Tři pohledy na Microsoft Surface Pro. Skvělý tablet se spoustou „ale“

Podle Microsoftu je to dokonalé zařízení pro operační systém Windows 8. Kombinuje mobilitu tabletu s výkonem notebooku. Má perfektní klávesnici pro psaní všemi deseti, šikovné dotykové pero a praktický integrovaný stojánek. Po týdenním testování přinášíme tři pohledy.
Odepínatelná klávesnice, výklopný stojánek a dotykové pero dělají z tabletu Surface PRO pracovní nástroj.

Odepínatelná klávesnice, výklopný stojánek a dotykové pero dělají z tabletu Surface PRO pracovní nástroj. | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

Je okamžitě připraven k práci. Při postavení na stůl vyklopíte integrovaný stojánek a sklopíte qwerty klávesnici s touchpadem, která v zavřeném stavu slouží jako kryt displeje. Okamžitě tak můžete pracovat jako na notebooku. Nebo stojánek zaklapnete, klávesnici tahem odpojíte z magnetického lůžka a máte v ruce dotykový tablet.

Všechna elektronika je schována za displejem, tablet tak váží 922 gramů. Je to sice o 270 gramů více než u iPadu čtvrté generace, ale Surface je plnohodnotný počítač, takže za nízkou hmotnost zaslouží pochvalu. Přičíst ji ještě musíte 214 gramů klávesnice, takže celkem v brašně ponesete 1,13 kg.

Benchmarky

výsledky výkonových testů:

PC Mark 07: 4 854 bodů
3D Mark 06: 4 684 bodů
3D Mark 11:     591 bodů

Cinebench 11.5
OpenGL: 16,2 fps
CPU: 2,3 bodu

ATTO (čtení / zápis)
2MB: 29 MB/s / 86 MB/s
32MB:477 MB/s / 266 MB/s
1GB: 514 MB/s / 266 MB/s

Surface Pro je osazen procesorem Intel Core i5-3317U taktovaném na 1,7 GHz, v turbo režimu krátkodobě až na 2,6 GHz. Systém má k dispozici 4 GB DDR3 operační paměti a 128GB SSD uložiště od Samsungu. Grafický čip je klasický HD4000 z čipsetu Ivy Bridge. Bezdrátová karta od Marvellu si poradí i se sítěmi v pásmu 5 GHz, nabízí přenosové rychlosti standardu 802.11n a Bluetooth 4.0.

IPS LCD displej s úhlopříčkou 10,6" má rozlišení 1 920 × 1 080 obrazových bodů, což je vzhledem k velikosti opravdu hodně. Pozorovací úhly jsou v rámci použitelnosti prakticky neomezené, lesklá povrchová úprava však ochotně odráží každé světlo. Displej doplňují dvě kamery, obě mají maximální rozlišení 0,9 MPix (720p), což u videa přes Skype není špatné, pro fotografie je to však velice málo. Ta mířící na uživatele nabízí kvalitnější obraz a velmi nadstandardně si poradila s protisvětlem. I před zářícím oknem se z hlavy nestane černá silueta.

Výrobce šetřil přípojnými místy, k dispozici je pouze jeden USB 3.0 port, čtečka micro SDHC karet a jeden Mini DisplayPort pro připojení monitoru. Vestavěný akumulátor má kapacitu 44 Wh a vydrží Surface pohánět zhruba 3 hodiny a 45 minut při kancelářské činnosti a streamování přes wi-fi.

Vašek Výborný hardware i výkon

Rukama mi prošly všechny konvertibilní tablety a ultrabooky na českém trhu, a tak jsem byl na Surface Pro hodně zvědavý. První dojmy jsou vysloveně pozitivní.

Ačkoli je klávesnice integrovaná v tenoučkém krytu displeje, je výborně použitelná. Oproti standardu na ní přibylo sdílecí tlačítko. Z desktopového prostředí nefunguje, což velitele Technetu rozčilovalo do běla.

Kombinace výklopného stojánku a tenoučké plnohodnotné klávesnice, která slouží i jako kryt displeje, je nečekaně praktická. Výrobce promyslel i takové detaily, jako je mírně vyvýšený rámeček kolem kláves, díky kterému se displeje nedotýkají. Samozřejmě jen do té doby, než se tlakem v batohu prohne.

