Ty nejlepší notebooky do deseti tisíc. Na co si dát pozor a co chtít

Pro zájemce o levný notebook máme docela dobrou zprávu: pokud nevyžadujete vysloveně špičkový výkon, najde se pro vás na současném trhu překvapivě slušná a celkem rozmanitá nabídka.

Jaký notebook je lepší? | foto: Profimedia.cz

Nejlepší modely do deseti tisíc lze zhruba rozdělit do dvou hlavních kategorií.

Tou první jsou tradiční notebooky určené hlavně pro pracovní účely. Nemají sloužit jako módní doplněk, takže se od nich nečeká žádný špičkový design, potěší spíše zájemce o konzervativnější provedení. Také se zrovna nehodí na každodenní nošení, pokud nemáte pořádně vypracované svaly. Většinou na ně potřebujete samostatnou brašnu (typicky jde o modely s 15palcovým displejem) a váží mezi dvěma a třemi kilogramy (s nabíječkou ještě o něco více). Zato doma či v kanceláři poslouží velmi dobře. Pevný disk zpravidla nabízí dostatečnou kapacitu v podstatě na libovolné účely, díky bohatým možnostem konektivity lze k notebookům připojit nejrůznější periférie od myší a klávesnic až po externí monitory.

Výpočetní výkon samozřejmě odpovídá ceně, takže nečekejte, že si na notebooku zahrajete nejmodernější hry nebo bleskurychle sestříháte video ve vysokém rozlišení. Ovšem na kancelářskou práci, internet, filmy, hudbu nebo třeba i zpracování fotografií se hodí více než dobře.

Z našeho výběru do této kategorie spadají tři modely: Acer Extensa 2519, Asus X553M a Lenovo Ideapad 300. Všechny splňují vše výše řečené, a tudíž patří mezi to nejlepší v dané cenové třídě. Přesto mezi nimi existuje pár subtilních, ale pro mnohé uživatele důležitých rozdílů, ať už se týkají konstrukčního řešení, kvality a typu displeje, úložného prostoru pro data apod. Více si o tom povíme během jednotlivých testů.

Druhou skupinou jsou stylové hybridní modely na pomezí notebooku a tabletu. Tato kategorie dnes celkově na trhu patří k nejoblíbenějším a postupně se rozšiřuje i do nižších cenových kategorií. Notebooky tohoto typu lze většinou bez problémů nosit i v běžné pracovní tašce, vesměs mají dotykový displej a konstrukční řešení často umožňuje udělat z notebooku opravdový tablet. Na druhou stranu tu chybí optická mechanika i větší množství portů, klávesnice se hodí spíše na kratší texty a ani procesory nepatří k nejvýkonnějším. A jednotlivé modely se od sebe často v mnoha parametrech liší mnohem výrazněji než u „pracovní“ kategorie, což potvrzují i dva z nejlepších typů, které jsme do testu zařadili – Lenovo Yoga 300 a HP x2 210.

Některé vlastnosti jsou ovšem všem (nebo skoro všem) modelům společné, což vyplývá právě z jejich příslušnosti k nejnižší cenové kategorii. Marně bychom tu například čekali bůhvíjak kvalitní displeje s vysokým rozlišením – až na jednu výjimku (HP x2 210) se jedná o běžné HD, tedy 1366 x 768 bodů. Ani po zvukové stránce na tom nejsou jednotlivé modely nijak slavně, což se týká jak poslechu hudby či filmů z reproduktorů, tak i hlasového přenosu při komunikaci přes Skype nebo podobné programy. A totéž platí pro kvalitu vestavěných webkamer – optika je jednou z oblastí, na které se dá docela dobře ušetřit. Znamená to, že vás při skypování partner sice bez problémů uvidí, žádnou dobrou kresbu detailů ale čekat nemůže. Pokud se během testu objevila nějaká výjimka, zmiňujeme se u toho u konkrétního modelu.

Totéž se dá říci o dalších dvou parametrech, které při nákupu notebooku hrají dost podstatnou roli, totiž o hlučnosti a zahřívání během chodu. Tady naopak dopadly přístroje až překvapivě dobře – v podstatě žádný z nich nevydává vysloveně nepříjemné zvuky a u žádného nehrozí, že bychom se od klávesnice nebo opěrky pro dlaně spálili. Pokud něco v tomto ohledu u jednotlivých modelů stojí za pozornost, opět se o tom zmíníme přímo v testu.

