Test: Cestovatelské foťáky nadchnou výbavou, občas fotky příliš vylepší

  0:03
Vyzkoušeli jsme sedm kompaktních foťáků střední střídy. Říkáme jim cestovatelské: mají široký rozsah ohnisek, takže se vám do záběru vejde celý chrám a stejně snadno přiblížíte vzdálený maják. Některé mají i GPS, a tak víte, kde fotka vznikla.

Test fotoaparátů: Canon, Casio, Nikon, Olympus, Panasonic, Samsung, Sony | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

V tomto testu se vás nebudeme snažit unavit výčtem všech funkcí a vlastností. U těch se zaměříme jen na zajímavé odchylky od průměru.

Test fotoaparátů: Canon, Casio, Nikon, Olympus, Panasonic, Samsung, Sony

Zabývat se budeme především obrazovou kvalitou, o které se z webových prezentací výrobců nic nedočtete. Nafotili jsme hromadu fotek a strávili dost času jejich porovnáním. Vybrané snímky si můžete v plné kvalitě stáhnout jako přílohu a podívat se sami.

Dobrou zprávou je, že se obrazová kvalita kompaktních fotoaparátů během posledních pěti let významně zlepšila. Například leckdy můžete použít i citlivost 1600 ISO, aniž by byl snímek degradován výrazným šumem.

Hodnocení OBRAZOVÉ kvality (průměr známek) a cena
Značkacenaznámkapořadí
Canon PowerShot SX 260 HS   7 490 Kč1,851
Casio Exilim EX-ZR200 6 490 Kč2,353
Nikon Coolpix P3106 990 Kč2,655
Olympus SZ-31MR8 490 Kč2,756
Panasonic Lumix DMC-TZ307 990 Kč2,122
Samsung WB850F7 990 Kč2,857
Sony DSC-HX20V8 690 Kč2,504

Druhou dobrou zprávou je, že žádný z testovaných kompaktů není obrazově vyloženě "tragický". Výsledné rozdíly v obrazové kvalitě (po zprůměrování jednotlivých kategorií), nejsou dramatické.

Chybí vám nějaká testovací fotografie?

Napište nám.

V opodstatněných případech vyfotíme vybraným fotoaparátem snímek podle vašeho přání.

Tato nabídka je pochopitelně časově omezena (přístroje se budou vracet výrobcům). A prosím nezlobte se, pokud nedokážeme reagovat na každý požadavek.

Pište pomocí vzkazu autorovi (klikněte na podpis pod článkem).

Obrazově se aparáty dělí na ty věrnější a ty líbivé. Zástupci věrnějších jsou třeba Canon a Nikon, typickými představiteli líbivějších pak Panasonic a Sony.

Naši favorité jsou Panasonic Lumix DMC-TZ30, Casio Exilim EX-ZR200 a Canon PowerShot SX 260 HS. Posledně jmenovaný proto, že fotografie jsou automatem minimálně upravovány/zničeny a uživatel si je může v grafickém programu vylepšit podle sebe. Casio nás zaujalo vynikajícím režimem HDR a zajímavým (ne vždy použitelným) "uměleckým" režimem HDR ART. Panasonic u nás jasně bodoval výbavou (GPS), ovládáním i výslednou kvalitou snímků. 

Canon PowerShot SX 260 HS

Foťáček působí sympaticky oblým dojmem, kvůli absenci pogumovaného "gripu" se ale hůře drží v ruce. Rozmístění ovládacích prvků je šikovné, umístění kolečka s volbou fotografických režimů na zadní stěnu přímo pod palec považujeme za ideální.

Canon PowerShot 260 HS

Pod gumovým krytem naleznete mini HDMI konektor pro připojení televizoru a klasické USB mini rozhraní pro připojení k PC. Jako jediný v testu nenabíjí akumulátor uvnitř těla, musíte jej vložit do nabíječky.

Objektiv nabízí průměrný rozsah ohnisek 4.5 - 90 mm a světelnost 1:3.5 - 6.8. Obrazový čip má rozlišení 12.1 MPix, fotit umí s citlivostí od  ISO100 do ISO 3200.

Canon PowerShot 260 HS
Canon PowerShot 260 HS

Canon nenabízí nijak širokou výbavu, zaujal nás ale netradiční režim "diskrétní", ve kterém foťák ztichne a nejsou slyšet žádné zvuky, včetně cvaknutí závěrky (tedy mimo jejího tichoučkého fyzického pohybu).