Na klávesnici se dobře píše a díky tvrdému podkladu zůstává funkční i při položení na klíně. Zde však narazíme na limit výklopného stojánku, který drží jen v jedné poloze a ta nemusí být při nestandardních polohách vyhovující. Největší výtku mám k chybějícímu podsvětlení klávesnice. Touchpad je maličký a rozpozná jen jeden dotyk, vzhledem k multidotykovému displeji (detekce deseti současných dotyků) to však moc nevadí.

Jediný USB port a sluchátkový konektor doplňuje kolébkový ovladač hlasitosti.

A když jsme u displeje. Díky technologii IPS a vysokému rozlišení 1920 × 1080 obrazových bodů nabízí opravdu výtečný obraz a takřka neomezené pozorovací úhly. Rozlišení je vzhledem k malé úhlopříčce 10,6 palce opravdu hodně vysoké, což v některých situacích klade vyšší nároky na oči. Zatímco Windows 8 rozumně přizpůsobily velikost prvků a jsou dobře čitelné, u některých aplikací se z písmenek stanou "blešky".

Ceny Surface Pro

Tablet Surface Pro lze pořídit ve dvou variantách:

  • 64GB verzi za 899 dolarů (cca. 17 700 Kč,
  • 128GB verzi za 999 dolarů (cca. 19 700 Kč).

K ceně je potřeba ještě připočíst daň, která je v různých státech v USA různá - od 1 do 10 %.

V Česku se žádná verze (ani RT ani Pro) tabletu Surface oficiálně neprodává.

Pokud aplikace podporuje zobrazení ClearType fontů, vypadá text zcela dokonale. V opačném případě působí nepříjemně rozmazaně, díky čemuž jsem na Surface přestal používat například jinak preferovaný prohlížeč Google Chrome.

Veškerá elektronika je v displejové části, odvod teplého vzduchu je realizován mřížkou vedenou kolem poloviny tabletu, přes kterou hrají i reproduktory. V obou případech je to kompromis. Surface je krásně tichý, při běžné práci prakticky nehlučný. Při vyšší zátěži procesoru se ventilátory tiše rozjedou, pokud zatížíte i grafická jádra, zvýší otáčky. Aerodynamický hluk je pak již dobře slyšitelný, ale nijak zásadně rušivý. Tichý provoz si však bere daň v podobě opravdu horkého povrchu celého tabletu. Je nepříjemná a v teplých měsících bude dvojnásob.

Výklopný stojánek můžete použít i bez klávesnice, jen u tabletu. Bezvadné pokud na něm chcete koukat na film, nebo číst u snídaně.

Reproduktory se sice snaží, ale škodí jim především nešikovné nasměrování. Výkon patří mezi nižší, srozumitelnost vokálu je velmi dobrá. Projev je výrazný a ostrý, dominují mu vyšší středy. Poslech neuráží, ale i pro kulisu k práci doporučuji sluchátka, nebo externí reproduktory.

Microsoftu se do malého těla podařilo vměstnat výkonné komponenty, a tak Surface Pro rozhodně není jen hračkou na pasivní konzumování obsahu. Výkonu nabízí dostatek i pro jeho tvorbu, ať jde o práci s grafikou, fotkami, nebo videem.

Výsledky tradičních výkonových testů najdete v úvodu a rozhodně patří k těm nejlepším mezi ultrabooky. A pro představu: v testu SunSpider stihl Surface zpracovat každou úlohu průměrně za 137 ms. Stejný test zvládnul iPad 4 za zhruba 840 ms, tedy šestkrát pomaleji. A v testu GeekBench získal velmi dobrých 5 484 bodů, tedy jen o 136 bodů méně než třeba ultrabook Lenovo Yoga s procesorem Core i7.

Zamrzela mě volba wi-fi karty. Nenabízí totiž bezdrátové přenosy WiDi, které umí stále více monitorů a televizorů. Také jeden USB port zpravidla nestačí. Je však v rychlé verzi 3.0, takže připojení replikátoru portů či dokovací stanice nic nebrání. Místo microSDHC slotu bych raději viděl mnohem používanější SDHC slot. K připojení dalšího zobrazovače můžete využít mini DisplayPort. Pro připojení televizoru a většiny monitorů je tak potřeba redukce.