Acer Extensa 2519-P4FK

Acer Extensa 2519-P4FK

Cena: 9 990 Kč

První dojem

Ze všech testovaných modelů působí Acer na první pohled patrně nejlacinějším dojmem. Za příslušnost k nejnižší třídě se nijak nestydí (což je pro řadu Extensa typické už dlouho) a nesnaží se ji nijak zakrýt. Černá plastová konstrukce milovníky stylového designu vskutku neohromí a totéž platí pro vrzající spoje. Náš testovací exemplář byl také jako jediný z pětice modelů vybaven starším operačním systémem Windows 8.1 (bezplatný upgrade na Windows 10 se nicméně nabízí od prvního spuštění).

Výhody

Největší a poměrně zásadní výhodou Aceru je jednoznačně displej. Ne že by nabízel bůhvíjaké rozlišení či další parametry (jde o obyčejný LCD typ s HD, tedy 1 366 × 768 body), ale je matný, což u žádného jiného notebooku v testu nenajdeme. V praxi to znamená, že na displeji vidíme skutečně jen obraz, nikoli svůj vlastní odraz, a to dokonce i venku za slunečného počasí. Pro milovníky filmů a fotografií je to opravdu přesvědčivý argument.

Docela příjemně působí i klávesnice, rozhodně lépe než většina konstrukčních prvků. Klávesy mají příjemný zdvih a reagují celkem spolehlivě i při rychlém psaní všemi deseti. Samozřejmě potěší samostatný numerický oddíl. Na přístroj těchto parametrů zaslouží pochvalu i výdrž baterie – podle výrobce 5,5 hodiny, v testu při střídavém přehrávání filmů a hudby, resp. psaní, 4 hodiny a 17 minut. V laboratorním měření pomocí benchmarku PCMark 8 dopadl Acer ze všech pěti modelů nejlépe, s malým odstupem před Lenovem.

S čím je třeba počítat

Trochu smíšené pocity v nás vzbudil způsob, jak u Aceru vyřešili možnosti konektivity. Notebook je vybaven velmi slušnou řádkou portů – k dispozici je DVD mechanika, 3x USB, HDMI, VGA i ethernetový port, ovšem skoro vše (až na jeden USB port, SD slot a optickou mechaniku) je umístěno na zadní straně. Tam najdeme dokonce i audiokonektor pro 3,5 mm sluchátka či reproduktory. Z hlediska praktické ergonomie to rozhodně není zrovna praktické řešení, standardní umístění po stranách působí o dost lépe.

Na rozdíl od konkurenčního Lenova je Acer vybaven jen tradičním pevným diskem s kapacitou 500 GB. To samozřejmě bohatě stačí na spoustu dat všeho druhu, ale start náročnějších programů (Adobe Photoshop apod.) je docela zdlouhavý. Samotné grafické operace čtyřjádrový procesor Intel Pentium Braswell v kombinaci se 4 GB operační paměti zvládá v rámci průměru. Trochu zamrzí i napájecí kabel s masivním transformátorem, který přístroji přidává na rozměrech i hmotnosti. A ještě jedna poznámka – Acer je ze všech pěti modelů nejhlučnější, byť ani on nevydává žádný vysloveně nepříjemný zvuk.

Asus X553M

Notebook Asus X553M

Cena: 9 500 Kč

První dojem

V porovnání s oběma konkurenčními „pracovními“ notebooky působí Asus X553M jednoznačně nejelegantněji a nejlépe po konstrukční stránce. Přispívá k tomu jak bílý kryt s kontrastními černými klávesami, tak především pevné provedení bez vrzajících či špatně doléhajících dílů, za nějž by se nemusel stydět ani podstatně dražší model.

Výhody

Dobrý dojem z konstrukčního provedení nám z velké části vydržel i při testování. Týká se to především klávesnice, na níž se píše ještě o něco lépe než na klávesnici Aceru. Klávesy reagují zcela spolehlivě a kladou optimální odpor, takže na nich lze mít bezpečně položené prsty při psaní bez obav, že omylem klávesu stiskneme. Jako jediný notebook v testu bychom ho klidně doporučili i pro delší texty. Jedinou výhradu lze mít k nepříliš dostatečně oddělenému numerickému bloku, zato potěší speciální izolace, díky níž se nepřehřívá ploška pod klávesnicí, kde při psaní spočívá zápěstí. Malý detail, ale velmi příjemný.

