Nápis iPod dává tušit, kde měl iPad svého předchůdce

Nápis iPod dává tušit, kde měl iPad svého předchůdce | foto: Apple/TheVerge

KVIK: Tajné koncepty iPadu a Steve Jobs mezi nejvlivnějšími Američany

  • 35
Na veřejnosti se objevily nové obrázky zavržených konceptů tabletu iPad. Steve Jobs se zařadil mezi nejvlivnější americké osobnosti všech dob podle časopisu TIME. Stavebnice s magnetickými kuličkami jsou prý nebezpečné, a tak je v USA zakázali.

Tajné koncepty iPadu se kvůli soudu dostaly na veřejnost

Prototyp iPodu měl v jedné z verzí i opěrku.

Soudní spory o to, zda Samsung od Applu okopíroval vzhled jejích produktů, vytahují na veřejnost koncepty zařízení, z nichž se iPad vyvinul. S několika jsme vás seznámili již minulý týden, nyní se serveru The Verge podařilo ulovit další obrázky. Podívejte se na ně zde.

Některé z těchto konceptů nesou označení iPod, takže se zdá, že tablet měl základ právě v přehrávači od Applu. Zajímavý je také návrh tabletu s jednoduchou opěrkou v podobě tenké nožičky.

Z toho vyplývá, že cesta k finálnímu produktu nebyla jednoduchá a padlo v ní mnoho zajímavých nápadů. Platí to ale samozřejmě i u zařízení jiných výrobců, například u Surface od Microsoftu. 

Steve Jobs mezi nejvlivnějšími Američany všech dob

Prestižní magazín TIME zařadil Steva Jobse, spoluzakladatele společnosti Apple, mezi dvacet nejvlivnějších osobností americké historie. Ocitl se tak ve společnosti politiků (Washington, Jefferson, Lincoln, Roosevelt, Sedící Býk, King Jr.), vědců a vynálezců (Bell, bratři Wrightové, Einstein, Edison, James Watson) a dalších celebrit (Muhammad Ali, Louis Armstrong).

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Prudce populární slovíčko KVIK jsme vybrali pro jeho stručnost, unikátnost a okamžitě pochopitelný význam. Odkazuje na české citoslovce "kvik" i anglické "quick", první symbolizuje stručnost, druhé rychlost.

Slůvkem KVIK v titulku označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv a odkazů.

Steve Jobs byl na seznam zařazen jako "kněz počítačového věku" a americká ikona. Zdůrazněn je jeho přínos v oblasti počítačů, hudebního průmyslu, animovaného filmu i telekomunikací: "Jobs byl vizionář s geniálním smyslem pro design: neustále tlačil na to, aby rozhraní mezi člověkem a počítačem bylo elegantní, jednoduché a příjemné. Říkával, že jeho cílem je dělat šíleně dobré produkty. To se mu povedlo."

Za zmínku stojí také zařazení bratří Wrightových, protože článek o nich do TIME napsal zakladatel Microsoftu Bill Gates, filantrop a Jobsův dlouhodobý přítel i rival. Gates na Wrightových ocenil jejich vizi a schopnost vypořádat se z řadou problémů inovativním způsobem.

Vybraných "dvacet nejdůležitějších" je jen pětinová ukázka z knihy o stovce nejvlivnějších lidí všech dob, kterou Time vydal tento měsíc.

Amerika zakázala magnetické kuličky

 Americká Komise pro bezpečnost spotřebního zboží (Consumer Product Safety Commission) zakázala magnetické kuličky, které se prodávají jako hračka Buckyballs. Podle komise stále přibývá zranění způsobených spolknutými kuličkami.

Magnety z populární hračky Neocube mohou být pro děti velmi nebezpečné.

"I přes různé návody, nálepky a varování nadále dochází k nehodám po požití magnetických kuliček," uvedla komise, podle které jde o "podstatné riziko". Od posledního varování, které komise vydala v listopadu 2011, dostala 12 dalších stížností.

Zákaz prodeje by se měl týkat zatím jen firmy Maxfield and Oberton, magnetky Buckyballs na americký trh dováží z Číny . Od roku 2009 jich prodala přes dva a půl milionu. Firma se proti zákazu hodlá bránit všemi prostředky. Jde o první podobný zákaz po 11 letech.

,