Špičkové DVD rekordéry s pevným diskem zastoupí hromadu přístrojů

  1:10
Testovali jsme sedm DVD rekordérů s pevným diskem a přinášíme report z našeho průzkumu. Co nabízí, co dovedou a jak hrají?

Test DVD rekordérů | foto: Václav Nývlt - Technet.cz

Tentokrát jsme test vzali volnějším stylem. Zajímalo nás, co dnes výrobci dokáží nabídnout v oblasti DVD rekordérů s pevným diskem. Výbava ani cena nehrála při výběru roli − chtěli jsme to nejlepší, co mají k dispozici. Firem jsme oslovili více, ne všem se podařilo v daném termínu testovací vzorek zajistit.

Také ne vždy jsme dostali nejvyšší firemní model − zpravidla proto, že nebyl v době zápůjčky k dispozici. Některé modely se vyskytují ve více variantách (např. s digitálním tunerem či bez něj), pak vás v textu na tuto skutečnost upozorníme. 

Článek se nezaměřuje na podrobný detailní popis a srovnání jednotlivých přístrojů, ale především na demonstraci možností, které DVD rekordéry v současné době nabízí. Důvodem je přílišná funkční pestrost a cenová rozdílnost jednotlivých přístrojů. Podrobné testy lze provádět jen v cenově homogenních skupinách.   

Všechny rekordéry v testu obsahují pevný disk pro mnohahodinový záznam přímo do přístroje a vypalovací DVD mechaniku, s jejíž pomocí si můžete vytvořit domácí DVD filmotéku. Dva obsahují i VHS videorekordér, což je ideální pro archivaci starých nahrávek − například z dosloužilé analogové kamery. Můžete tak také občas provětrat sbírku filmů na kazetách a zavzpomínat na Ramba s asynchronním jednohlasým dabingem. Mnohé rekordéry mají USB vstup, díky kterému přehrají i muziku a fotky z kapesních přehrávačů a pamětových klíčenek. Panasonic disponuje i čtečkou SD karet.

-- Tipy redakce --
 nároční diváci a posluchači
 Pioneer DVR-LX60 a Sony RDR-HXD970
 divák obecný (chce snadnou obsluhu, kvalitní obraz, nemuset číst manuál)
 Panasonic DMR-EX87
 divák s multimediálními sklony
 Samsung DVD-DR757
 divák s VHS sbírkou a prázdnější kapsou
 Toshiba RD-XV47

Je libo domácí jukebox?

Mnohé z nich dokáží pevný disk naplnit i muzikou v MP3 a fotografiemi v JPG. Muziku a fotky tak máte neustále k dispozici, čímž rekordér částečně plní i funkci multimediálního centra. V tomto snažení jdou nejdále LG a Samsung, které na pevný disk ukládají i DivX filmy − fungují tedy jako multimediální jukebox. Multimédia dokáží ukládat z vložených CD/DVD disků, případně z USB.

Mimo JVC si s přehráváním DivX filmů poradí všechny přehrávače, potěšitelné je, že vždy si poradí s externími titulky a ve většině případů i korektní češtinou.

Zhruba polovina rekordérů si poradí i s příjmem digitálního televizního vysílání (DVB-T), někteří výrobci jsou reprezentováni jednodušší variantou s analogovým tunerem, ale někdy nabízí podobný model s vestavěným DVB-T tunerem. Škoda jen, že na trhu není kombinace DVD/HDD/VHS s digitálním tunerem.

Testovali jsme v běžných domácích podmínkách, analogový i digitální signál dodával domovní anténní rozvod. Obraz jsme zkoumali na FullHD LCD televizoru Gogen 42783TFT, zvuk na zesilovači Yamaha AX-892 se špičkovými reprosoustavami Xavian XN-185II.

Žádný z rekordérů nelze označit jako "propadák". Sony a pioneer představují kvalitativní špičku pro náročné zákazníky, LG a samsung zase bodují svými multimediálními možnostmi. Panasonic upoutá jednoduchou obsluhou a výborným dálkovým ovladačem. Toshiba je solidní kombinace VHS/DVD/HDD za velmi rozumnou cenu. 


