zní barevně, poutavě, dynamicky, ostře a výrazně. U průměrných sestav to bude spíš výhodou, u kvalitnějších si však povšimnete, že hraje spíše po povrchu tónů, méně uvnitř. Frekvenčně i dynamicky bohatý, ale prostor je stísněnější.

 JVC velmi dobrý
 klady:

tvorba playlistů
velmi dobrý obraz
muskulární zvuk
české menu

 zápory: hlučnější mechanika
problém s českou diakritikou u DivX titulků
muskulární zvuk
 cena: 1 899 Kč

DO JVC
Dálkový ovladač JVC



Výstupy: HDMI, digitální zvukový elektrický i optický, analogový zvukový stereofonní, komponentní video (YUV), kompozitní video (CVBS), SCART s RGB 


LG DVS 450H

Vzhledově výstřední LG nabízí několik způsobů instalace. Můžete ho normálně položit, postavit "našikmo" díky výklopné opěrce či pověsit na zeď.

DVD LG

Disk vkládáte do mechaniky pod motoricky odsouvaný poklop, na středový trn je ho potřeba přimáčknout, podobně jako tomu bylo u kapesních CD přehrávačů. 

Při tomto manévru však přístroj klouže po hladkém povrchu stolku a při vkládání disku ho musíte držet - což celkový dojem poněkud kazí. Dojem nezlepšuje ani relativně hlučná DVD mechanika - jak při seeku, tak při běžném čtení.

DVD LG - detail

Celkově ale LG působí elegantně, především díky dotykovým spínačům, jejichž popisky se zobrazí až po zapnutí přístroje, a také motorizovanému krytu mechaniky.


DVD LG - detail_2

Dálkový ovladač patří k těm menším a rozhodně k nejlepším. Vše máte na dosah palce, tlačítka jsou různě veliká, snadno přehrávač obsloužíte i poslepu.

Při přehrávání MP3 zobrazuje ID3 tagy, lze vytvořit playlist (program). U zobrazení JPG obrázků můžete prohlížet malé náhledy, či naopak přiblížit detaily zvětšením (zoom), případně fotku otočit. Fotky přehrává i zároveň s muzikou, vždy však pustí první adresář, nemůžete si vybrat.

DVD LG - detail_3

Titulky mají českou diakritiku, nejsou nijak podbarvené a musí se jmenovat stejně jako filmový soubor.

Z hlediska kompatibility předvedl standardní výkon, od minimálního penza se odlišoval jen schopností přehrát WMA a DivX v HD (1280 x 720 pix).

Obraz patří ke kvalitnímu průměru v podstatě ve všech parametrech - je velmi dobrý, nikoli excelentní.  Protože nemá SCART, analogový výstup jsme zkusili s YUV výstupem - obraz byl nepříliš dobrý. Dobrou barevnost kazila nižší ostrost a neklid.

Zvuk je frekvenčně bohatý, ale poněkud nudný a nevzrušivý, s nevýraznou dynamikou. Prokreslení a detaily jsou velmi dobré, vokál slušný.

 LG dobrý
 klady:

exkluzivní design
české menu
přehraje DivX v HD (1280 x 720 pix)
perfektní dálkový ovladač
USB

 zápory:

při vkládání disku posunete celý přístroj
hlučnější mechanika
průměrný zvuk

 cena: 2 899 Kč

DO LG
Dálkový ovladač LG


Výstupy: HDMI, digitální zvukový elektrický, analogový zvukový stereofonní, komponentní video (YUV), kompozitní video (CVBS)


Orava DVD-601

Orava je technologickým dvojčetem přehrávače Sencor - liší se především provedením čelního panelu a částečně kvalitou výstupu. Vše ostatní je identické.

DVD Orava

Přehrávač působí elegantním dojmem, vzhledově se hodí do starých i nových moderních interiérů. Poněkud nemístně ale působí křivý mechanický síťový vypínač - nejde o kusovou vadu, i v tomto panuje shoda se Sencorem. K obsluze potřebujete dálkový ovladač.

