Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V kategorii od pěti do patnácti tisíc neplatíte pouze za značku

aktualizováno 
Ve třetím díle našeho miniseriálu o výběru DVD přehrávače jsme se zaměřili na na přístroje v cenové kategorii od pěti do patnácti tisíc. V této skupině se již nevyskytují neznačkové DVD přehrávače, takže musíte počítat s tím, že si také připlatíte za značku.

Kromě toho značky však získáte i něco navíc. Je sice pravda, že mnohé funkcí těchto přístrojů, naleznete i v levných neznačkových přístrojích, není to však pravidlem. Tyto DVD přehrávače obvykle nabízejí kvalitnější video a audio D/A převodníky a další technologie a funkce, které mají za úkol poskytnout uživateli vysoce kvalitní obraz a zvuk. Řadě z těchto také přehrávačů nechybí ani podpora DivX. Na rozdíl od levných přístrojů se zde objevuje podpora takových formátů, kterými jsou DVD-Audio nebo konkurenční SACD.

O tom jak si vybrat vhodný DVD přehrávač si můžete přečíst v prvním díle našeho miniseriálku, který se jmenuje Co by měl Ježíšek vědět o nákupu DVD přehrávače. Levným DVD přehrávačům v kategorii do pěti tisíc jsme se věnovali a v minulém díle ve článku DVD přehrávače do pěti tisíc nabízejí stále více funkcí.

Denon – www.denon.cz 

 

 

DVD-1710

Cena: 5.990 Kč, Technická specifikace

DVD přehrávač od renomované britské společnosti, který podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, MP3, WMA, JPEG a Kodak Picture CD. O vysoce kvalitní obraz se starají 54 Mhz videopřevodník a technologie Progressive Scan, zatímco audiočást disponuje audiopřevodníkem 92kHz/24bit a obvodem VSS (Virtual Surround Sound). K připojení slouží pro video komponentní výstup, RGB (scart), S-Video a video a pro audio stereo, koaxiální a optický digitální výstup.

DVD-1910

Cena: 10.490 Kč; Technická specifikace

DVD přehrávač s podporu formátů DVD, DVD-R/RW, CD, CD-R/RW, WMA, MP3, JPEG a Kodak Picture CD. Přístroj je vybaven dvojitým videopřevodníkem 54Mhz/12bit, obvodem Faroudja DCDi Progressive Scan a dále audio D/A převodníky 192kHz/24bit. Co se týče výstupů je jeho největší předností digitální videovýstup DVI, kromě toho ještě navíc disponuje videovýstupy komponentní, RGB (scart), S-Video a video. O připojení audia je postaráno zkrze výstupy stereo, optický a koaxiální.

Harman/Kardon - international.harmankardon.com 

 

 

DVD22

Cena: 8.990 Kč (VideoExpert); Technická specifikace 

DVD přehrávač s vynikajícími audiofilními převodníky Burr-Brown, které zajišťují perfektní zvuk při přehrávání audio CD. Přehrávač dále podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD-R/RW, VCD, SVCD, WMA, MP3 a JPEG. Z rozhraní jsou k dispozici videovýstupy YUV, S-Video a video, které doplňují audiovýstupy stereo, optický a koaxiální. Z dalších parametrů můžeme zmínit například možnost upgradu firmwaru.

JVC – www.jvc.cz 

 

 

XV-N55

Cena: 5.990 Kč; Technická specifikace

Stylový úzký DVD přehrávač, který podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, MP3, JPG. Přehrávač je vybaven 1čipovým výkonným AV dekodérem, 10bitovým/54MHz obrazovým D/A převodníkem, 24bitovým/192kHz zvukovým D/A převodník a VFP (Video Fine Processor). Kromě toho například obsahuje funkci RESUME pro 30 disků. K připojení slouží RGB (scart), S-Video a video a audiovýstupy stereo, optický a koaxiální.