JVC DR-MX10 

cena: 22 990 Kč

Šikovná trojkombinace DVD, HDD a VHS rekordéru. Jednotlivé celky se chovají do jisté míry samostatně, při nahrávání na VHS/HDD/DVD lze sledovat jakýkoli jiný záznam z kterékoli mechaniky. Nahrávat současně dva zdroje však není možné. Kopírování umožňuje "ze všeho na všechno", tedy z jakékoli mechaniky na jakoukoli mechaniku, samozřejmě s restrikcemi na chráněná DVD. Jednosměrný je i záznam z DV kamery. Z HDD na DVD lze samozřejmě kopírovat vysokorychlostně.

VHS rekordér nahrává a vyhledává indexy, nabízí standardní (SP) i dlouhohrající (LP) režim a samozřejmě zvuk z kolmých stop Hi-Fi stereo. Obraz záznamu i přehrávání je trochu lepší než u toshiby (je stabilnější), ale trpí neostrými konturami. Ale je pravda, že koukat na VHS na 42" televizoru je masochismus. V režimu LP se trochu zvýšil šum (a mírně neklid), zvuk výborný v obou případech. Mechanika je velmi rychlá a to jak při přetáčení, tak při reakcích na povely. Před zahájením záznamu potěší výpočet zbývajícího času do konce pásku.

Nezkušené uživatele potěší funkce help, která jednoduše poradí v případě, že nevíte, jak postupovat dál. České uživatele naopak nepotěší absence české lokalizace, musíte se spokojit s jedním ze světových jazyků. Vestavěný tuner je analogový, jeho příjmové vlastnosti jsou spíše průměrné.

JVC přehrává MP3, ale neumí to současně při zobrazení obrázků (druh médií je nutno přepínat v menu) a navigace také nepatří mezi nejpřehlednější – brouzdání adresáři je trochu neohrabané. O ID3 netuší, zobrazuje jen názvy souborů. Nelze využít rychloposuv, ale programování pořadí reprodukce či opakované přehrávání není problém. Zobrazí i JPG soubory s vysokým rozlišením, 3:2 snímky na 16:9 televizoru však zobrazuje s poměrovou deformací. Rotaci ani zoom neumí. Bohužel nepřehraje ani komprimované videosoubory v DivX.

Díky funkci "live memory" (jinak nazvaný time-shift) vám neuteče nic ze živého vysílání, ani když musíte z nenadání odskočit od televizoru. "Buffer" je možné nastavit na 30 minut, jednu hodinu, případně tři hodiny. Na pozadí nahrává i při sledování jiného programu z HDD či jiné manipulaci s rekordérem (mimo záznamu).  

V tichém prostředí je trochu slyšet ventilátor a seek DVD mechaniky. Obsluha celkově není úplně přímočará, ale dá se bez potíží zvládnout.

Obraz DVD je výborný, záznamu také. Při úsporných režimech záznamu klesá kvalita ostřeji, doporučuji používat dva nejvyšší režimy. Zvuk je v obou koncích pásma zbytečně naboostovaný, především výšky − to je výhodné pro levnějších poslechové sestavy, u kvalitních je to minus (tam doporučuji zvolit digitální výstup).

   
 nahrává:  DVD-RAM, DVD-R/RW, VHS, DVD-Video, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW
 přehrává:  CDDA, DVD-Video,JPG, MP3, WMA,
 velikost pevného disku:  160 GB
 vstupy:  SCART, S-video, video (cinch), DV
 výstupy:  YUV, SCART (RGB), S-video, video (cinch), DV
 tuner:  analogový


LG RH227

cena: 6 990 Kč

Nenápadně vyhlížející rekordér zastane funkci multimediálního centra. DivX, JPG i MP3 soubory totiž můžete uložit na pevný disk rekordéru a kdykoli si je dle chuti přehrát. DivX může mít maximálně PAL rozlišení, titulky jsou výborně čitelné a nechybí jim česká diakritika. 

Při přehrávání MP3 se musíte obejít bez ID3 tagů, zobrazeny jsou jen názvy souborů. Brouzdání adresářovou strukturou je vyřešeno přehledně. Při prohlížení fotek JPG zamrzí zcela tragická výsledná kvalita.

Zajímavou funkcí je možnost záznamu do formátu MPEG4, ze kterého sice nikdy nevytvoříte DVD-Video disk, ale šetří místo na pevném disku. Na rozdíl od stájových předchůdců to ani neznamená výrazné snížení obrazové kvality. Zásadní nevýhodou je však hlučný ventilátor, který v tichých prostorách výrazně ruší.