Dálkový ovladač je povedený, škoda jen, že přeskakování kapitol není přidruženo k střednímu kříži s šipkami, ale má vlastní drobná tlačítka. Druhou výtku mám k použitým materiálům - několik dní vydával ovladač čpavý chemický pach (a neváhal bych zde nahradit písmeno "a" písmenem "u"), připomínající nedávný požár vietnamské tržnice.

DVD Orava - detail

Přehrávání MP3 je bohužel elementární, v podstatě nenabízí žádné přidané funkce. Neslavně dopadlo zobrazení fotek, kvalitu lze označit jako zcela zoufalou. Nabízí zvětšení a rotaci, ozvučenou slideshow však nikoli.

DVD Orava - USB

U DivX velký pozor na neschopnost přehrát videa kódovaná pomocí DivX 3 - původního kodeku společnosti Microsoft, ve kterém se čas od času ještě nějaký film objeví. Novější DivX a XviD bez potíží. Potěšením jsou titulky s perfektní diakritikou, díky tmavému podbarvení jsou výborně čitelné. Zvládá všechny běžné titulkové formáty, může jich být v adresáři i více.

Obraz je dobrý, s průměrnou ostrostí i leskem a slušnými barvami. U SCARTu jsme zaznamenali nižší ostrost, zbytečně přesaturované barvy a slabší prostor.

Zvuk je na tom lépe, je výrazný, mohutný, s pevnými basy a velmi solidní dynamikou. Hloubek je skoro až moc, ale jsou plastické. Vokál je solidně prokreslen, výšky trochu méně prezentní. Celkově velmi povedené.

 Orava velmi dobrý
 klady:

nízká cena
výborný zvuk
USB a čtečka SD karet
kvalitní titulky u DivX
hezký decentní vzhled

 zápory:

spíše průměrný obraz
mizerné zobrazení fotek

 cena: 1 399 Kč

DO Orava
Dálkový ovladač Orava


Výstupy: HDMI, analogový zvukový multikanálový (5.1), digitální zvukový elektrický, komponentní obrazový (YUV), S-Video, kompozitní obrazový (CVBS), SCART


Panasonic DVD-S54

Tradičně stříbrně zrcadlový čelní panel působí velmi elegantně a nijak nenaznačuje, že se jedná o poměrně levnou kategorii.

DVD Panasonic

Ovládacími prvky spíše skrblí, bez ovladače se neobejdete. Tlačítko pro vysouvání šuplíku mechaniky je na opačné straně než mechanika - což je podle mne matoucí a nepochopitelné.

Dálkový ovladač naopak ergonomicky exceluje, vše je po ruce, velikostně rozlišeno a není problém ho ovládat po hmatu.

DVD Panasonic - detail

Jako jediný si poradí s DVD-RAM disky, úspěch však nastal jen u disků vypálených v DVD rekordéru. DVD-RAM médium s MP3 soubory odmítl přehrát.

Kompatibilita s multimediálními soubory je spíše základní, poradí si v zásadě jen s MP3, WMA, DivX a XviD soubory. Ojedinělá je schopnost reprodukce DivX s GMC až do úrovně 3 Warp points. 

DVD Panasonic - detail 2

U MP3 zobrazuje jen velmi zkrácené názvy souborů, což orientaci nijak neusnadňuje. JPG obrázky zobrazuje velmi slušně, k rotaci ani zoomu jsme ho však nepřinutili. 

Pochválit musíme zobrazení titulků u DivX souborů, znaky jsou v šedém poli a mají nadstandardní velikost. Sice tak zakrývají více obrazu, ale zato je přečte i vaše babička. Bohužel, název titulkového souboru se musí shodovat s videosouborem. Nepříliš podstatnou perličkou je, že otrocky zobrazuje i formátovací tagy SRT titulků.

Obraz nedosahuje brilance Pioneeru, ale patří jednoznačně k nejlepším - solidní prostor, ostrost i barvy. Analogový výstup (SCART) je perfektní, potěšilo nás i nezvykle ostré prokreslení.

Zvukové obvody si poradí i s DTS, který downmixují na 2.0. Zvuk je trochu "navoněnější" a cinkavější, nicméně celkově výborný a frekvenčně široký. Dojem kazí menší hloubka reprodukce a topornější basy.

