Bulvární deník. Tak trochu haha zpravodajství

Bulvární deník. Tak trochu haha zpravodajství

Smějeme se s bulvárními „novináři“: hAha . Dnes o kopírování článků

  • 34
Máme velkou radost, že se naše čtenářská obec neustále rozrůstá. Někteří jedinci nás mají tak rádi, že si naše texty přetiskují na své stránky. A to není hezké.

Dnes zdravíme do redakce jednoho bulvárního listu, jehož redaktoři objevili kouzlo takzvaného inženýrského dvojhmatu a do svého listu okopírovali naše zpravodajství z CeBITU. Nebo, že by to byla náhoda? Posuďte sami, na fotografii v záhlaví jsou novinky z bulváru vydané dne 17.3. a zde naleznete naše aktuality přímo z Hannoveru (prohlédněte si zejména nadpisy článků z 15.3.).

Inženýrský dvojhmat pro začátečníky

Inženýrský dvojhmat (zkráceně ID) se používá ve všech oblastech lidské činnosti a není na něm nic špatného (pokud si jím nepřivlastníte cizí dílo). Poprvé se s ním většinou setkávají studenti vysokých škol při tvorbě diplomových a jiných prací (proto inženýrský).

Pokud se inženýrský dvojhmat použije správně, vede téměř vždy k zaručenému úspěchu. Začátečníci však mívají tendenci jeho funkci nadužívat (např. redaktoři bulvárních plátků) což má nepříjemné následky v podobě vyloučení ze školy, žalob apod.

V čem tkví tajemství ID? ID se skládá ze dvou operací, které se rovněž skládají ze dvou stisků kláves - odtud dvojhmat. První operace zahrnuje výběr požadovaného textu (například cizího článku) a jeho zkopírování do clipboardu (schránky) pomocí stisku kláves CTRL a C. V druhé fázi se obsah schránky začlení do již rozpracovaného textu (vlastního článku) stiskem kláves CTRL a V.

V onom bulvárním deníku používají ID rádi. Bohužel jsou to teprve uživatelé začátečníci a nesmíme se na ně zlobit, když jim to, tu a tam nevyjde. Ale nesmí se to opakovat tak často.

Co na to redaktoři Technetu: Radíme bulvárním novinářům, aby se naučili používat inženýrský dvojhmat správným způsobem, jinak dostanou na zadek.