Síťový adaptér slouží zároveň jako USB nabíječka. Výborný nápad, který využijete především na cestách.

Surface rozhodně patří mezi nejpovedenější konvertibilní tablety pro Windows 8. Nevymýšlí žádné supersložité konstrukce, je praktický a funkční. A potěší i detaily. Kupříkladu síťový adaptér funguje i během napájení notebooku jako USB nabíječka. Body u mě ztrácí vysokou teplotou povrchu, nedostatkem přípojných míst, klávesnicí bez podsvětlení a jen jednou polohou stojánku. Ostatní výhrady by padaly na vrub operačního systému.

Honza Nebýt tří nepříjemných chyb

Souhlasím se všemi uvedenými přednostmi Surface Pro, které shrnul Vašek. Začnu tedy tím, co mi osobně na tomto velmi nadějném zařízení vadilo nejvíce. Abych totiž Surface mohl označit za vynikající, musely by zmizet následující problémy.

Již delší dobu používám Surface RT a musím říci, že jsem s tímto pracovním nástrojem spokojen. Na baterku dlouho vydrží, má integrovaný Office (narozdíl od Pro verze), díky dělení obrazovky mohu zároveň psát i sledovat zprávy z Twitteru, atd. Chybí však na něm celá řada aplikací, které na desktopu běžně dostupné jsou. Tento nedostatek verze Pro řeší.

Co však neřeší, je poněkud schizofrenní rozpolcenost systému mezi dvě prostředí: dotykové (dříve se mu říkalo Metro) a desktopové. Ať už máte na desktopu zapnuto libovolné množství aplikací, když pohybem prstu mezi nimi přepínáte, vždy vidíte jen poslední spuštěnou desktopovou aplikaci a všechny spuštěné "metro" aplikace. Tímto způsobem vám aplikace prostě zmizí a vy si jako uživatel musíte uvědomit, že je spuštěna v režimu desktopu, přepnout se na desktop a tam ji najít.

Druhou možností, jak se k ní dostat, je klávesová zkratka (ALT + Tab). Ta zobrazí úplně všechny spuštěné aplikace (na rozdíl od Win + Tab). Musíte však mít Surface v poloze, kdy lze klávesnici použít. Tedy nikoliv za chůze nebo při jakémkoliv použití přístroje jako tabletu.

Sporadické "Z plochy nelze nic sdílet" je opravdu nepříjemné, člověk si musí stále pamatovat, kdy je na ploše a kdy je v "nové" aplikaci.

Druhý velký nedostatek Surfacu, respektive systému Windows 8, je nemožnost centrálního sdílení v režimu desktopu. Zatímco v dotykovém rozhraní lze téměř z jakékoliv aplikace sdílet stiskem jedné klávesy, nebo vytažením sdílecí ikony v postranní nabídce cokoliv, v aplikacích spuštěných v režimu desktopu to není možné. Objeví se pouze hláška, kterou vidíte na obrázku. Dostanete se tak do situace, že Explorer, který běží v Metru vám takto sdílení (například odkazu) umožní, ale ten v desktopu ne.

Každý programátor vám dokáže vysvětlit, proč to tak je, ale to vás jako uživatele opravdu zajímat nemusí. Kdyby tak tento způsob sdílení Microsoft alespoň umožnil u svých aplikací ... .

Ale aby nedošlo k mýlce, sdílet je možné samozřejmě i v desktopovém prostředí, jen na to musíte jít u každé aplikace jinak.

Třetím hříchem Surfacu je fotoaparát. Vybavit zařízení za tisíc dolarů optikou s rozlišením 0,9 Mpix je prostě nesmysl. Surface je přitom postaven naprosto ideálně pro záznam například přednášek ve škole nebo rodinných oslav (koneckonců, to firma předvádí i v prvním reklamním spotu). Čočka kamery se dívá v ideálním směru, pokud tablet stojí na stole nebo na lavici.