 Panasonic výborný
 klady:

výborný obraz i zvuk
přehrává DVD-RAM
skvěle čitelné DivX titulky
výborný dálkový ovladač
české menu

 zápory: nízký komfort přehrávání MP3
 cena: 2 899 Kč

DO Panasonic
Dálkový ovladač Panasonic


Výstupy: HDMI, digitální zvukový elektrický, analogový zvukový stereofonní, komponentní video (YUV), S-Video, kompozitní video (CVBS), SCART


Philips DVP5990

Díky zaoblenému šedému rámečku přehrávač vypadá, jako by vykukoval ze zploštělého válce.

DVD Panasonic

Ovládacích prvků moc není, dálkový ovladač je opět alfou a omegou obsluhy. Ten díky velikostně i prostorově odlišeným hmatníkům tlačítek uřídíte i potmě, nicméně palcem se dost "naručkujete".

Po celou dobu testu nás přehrávač především příjemně překvapoval. Při přehrávání MP3 zobrazoval ID3 tagy, z přehrávacích režimů však zná jen opakování, tvorba playlistů není možná. Nezalekl se však ani AAC, AAC Plus a WMA hudebních souborů.

DVD Philips - detail

Zobrazení fotek je špičkové, obraz perfektní, fotky můžete otáčet, převracet, zvětšovat (i zmenšovat), lze vytvořit náhled dvanácti malých snímků a prohlížet obrázky během reprodukce hudby. Současně s hudbou však nelze spustit slideshow, jen zobrazovat jednotlivé snímky.

Titulky se u DivX mohou jmenovat libovolně, česká diakritika je zcela korektní. Problém neměl s žádným DivX souborem, jen u GMC se zasekl na úrovni 3 Warp points. Spolu s Pioneerem je jediný, který přehrál i soubry Windows Media Video 9. Kladně hodnotíme reprodukci kontejnerů AVI, DivX, MP4 a WMV.

DVD Philips - USB

Jako jediný v testu nabízí šikovnou funkci zkopírování hudebního CD (CDDA) do formátu MP3 na připojenou USB paměť nebo mass storage MP3 přehrávač. Pokud je na disku CD Text, vytvoří z něj ID3 tagy. Před spuštěním rippování lze zvolit datový tok, maximem je 192 kbit/s, což pro běžné použití stačí, ale 256 nebo 320 kbit/s bych tam viděl raději. Komprese probíhá v reálném čase, takže zkopírování alba trvá zhruba osmkrát déle než v počítači, ale výsledek je velice dobrý. 

Mezi další nezvyklé funkce patří "lipsync". Tou můžete kompenzovat časovou odchylku zvuku od obrazu, která může nastat například s projektorem s pokročilým zpracováním obrazu, čímž se sledování stane přirozenějším.

K obrazu nelze mít moc výhrad. Je perfektně ostrý, prokreslený a kontrastně výrazný s výborným prostorem. Hůře hodnotíme lehce přesaturované barvy. SCART nabízí velmi dobrý obraz, ale absence upscalingu je znát, především na ostrosti.

Zvuk je velmi příjemný. Měkký, poněkud uhlazený, frekvenčně bohatý, ale trochu zmatenější ve středech a okolo vokálu. Samotný hlas je jinak velmi slušně vykreslený. Celkově velmi dobré, ne špičkové, vhodné především k sestavám s ostřejším projevem.  

 Philips vynikající
 klady: perfektní obraz
velmi slušný zvuk
přehraje skoro vše
rippuje MP3 z CD na USB paměti
 zápory: menu není lokalizované do češtiny
 cena: 1 999 Kč

DO Philips
Dálkový ovladač Philips


Výstupy: HDMI, digitální zvukový elektrický, analogový zvukový stereofonní, komponentní video (YUV), kompozitní video (CVBS), SCART


Pioneer DV-410V

Čelní panel přehrávače se od ostatních testovaných strojů dosti odlišuje - obsahuje totiž kompletní sadu ovládacích prvků.

DVD Pioneer

Přehrávání filmů i muziky tak obsloužíte i bez dálkového ovladače. Zároveň však nepůsobí přeplácaně.

