Twitter

Twitter | foto: Technet.cz s použitím Shutterstock.com, iDNES.cz

KVIK: Twitter špatně chrání účty. OLED lampa napodobuje denní světlo

  • 14
Twitter by měl zapracovat na ochraně uživatelských účtů. Nové OLED světlo napodobí to reálné. A Microsoft přichází s novým programovacím jazykem.

Účet na Twitteru může být napaden snadněji než jinde

Daniel Dennis Jones, kterému útočníci úspěšně napadli účet na sociální síti Twitter, si stěžuje, že služba trpí bezpečnostní chybou. Systém resetu hesla tak umožňuje použít mnohem silnější útok, než u některých konkurenčních služeb.

Problém podle Jonese spočívá v tom, že Twitter omezuje možnost zadávání hesel, než se útočník strefí, pouze jeho IP adresou. Pokud ji útočník umí změnit (není to složité), má vyhráno. Některé jiné služby podle serveru Buzzfeed.com ale počet možných pokusů o zadání hesla limitují přímo na účtu. To znamená, že počet pokusů o přihlášení k jednomu účtu je omezen.

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Slovíčko KVIK jsme vybrali pro jeho stručnost, unikátnost a okamžitě pochopitelný význam. Odkazuje na české citoslovce "kvik" i anglické "quick", první symbolizuje stručnost, druhé rychlost.

Slůvkem KVIK v titulku označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv a odkazů.

Dobrou ochranou tak na Twitteru zůstává kvalitní heslo, které automatické systémy útočníků, používající slovníkové výrazy, těžko odhalí.

Přirozené světlo v obchodech i muzeích mají zajistit nové OLED lampy

Japonská společnost Lumiotec vytvořila novou generaci OLED osvětlovacích panelů, které mají být charakterem světla velmi blízká přirozenému světlu. Oblečení, ovoce, maso, nebo umělecká díla byste tak měli vidět v přirozených barvách.

Otázkou zůstává, zda to třeba u potravin obchodníci budou chtít.

Microsoft představil TypeScript, konkurenci Javascriptu

Vývojářskou ochutnávku (Developer Preview) nového programovacího jazyka TypeScript, určeného pro prohlížeče, představila firma Microsoft. Podobně jako Google se svým programovacím jazykem DART (představeným právě před rokem) chce i Microsoft řešit nedostatky JavaScriptu. Narozdíl od DARTu ale není odklon od JavaScriptu tak radikální, má spíše usnadnit programování rozsáhlejších aplikací, což je účel, ke kterému JavaScript ve svých počátcích rozhodně nebyl zamýšlen.

Výhodou by měla být plná zpětná kompatibilita. Jinými slovy, jakýkoli javascriptový kód by měl beze změn fungovat i v TypeScriptu. Navíc TypeScript nabízí lepší podporu v Microsoft Visual Studio. Lepší představu si můžete udělat na pískovišti nebo z příkladů. TypeScript je uveřejněný pod svobodnou licencí Apache 2.0 (vyžaduje např. zachování poznámky o copyrightu v projektech, které kód využijí). Pod stejnou licencí běží tisíce projektů, nejznámějším z nich je zřejmě operační systém Android.

, ,