Přístroj je vybaven pouze analogovým tunerem, který ladí průměrně − naladěné kanály jsou občas rušeny duchy.

Během nahrávání nelze zastavit reprodukci. Time-shift je zde funkce zcela samostatná a při ní vzniklý záznam ani nelze uložit. Během nahrávání nelze ani pouštět muziku či dělat cokoli jiného. Nechráněná filmová DVD kopíruje na HDD, ale pouze v reálném čase, což je nešikovné. Na DVD nahrává také v reálném čase, rychlý režim se mi zprovoznit nepodařilo.  

U nahrávek v MPEG2 můžeme použít všechny běžné funkce. Nahrávky můžeme řadit, nebo dávat do žánrových alb, tituly lze slučovat, rozdělovat a části i promazávat. Střih není optimální, protože v jeho místě zamrzne zhruba na sekundu zvuk i obraz. Obraz je velmi dobrý, oproti špičce je méně ostrý a méně čistý. Lze programovat playlisty, hezky graficky vyřešené.

Zvuk je výborný, příjemně mne překvapil. Basy jsou sice topornější, ale vokál a středy jsou pěkně vykreslené a příjemné, výšky ostřejší. Poslouchá se velmi příjemně. Zamrzí vysoký hluk ventilátoru.

   
 nahrává:  DVD-RAM, DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD+R DL
 přehrává:  CDDA, DVD-Video, DivX, JPG, MP3
 velikost pevného disku:  160 GB
 vstupy:  USB, DV in (i-Link), S-video, audio, kompozitní video, USB.
 výstupy:  2x SCART, HDMI, kompozitní video, S-video, audio (Cinch), digitální koaxiální, USB.
 tuner:  analogový

Panasonic DMR-EX87

cena: 14 990 Kč

Rekordér od společnosti Panasonic obsahuje analogový i DVB-T tuner. Pracují najednou a kanály z obou tunerů naladí za sebe do předvoleb. Digitální i analogový příjem patří mezi špičku. Při jednom ladění nastaví všechny digitální i analogové služby, včetně přesného času.

Zajímavá je trojice profilů TV/rádio/vše, kdy můžete snadno přepínat mezi rozhlasovým a televizním DVB-T vysíláním. Škoda jen, že displej nedokáže zobrazit i názvy stanic (jako pioneer či sony), a tak i pro poslech rádia musíte pustit televizor.

Při sledování TV pořadu lze na obrazovku vyvolat informační panel. Buďto jednoduchý (název pořadu, čas, časový průběh), nebo složitější (doplněn o anotaci pořadu). TV průvodce (EPG) je přehledný, stejně jako celý rekordér umí česky a lze ho použít pro programování záznamu v nepřítomnosti. Můžete také použít kódy Show-View. 

Nahrávka na HDD/DVD je perfektní, pořízený záznam lze rozdělit, část záznamu vypustit či přejmenovat. Vypalovat umí i vysokorychlostně. Během záznamu můžete přehrávat jiný záznam z HDD (včetně aktuálně probíhajícího záznamu) či DVD-Video, ale JPEG a MP3 disky ne. Ojedinělá je možnost přehrávat DVD-Audio disky.

Přehraje DivX a XviD i z DVD disku, české titulky mají perfektní diakritiku, jsou v tmavém poli, na můj vkus však poněkud drobné. U MP3 umí zobrazit adresářový strom, playlisty však nevytvoří. Zobrazuje názvy autor/album/skladba. JPEG zobrazuje skvěle, z efektů umí jen rotaci.

Obraz i zvuk lze hodnotit jako výborný, reakce rekordéru jsou rychlé a provoz tichý. Trochu hlučnější je pouze DVD mechanika. Skvělá volba pro ty, co chtějí kvalitní, jednoduchý a spolehlivý stroj.

   
 nahrává:  DVD-RAM, DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-R DL, DVD+R DL
 přehrává:  CDDA, DVD-Video, DVD-Audio (2ch) DivX, JPG, MP3, WMA, HighMAT
 velikost pevného disku:  250 GB
 vstupy:  DV, audio, kompzitní video S-Video
 výstupy:

 2X SCART, S-Video, kompozitní video, HDMI, digitální opt., analog. audio

 tuner:  DVB-T, analogový



Pioneer DVR-LX60

(existuje verze LX60D s digitálním tunerem)

cena: 16 990 Kč

Pioneer je určen pro náročné zákazníky. Jeho analogový tuner ladí zcela čistě a obraz je perfektní. Na displeji je zobrazen název přijímané stanice, což usnadní orientaci. Menu je kompletně lokalizováno do češtiny.