S dálkovým ovladačem je radost pracovat, základní operace uřídíte po hmatu. Škoda jen, že nemá více oblé hrany, nebo není kratší - palec takto musíte občas moc natáhnout či příliš skrčit.

DVD Pioneer - detail

Při přehrávání MP3 zobrazuje jen názvy souborů, zato umí programovat pořadí skladeb, náhodný výběr a různé opakovací režimy. Program funguje jak pro obrázky, tak pro fotky i pro video. Potěší plnohodnotná ozvučená slideshow a schopnost přehrávání WMA.

Drobným nedostatkem je, že po vložení disku musíte zvolit, zda budete přehrávat hudbu a fotografie, nebo filmy.

DVD Pioneer - USB

JPG fotky jsou zobrazovány kvalitně, malá rozlišení jsou roztahována na celou obrazovku. Nechybí zoom a rotace, reakce na povely jsou velmi rychlé.

Přehrávač si poradí se všemi běžnými DivX soubory, nezalekne se ani Windows Media Video. Titulky mají perfektní českou diakritiku, díky šedému podbarvení jsou výborně čitelné, mohou mít i jiný název než videosoubor.

Obraz patří k naprosté špičce, je skvěle ostrý s velmi dobrým prostorem a sytými, ale nepřesaturovanými barvami. Překvapil trochu temnějším podáním, jas však lze snadno doladit jemnými obrazovými korekcemi v menu. I analogový SCART se ukázal ve velmi dobrých barvách.

Pioneer dekóduje i DTS (downmix na stereo) a jeho převodníky poskytly výborný zvuk s prokreslenými tóny a mnoha detaily. Výrazově trochu sušší (jako opak přebarvenému JVC nebo částečně Panasoniku), ale ostře přesný a výrazný. Objemově méně výrazné basy, které však mají svoji barvu a odstíny. Hlas perfektní. Lze si však povšimnout méně vyjádřeného objemu nástrojů a tónů. 

 Pioneer  vynikající
 klady:

výborný obraz a zvuk
široká kompatibilita s multimediálními soubory

 zápory: menu není lokalizované do češtiny
 cena: 2 990 Kč

DO Pioneer
Dálkový ovladač Pioneer



HDMI, digitální zvukový elektrický, analogový zvukový stereofonní, komponentní video (YUV), kompozitní video (CVBS), SCART


Samsung DVD-1080P

Jeden z nejméně "slim" přehrávačů se vyznačuje čistým černým skleněným vzhledem, z kterého prosvítá displej a vystupují z něj jen tři ovladače. Jeden z nich je rozměrný a multifunkční. Bez dálkového ovladače se ale při normálním provozu neobejdete.

DVD Samsung

Přehrávání MP3 není doplněno ID3 tagy, ale jen názvy souborů. Z přehrávacích režimů nabízí jen opakování (skladba, adresář, vše). Potěší však možností ozvučené slideshow a reprodukcí WMA.

Obrázky v JPG však načítá velice pomalu, obzvláště ve vysokém rozlišení. Nenadchla nás ani kvalita zobrazení, u nestandardních poměrů stran chyboval.

DVD Samsung - detail

DivX nás nepotěšilo kvalitou obrazu, patřila k nejslabším v testu. Přehrál standardní penzum MPEG 4 souborů a kontejnerů. Titulky jsou zobrazeny bez podkladu, ale mají bezchybnou diakritiku. Titulkový soubor se může jmenovat jakkoli, výběr je na vás, počet znaků je omezený na 44, jsou však rozděleny až na 3 řádky.

Obraz nabídl výborný prostor, maličko nižší ostrost a chladnější barvy. Celkově hodnotíme velmi dobře. U SCART byl obraz naopak lehce barevně přesaturovaný, ostrost byla samozřejmě nižší, prostor obrazu opět patřil k těm lepším.

DVD Samsung - detail 2

Zvukový projev byl velice slušný, potěšila hutnost, výrazný fundament, a dostatek detailů. Dynamika byla poněkud měkčí, chyběla jiskra.