XV-N512

Cena: 5.990 Kč; Technická specifikace

Stylový úzký DVD přehrávač, který kromě DVD-Video podporuje i DVD-Audio. Dále přehrává DVD-RAM, DVD-R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD,WMA, MP3 a JPG. Z dalších parametrů můžeme zmínit integrované dekodéry Dolby Digital a DTS, 1čipový výkonný A/V dekodér, adaptivní geometrické mapování sytosti, VFP (Video Fine Processor) nebo přímý progresivní výstup YUV. Dalšími možnostmi pro připojení jsou videovýstupy RGB (scart), S-video a video a audiovýstupy 5.1, optický a koaxiální.

KiSS - www.kiss-technology.cz 

 

 

DP-470

Cena: 14.123 Kč; Technická specifikace

Tento přehrávač představuje ve skutečnosti domácí kino, ke kterému stačí připojit pouze sestavu reprosoustav. Přehrávač totiž obsahuje i FM/AM tuner, kvalitní digitální zesilovač 5x50W a sorround receiveru, což je zárukou brilantního zvuku. O skvělý obraz se naproti tomu stará Progressive Scan. Přehrávač přehrává DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, MPEG1, 2 a 4, DivX 3.11 a vyšší, XviD, MP3 a JPG. K připojení slouží videovýstupy RGB (scart), S-video, video a audiovýstupy 5.1, optický a koaxiální. Samozřejmostí je podpora jednoduchého upgradu firmwaru.

DP-1500

Cena : 8.750 Kč, 9.382 Kč s Wi-Fi; Technická specifikace

Další z řady slim modelů, které mají základnu o velikosti listu A4. Jedná se však o první přístroj ze série, který je vybaven bezdrátovou síťovou kartou. Kromě podpory Wi-Fi standardu IEEE 802.11b je zde ještě možnost připojení přehrávače k počítači prostřednictvím klasické sítě 10/100Mbps. Přehrávač podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, MPEG1,2 a 4, DivX 3.11, DivX 4, DivX 5 a XviD, P3, WMA, AAC, OGG, JPEG, BMP, GIF, PNG. Přehrávač je navíc RegionFree, nemá ochranu Macrovision a umožňuje snadný upgrade firmwaru. Z rozhraní jsou k dispozici videovýstupy RGB (scart), S-Video, video a audiovýstupy stereo, optický a koaxiální.

Marantz – www.audioint.cz 

DV4400

Cena: 6.990 Kč; Technická specifikace 

Elegantní DVD přehrávač, který podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, WMA, MP3 a JPG. Nabízí mimojiné 54 Mhz video D/A převodník, 192 kHz audio D/A převodník a Virtual Surround. Z dalším parametrů můžeme například zmínit menu v osmi jazycích. Z videovýstupů nám přehrávač nabízí YUV, 2x RGB (scart), S-Video a video, které doplňují audiovýstupy stereo, optický a koaxiální.

DV4500

Cena: 9.990 Kč; Technická specifikace

DVD přehrávač s masivním kovovým čelním panelem a šasi, které mají za cíl redukovat nežádoucí vibrace. Přehrávač podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, VCD 2.0, SVCD, WMA, MP3 a JPG. Z dalších parametrů můžeme zmínit Progressive Scan, video D/A převodník 54MHz/10bit a audio D/A převodník 192kHz/24bit. K připojení slouží v případě videa komponetní výstup, RGB (scart). S-Video a video a v případě audia je to stereo výstup spolu s optickým a koaxiálním výstupem.

Nintaus – www.nintaus.cz 

 

 

N9888

Cena: 5.267 Kč; Technická specifikace

Multiregionální DVD přehrávač, který podporuje formáty DVD-Audio, DVD-Video, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, DVCD, HDCD, WMA, MP3 a JPG. Přístroj obsahuje integrovaný dekodér Dolby Digital a mezi jeho další parametry patří DIY funkce pro nastavení jasu, kontrastu a ostrosti obrazu, inteligentní kompenzace a oprava chyb šesté úrovně, filtr pro zlepšení obrazu a digitální obrazový filtr nebo možnost upgradu firmwaru. K připojení slouží videovýstupy 3x YUV, RGB (scart), S-Video a 2x video a dále audiovýstupy 5.1, stereo, optický a koaxiální.