Pioneer dovede ukládat na pevný disk i obrázky a muziku, filmy v DivX však ne, z pevného disku tradičně vypaluje jen vlastní záznamy. Nadstandardní je možnost vytvoření zálohy disku − přístroj zkopíruje obsah jednoho DVD na druhý. Opět je možnost limitována jen na nechráněné DVD-Video záznamy.

Pohodlí obsluhy zvyšují praktické drobnosti, jako je tlačítko "pause live TV" či "CM skip" na dálkovém ovladači. Stiskem prvního spustíte záznam "time-slip" a zároveň zastavíte obraz televizního vysílání. Po stisku "Play" se reprodukce spustí tam, kde přestala. Pomocí SM skip (commercial skip) zase můžete přeskakovat 5−30sekundové úseky, což se hodí pro rychlé minutí reklam uprostřed nahraného filmu. Funguje to obousměrně − můžete si bleskurychle zopakovat poslední zhlédnuté okamžiky.

Samozřejmostí je možnost současného záznamu a přehrávání jiného zdroje. Nadstandardní jsou však bohaté možnosti nastavení obrazu.

MP3 muziku přehráváte v přehledném stromovém menu, ID3 neumí a názvy skladeb bohužel nezobrazuje na displeji (což je škoda, když zobrazí názvy stanic). Bohužel nelze naráz z pevného disku prohlížet obrázky a poslouchat hudbu, muzikou lze fotky podbarvit jen z USB paměti. Škoda. 

DivX je přehráváno ve výborné kvalitě, titulky měly bohužel při testu problém s diakritikou (vyřešit to zpravidla může manuální přepnutí znakové sady v menu). To může spravit novější firmware. Unikátní je možnost připojení rekordéru k počítači − funguje pak jako kvalitní zvuková karta.

Zvuk a obraz přehrávače jsou na špičkové úrovni, uspokojí i náročné posluchače a diváky. Přístroj má velmi mnoho společného s rekordérem Sony, obrazový a zvukový výstup dostává o třídu výš. Ovšem, nechá si za to připlatit.

   
 nahrává:  DVD-RAM, DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-R DL, DVD+R DL
 přehrává:  CDDA, DVD-Video, DivX, JPG, MP3, WMA
 velikost pevného disku:  250 GB
 vstupy:  DV, USB, audio, kompzitní video S-Video
 výstupy:

 2X SCART, S-Video, kompozitní video, HDMI, digitální coax., analog. audio

 tuner: analogový, (digitální jen ve verzi "D")


Samsung DVD-DR757

cena: 9 990 Kč s DPH

Samsung je vybaven pouze analogovým tunerem, jehož příjem je průměrný, ne vždy zcela čistý. To se projevuje drobnými duchy na konturách. Na běžných úhlopříčkách však tato chyba nebude výrazně patrná.

Tento rekordér dokáže zastat kompletní domácí multimediální centrum, protože na pevný disk dokáže zkopírovat videa v DivX, muziku v MP3 i fotografie v JPG. Navíc jsou přehledně rozděleny podle druhů do uživatelem definovaných adresářů. Skvělé je, že při kopírování DivX filmu se na disk dostanou i jeho externí titulky, které dokáže číst s perfektní diakritikou. Ačkoli nejsou podbarvené či ohraničené, jsou výrazné a dobře čitelné.

Záznam probíhá klasicky do MPEG2, samozřejmostí je funkce time-slip. Záznamy lze rozdělovat, nechtěné části vymazávat, případně je pojmenovat dle potřeby. Rychlokopírování na DVD je možné. Pro časovaný záznam můžete využít kód ShowView, případně také VPS/PDC, s možností automatického prodloužení záznamu o 15 minut (dle hesla "jistota je jistota").

Při záznamu se kapitoly vkládají automaticky, bez možnosti definování vlastního intervalu. V případě nečinnosti se může rekordér automaticky vypnout po 2 nebo 6 hodinách.