 Samsung  dobrý
 klady:

velmi dobrý obraz a zvuk
nenápadný, ale vkusný vzhled

 zápory:

kvalita zobrazení DivX i JPG
pomalé načítání obrázků
nemá české menu

 cena: 2 299 Kč

DO Samsung
Dálkový ovladač Samsung


Výstupy: HDMI, digitální zvukový elektrický, analogový zvukový stereofonní, komponentní video (YUV), kompozitní video (CVBS), SCART


Sencor SDV-7404H

Sencor je ono již avizované dvojče Oravy (přístroje pravděpodobně sjížděly bok po boku z výrobní linky), bohužel se ale v některých vlastnostech odlišuje. První změna je patrná okamžitě - jiný čelní panel. Lacinější dojem umocňuje křivý mechanický vypínač a především odchlipující se gumové záslepky čtečky karet a USB portu.

DVD Sencor

Dálkový ovladač je povedený, zcela identický s Oravou, opět tedy vytýkám, že přeskakování kapitol není přidruženo k střednímu kříži s šipkami, mrňavá tlačítka se hůře hledají. Zápach gumy z ovladače byl opět několik dní patrný.

Přehrávání MP3 je základní, nenabízí žádné přidané funkce, zobrazuje jen názvy souborů. Kvalita zobrazení fotografií je velice nízká, nabízí zvětšení a rotaci, ozvučenou slideshow ne.

DVD Sencor - záslepky

U DivX nepřehrál videa kódovaná pomocí DivX 3, tedy původním kodekem společnosti Microsoft. Novější DivX a XviD bez potíží. Kladně hodnotím titulky s perfektní diakritikou, díky tmavému podbarvení jsou skvěle čitelné i v divočejším obraze. Zvládá všechny běžné titulkové formáty, může jich být v adresáři i více.

Obraz z HDMI lze označit jako dobrý, s průměrnou ostrostí, nižší třpytivostí (např. kapky vody na mokré pleti) a solidními barvami. SCART nabídl slušně ostrý obraz s lehce přesaturovanými barvami a horším prostorem.

DVD Sencor - USB

Zvuk je opět příjemným překvapením, velmi výrazný, mohutný, s pevnými basy i solidní dynamikou. Nízkých kmitočtů je lehký nadbytek, ale nepostrádají plastičnost a solidní vokál. Drobná výtka se opět týká méně prezentních výšek.

 Sencor dobrý
 klady: nízká cena
výborný zvuk
USB a čtečka SD karet
kvalitní titulky u DivX
 zápory: jen průměrný obraz
nepříliš kvalitní zobrazení fotek
 cena: 1 399 Kč

DO Sencor 
Dálkový ovladač Sencor


Výstupy: HDMI, digitální zvukový elektrický, analogový zvukový multikanálový (5.1), komponentní video (YUV), S-Video, kompozitní video (CVBS), SCART


Sony DVP-NS708

Vzhledově zcela čistý panel není rušen žádnými ovládacími prvky - ty jsou umístěny na vrchní hranu. Díky prolisu jsou však pod úrovní horního krytu, takže zůstanou dostupné, i když na přehrávač položíte satelitní přijímač či set-top-box.

DVD Sony

Dálkový ovladač má ergonomicky dobře rozložené i odlišené klávesy, avšak díky jejich velkému množství působí trochu zmateně.

Při vypalování multimédií musíte myslet na to, že jakmile je na médiu vypálený videosoubor, Sony nevidí žádné jiné. Kombinace JPG a MP3 mu nevadí, když k nim však připálíte jedno AVI, již je nepřehrajete.

DVD Sony - detail

Reprodukce MP3 žádný komfort nenabízí, jen zobrazení názvů souborů a opakovanou reprodukci (skladba, adresář, vše). Hezkou funkcí je možnost zobrazení artworku alba (fotku bookletu), pokud je v adresáři přítomná.

Zobrazení JPG potěší rotací, zoomem a slideshow s přechodovými efekty. Bohužel, po rotaci a zoomu klesá kvalita snímku, během slideshow si nepustíte hudbu. Tedy, můžete promítání obrázků podbarvit melodiemi z paměti přístroje, nicméně jejich monotónnost je spíše ke škodě věci.