Mezi další přednosti patří i velmi solidní výdrž baterie. V běžném testovacím režimu (filmy, hudba, internet, psaní) vydržel přístroj pohodlně přes 5 hodin. Neobvyklá je také kapacita pevného disku 1 TB, to jen tak nevyčerpáte. Co se konektivity týče, je na tom Asus v podstatě stejně jako další dva „pracovní“ typy, ale má jen 2 USB porty místo tří (tak jako u ostatních v jednom případě jde o USB 3.0). A ještě jedna přednost: příjemně lehký napájecí kabel bez mohutného transformátoru.

S čím je třeba počítat

Hlavní nevýhodou Asusu je ještě nižší výkon než u konkurence. Benchmark PCMark 8 mu naměřil jen 1 451 bodů, tedy druhou nejnižší hodnotu ze všech testovaných modelů. Dlužno ovšem říci, že rozdíly v tomto ohledu nejsou nijak velké, všechny notebooky se pohybovaly v nejslabší desetině současné nabídky na trhu. V praxi se slabší čtyřjádrový procesor Intel Pentium N3540 projevuje hlavně občasným chvilkovým zatuhnutím v náročnějších aplikacích.

Za pomalejším startem a chodem jednotlivých přístrojů stojí i skutečnost, že je Asus (podobně jako Acer) vybaven jen tradičním pevným diskem bez SSD paměti. A v porovnání s Acerem (ale i Lenovem) má Asus také horší displej – výrazně se leskne a obraz se po barevné stránce deformuje již při poměrně malé změně pozorovacího úhlu, takže si film komfortně vychutná většinou jen jediný divák přímo před notebookem.

Lenovo IdeaPad 300-15IBR

Notebook Lenovo IdeaPad 300

Cena 9 500 Kč

První dojem

Na první pohled se tento IdeaPad podobá Aceru, žádnou soutěž krásy by rozhodně nevyhrál. Po konstrukční stránce si ovšem vede o něco lépe. Nikde nic nevrže ani neodstává a přístroj působí dojmem, že by mohl vydržet i náročnější provoz. Na druhou stranu je patrné, že použité plasty nejsou úplně nejkvalitnější, takže z dlouhodobého hlediska doporučujeme spíše opatrnost.

Výhody

Hned zkraje člověka příjemně překvapí podstatně rychlejší náběh operačního systému i spouštění jednotlivých programů, což má jednoduchý důvod. Přístroj je totiž vybaven hybridním úložištěm SSHD, kde tradiční pevný disk s kapacitou 500 GB doplňuje osmigigová SSD paměť. Nejlépe to bylo znát při práci s náročným grafickým programem Capture NX2, kde se prodlevy oproti nejslabšímu Asusu zkrátily zhruba o polovinu.

Pochvalu zaslouží i multimediální parametry přístroje. Pravda, displej je na rozdíl od Aceru lesklý, ale neprojevuje se to tak výrazně jako u Asusu (ale ani tak nelze doporučit práci ve slunečném počasí na zahradě či terase). Filmy i fotografie ovšem na displeji vypadají docela dobře a také pozorovací úhel je slušný, takže se na film můžete klidně dívat ve dvou nebo i ve třech a nikdo nebude výrazně ošizen. Celkem slušný je i zvuk z interních reproduktorů s technologií Dolby Audio (byť samosebou externí reproduktor výrazně pomůže). Samozřejmostí jsou bohaté možnosti konektivity včetně optické mechaniky a HDMI portu.

S čím je třeba počítat

Výkonnější procesor (1 704 bodů v benchmarku PC Mark 8) se trochu neblaze projevuje na spotřebě, v kombinovaném provozu došla baterii šťáva po 3 hodinách a 45 minutách. Výdrž lze ovšem výrazně prodloužit stažením jasu displeje, který v základním nastavení svítí opravdu do dálky.