Obraz DVD a záznamu je výborný, u DivX jen velmi dobrý (oproti pioneeru o poznání hrubší). Zvuk patří k lepšímu průměru, kvalitnější sestavy si zaslouží jeho digitální připojení. Velmi dobrý tip pro ty, co chtějí mít svoji filmotéku i diskografii stále při ruce.

   
 nahrává:  DVD-RAM, DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-R DL, DVD+R DL
 přehrává:  CDDA, DVD-Video, DivX, JPG, MP3
 velikost pevného disku:  320 GB
 vstupy:  USB, audio, kompzitní video, DV
 výstupy:  2X SCART, S-Video, kompozitní video, HDMI, digitální opt. i coax., analog. audio
 tuner:  analogový


Sony RDR-HXD970

cena: 12 990 Kč s DPH

Rekordér je vybaven analogovým i digitálním tunerem, menu je lokalizováno do češtiny. Nastavení DVB-T tuneru však s Českou republikou nepočítá, je nutno zvolit Belgii.

Na pevný disk lze mimo nahrávek z digitálního i analogového tuneru, vstupů a DV vstupu uložit jen MP3 skladby. Přístroj nabízí kopírování disků s nechráněným obsahem (Shrinkem kopírované filmy, některé starší tituly, vlastní nahrávky), dělá to sice přes HDD, ale image lze jen vypálit, nikoli spustit. Chráněné tituly nezkopíruje.

Pokud nahráváte z Novy, kde se často přepíná 16:9 na 4:3 (film X reklama), při vypálení na DVD se v místech změny titul rozdělí. Kopírovat můžete kontaktně vysokorychlostně, nebo nechat video konvertovat tak, aby vyplnilo objem disku. Na výběr máte všechny kvalitativní úrovně. Zatímco vysokorychlostně je disk hotov za cca 15 minut, při konverzi počítejte s časem daleko vyšším, respektive reálným.

Videonahrávky na HDD se ukládají také do knihovny, filtrovat je můžete dle data nebo žánru. U každého titulu můžete vybrat náhled, vymazat A−B úsek, rozdělit záznam na více kapitol (zde si můžete vybrat režim „kompatibilní s DVD-V“, kdy je vždy nutné "dojet" na konec GOP, nebo režim „se snímkovou přesností“, kde je střih proveden od konkrétního frame. Při střihu vždy na zlomek vteřiny zmizí zvuk, obraz na stejnou dobu zamrzne.

DivX jen z CD (z DVD, HDD a USB bohužel ne), ale zase umí titulky s bezchybnou češtinou a v šedivém kontrastním poli. Obraz DivX velmi dobrý. Přehrává MP3 z CD a USB (nikoli z DVD), z CD je možno je nahrát na HDD do knihovny. Tu můžeme řadit dle alb, číslování složek a žánrů. Při programování playlistu (24 pozic) však přestane ukazovat ID3 názvy skladeb a alb, ale všechny zobrazuje jako Album 001, 001 a ve stejné logice sjednotí i skladby. Poněkud nepraktické.

Fotky přehrává z USB, vysoké rozlišení nečiní problém a na HDTV televizi vypadají skvěle. Fotky lze stahovat z foťáku ve formát DCF, z flashky lze kopírovat i přímo JPEGy. Mezi alby na HDD lze soubory i přenášet. Není problém ani audioprezentace – fotky podkreslí muzika dle výběru žánru. Pokud do USB slotu připojíte tiskárnu, která si rozumí s protokolem PictBridge, můžete snímky rovnou tisknout.

Během nahrávání na HDD si můžete pustit libovolný titul, včetně toho nahrávaného (což zastupuje time shift), přehrát cokoli z hudební knihovny nebo vloženého DVD/CD. Výkon elektroniky je z přístroje doslova cítit, reakce na jakékoli povely jsou bleskové. Zbytečně zdlouhavé mi přišlo jen kopírování MP3 na disk.

Programované nahrávání mi šlo jen klasickým způsobem, z EPG se mi to nepodařilo. Při zobrazení programového průvodce je nutné počítat s tím, že se jeho obsah načítá pouze 2x denně − několik hodin po instalaci tak nemusí být funkční.

Obraz přístroje je skvělý, 1080p upscaling je znát, lepší se zdá jak obraz DVD, tak i TV vysílání. Zvuk je výborný, běžné i mírně náročnější posluchače dokáže uspokojit. Projev je barevný, živý, bohatý. Poslouchá se moc hezky. Nároční posluchači však neodpustí nižší detailnost projevu.

