Internet

Internet | foto: Profimedia.cz

Špičkové programy, které hýbou internetem

  • 65
Existuje nepřeberné množství užitečných programů pro práci s internetem. My vám představíme deset z nich, které patří ve svém oboru mezi špičku a některé z nich jsou uživatelům téměř každý den nápomocni při používání celosvětové sítě.

Namíchali jsme pro vás od všeho něco. Díky tomu můžete pohodlněji brouzdat internetovými stránkami, rychleji a komfortněji vyřizovat elektronickou poštu, pohovořit on–line s kýmkoliv ať už je kdekoliv, poslouchat a nahrávat rádia či komfortněji uploadovat videa na YouTube. Čeká na vás však ještě více zajímavých programů a utilit.

Thunderbird 2.0 – open source
Hledáte jednoduchého a přehledného e-mailového klienta? Vyzkoušejte Thunderbird. Tento poštovní klient totiž nabízí příjemné uživatelské prostředí a řadu pokročilých funkcí. Produkt vás překvapí zejména komfortními funkcemi, spolehlivostí a velkým důrazem na bezpečnost uživatele.

  • Stahujte na této adrese (6,2 MB).


    Firefox 2.0 – open source

    Malý a jednoduchý prohlížeč vznikl z balíčku Mozilla Suite a využívá tak jejího renderovacího jádra Gecko. Nabízí řadu užitečných funkcí, jako jsou podpora RSS zdrojů (které se zobrazují v panelu oblíbených), instalace toolbarů pro zlepšení bezpečnosti, ale také možnost velmi snadno měnit vzhled. Firefox obsahuje pomocné toolbary k vyhledávání na www stránkách i prostřednictvím vyhledávačů a má i zabudovaný download manažer, který usnadňuje snadné stahování na pozadí. Velmi oblíbený je systém záložek, jenž umožňuje mít otevřených více stránek v jednom okně zároveň. Browser si lze obohatit celou řadou vylepšení díky tzv. plug-inům.

  • Stahujte na této adrese (5,6 MB).


    ICQ 6 – freeware

    Jeden z nejstahovanějších programů českého internetu - kecálek ICQ - pro mnohé změnil význam slova chatování. Před deseti lety přitom tento fenomén začal jako skromný projekt čtyř izraelských studentů. Dnes ho používají desetitisíce lidí a u nás prakticky nemá konkurenci. Přidejte se i vy do on–line komunikace mezi uživateli připojenými k internetu. Jeho instalace je velmi jednoduchá a používání intuitivní.

  • Stahujte na této adrese (12,4 MB).


    FileZilla 2.2 – open source

    FTP a SFTP klient a server podporuje mimo jiné proxy a Kerberos GSS. Dokáže hlídat a udržovat připojení k FTP serverům a má i uživatelsky příjemnou podporu Drag & Drop. Důraz je kladen na bezpečnost.

  • Stahujte na této adrese (3,3 MB).


    Hamachi 1.0 – freeware

    Nemáte vlastní veřejnou IP adresu a přitom byste ji tolik potřebovali? Není problém, tedy pokud si nainstalujete zajímavou věcičku s označením Hamachi. Jde totiž o prográmek, který vám vytvoří vlastní virtuální síť. Vy pak díky němu můžete spouštět na PC takové služby, které by jinak nešly. Utilitka se skládá z jednoduchého klienta a serveru. Stačí ji nainstalovat na dva počítače a během chvilky je prostřednictvím internetu můžete lehce propojit.

  • Stahujte na této adrese (895 KB).


    Netlimiter 2 – shareware/ freeware

    Tento software není jen počítadlem dat, ale jde o komplexnější aplikaci. Dokáže totiž monitorovat „spotřebu“ přenesených dat všech procesů sahající si na síťové připojení. Navíc si lze u každého z nich definovat maximální rychlost přenosů (jak pro upload, tak download). Disponuje detailními a přehlednými statistikami (graf) a navíc obsahuje i plánovač. Třešničkou na dortu je možnost zapojit i firewall. Pokud vám stačí pouze monitorovací funkce, podívejte se po verzi Monitor, který je freeware.

  • Stahujte na této adrese (2,6 MB).


    RaimaRadio 1.2 – freeware

    Existuje celá řada aplikací pro příjem rozhlasového vysílání šířeného přes internet. Ale ne každá z nich si poradí i s jejich záznamem. To však není případ RaimaRadia. Ten totiž svému uživateli dovoluje naladit nejen na tisíc bezplatných rozhlasových stanic vysílajících jak přes internet, tak i vzduchem z celého světa, ale navíc datové proudy umí i ukládat do souborů. Zaznamenávat lze dokonce jednu či i více stanic současně a to do formátu MP3.

  • Stahujte na této adrese (5,2 MB).


    YouTube Uploader 1.4 – freeware

    Řádíte často na YouTube? Nemůžete bez tohoto video serveru být ani chvilku a rádi na něj ukládáte svá videa? Že vám pro upload videií nevyhovuje webové rozhraní služby? Tak využijte software, který vám nabídne více komfortu. Jmenuje se YouTube Uploader a je zcela zdarma. Vše přitom vypadá jako ve webovém formuláři. Po instalaci se přihlásíte ke svému YouTube účtu a můžete začít video nahrávat.

  • Stahujte na této adrese (4,7 MB).


    HFS - HTTP File Server 2.2 – freeware

    HFS - HTTP File Server je file server, tedy server pro sdílení souborů. Po jeho instalaci – a povolení, že se může přidat do kontextového menu Windows – máte prostřednictvím pravého tlačítka myši k dispozici funkci, zda konkrétní soubor chcete uveřejnit na internetu či nikoliv. Takto si jednoduše vytvoříte vlastní seznam a necháte PC zapnutý a připojený k internetu.

  • Stahujte na této adrese (550 KB).


    JAP 0.08 – freeware

    JAP je vyvíjen v rámci projektu anonymity na internetu, který sponzoruje German Research Foundation spolu s německým ministerstvem ekonomiky a technologie. Uživatelům umožňuje anonymně surfovat a to s jakýmkoliv internetovým prohlížečem. Díky tomu se k vám vrátí to, co jste si vyžádali, ale server, ze kterého jste informaci vytáhli, o tom nebude vědět a nezaznamená to.

  • Stahujte na této adrese (15 MB).