Aparát nabízí paletu scénických režimů:  noční focení z ruky, nízké světlo, sníh, ohňostroj a rybí oko. Nechybí ani asistent na panorama, ale ten mají všechny testované foťáky.

GPS přijímač dokáže získané souřadnice uložit do EXIFů pořízených fotek, využít můžete i GPS rekordér, který kontinuálně zaznamená pohyb foťáku, a doma se pak můžete do mapy v počítači podívat, kudy jste šli nebo jeli. Jen pozor, když je aktivován, vybíjí rychleji baterku.

Obraz: Canon předvedl nejvyrovnanější výsledky, hodnocen byl nejčastěji známkou 2, tedy v žádné disciplíně nepředvedl špatný výsledek. Podává přirozený obraz, který je nejméně ovlivňován postprocessingem aparátu. Paradoxně to může být pro mnohé uživatele nevýhoda, saturací barev a kontrastem není tak atraktivní jako třeba Panasonic.

Canon se předvedl přirozeným podáním, které sice není moc líbivé, ale lze s ním dál pracovat - v tomto se nejvíce blíží zrcadlovce.

V protisvětle se obešel bez "lensflare" odlesků, ale barevně fotka vyšla spíše mdle. Při focení na vysokou citlivost dosáhl velmi dobrého výsledku, šum i stopy po jeho korekci byly na velmi rozumné úrovni. Trochu horší je to při použití blesku. Snímek je tmavý, má studenější barvy a díky kratšímu času přišel o noční atmosféru.

Casio Exilim EX-ZR200

Sice to vypadá, že má rozumný "grip", ale opravdu jen vypadá. Drobné vykrojení sice držení trochu usnadní, ale není pogumované, a tak z ruky stejně klouže. V tomto ohledu patří Casio spíše k těm horším.

Casio Exilim EX-ZR 200

Objektiv nabízí lehce podprůměrný rozsah ohnisek od širokého 4.24 mm po (nepříliš) dlouhých 53 mm. Světelnost optiky 1:3.0 - 5.9 je průměrná. Obrazový snímač má rozlišení 16.1MPix a citlivost nastavitelnou v rozsahu ISO 80 - ISO 3200.

Casio nabízí velmi schopný režim HDR, při kterém rychle vyfotí více snímků s různým nastavením clony a složí z nich jeden obrázek s vysokým kontrastem tak, že světlé plochy nejsou přepálené a tmavé plochy nepostrádají detaily. Kvitujeme, že efekt není přepálený a fotky vypadají docela přirozeně a při vhodném nastavení i vyloženě efektně.

Casio Exilim EX-ZR 200
Casio Exilim EX-ZR 200

To se nedá říci o režimu HDR Art, který naopak provede úpravy (úmyslně) velmi agresivně. S jeho použitím bychom to tedy nepřeháněli, ale leckdy vznikne opravdu působivý obrázek.

Především při focení sportu využijete vysokorychlostní fotografování, ZR-200 zvládne pořídit až třicet 16MPix snímků za sekundu. Nastavit si můžete i záznam až 25 snímků před stiskem spouště, což je skvělé na focení událostí, které mají každou chvilku nastat a nechcete propásnout úvodní okamžiky.

Casio tradičně nahrává nejen ve Full HD, ale v rychloběžném režimu. S ním můžete zachytit rychlé akce a poté je přehrávat ve zpomalených záběrech. U 1 000 snímků za sekundu je výsledek velice nekvalitní, u 240 snímků za sekundu velmi dobrý. Při natáčení videa můžete zoomovat i ostřit.

Obraz: Casio má výhodu v opravdu dobře fungujícím HDR, takže "výletnické" snímky mají dobrý dynamický rozsah, nechybí mraky ani detaily ve stínech. Aparátu se nedařilo v protisvětle, obraz trpěl množstvím odlesků a silnou aberací. Naopak spokojeni jsme byli s chováním aparátu ve špatném světle. Blesk byl nadávkovaný "tak akorát" a snímek si zachoval i teplejší barvy pouličního osvětlení.

Casio mělo velké problémy s protisvětlem. Přesně takhle by to vypadat nemělo.

S hloubkou ostrosti Casio pracuje naopak velmi dobře.

Focení zátiší osvětleného pouze svíčkou dopadlo u Casia nejlépe. Má velmi slušný dynamický rozsah, správně zachytil i plamen svíčky. Při vysokém ISO byla patrná výraznější redukce šumu.