Při vyšších kvalitách záznamu je obraz zcela skvělý, u nižších kvalita klesá, nejnižší je prakticky nepoužitelná. Menu je příjemné, přehledné a jednoduché. Práce jednoduchá a intuitivní. Dálkový ovladač nepůsobí nejpřehledněji, ale rychle se na něj dá zvyknout. Zajímavé je, že zatímco MP3 přehrávač Sony (NW-012) nezvládl, 250 GB HDD Western Digital MyBook ano.

   
 nahrává:  DVD-RAM, DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-R DL, DVD+R DL
 přehrává:  CDDA, DVD-Video, DivX, JPG, MP3
 velikost pevného disku:  250 GB
 vstupy:  DV in (i-Link), S-video, audio, kompozitní video, USB.
 výstupy:  2x SCART, HDMI, komponentí video, S-video, kompozitní video, audio, digitální koaxiální, USB
 tuner:  DVB-T, analogový

Toshiba RD-XV47

cena: 9 990 Kč s DPH

VHS videorekordér je šestihlavý, hi-fi stereo, prostě naprostá klasika. Pauza je poměrně stabilní, rychloposuv je rušen jen nepatrnými horizontálními čarami. Reakce na povely jsou velmi rychlé.

Umožňuje hledání podle indexů a sám je taky nahrává, hledat lze i konkrétní timecode. Kopírovat lze VHS na HDD/DVD i opačně, z HDD/DVD na VHS. Obecně platí "každý s každým", ale jen reálnou rychlostí. Vysokorychlostní kopírování z HDD na DVD funguje pouze u záznamu pořízených XP, SP a LP kvalitativními režimy (záznamy v nižších kvalitách se přepočítávájí). Obraz je v rámci systému VHS velmi dobrý, se sytými barvami a čistou bílou, ale obrysová neostrost je zřetelná − dána především nízkým rozlišením. Nepotěší ani neklid obrazu. Zvuk je velmi dobrý. Oboje platí jak pro záznam, tak pro reprodukci. V LP módu je obraz o poznání horší.

U DivX nabídne výběr titulků, s výjimkou písmene "š" má i bezchybnou diakritiku. Titulky jsou rozumně velké, ve tmavém poli, proto dobře čitelné. Rychloposuv bez problémů, přehrál, co jsem mu do mechaniky vložil. DivX hraje i z HDD, ale u některých nestandardních rozlišení je nezvětší na celou obrazovku, jsou jen v menším výřezu.

MP3 hraje dobře, ale bohužel zcela bez ID3 tagů, hledáte je v adresářích podle názvů souborů. Mimo opakování (skladba, album, všechno) jiné režimy nenabízí. Možnost kopírování hudby a fotek na HDD také není. Fotky načítá rychle a zobrazení je kvalitní. Ne jako u modelů s HDMI, ale snímky jsou ostré a obraz stabilní. Umí rotaci, zoom však ne. Z DVD však MP3 nepřehraje.

Hloupé je, že si v setupu v podzáložce musíte vybrat, jaký druh souborů se má z optického disku zobrazit, zda muzika, video, či fotky. Najednou to nejde a na ozvučené prezentace musíte zapomenout.

Při záznamu na HDD lze nechat vytvářet automaticky kapitoly (v intervalech 5−60 minut), nechybí redukce šumu a volba jazykového kanálu. Zvuk nahrává jak v LPCM, tak DD (ale volba funguje jen u nejkvalitnějšího režimu XP). Možnosti editace jsou základní: smazání scény, rozdělení titulu, sloučení titulu … u vymazaných scén (v místech střihu) je asi vteřinový zásek obrazu, od chtěného místa ujíždí jen o zlomky sekund, takže dobré.

Během záznamu na HDD můžete sledovat jiný film z HDD i DVD, sledovat lze i VHS a lze na ni i nahrávat – ovšem jen to samé co na HDD, tak to nedává úplně smysl. Odděleným fungováním se však přesto zvyšuje užitná hodnota přístroje. Mezi jednotlivými "přístroji" se přepíná, ovládací prvky jsou pořád stejné. Časové nahrávání funguje jen na DVD a HDD... na VHS ne. Časovač umožňuje i denní nahrávání, záznam od pondělí do pátku, jeden den v týdnu či konkrétní datum.