Ze všech testovaných modelů je IdeaPad rovněž nejtěžší. Bez pár gramů váží rovná tři kila a skladnosti nepomáhá ani napájecí kabel s masivním transformátorem. Trochu nepříjemně nás překvapila i klávesnice – při rychlejším psaní občas klávesy vynechávaly, jindy se naopak některé písmeno napsalo dvakrát. Pokud tedy píšete častěji a používáte notebook hlavně doma nebo v kanceláři, doporučujeme klávesnici externí. Mimo jiné i proto, že jako jediný z notebooků jeví tenhle IdeaPad jistou, byť nijak zvlášť výraznou, tendenci k přehřívání.

HP x2 210 Tablet

Notebook HP x2 210 Tablet

Cena: 9 990 Kč

První dojem

A máme tu druhou kategorii, hybridní modely. HP x2 210 s desetipalcovým displejem má tablet už v názvu, takže nepřekvapí, že lze displej jednoduše oddělit a používat jako samostatné mobilní zařízení. Pravda, v porovnání s iPadem apod. působí s jednou tlustší a jednou tenčí stranou trošku nemotorně, ale to je daň za šikovné univerzální řešení. My se ovšem budeme HP věnovat spíše jako notebooku.

Výhody

Pro většinu lidí představuje největší výhodu už samotná hybridní konstrukce a to, že skutečně bez problémů funguje. Základním ovládacím prvkem tak není klávesnice a touchpad jako jinde, ale kvalitní a velmi dobře reagující dotykový displej. Po jeho odpojení od spodního dílu s klávesnicí se aktivuje tabletový režim (buď automaticky, nebo vás systém vyzve k přepnutí). V něm se výrazně zjednoduší ovládání a s přístrojem se pak pracuje opravdu jako s běžným tabletem s Windows 10. Po opětovném spojení obou dílů se aktivuje běžný „notebookový“ režim, v němž se předpokládá použití klávesnice.

V segmentu s klávesnicí se skrývá další velká přednost: pevný disk s kapacitou 500 GB. Samotný tablet má 64 GB paměti eMMC, což na mobilní provoz bohatě stačí a rozměrnější data lze ukládat na disku. Jen musíte počítat s tím, že třeba film uložený na HD si na odděleném tabletu nepustíte. Další podstatnou výhodou je velmi slušný displej. Má rozlišení 1 280 × 800 bodů, což je na 10 palců skvělé, a panel IPS, což znamená velkorysý pozorovací úhel. Nezapomínejme ani na zvuk, o nějž se stará renomovaná značka Bang & Olufsen (což je při této ceně opět úctyhodné). A v neposlední řadě je tu výdrž baterie. V testu přístroj vydržel přes 10 hodin, o čemž si „pracovní“ notebooky mohou nechat jen zdát. Kromě toho je HP ze všech pěti přístrojů suverénně nejtišší, pracuje v podstatě úplně neslyšně (je dokonce tišší než Lenovo Yoga, která nemá harddisk, ale očividně o něco hlučnější chlazení).

S čím je třeba počítat

Nedá se nic dělat, hybridní řešení má i své nevyhnutelné nevýhody, například slabý výkon, vůbec nejnižší ze všech testovaných modelů. A také velikost. Deset palců (25,7 cm) je na notebook prostě málo a pokud nemáte dobré oči, budou texty na displeji jen obtížně k přečtení (nebo se jich tam mnoho nevejde).

To je pro mnohé nepříjemná zpráva mimo jiné i proto, že HP jako jediný z testovaných přístrojů nelze připojit k žádnému externímu monitoru, protože nemá ani HDMI port, ani obyčejný VGA konektor. A možnosti konektivity jsou vůbec hodně slabé - absence optické mechaniky se rozumí samo sebou, ale jen jeden USB port, to si říká o nějaký rozbočovač. Třeba kvůli externí klávesnici, která je na delší texty prakticky nutností. Trochu nás zklamal mikrofon při hovoru přes Skype – zatímco hlas partnera slyšíte díky zmíněným reproduktorům B&O skvěle, váš vlastní hlas zní hodně zahuhlaně a jakoby zdálky. Také vestavěná webkamera je patrně ze všech přístrojů nejslabší (v tomto ohledu ovšem nejsou rozdíly nijak zvlášť patrné).