Nikon CoolPix P310

Ani v případě Nikonu jsme nebyli nadšení ergonomií. Aparát nemá žádný grip a rozhodně jej nenahradí pogumovaná čárka, na které se prostředníček marně snaží nalézt oporu.

Nikon Coolpix P310

Objektiv nabízí široké ohnisko 4.3 mm, krátký rozsah však končí již na 17.9 mm. Žádné velké "zoomování" od něj tedy nemůžete chtít. Výborná je světelnost, za 1:1.8 - 4.9 by se nemusel stydět ani leckterý dospělý objektiv. Obrazový snímač nabízí dnes klasických 16.1 MPix. Citlivost vybíráte v rozsahu ISO 100 - ISO 800.

P310 je jinak opravdu jednoduchý aparát, který neoplývá žádnými speciálními funkcemi mimo několika obrazových efektů.

Zaujal nás efekt selektivní barvy. Ze škály si vyberete jednu barvu, všechny ostatní jsou ve snímku nahrazeny odstíny šedé. Můžete tak mít zářivě žlutou slunečnici uprostřed šedého pole. Při rozumném použití dosáhnete hezkých výsledků i s efektem malování, které začaruje s barvami a kontrastem.

Nikon Coolpix P310
Nikon Coolpix P310

Hezky je vyřešeno pořizování 3D fotek. Vyfotíte snímek a aparát na displeji naznačí, o kolik jej máte posunout, aby vytvořil snímek druhý. 3D snímky ukládá do formátu MPO, který otevřete například ve 3D Media Vieweru.

Video natáčí i v plném HD rozlišení, ale transfokace a ostření se mu ve video režimu moc nedaří.

Obraz: Výrazné minus Nikonu je malý rozsah transfokace, tedy malý zoom. Zatímco u většiny aparátů jsme přiblížili až na detail ciferníku věžních hodin, Nikon měl v záběru půlku věže. Obraz je oproti Canonu kontrastnější, ale má méně detailů.

Smutnější podání barev Nikonu. Tohle nejsou kvítka za slunečního dne ...

Snímek v protisvětle se obešel bez aberace a kazil ho jen drobný odlesk. Nepotěšily nás však mdlé barvy. Nikon měl obecně trochu studenější a smutnější barevné podání. Kritizovat jej také musíme za zrnité fotky při ISO 800, což je také maximum, které aparát nabízí.

Olympus SZ-31MR

Konečně foťák, který se drží jako foťák, má totiž solidní "grip". Aparát je tak maličko obéznější, ale držíte ho jistě a pevně.

Olympus SZ-31MR

Objektiv má nadstandardní rozsah ohnisek od 4.5 do 108 mm a průměrnou světelnost 1:3.0-6.9. Snímač má 16.1 MPix a umožňuje fotit s citlivostí ISO 100 - ISO 6400.

Aparát umí zajímavé triky. Při natáčení videa dokáže pořídit i statické obrázky, a to v plném rozlišení čipu (!). V sadě Magic nalezneme opravdu pěkné efekty: rybí oko, kresba, akvarel nebo punk. Při vhodném použití dokáže udělat působivé snímky. Výhodou je, že v režimu "multiframe" lze naráz uložit jak upravenou, tak i efekty nedotčenou fotku. Stejný režim umí uložit fotku a video ve dvou různých velikostech: jednu tak máte pro prohlížení na televizoru, druhou pro odeslání e-mailem.

Olympus SZ-31MR
Olympus SZ-31MR

Jinak zůstal režim "multiframe" z naší strany nepochopen, dokáže totiž ukládat fotky a videa paralelně s druhým exemplářem, výřezem z toho původního. To je podle nás v reálném provozu neupotřebitelné. Podobně se díváme i na režim, kdy po stisku spouště (pořízení fotky) uloží i krátký videoklip z doby před a po pořízení fotky.

I Olympus dokáže pořídit 3D snímky. Práce s pomocníkem je trochu složitější než u Nikonu, s pevnou rukou to ale zvládnete. Stereoskopické obrázky ukládá také do formátu MPO.

Nechybí režim detekce obličejů, foťák dokonce nabízí dva nezávislé režimy: detekci psích a kočičích tváří. Další režimy slouží pro focení na sněhu, detailů pokrmů, dokumentů, ohňostroje, západu slunce a také HDR.

Obraz: Olympus produkuje líbivě barevně saturované obrázky, které ale mají oproti Canonu nebo Panasoniku méně detailů. A také větší aberaci. Potěšil nás výborně fungujícím zoomem. Z protisvětla vyšel Olympus se vztyčenou hlavou, obraz kazil jen malý odlesk na čočce a trocha aberace, ale jinak nabídl dostatek detailů.