Bohužel, kvalita obrázků je opravdu špatná. Nehledě na to, že výřez popsané tabule s poznámkami přednášejícího profesora si prostě z tak malé fotky neuděláte. Na videu to není až tak znát, ale žádná krása to není. Fotoaparát ani kamera navíc neumožňují žádné nastavení (kromě jasu). Nelze ostřit, zoomovat (což je vzhledem k rozlišení logické), prostě nic.

Co mě naopak u Surfacu dokáže pokaždé nadchnout, je dílenské provedení, kompaktnost zařízení, kvalita displeje a pohodlnost práce. Kombinace dotykového ovládání, klávesových zkratek a stylusu (pera) mi naprosto vyhovuje (až na výše uvedené). Rychlost, s jakou je Surface připraven k použití, je srovnatelná s tablety, které používají jednodušší operační systémy iOS nebo Android. Za vynikající považuji integrovaný výklopný stojánek, který dobře funguje na klíně, na peřině (v kombinaci s podloženou klávesnicí) i na stole.

Výborný nápad jsou živé dlaždice v metro rozhraní. Díky nim už připrvním pohledu na plochu vidíte jaký vám přišel e-mail, co se děje ve světě, jaké je počasí, kdo má svátek, atd.

Zásadním plusem je slot na microSD karty, který bez problému přečte i 64GB microSDXC kartu.

Microsoft Surface PRO

Pavel Velká očekávání

Jsem nadšený uživatel mobilního systému Windows Phone. Dlaždicové rozhraní i nekonečně posouvací navigaci - hlavní inovativní atributy nových Windows - považuji za skvělý nápad. A tak jsem trpělivě věřil, že Microsoft ví, co dělá, když tyto prvky zavedl do svého desktopového systému Windows 8.

"Chybí tam tlačítko Start," volali všichni. A já mávl rukou, protože rychlé vyhledávaní aplikací zůstalo a na nic jiného jsem Start už čtyři roky nepoužil.

"Ten tablet bude moc těžký," naříkali, a já oponoval, že těžký je proto, že je to plnohodnotný počítač, ne tablet.

"To ovládaní je nepoužitelné a unavující," stáli u all-in-one počítače, a já věděl, že na nové věci si lidé těžko zvykají.

"Ve Windows RT nejdou spustit žádné aplikace," stěžovali si, a já věděl, že teprve Surface Pro s plnohodnotnými Windows 8 budou tím pravým zařízením, které naplno ukáže sílu nových Windows: ovládaní klávesnicí, perem i prstem v intuitivní ergonomické harmonii.

A teď jsem měl možnost tento vysněný Surface týden testovat. A cítím se, jako bych naletěl.

Ne že by Microsoft nedodržel sliby. Windows 8 na Surface Pro šlapou výborně. Ovládaní perem funguje lépe, než jsem čekal. Dotek je intuitivní a na ovládaní přes hrany displeje jsem si víceméně zvykl za půl hodiny. A klávesnice je výborná, dá se na ní psát všemi desíti skoro stejně rychle jako na nejlepší desktopové.

Jenže právě kvůli tomu očekávání univerzální ergonomické harmonie mám dojem zklamaní. V následujících odstavcích se proto budu soustředit na zdánlivé maličkosti. Ale právě tyto maličkosti, kdyby byly dotaženy, by udělaly ze Surface Pro nepřekonatelný nástroj mobilní produktivity i zábavy. Takhle je "jen" velmi dobrý.

Jedna z nejlepších aplikací pro Windows 8 pochází paradoxně od Googlu - jejich vyhledávání podporuje diktování vyhledávaných slov a funguje bezvadně.

Vyhledávání Bing vlevo, odkazy se spouští do Exploreru vpravo, což je praktické.

Hardware: skvělý přenosný počítač

První dojem všech, kterým jsem Surface Pro půjčil: "Ten je docela těžký!" Ano, 910 gramů bez klávesnice je skoro o polovinu více než u tabletů, na které jsme si zvykli. Ale Surface Pro je opravdu mnohem více než tablet a hmotnost je celkem vyrovnaná. Obvykle navíc Surface nedržíte v ruce. Na rozdíl od ostatních tabletů má totiž zabudovaný šikovný stojánek, který nelze než pochválit. Okamžitě mi začal chybět u ostatních tabletů. Je lepší než Smart Cover u iPadu, je odolný a použitelný i na klíně.