Lenovo Yoga 300-11IBY

Notebook Lenovo Yoga 300

Cena: 9 000 Kč

První dojem

Stejně jako u HP jde o hybridní model, působí ovšem podstatně „seriózněji“. Však také pochází z renomované řady Yoga, jejíž špičkové kusy stojí čtyřnásobek. Společnou mají speciální konstrukci, která umožňuje ohnout víko s displejem prakticky o celých 360 stupňů a přiklopit ho na zadní stranu, čímž vznikne (pravda, poněkud bachratý a neforemný) tablet. Windows 10 se v této poloze přepnou do tabletového režimu, což je v tomto případě opravdu cenné, protože se mimo jiné deaktivuje klávesnice, která by v aktivním stavu v této poloze asi trochu překážela. K ovládání pak podobně jako u HP slouží především multidotykový displej.

Výhody

I v „notebookovém“ režimu samozřejmě funguje multidotykový displej se všemi potřebnými funkcemi, což je vzhledem k dotykovým funkcím Windows 10 užitečnější než dříve. Displej reaguje opravdu dobře a v podstatě se vyrovná kvalitním tabletům. Velmi sympatická je i úhlopříčka 11,6“, která už umožňuje zcela plnohodnotné notebookové využití a přitom se přístroj dá ještě nosit v běžné aktovce a nevyžaduje samostatnou brašnu.

Potěší také bohaté možnosti konektivity, zejména na hybridní model. K dispozici je 3x USB (z toho jednou ve verzi 3.0), SD slot a dokonce HDMI port, oproti 15“ modelům chybí jen ethernetový port a VGA. V konfiguraci se čtyřjádrovým procesorem Intel Pentium N3540 potěší i slušný výkon. Benchmarkovým skóre 1 467 bodů Yoga překonává nejen hybridní HP, ale i Asus. Velmi slušná je tím pádem i výdrž baterie (v praxi těsně pod 6 hodin). A to vše je k dispozici jen za necelých devět tisíc, tedy nejlevněji z celého testu.

S čím je třeba počítat

Pomineme-li displej, který se leskne trochu více, než by nám bylo milé, má Yoga v této konfiguraci jen jednu zásadní nevýhodu: hodně malý úložný prostor (64 GB). Většinu z něj zabírá operační systém, a na uživatelská data tak zbývá jen něco přes 20 GB. Pár filmů ve vysokém rozlišení a máte plno. Znamená to maximálně využívat cloudová úložiště, případně s sebou nosit/vozit i externí disk.

Parametry a výsledky testů
Acer Extensa 2519-P4FKAsus X553MLenovo IdeaPad 300-15IBRHP x2 210 Tablet Lenovo Yoga 300-11IBY
procesor Intel Pentium Quad-Core N3700Intel Pentium Quad-Core N3540Intel Pentium Quad-Core N3700Intel Atom Quad-Core Z8300Intel Pentium Quad-Core N3540
paměť4 GB DDR34 GB DDR34 GB DDR32 GB DDR32 GB DDR3
displej 15,6"/1366 × 768 15,6"/1366 × 768 15,6"/1366 × 768 10,1"/1200 × 800 11,6"/1366 x × 768
úložiště500 GB HDD1 TB HDD8 GB flash + 500 GB HDD 32 GB flash + 500 GB HDD64 GB flash
portyHDMI, 3x USB (1x 3.0), ethernet, SD, audioHDMI, 2x USB (1x 3.0), ethernet, SD, VGA, audioHDMI, 3x USB (1x 3.0), ethernet, SD, VGA, audio1x USB, microSD, audio HDMI, 3x USB (1x 3.0), ethernet, SD, audio
DVD anoanoanonene
verze OSWindows 8.1Windows 10Windows 10Windows 10Windows 10
Výdrž baterie v praxi4 h 17 min5 h 10 min3 h 45 min10 h 9 min5 h 54 min
bechmark (PCMark 8)17461451170413931467
hmotnost (kg)2.42.32.981,141,4
cena (Kč)9,4909 9999 4909 9908 999

Vítěz testu: Lenovo Yoga 300

Vyhlásit vítěze v tomto případě nebylo vůbec jednoduché. Každý z modelů má své přednosti i nedostatky a navíc se obě kategorie od sebe výrazně liší vlastnostmi i účelem. Pokud bychom měli volit čistě pracovní model, vyhrál by to asi Asus X553M. Jenže lidé si notebooky nepořizují jen pro práci, čím dál více záleží na mobilitě a tady velké a těžké patnáctipalcové modely výrazně ztrácejí. Lenovo Yoga 300-11IBY představuje velmi vydařený kompromis mezi „seriózními“ užitnými parametry a praktickým provedením pro každodenní nošení, navíc díky netradiční konstrukci s výrazným „zábavným“ faktorem. Jediným podstatným nedostatkem je hodně malá kapacita úložného prostoru, ale jak už bylo řečeno, na každém z testovaných přístrojů se nějaká chyba najde.