Nejkratší ohnisko fotoaparátu Olympus ...

... nejdelší ohnisko fotoaparátu Olympus.

Fiaskem skončilo použití vestavěného (!) blesku. Automatika aparátu si s ním vůbec neporadila a scéna byla "přeblesknutá". Například z postavy zbyla jen bílá silueta. Dobře nedopadlo ani zátiší se svíčkou, je laděné do fialova a prostě ošklivé.

Panasonic Lumix DMC-TZ30

Grip je sice menší než u Olympusu, ale i tak se Lumix drží dobře a nemáte pocit, že každou chvíli z prstů vyklouzne, jako tomu zpravidla je. Tlačítko pro nahrávání videa není oproti zvyklosti na zadní straně vedle displeje, ale vedle fotospouště, což je podle nás praktičtější řešení.

Panasonic DMC-TZ30

Panasonic je průkopníkem širokých ohnisek u kompaktů, zde má 4.3 - 86 mm. To odpovídá zoomu 20x. Světlenost je průměrných 3.3 - 6.4, obrazový snímač má rozlišení 14.1 MPix, využít můžete citlivost od ISO 100 do ISO 3200.

Panasonic se chlubí již tradičně výborně fungující inteligentní automatikou. Fotit můžete za použití kreativních efektů (základní barevné úpravy, oproti například Olympusu vysloveně chudé) a přednastavených scén, jako jsou západ slunce, foto přes sklo, HDR, noční snímky z ruky a podobně.

Panasonic DMC-TZ30
Panasonic DMC-TZ30

I Lumix umí pořídit 3D snímek. Neslouží k tomu žádný vizuální asistent, fotograf má za úkol jen po stisku spouště pomalu posouvat aparát doprava. Foťák pořídí sérii snímků a fotky pro výsledný obrázek si vybere sám.

Video umí nahrávat jak v plném vysokém rozlišení, tak i vysokorychlostně (220 snímků za sekundu) pro zpomalené záběry.

Panasonic je vybaven GPS modulem, který do EXIF obrázků přidává údaje o zeměpisné šířce a délce pořízení. Tím ale "geo" schopnosti TZ-30 nekončí. Je vybaven databází milionu zeměpisných názvů, které dokáže k fotkám automaticky přiřazovat. Můžete se také přepnout na mapu a přímo na displeji se podívat, kde jsou snímky pořízeny. Rozlišení mapy není pochopitelně velké, v největším přiblížení je 1 cm na mapě 100 km ve skutečnosti, ale na výbavu foťáku je to velmi slušné.

Obraz: Ve většině disciplín odvedl velmi dobrou práci. Lví podíl na tom má jistě rozsáhlý postprocesing. Fotky jsou jasně doostřované a saturace laděna do líbivých teplých a sytých barev. Ale všechno s mírou, takže výsledek vypadá velmi dobře.

Panasonic si s protisvětlem poradil přímo ukázkově ...

... pozitivně hodnotíme i jeho líbivě barevné podání.

Lumix byl favoritem testu až do chvíle, než jsme fotili s bleskem. A to se mu opravdu nepovedlo. Výsledek byl tmavý, chyběla mu atmosféra a navíc se mu často nedařilo korektně doostřit. Výhrady jsme měli i k focení na vysokou citlivost, snímek kazil barevný šum.

Výborně si ale poradil s protisvětlem, kde bylo málo odlesků, zanedbatelná saturace a především velmi dobré podání barev.

Samsung WB850F

I Samsung drobné tělo aparátu vybavil slušným gripem, díky kterému se dobře drží. Kolem objektivu má ozdobu, která budí dojem nějakého mechanického ovládání, transfokace nebo ostření. Bohužel je to však opravdu jen ozdoba.

Samsung WB850F

Objektiv má průměrný rozsah ohnisek 4.1 - 86.1 mm a solidní světelnost 1:2,8 - 5.9. Obrazový čip s rozlišením 16.2 MPix má citlivost ISO 100 - ISO 3200.

Samsung nabízí docela širokou paletu standardních přednastavených režimů, jako je noc, krajina, text, protisvětlo, západ slunce, svítání, sníh.