Onkyo – www.onkyo.net 

 

DV-SP402

Cena: 7.190 Kč (VideoExpert); Technická specifikace

DVD přehrávač od renomované výrobce AV komponentů, který vychází vstříc požadavkům na technologicky zajímavý přehrávač za příznivou cenu. Přehrávač obsahuje Progressive Scan pro PAL a 54 Mhz/10bitový video D/A převodník pro živější a dokonalejší podání barev a kvalitní 192 kHz/24bitové audio D/A převodníky pro brilantní zvuk. Přehrávač podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, MP3, JPEG. K připojení slouží videovýstupy komponet, RGB (scart), S-Video, video a audiovýstupy stereo, koaxiální a optický.

DV-SP502E

Cena: 11.690 Kč (VideoExpert); Technická specifikace 

Univerzální DVD-Audio/SACD přehrávač, který nabízí skutečně prvotřídní obraz a zvuk použitím vysoce kvalitních součástek, jakými jsou například DA video převodník 108 kHz/12bit a DA audio převodníky 192 kHz/24bit. Kromě již zmíněných formátů přehrává DVD-Video, DVD-RW, CD, CD-R/RW, DivX, WMA, MP3, JPG. K dispozici jsou trvale aktivni video vystupy (video/SCART/S-Video/komponentni) a co se týče audia je přehrávač vybaven výstupy 5.1, optický a koaxiální.

Panasonic – www.panasonic.cz 

DVD-S97E

Cena: 14.995 Kč; Technická specifikace

Stylový DVD přehrávač s podporou univerzálního formátu HighMAT., který ocení především uživatelé, kteří pracují s obrazem a zvukem prostřednictvím PC nebo jiných AV přístrojů. Přehrávač dále podporuje formáty DVD-Audio (2 kanály), DVD-Video, DVD-RAM, DVD-R, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, MPEG2, MPEG4, WMA, MP3 a JPEG. Přístroji nechybí vestavěné dekodéry Dolby Digital a DTS. Kromě analogové audio výstupu 5.1, obsahuje přehrávač ještě digitální optický výstup, ale jeho největší předností je digitální výstup HDMI. Z videovýstupů zde nalezneme YUV, RGB (scart), S-Video a video.

Philips – www.philips.cz 

 

 

DVP762/02

Cena: 5.150 Kč (VideoExpert); Technická specifikace 

Elegantní stříbrný DVD přehrávač s integrovanou čtečkou paměťových karet pro formáty CF typ 1, SD, MMC, MS a SM. Můžete se tak s pomocí funkce Digital Media Reader podělit se svými blízkými o své fotografie přímo, aniž byste potřebovali nějak složit vypalovat své fotografie. Přehrávač přehrává DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, DivX 3.11, 4.x, 5.x, MPEG4, MP3 a JPEG. K připojení slouží videovýstupy YUV, RGB (scart), S-Video, video a audiovýstupy stereo, optický a koaxiální.

Pioneer – www.basys.cz 

DV-470

Cena: 5.490 Kč; Technická specifikace 

DVD přehrávač s populárním Slim designem, který je tenký pouhých 5,5 cm. Podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, DivX, WMA, MP3 a JPG. Z dalších paramertů zmiňme PureCinema Progressive Scan pro PAL i NTSC, video D/A převodník 108Mhz/10bit nebo audio D/A převodník 192 kHz/24-bit. Z videovýstupů zde nalezneme komponent, RGB (scart), S-Video a video. Audiovýstupy jsou zastoupeny stereem a digitálními výstupy optický a koaxiální.