Mini DisplayPort, magnetický konektor napájení, slot pro microSDHC kartu.

Chválu si zaslouží i klávesnice typu Type, která je příjemně lehká a tenká. Psaní všemi deseti bylo od první chvíle možné a po deseti minutách zvykání jsem se dostal na 90 procent svého obvyklého tempa (nízký stisk pořád vyvolává podvědomou nejistotu, ale to je jen otázka preferencí). V tomto směru je Surface Pro výborný.

Rozmístěni tlačítek je logické. Potěší USB port (dva by potěšily víc), líbil se mi nápad s magnetickým konektorem nabíječky. Když není nabíječka připojená, využívá magnetického kontaktu stylus (pero). Tím vzniká problém, kam uložit pero, když nabíjíte, takže pozor, neztratit!

Srovnání: nahoře Surface RT, dole Surface PRO

Při běhu se počítač docela zahřívá, což ani nepoznáte, pokud pracujete v režimu notebooku nebo stojánku, ale pocítíte to u tabletu. Půl hodiny na pohovce nebo polštáři z něj udělá ploténku. Zahřívaní je ovšem u výkonných tabletů celkem běžné. Ale tohle je ultrabook, který se umí jako tablet tvářit.

Ovládání perem

Dotykové ovládání funguje dobře a intuitivně a klávesnice je výborná. U Surface Pro však zbývá ještě jeden ovládací prvek: stylus. Ano, stylus, na kterém se Jobs a Gates nedokázali shodnout. Gates už od roku 2001 prosazoval Tablet PC a Microsoft od té doby rozvinul rozpoznávání písma. Jobs zase proslul větou, že "Bůh nám dal deset ovládacích zařízení - prstů - a jedenácté nepotřebujeme".

Komerční úspěch dal za pravdu Jobsovi. Já bych ještě počkal. Myslím, že stylus má v profesionální a produktivní práci své místo. Rozpoznávání textu funguje velmi dobře, dokonce i v češtině, a Surface Pro umí velmi rychle odhadovat, co píšete. Při vyhledávání v pravém menu dokonce zobrazuje nalezené aplikace ještě dřív, než text dopíšete, zřejmě na základě předběžného a průběžného rozpoznávaní.

Rozpoznávání psaného textu (dole) je výborné, při vyhledávání (vpravo) dochází k rozpoznávání a průběžnému zobrazování okamžitě po napsání znaku, nečeká se na rozpoznání slova.

Pokud rádi píšete rukou, možná si na tento způsob vkládaní zvyknete. Dokážu si představit, že by rozpoznávaní probíhalo i přímo v textovém dokumentu, nejen na spodních dvou řádcích. Ale vím, že to Microsoft dlouho zkoušel a asi usoudil, že je to spíše matoucí a pro některé aplikace nepoužitelné.

Adobe Photoshop CS6 na tabletu Surface Pro

A tak jsem na Surface Pro nainstaloval třicetidenní Adobe Photoshop CS6. Znělo to jako sen: možnost instalace Photoshopu nebo Lightroomu na "tablet" by z této krabičky udělala definitivně nejlepší zařízení na cesty, reportáže a další náročnější úkoly, se kterými si tablety dosud nevěděly rady. Chvála Microsoftu!

Ale ukázalo se, že stylus, který je perfektní pro črtání poznámek a psaní textu rukou, se pro ovládání profesionální grafické aplikace úplně nehodí. Rozpoznání pozice nebylo přesné. Odchylky byly malé, ale udělaly z ovládání nepříjemný zážitek plný nejistot a trefování se do malých tlačítek. Také retuše nebyly tak přesné, jak by člověk čekal, a chyběla možnost ovlivnit funkci přítlakem pera. Stylus zkrátka nesnese srovnání ani s levnějšími grafickými tablety. Ovšem i přesto je Surface Pro použitelný pro práci ve Photoshopu na cestách. Stačí připojit myš.

Neucelený zážitek

No dobrá, na Surface Pro se mi špatně ovládal grafický program od Adobe. To opravdu nelze svádět na Microsoft. Navíc se dá čekat, že časem přijdou na trh verze těchto profi programů, které budou optimalizované pro dotykové ovládání. Co však Microsoft zatím nedokázal ovlivnit u ostatních výrobců softwaru, to by měl ukázat tam, kde má vývoj plně pod kontrolou.