Zvuk je velmi dobrý, živý, ale se šustivějšími výškami. V běžných audiosestavách stačí, do kin a lepších sestav určitě zapojit digitálně. Obraz je výborný, nelze mít větších výhrad, u vlastních nahrávek na HDD rychle klesá kvalita se snižujícím se nastavením −  XP a SP je velmi dobré, LP dobré, ale EP a níže je již poměrně horší a hodí se jen pro informační záznamy a malé úhlopříčky. Nejdříve klesá ostrost, pak se přidává pixelizace. Provoz přístroje je tichý, zamrzí jen hlučnější DVD mechanika.

   
 nahrává:  DVD-R/RW, DVD-Video, VHS
 přehrává:  CDDA, DVD-Video, DivX, JPEG, MP3
 velikost pevného disku:  160 GB
 vstupy:  kompozitní, analogové audio, S-Video / čelní panel: S-video, kompozitní a audio vstup
 výstupy:  2x SCART, S-Video, anal. a dig. audio
 tuner:  analogový
  • Nejčtenější

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

v diskusi je 125 příspěvků

26. března 2024

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo...

Z jaderné triády zbyly Britům už jen ponorky. A ty musejí posílit

v diskusi je 76 příspěvků

27. března 2024

Jadernou triádu tvoří strategické bombardéry s jadernými zbraněmi, mezikontinentální balistické...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Rusko zastavilo odlet na ISS s první Běloruskou, letět měla i Američanka

v diskusi je 50 příspěvků

21. března 2024  10:23,  aktualizováno  14:26

Ve čtvrtek 21. března se necelých deset minut před půl třetí odpoledne měla vydat na Mezinárodní...

Hlučínsko patří nám. Před 100 lety byl podepsán definitivní protokol o hranici

v diskusi je 15 příspěvků

28. března 2024

Před 100 lety definitivně skončily tahanice o československo-německé hranice. 28. března 1924 byl...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Načapali jsme otesánka, který se velkého sousta nezalekne. Boeing 747-400F

v diskusi je 8 příspěvků

21. března 2024

Poté, co na Letiště Václava Havla Praha přestaly v barvách Qatar Airways létat nákladní Boeingy...

Američané odepsali modul, který je vrátil po půl století na Měsíc

v diskusi je 15 příspěvků

28. března 2024,  aktualizováno  11:41

Od začátku letošního roku je na Měsíci a kolem něj poměrně rušno. Vedle řady sond, které zamířily...

Hlučínsko patří nám. Před 100 lety byl podepsán definitivní protokol o hranici

v diskusi je 15 příspěvků

28. března 2024

Před 100 lety definitivně skončily tahanice o československo-německé hranice. 28. března 1924 byl...

Úspěšný let prototypu XB-1 vrací do hry cestování nadzvukovou rychlostí

v diskusi je 31 příspěvků

27. března 2024  17:17

Po více než dvaceti letech, od ukončení provozu letounu Concorde, se možná opět dočkáme nadzvukové...

Jarní bouře ničila před 100 lety Prahu. Napáchala obří škody

v diskusi je 10 příspěvků

27. března 2024

Prahou prošla před 100 lety, 27. března 1924, neobvykle silná jarní bouřka. V části hlavního města...

Rána pro britskou monarchii. Princezna Kate má rakovinu, chodí na chemoterapii

Britská princezna z Walesu Kate (42) se léčí s rakovinou. Oznámila to sama ve videu na sociálních sítích poté, co se...

Smoljak nechtěl Sobotu v Jáchymovi. Zničil jsi nám film, řekl mu

Příběh naivního vesnického mladíka Františka, který získá v Praze díky kondiciogramu nejen pracovní místo, ale i...

Rejžo, jdu do naha! Balzerová vzpomínala na nahou scénu v Zlatých úhořích

Eliška Balzerová (74) v 7 pádech Honzy Dědka přiznala, že dodnes neví, ve který den se narodila. Kromě toho, že...

Pliveme vám do piva. Centrum Málagy zaplavily nenávistné vzkazy turistům

Mezi turisticky oblíbené destinace se dlouhá léta řadí i španělská Málaga. Přístavní město na jihu země láká na...

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo divadelních...