DVD Sony - detail 2

Z videosouborů si poradil jen s DivX a XviD a kontejnery AVI a DivX. Žádné jiné formáty nepodporoval, nepřehrál ani samostatné MPEG 1 a 2 soubory.Titulky u DivX disponují bezchybnou diakritikou a šedým podbarvením, čitelnost je perfektní. Titulkový soubor se ale musí jmenovat stejně jako filmový.

Obraz z HDMI je vynikající, perfektní barevnost a velmi dobrý prostor. Řadí se jednoznačně k nejlepším v testu. Trochu horší výsledky přinesl SCART, je méně ostrý, absence upscalingu je bolestně znát. Barvy však nadále přirozené bez větších vad.

Zvuk je frekvenčně bohatý, přirozený. Proti kupříkladu JVC, Sencoru, Oravě a Panasoniku působí chudším dojmem, ale zároveň je dospělejší a propracovanější. V některých ukázkách jsme nabyli dojmu, že je až příliš suchý, má méně šťávy a navíc trochu těžkopádnější basy. 

 Sony velmi dobrý
 klady:

výborný obraz
velmi dobrý zvuk

 zápory:

funkční nabídka nijak neohromí
nemá české menu

 cena: 2 499 Kč


Dálkový ovladač Sony


Výstupy: HDMI, digitální zvukový elektrický, analogový zvukový stereofonní, komponentní video (YUV), kompozitní video (CVBS), SCART


Toshiba SD580E

Příjemně zakulacený čelní panel protínají základní ovladače (závislosti na dálkovém ovladači nezbaví) a USB vstup. Displej má velké symboly, ale díky své krátkosti zkracuje i informační sdělení.

DVD Toshiba

Dálkový ovladač je rozměrnější, přeplněný tlačítky, ale s trochou cviku lze základní funkce uřídit i po paměti.

Reprodukce MP3 nezahrnuje zobrazení ID3 tagů, nicméně nabízí programování pořadí skladeb, opakování (skladba, adresář, vše) a již ojedinělou funkci "intro". Ta přehraje počátečních 10 sekund každé skladby.

DVD Toshiba - detail

Zobrazení fotografií je velmi kvalitní, bohužel již ne po zoomu, který se na kvalitě snímků velmi negativně podepíše. Zajímavý je fakt, že 6 MPix snímek zobrazí perfektně, ale na malé ploše. Po roztažení na celou obrazovku je pak kvalita špatná. K dispozici je rotace a zoom, všechny operace však trvají nepřiměřeně dlouhý čas.

Přehraje jen nejzákladnější penzum formátů, u DivX nás, zcela stejně jako u Oravy a Sencoru, potěšily skvěle čitelné titulky, tentokrát v modrém poli. Mohou se jmenovat jakkoli, vyberete je před startem reprodukce filmu. Česká diakritika je v pořádku.

DVD Toshiba - detail 2

U Toshiby jsem byl zvědavý především na kvalitu upscalingu. Po neúspěchu formátu HD-DVD se totiž Toshiba od HD formátů víceméně distancuje a své úsilí vkládá právě do upscalingu standardního rozlišení DVD. Nezklamala, obraz je jen o trochu méně lesku, třpytu a prostoru za špičkou testu, barvy i ostrost jsou skvělé.

Velmi dobrý je však i SCART, nižší ostrost a slabší prostor SCARTu oproti HDMI předpoklad, celkově se obraz řadí mezi vítěze peletonu.

Poněkud nesmělý hudební projev, Toshiba hraje spíše na povrchu, zvuk nemá potřebný objem a jiskru. Frekvenčně nic nechybí, i když hloubky jsou decentnější. Celkově trochu sterilnější, ale nechybí prostor. Ale třeba trubka je plastová a tahá za uši.