Autor:
  • Nejčtenější

Vyzkoušeli jsme podvod z Aliexpressu. Může vás přijít draho, i po letech

v diskusi je 110 příspěvků

14. března 2024

Nakoupili jsme na Aliexpressu a pěkně se spálili. Jednu USB paměť, dvě externí SSD a jeden externí...

Nejsilnější raketa úspěšně prošla prvním testovacím letem do vesmíru

v diskusi je 138 příspěvků

14. března 2024  12:12,  aktualizováno  15:31

Společnost SpaceX poprvé dostala svůj Starship do vesmírného prostoru. Po dvou předchozích...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Svět uznal nároky Beneše. Československo vyhrálo spor s Polskem o Javorinu

v diskusi je 42 příspěvků

12. března 2024

Před 100 lety se Československo dočkalo mezinárodního uznání ve sporu s Polskem o Javorinu....

Tato novinka ve vyhledávání Googlu lidi pěkně vytáčí. Máme řešení

v diskusi je 153 příspěvků

12. března 2024  10:45

Jedna z novinek, kterou přineslo evropské Nařízení o digitálních trzích, je změna v tom, jak Google...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Polopás není polovičaté řešení. Třetí říše byla mistrem v oboru

v diskusi je 9 příspěvků

18. března 2024

Druhá světová válka byla zlatým věkem polopásových vozidel. Vyráběli je především Němci a...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Kuličková myš, VHS a další technologické skvosty nedávné minulosti

v diskusi je 5 příspěvků

19. března 2024

S některými bylo možné se běžně setkat ještě před deseti lety, jiné je možné koupit a používat...

Od Amazonu po Voyo. Velký test streamovacích služeb našel obří rozdíly

v diskusi je 7 příspěvků

19. března 2024

Premium V jedné můžete vybírat z dvou set filmů a seriálů, ve druhé z osmi tisíc. V jedné je speciální...

Zemřel astronaut Stafford, který si ve vesmíru „podal“ ruku s Leonovem

v diskusi nejsou příspěvky

18. března 2024  19:10

Ve věku 93 let po dlouhé nemoci zemřel někdejší astronaut Thomas Stafford, který byl zapojený do...

Apple přidá do svých zařízení generativní AI, využije k tomu Google

v diskusi nejsou příspěvky

18. března 2024  13:34

Apple jako jedna z mála technologických společností nezachytil příchod vlny generativní umělé...

Nutný výchovný pohlavek, souhlasí Bouček i Havlová s přerušením projevu na Lvu

Moderátor Libor Bouček ostře zareagoval na kauzu ohledně délky proslovu režisérky Darji Kaščejevové na předávání cen...

Švábi, vši a nevychované děti. Výměna manželek skončila už po pěti dnech

Nová Výměna manželek trvala jen pět dní, přesto přinesla spoustu vyhrocených situací. Martina ze Znojma se pokoušela...

Vyzkoušeli jsme podvod z Aliexpressu. Může vás přijít draho, i po letech

Nakoupili jsme na Aliexpressu a pěkně se spálili. Jednu USB paměť, dvě externí SSD a jeden externí HDD. Ve třech...

Chtěli, abych se vyspala s Baldwinem kvůli jeho výkonu, říká Sharon Stone

Herečka Sharon Stone (66) jmenovala producenta, který jí řekl, aby se vyspala s hercem Williamem Baldwinem (61). Měla...

Konec nadvlády programátorů. Pozic ubývá, na jednu se hlásí stále víc lidí

Premium Ochota firem splnit uchazečům skoro jakýkoli požadavek a velmi nízká konkurence. Tak by se ještě nedávno dala definovat...