Microsoft Surface PRO

Ale i tady se najde spousta maličkostí, které Microsoft nemá dotažené (i když by mohl). Rozčilovaly mě dva Internet Explorery (jeden na ploše, jeden v novém dlaždicovém rozhraní). Oba dva jsou v podstatě povedené prohlížeče (ten pro nové rozhraní dokonce velmi povedený), ale rozhodně bych dal přednost jednomu prohlížeči. Rozumím důvodům, proč Microsoft používá oba prohlížeče a každý trochu jinak, ale považuji to za přenášení problému na uživatele. I po týdnu používání jsem byl pořád překvapen, že si musím pamatovat, jestli mám stránku otevřenou na ploše, nebo v novém rozhraní.

Vpravo je galerie obrázků - nelze z ní přetáhnout či jinak přenést fotka do Photoshopu na ploše (vlevo).

V rámci plochy samozřejmě přetažení souboru funguje.

Překvapivý problém byl se svázáním účtu na live.com se systémem. Čekal jsem trochu komfortnějšího průvodce. Místo toho jsem byl protažen sérií různých grafických rozhraní (webové, mailové, "metro"), abych nakonec zjistil, že můj počítač nebyl shledán důvěryhodným, protože jsem potvrzovací e-mail otevřel na jiném stroji. Teprve napodruhé se schválení a provázání povedlo, ovšem výhody nebyly tak evidentní, jak jsem doufal. Vhledem k tomu, že si u Microsoftu platím Office 365, jsem čekal, že při svázání účtů budu mít vše připraveno. Ale je to složitější (a nad rámec tohoto článku).

Propojení účtů vyžaduje ověření důvěryhodnosti počítače.

Napodruhé se svázání s účtem live.com konečně povedlo.

Několikrát se mi stalo, že poté, co jsem připnutou klávesnici používal jako stojánek a pak ji obrátil, abych něco napsal, klávesnice nereagovala. Musel jsem ji odpojit a znovu připojit. Také kombinace dotyků prstem a pera nefungovala. Zřejmě proto, že systém odfiltruje doteky prstem, protože je považuje za nechtěné opírání při psaní.

Ještě jeden políček si Microsoft zaslouží za nekvalitní fotoaparát. U nejlevnějšího tabletu bych tak mizernou obrazovou kvalitu omluvil, ale u stroje za 1000 dolarů ne.

Několik pochval na konec: displej, stojánek, mobilita

I přes všechny tyto výtky považuji Surface Pro za povedený kousek. Zatím jsem netestoval lepší zařízení na služební cesty. Je lehký, variabilní a hlavně s velkým potenciálem pro produktivitu. Přestože řešení se stojánkem vypadá nestabilně, při používání jsem nenarazil na problém a na klávesnici se dalo psát na stole, na klíně i v autobusu.

Zároveň lze klávesnici snadno odepnout a Surface použít jen jako tablet např. k prezentaci nebo ukazování fotek nebo čtení článků. Fantastický desetipalcový displej se skvělým rozlišením 1080p je také vhodný pro sledování filmů. Stojánek jej udrží v pozici lépe než unavené prsty.

Také ovládání perem je v podstatě vítaná změna. Ne každý chce displej ovládat prsty a Microsoft si zaslouží pochvalu za to, že u tohoto svého cíle zůstal i přes nepřízeň většinového trhu. Stylus má stále co nabídnout pro přesnou práci a je dobře, že Microsoft tuto možnost nabízí.

Nativní aplikace pro e-mail

Webový e-mail Outlook.com

A samozřejmě je tu ještě ten hlavní důvod: Surface Pro je kompatibilní se všemi aplikacemi, na které jste zvyklí z desktopových Windows. Ne všechny se vám budou pohodlně ovládat dotykem, ale díky klávesnici s touchpadem to ani není nutné. Pokud potřebujete mít na cestách plnohodnotný software, na který jste zvyklí, a zároveň nechcete tahat více zařízení, je Surface Pro dobrá volba. Startuje rychle a jakmile víte, jaké ovládání v které situaci zvolit, při práci vás určitě zdržovat nebude.