Potěšily nás zajímavé kreativní efekty. Působivé jsou různé štětce, fotka pak opravdu vypadá jako namalovaná. Aparát přitom vygeneruje i video, kdy virtuální štětec fotku na bílé plátno během několika sekund namaluje. Zajímavá je funkce obrazu v obraze, kdy do jedné fotky vyfotíte druhou. Velikost a pozici vložené fotky si můžete libovolně vybrat.

Výborná je nabídka "magických rámů". Můžete rovnou fotit do připraveného rámu, například obrazovky starého televizoru, na obálku časopisu, na billboard na domě nebo do připraveného vánočního přání. Vzhledem k tomu, že přímo z foťáku můžete fotku odeslat e-mailem, to nejsou zbytečné funkce.

Samsung WB850F
Samsung WB850F

Vytvořit můžete i komponovaný snímek ze dvou či tří záběrů. Snímek může být rozdělený vertikálně i horizontálně. Nechybí ani 3D fotky a HD, i když zde funguje asi nejhůře. Optimálně vyvážený snímek jsme z něj v tomto režimu dostali málokdy.

Speciální je režim wi-fi. V něm se foťák připojí k domácí síti a nabídne například přehrávání fotek a videí na televizoru, připojeném prostřednictvím DLNA. Náhledy fotek jsou načtené téměř okamžitě, každý snímek v plném rozlišení se poté zhruba 3 sekundy přenáší a načítá.

Přímo z foťáku můžete snímky a videa posílat e-mailem, nahrávat na YouTube, Picasu nebo Facebook nebo automaticky zálohovat do počítače nebo na cloudové uložiště SkyDrive. Opravdu perfektní! Také si můžete stáhnout aplikaci pro Android a iOS a použít chytrý telefon jako bezdrátový hledáček, což je ideální pro focení skupinových fotek.

Co se týče GPS modulu a "geo" výbavy, strčil Samsung do kapsy i Panasonic. Nabízí totiž nejen možnost zobrazit fotky na mapě, ale mapové podklady můžete  využít pro základní pěší navigaci: foťák ukazuje správný směr a vzdálenost k cíli.

Obraz: Ačkoli v naší hodnotící tabulce Samsung skončil na neprestižním posledním místě, nelze říci, že by fotil špatně. Snímky působí trochu vyžehleně a chybí jemná kresba a detaily. Nejspíše za to může razantní redukce šumu. V prostisvětle obraz kazily jen mírné odlesky a slabá aberace, potěšily nás dobré, líbivě saturované barvy.

Jak ze záhady Blair Witch. Noční fotka Samsungu.

Kamenem úrazu byla noc. Blesk toho moc neosvítil, snímek byl navíc až strašidelně studeně (ne)barevný. Podobně skončilo i zátiší se svíčkou, zde se jasně projevila neschopnost pracovat s vyšší citlivostí.

Sony DSC-HX20V

Sony má grip pro uchopení sice menší než třeba Olympus, je však potažený gumou, takže neklouže z ruky. Dobrému úchopu pomáhá i šikovná vybraná ploška proti palci.

Sony DSC-HX20V

Objektiv má ohniskový rozsah 4.45 - 89 mm a světelnost 3,2 - 5,8. Možnosti transfokace vylepšuje další elektronické přiblížení s dopočítáním chybějících obrazových informací. Funguje velmi slušně, ale co si budeme povídat, dopočet je vždy jen dopočet.

I Sony využilo výkonný procesor a vybavilo aparát paletou zajímavých efektů. Nás zaujal akvarel, ilustrace se zdůrazněním obrysů, vybrání jedné barvy (a potlačení ostatních) a mnoho dalších. Tím, že aparát nemá wi-fi, je hodnota integrovaných efektů menší než u Samsungu.

Sony DSC-HX20V
Sony DSC-HX20V

Samozřejmostí jsou přednastavené scénické režimy jako ohňostroj, sníh, rozostřené pozadí, noční focení z ruky, sníh, pláž, jídlo a domácí mazlíčci. Má i HDR. Nechybí panorama a 3D fotky.

Video umí nahrávat v plném HD rozlišení s frekvencí až 50 snímků za sekundu.

Díky GPS přijímači jsou u každé fotky do EXIFu uloženy souřadnice pořízení. Aparát můžete nechat ukládat průběžnou polohu foťáku a v počítačové aplikaci se na mapě podívat, kudy jste šli a kde fotili.

Obraz: U Sony je to přesně opačně než u zbytku peletonu. Při běžném světle se na snímcích negativně podepisuje docela zběsilý postprocessing. Opravdu brutální redukce šumu je patrná při zvětšení na 100 procent.  Kresba je rozpitá a vyžehlená, jeden z hodnotících dokonce použil výraz "akvarel".

