Internet

Internet | foto: Profimedia.cz

Synchronizujte si kalendář z jednoho PC do druhého přes internet

  • 11
Připravili jsme pro vás nejen aplikaci pro synchronizaci záznamů v Outlooku, ale i bezplatný nástroj pro defragmentaci disku, pomocníka pro zálohování pošty z různých klientů a převodní tabulky.

Calgoo Calendar 1.3 – freeware
Tento program přivítají především ti z vás, kteří používají kalendář. Pokud patříte mezi ty, kteří si již bez elektronické verze kalendáře nedokážou představit den, máme pro vás zajímavou pomůcku.

Možná že i vy řešíte problém, kdy jste nuceni používat dva či více kalendářů. V práci si do něj zapisujete události, poznámky atd. Od kolegů a partnerů potom možná dostáváte žádosti o schůzky atd. Přijdete však k jinému počítači (např. doma) a k těmto datům se nedostanete. Pokud používáte e-mailového klienta Microsoft Outlook, pak tyto starosti můžete hodit za hlavu. Stačí si zřídit účet na službě Google Calendar a svoje data zde budete mít nejen jako v bavlnce, ale především pěkně a přehledně uspořádaná a vždy k dispozici. Synchronizaci mezi těmito kalendáři potom zajistí Calgoo Calendar. V něm si přidáte své kalendáře (v okně pro přidání vyberte volbu Google and Outlook)b a pokud do kalendáře Outlooku přidáte nějaký záznam, tak ten se následně objeví v Google Calendar. Takže pokud si nyní uložíte poznámku do kalendáře Google Calendar, tak se objeví v Outlooku a totéž platí i obráceně. Ve volně dostupné verzi můžete přidat pouze tři kalendáře.

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (18 MB).

    Calgoo Calendar

    Ultra Defragmenter 1.2 – open source
    Jestliže nechcete při spouštění programů, střihu videa, editaci obrázků a vyhledávání dat na pevném disku dlouho čekat, tak jistě víte, jak je důležité provádět defragmentaci pevného disku. Ve Windows se však standardně nachází pouze jediný nástroj, který dokáže data srovnat, ale neobsahuje pokročilejší funkce. Chcete-li výkonnějšího pomocníka, pak si za něj musíte zaplatit. Naštěstí existuje i pár dobrých programů, které jsou volně šiřitelné.

    Jedním takovým je i Ultra Defragmenter. Nejenže je distribuován zcela zdarma, ale navíc je vydán pod licencí open source, takže jeho zdrojový kód je vám k dispozici. Nabízí rychlou defragmentaci HDD a má jednoduché uživatelské rozhraní. Nechybí ani ovládání přes příkazovou řádku či plánování spuštění defragmentace v určitý čas. Podporuje nejen kompletní defragmentaci, ale také defragmentaci kompaktní, která slouží k přesunu dat na začátek oddílu. Po dokončení defragmentace si výsledky můžete uložit do HTML souboru.

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (182 KB).
    Ultra Defragmenter


    MailStore Home 13 – freeware

    Německé programátory zřejmě trápila nemožnost zálohovat elektronickou poštu v různých poštovních klientech, a tak se rozhodli s tím něco udělat. Pokud totiž chcete mít data v bezpečí, tak je nutné zálohovat. Jestliže používáte pouze jednoho e-mailového klienta, tak to není zas až tak těžké, pokud jich však máte více, tak už vám to nějaký čas zabere.

    S tímto programem však toto odpadá. Dokáže totiž zálohovat poštu z klientů Microsoft Outlook a Outlook Express, Microsoft Exchange Server, Mozilla Thunderbird, Mozilla SeaMonkey, AVM KEN! Server či freemailu podporujícího IMAP anebo POP3. Problémy mu dokonce nečiní ani zálohovat soubory na pevném disku. Data z každého klienta však neukládá do každého souboru zvlášť, ale do jednoho, takže pak nemusíte pátrat, ze kterého máte zálohu obnovit. Navíc díky zmíněné podpoře protokolů může zároveň sám sloužit jako e-mailový klient. Zálohovaná data v souboru můžete přímo z programu vypálit na CD. Bohužel chybí mu plánované zálohování. Existuje i placená verze, která umí zálohovat poštu v celé síti a ještě více.

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (13 MB).
    MailStore Home


    Převodní tabulky 1.0 – freeware

    A pro všechny školou povinné tu máme užitečnou věcičku. Tou je dokument pro pomoc, nejen pokud si nevíte rady s převodem jednotek.

    Tento dokument obsahuje převodní tabulky pro délku, obsah, hmotnost, čas a objem, dále pak jednotky mezinárodní soustavy jednotek SI, příklady různých typů pohybů, tabulku hustot látek, rychlosti těles a další užitečné údaje. Může se hodit nejen při studiu, ale také v případě, že se na písemnou práci zapomenete připravit –jako tahák.

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (25 KB).
    Převodní tabulky