 Toshiba  velmi dobrý
 klady: výborný obraz
skvělé titulky u DivX
 zápory: méně povedený zvuk
kompromisní zobrazení fotografií
nemá české menu
 cena: 2 599 Kč

DO Toshiba
Dálkový ovladač Toshiba


Výstupy: HDMI, digitální zvukový elektrický, analogový zvukový stereofonní, komponentní video (YUV), S-Video, kompozitní video (CVBS), SCART


 Testovací referenční sestava:  kompletní přehled
 set reprosoustav pro domácí kino  Elac série 240
 

Zbrusu nový high-endový set reprosoustav německého výrobce je osazen speciálními ručně vyráběnými výškovými JET měniči a reproduktory se sendvičovými Crystal membránami. Spolu s 300W subwooferem jsou ideální pro testování jak zvukových formátů s vysokým rozlišením, tak i komponentů pro domácí kino i stereofonní poslech prakticky všech cenových tříd. 
www.panter-praha.cz

 multikanálový AV zesilovač  Pioneer SC-LX71
Naprosto nekompromisní AV zesilovač si poradí i s novými formáty DTS HD Master Audio a Dolby TrueHD. Sedm 180W koncových zesilovačů s ICE Power technology přenese i ty největši dynamické špičky, zvukový projev byl doladěn v londýnských AIR Studios a je certifikovýn THX. Přizpůsobení místnosti i reprosoustavám zajistí devítipásmová MCACC kalibrace. 
www.basys.cz
 plazmový televizor  Panasonic TH-42PZ700
 

Plazmový televizor s 42" Full HD panelem se vyznačuje dokonalým podáním černé barvy a jemnou gradací (4096 stupňů) a bohatostí (68 miliard) barev. Spolu s dostatkem přípojných míst, kombinací analogového i digitálního tuneru je ideální pro redakční testy ve vysokém i standardním rozlišení.
 www.panasonic.cz

 LCD televizor  Samsung LE40F71B
  Zástupce cenově dostupné třídy LCD televizorů má 40" Full HD panel s odezvou 8ms a dynamický kontrast 6000:1. Používáme ho pro testy zdrojů signálu s vysokým i standardním rozlišením, často je k němu prostřednictvím HDMI připojen počítač.
 www.samsung.cz
 herní konzole / Blu-ray přehrávač  Sony PlayStation 3
 

Herní konzole s gigantickým grafickým a výpočetním výkonem devítijádrového procesoru IBM Cell slouží také jako výborný Blu-ray přehrávač s podporou multimediálního obsahu BD-Live. Žádná interaktivní funkce nových Blu-ray titulů nám tak nezůstane skryta.
 www.sony.cz

 Blu-ray přehrávač  Panasonic BMP- BD30
  Moderní Blu-ray přehrávač střední třídy používáme jako zdroj HD (až 1080p) i SD signálu pro testování televizorů a recenzujeme na něm nové BD tituly. Prostřednictvím HDMI 1.3 přehrává i moderní zvukové formáty Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS HD, DTS HD Master Audio a 7.1-channel PCM.
 reprosoustavy (2.0 sestava)  Xavian XN-185II
 

Mezi milovníky špičkového zvuku vysoce ceněné reprosoustavy konstruktéra Roberto Barletty. Dvoupásmová bassreflexová ozvučnice je osazena elektroakustickými měniči Scan-Speak a vyniká čistým, analytickým a zároveň muzikálním přenosem v celém frekvenčním spektru. Snadno s nimi poznáme přednosti i nedostatky nahrávek, přehrávačů i zesilovačů.
www.xavian.cz

 sluchátka  Beyerdynamic DT-880
 

Polootevřená circumaurální sluchátka patřící ke kvalitativní špičce. Velice neutrální přednes nechá vyniknout zvukovému charakteru nahrávky i reprodukčního zařízení, frekvenční rozsah 5 - 35 000 Hz ocením u hudebních formátů s vysokým rozlišením.
www.horakelektro.cz

 Blu-ray vypalovací mechanika (USB)  LG BE-06
 

Externí počítačová mechanika si poradí se čtením Blu-ray i HD DVD disků a vypalováním Blu-ray médií. Potíže jí nečiní jednovrstvé 25GB i dvouvrstvé 50 GB jednorázové BD-R i přepisovatelné BD-RE disky. Testujeme s ní kompatibilitu nových filmových BD titulů se softwarovými přehrávači a zkoumáme možnosti zálohování a komprese filmových Blu-ray disků. 
www.lge.cz 