Samsung - www.samsungelectronics.cz 

 

 

DVD-HD935

Cena: 8.990 Kč; Technická specifikace 

DVD přehrávač se zrcadlovým designem, který využívá progresivní skenování o zpracování obrazu čipem Faroudja DCDi. Díky čemuž spolu s dalšími obvody pro optimalizaci obrazu produkuje obraz s rozlišením na úrovni HDTV - 720 řádek po 1080 bodech. Z tohoto důvodu je také vybaven DVI-D výstupem. Kromě toho je vybaven i videovýstupy RGB (scart), S-Video a 2x video, které doplňují audiovýstupy stereo, optický a koaxiální. Co se týče přehrávaných formátů, nedělá přehrávači problém DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, WMA, MP3 a JPG.

Sony – www.sony.cz 

 

 

DVP-LS785V

Cena: 5.390 (VideoExpert); Technická specifikace

Stylový stříbrný přehrávač DVD disků a SACD, který kromě SACD podporuje formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, DivX, MP3 a JPG. Z dalších parametrů zmiňme slot-in mechaniku Precision Drive 3 pro rychlé, stabilní a přesné přehrávání, Digital Video Enhacer, TV Virtual Surround nebo Multi disk resume pro posledních šest disků. Z výstupů jsou k dispozici pro video YUV, RGB (scart), S-Video a video a pro audio stereo, optický a koaxiální.

DVP-NS955

Cena: 11.190 Kč (VideoExpert); Technická specifikace

Kombinovaný DVD/SACD přehrávač z řady QS s elegantním designem a hliníkovým čelním panelem. Přehrává formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, SACD, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, DivX, MP3 a JPG. Pro vysoce kvalitní obraz využívá přehrávač technologii Precision Cinema Progressive v kombinaci s video D/A převodníkem 108Mhz/12bit s firemní technologií Noise Shaped Video. V výbavě nechybí integrované dekodéry DD a DTS. K připojení slouží videovýstupy YUV, 2x RGB (scart), S-Video, video a audiovýstupy 5.1, optický a koaxiální.

Thomson – www.thomson.cz 

DTH 233E

Cena: 5.170 Kč (VideoExpert); Technická specifikace

DVD přehrávač s podporou DivX, který dále přehrává formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD-R/RW, VCD, SVCD, WMA, MP3 a JPG ((až do 5 Mpix). Přehrávač dále nabízí zoom nejen při sledování DVD, ale také při prohlížení fotografií. Z dalších parametrů můžeme například zmínit rodičovský zámek, Virtual Surround nebo progresivní výstupy PAL/NTSC. K připojení slouží videovýstupy YUV, 2x RGB (scart), S-Video, video a audiovýstupy stereo, optický a koaxiální.

Yamaha – www.yamaha-hifi.cz 

 

DVD-S550

Cena: 6.990 Kč; Technická specifikace

Elegantní tenký DVD přehrávač s podporou Progressive Scan PAL/NTSC, který přehrává formáty DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, VCD, SVCD, DivX, WMA, MP3, JPG, Kodak CD. Z funkcí přehrávačů můžeme zmínit podporu CD textu a ID3 tagů pro MP3, resume pro posledních pět DVD disků nebo spořič obrazovky. K připojení slouží pro video YUV, RGB (scart), S-Video a video a pro audio stereo, optický a koaxiální.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Před 100 lety se narodila skladatelka Geraldine Mucha
Před 100 lety se narodila skladatelka Geraldine Mucha

VIDEO Před sto lety se v Londýně narodila skladatelka Geraldine Mucha. Příjmení slavného výtvarníka má po svém muži, synovi Alfonse Muchy. Gerladine je známá...  celý článek

Fotografie údajného televizoru od společnosti Apple byly zveřejněny na...
Apple nejspíše chystá vlastní televizi. Utekly snímky z certifikace

Pokud něco v ekosystému Apple v současnosti chybí, jsou to televizory. Spekuluje se o nich už dlouho, nicméně nyní na internet unikly snímky z certifikační...  celý článek

Bourvil hrál i s Funèsem. Zemřel na Kahlerovu nemoc
Bourvil hrál s Funésem i Belmondem. Zemřel na Kahlerovu nemoc

VIDEO 27. července 1917 se na severu Francie narodil herec Bourvil, vlastním jménem André Raimbourg. Dodnes se odborníci přou o to, jak je možné, že se herec s...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.