Sony se s vyvážením zátiší se svíčkou popral statečně, ale úplně zabil atmosféru.

Při práci s bleskem Sony exceloval.

Při běžné "fit in" velikosti na monitoru to není tolik patrné, ale i tak si lze jasně všimnout nepřirozeného doostření a kontrastu. V protisvětle jsou patrné odlesky a slabá aberace.

Sony se dařilo ve slabém světle. S bleskem dělá opravdu velmi dobré obrázky, nechybí jim atmosféra ani detaily. Zátiší se svíčkou dopadlo sporně. Má největší škálu barev, nejlépe vyváženou bílou, ale copak je ve světle svíčky bílá zeď bílá?

  • Nejčtenější

Vyzkoušeli jsme podvod z Aliexpressu. Může vás přijít draho, i po letech

v diskusi je 110 příspěvků

14. března 2024

Nakoupili jsme na Aliexpressu a pěkně se spálili. Jednu USB paměť, dvě externí SSD a jeden externí...

Nejsilnější raketa úspěšně prošla prvním testovacím letem do vesmíru

v diskusi je 138 příspěvků

14. března 2024  12:12,  aktualizováno  15:31

Společnost SpaceX poprvé dostala svůj Starship do vesmírného prostoru. Po dvou předchozích...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Svět uznal nároky Beneše. Československo vyhrálo spor s Polskem o Javorinu

v diskusi je 42 příspěvků

12. března 2024

Před 100 lety se Československo dočkalo mezinárodního uznání ve sporu s Polskem o Javorinu....

Tato novinka ve vyhledávání Googlu lidi pěkně vytáčí. Máme řešení

v diskusi je 153 příspěvků

12. března 2024  10:45

Jedna z novinek, kterou přineslo evropské Nařízení o digitálních trzích, je změna v tom, jak Google...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Od Amazonu po Voyo. Velký test streamovacích služeb našel obří rozdíly

v diskusi je 34 příspěvků

19. března 2024

Premium V jedné můžete vybírat z dvou set filmů a seriálů, ve druhé z osmi tisíc. V jedné je speciální...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Kuličková myš, VHS a další technologické skvosty nedávné minulosti

v diskusi je 15 příspěvků

19. března 2024

S některými bylo možné se běžně setkat ještě před deseti lety, jiné je možné koupit a používat...

Od Amazonu po Voyo. Velký test streamovacích služeb našel obří rozdíly

v diskusi je 34 příspěvků

19. března 2024

Premium V jedné můžete vybírat z dvou set filmů a seriálů, ve druhé z osmi tisíc. V jedné je speciální...

Zemřel astronaut Stafford, který si ve vesmíru „podal“ ruku s Leonovem

v diskusi nejsou příspěvky

18. března 2024  19:10

Ve věku 93 let po dlouhé nemoci zemřel někdejší astronaut Thomas Stafford, který byl zapojený do...

Apple přidá do svých zařízení generativní AI, využije k tomu Google

v diskusi je 1 příspěvek

18. března 2024  13:34

Apple jako jedna z mála technologických společností nezachytil příchod vlny generativní umělé...

Nutný výchovný pohlavek, souhlasí Bouček i Havlová s přerušením projevu na Lvu

Moderátor Libor Bouček ostře zareagoval na kauzu ohledně délky proslovu režisérky Darji Kaščejevové na předávání cen...

Švábi, vši a nevychované děti. Výměna manželek skončila už po pěti dnech

Nová Výměna manželek trvala jen pět dní, přesto přinesla spoustu vyhrocených situací. Martina ze Znojma se pokoušela...

Vyzkoušeli jsme podvod z Aliexpressu. Může vás přijít draho, i po letech

Nakoupili jsme na Aliexpressu a pěkně se spálili. Jednu USB paměť, dvě externí SSD a jeden externí HDD. Ve třech...

Chtěli, abych se vyspala s Baldwinem kvůli jeho výkonu, říká Sharon Stone

Herečka Sharon Stone (66) jmenovala producenta, který jí řekl, aby se vyspala s hercem Williamem Baldwinem (61). Měla...

Byla to láska na první pohled, říká hvězda Gilmorek o manželství s modelkou

Milo Ventimiglia (46), představitel Jesse ze seriálu Gilmorova děvčata nebo Jacka Pearsona ze seriálu Tohle jsme my, je...