 zvuková karta (eXpress Card)  Creative X-Fi Extreme Audio
 

Externí zvuková karta pro notebooky s X-Fi procesorem. Funkce X-Fi Crystaliter obnovuje detaily a hudební informace ztracené při kompresi, pomocí adaptéru lze získat i prostorový 7.1 zvuk - karta umí dekódovat Dolby Digital EX a DTS. Je výborná například na testy aktivních počítačových reprosestav, reprodukujeme s ní prostorový zvuk Blu-ray titulů. 
www.creative.cz

 paměťové karty  Kingston
  Redakce má k dispozici flotilu paměťových karet Kingston - SD karty s kapacitami 2, 8 a 32 GB (Class 2, Class 4, Class 6), CF kartu s kapacitou 32 GB, MicroSD kartu s kapacitou 8 GB a USB stick DataTraveler Blackbox 8 GB s šifrováním obsahu. Používáme je především při testech fotoaparátů, videokamer a multimediálních přehrávačů.
 LCD televizor  Gogen 42F83TFT

42" zástupce levných LCD televizorů s Full HD panelem dopňuje naši sestavu zobrazovačů.
www.gogen.cz

  • Nejčtenější

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

v diskusi je 125 příspěvků

26. března 2024

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo...

Z jaderné triády zbyly Britům už jen ponorky. A ty musejí posílit

v diskusi je 76 příspěvků

27. března 2024

Jadernou triádu tvoří strategické bombardéry s jadernými zbraněmi, mezikontinentální balistické...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Rusko zastavilo odlet na ISS s první Běloruskou, letět měla i Američanka

v diskusi je 50 příspěvků

21. března 2024  10:23,  aktualizováno  14:26

Ve čtvrtek 21. března se necelých deset minut před půl třetí odpoledne měla vydat na Mezinárodní...

Hlučínsko patří nám. Před 100 lety byl podepsán definitivní protokol o hranici

v diskusi je 19 příspěvků

28. března 2024

Před 100 lety definitivně skončily tahanice o československo-německé hranice. 28. března 1924 byl...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Načapali jsme otesánka, který se velkého sousta nezalekne. Boeing 747-400F

v diskusi je 8 příspěvků

21. března 2024

Poté, co na Letiště Václava Havla Praha přestaly v barvách Qatar Airways létat nákladní Boeingy...

Američané odepsali modul, který je vrátil po půl století na Měsíc

v diskusi je 18 příspěvků

28. března 2024,  aktualizováno  11:41

Od začátku letošního roku je na Měsíci a kolem něj poměrně rušno. Vedle řady sond, které zamířily...

Hlučínsko patří nám. Před 100 lety byl podepsán definitivní protokol o hranici

v diskusi je 19 příspěvků

28. března 2024

Před 100 lety definitivně skončily tahanice o československo-německé hranice. 28. března 1924 byl...

Úspěšný let prototypu XB-1 vrací do hry cestování nadzvukovou rychlostí

v diskusi je 33 příspěvků

27. března 2024  17:17

Po více než dvaceti letech, od ukončení provozu letounu Concorde, se možná opět dočkáme nadzvukové...

Jarní bouře ničila před 100 lety Prahu. Napáchala obří škody

v diskusi je 10 příspěvků

27. března 2024

Prahou prošla před 100 lety, 27. března 1924, neobvykle silná jarní bouřka. V části hlavního města...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Rána pro britskou monarchii. Princezna Kate má rakovinu, chodí na chemoterapii

Britská princezna z Walesu Kate (42) se léčí s rakovinou. Oznámila to sama ve videu na sociálních sítích poté, co se...

Smoljak nechtěl Sobotu v Jáchymovi. Zničil jsi nám film, řekl mu

Příběh naivního vesnického mladíka Františka, který získá v Praze díky kondiciogramu nejen pracovní místo, ale i...

Rejžo, jdu do naha! Balzerová vzpomínala na nahou scénu v Zlatých úhořích

Eliška Balzerová (74) v 7 pádech Honzy Dědka přiznala, že dodnes neví, ve který den se narodila. Kromě toho, že...

Pliveme vám do piva. Centrum Málagy zaplavily nenávistné vzkazy turistům

Mezi turisticky oblíbené destinace se dlouhá léta řadí i španělská Málaga. Přístavní město na jihu země láká na...

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo divadelních...