Vlevo počasí (přizpůsobené úzkému sloupci), vpravo plocha se spuštěnými okny.

Ale bude chvíli trvat, než Microsoft a další vývojářské firmy dokážou odstranit řadu drobných nedostatků a přechodných polo-řešení, především ve Windows 8. Čeká se také na nové aplikace, kterých zatím není tolik jako v případě jiných dotykových platforem. Pak bude teprve Surface Pro sloužit k práci i zábavě tak, jak by mohl.

  • Nejčtenější

Vyzkoušeli jsme podvod z Aliexpressu. Může vás přijít draho, i po letech

v diskusi je 110 příspěvků

14. března 2024

Nakoupili jsme na Aliexpressu a pěkně se spálili. Jednu USB paměť, dvě externí SSD a jeden externí...

Nejsilnější raketa úspěšně prošla prvním testovacím letem do vesmíru

v diskusi je 138 příspěvků

14. března 2024  12:12,  aktualizováno  15:31

Společnost SpaceX poprvé dostala svůj Starship do vesmírného prostoru. Po dvou předchozích...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Svět uznal nároky Beneše. Československo vyhrálo spor s Polskem o Javorinu

v diskusi je 42 příspěvků

12. března 2024

Před 100 lety se Československo dočkalo mezinárodního uznání ve sporu s Polskem o Javorinu....

Tato novinka ve vyhledávání Googlu lidi pěkně vytáčí. Máme řešení

v diskusi je 153 příspěvků

12. března 2024  10:45

Jedna z novinek, kterou přineslo evropské Nařízení o digitálních trzích, je změna v tom, jak Google...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Od Amazonu po Voyo. Velký test streamovacích služeb našel obří rozdíly

v diskusi je 56 příspěvků

19. března 2024

Premium V jedné můžete vybírat z dvou set filmů a seriálů, ve druhé z osmi tisíc. V jedné je speciální...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Z letadla vypouštějí chemikálii do mraků. Takto v Emirátech vládnou dešti

v diskusi je 8 příspěvků

19. března 2024  10:40

Spojené arabské emiráty ve spolupráci s americkým Národním výzkumem atmosféry již třetí dekádu...

Kuličková myš, VHS a další technologické skvosty nedávné minulosti

v diskusi je 18 příspěvků

19. března 2024

S některými bylo možné se běžně setkat ještě před deseti lety, jiné je možné koupit a používat...

Od Amazonu po Voyo. Velký test streamovacích služeb našel obří rozdíly

v diskusi je 56 příspěvků

19. března 2024

Premium V jedné můžete vybírat z dvou set filmů a seriálů, ve druhé z osmi tisíc. V jedné je speciální...

Zemřel astronaut Stafford, který si ve vesmíru „podal“ ruku s Leonovem

v diskusi nejsou příspěvky

18. března 2024  19:10

Ve věku 93 let po dlouhé nemoci zemřel někdejší astronaut Thomas Stafford, který byl zapojený do...

Nutný výchovný pohlavek, souhlasí Bouček i Havlová s přerušením projevu na Lvu

Moderátor Libor Bouček ostře zareagoval na kauzu ohledně délky proslovu režisérky Darji Kaščejevové na předávání cen...

Švábi, vši a nevychované děti. Výměna manželek skončila už po pěti dnech

Nová Výměna manželek trvala jen pět dní, přesto přinesla spoustu vyhrocených situací. Martina ze Znojma se pokoušela...

Vyzkoušeli jsme podvod z Aliexpressu. Může vás přijít draho, i po letech

Nakoupili jsme na Aliexpressu a pěkně se spálili. Jednu USB paměť, dvě externí SSD a jeden externí HDD. Ve třech...

Chtěli, abych se vyspala s Baldwinem kvůli jeho výkonu, říká Sharon Stone

Herečka Sharon Stone (66) jmenovala producenta, který jí řekl, aby se vyspala s hercem Williamem Baldwinem (61). Měla...

Byla to láska na první pohled, říká hvězda Gilmorek o manželství s modelkou

Milo Ventimiglia (46), představitel Jesse ze seriálu Gilmorova děvčata nebo Jacka Pearsona ze seriálu Tohle jsme my, je...