Velký test přijímačů digitální televize. V Praze už se bez nich neobejdete

Dvanáct krabiček, bez kterých si v Praze televizi ode dneška již nepustíte. Nejlevnější set-top box našeho testu nabízí Optex a stojí méně než 1 000 korun. Nejvybavenějším přístrojem v testu je Strong, který zvládne HDTV i satelitní příjem.
Ilustrační foto, Set-top boxy,

Ilustrační foto, Set-top boxy, | foto: Roman Všetečka, Technet.cz

Desítky vlastností může mít krabička pro příjem digitálního signálu nazývaná set-top box. Ty nejjednodušší jen zprostředkují televizní signál analogové televizi a třeba videu. Ale už za pár set korun více může divák získat například model s dvěma tunery, či satelitním přijímačem nebo s příjmem ve vysokém rozlišení.

O něco dráže pak nahrávání na externí disk a ještě více bude stát zařízení s integrovaným diskem pro nahrávání. Nejdražší však samozřejmě jsou televizory s velkou úhlopříčkou a s integrovaným tunerem.

 Přístroje v testu:

- Sagem IDT 61
- Strong SRT 51
- Optex ORT 8944 2T
- Sencor SDB-3007T
- Optex ORT 8840T
- Smarty DVB838 a 828
- Sencor SDB 1010TU
- Strong SRT 8345 CI

Důležitá však není jen hardwarová výbava. I sebelepší set-top box může shodit špatné ovládání, či nepřehledný programový průvodce (EPG) či špatná podpora češtiny.

Nezapomeňte, přístroj se musí správně propojit s televizí

Než se vydáte koupit set-top box, podívejte se, jakými konektory disponuje vaše televize, aby „hrály“ s těmi na set top boxu. Většinou je naleznete na zadní části přijímače, ale mohou být i na boku a výjimečně i na čelním panelu.

Nejlevnější set top boxy mívají anténní vstup a výstup, jedno nebo dvě rozhraní SCART pro připojení k televizi a vstup RS-232 pro nahrání novější verze programu, který set-top box ovládá. Často je tato sestava doplněna o televizní výstupy S-Video a videokonektor typu Cinch. Více v článku Jak správně propojit set-top box s televizí.

Jaký přístroj vybrat a co od něj čekat

V následujícím testu přístrojů vycházíme ze standardu, který stanovuje, že všechny přístroje umí správně Česky, mají EPG, anténní vstup a výstup, dvě SCART rozhraní, dálkový ovladač a rozhraní pro upgrade ovládacího software (firmware). Také předpokládáme, že výrobcem deklarovanými vlastnosti přístroj disponuje. Odchylky pak u jednotlivých přístrojů zmiňujeme.

Set-top boxy kolem 1 000 korun

Nejjednodušší přístroj seženete i pod tisíc korun a vyplatí se všem, kteří chtějí pouze do své současné televize dostat digitální signál. Nic víc není opravdu potřeba a nemá smysl vydávat více peněz.

Test devíti modelů patřících do nejlevnější kategorie najdete v článku Digitální televize za pár korun. Otestovali jsme devět nejlevnějších set-top boxů. Můžete v něm zjistit podrobnosti o těchto modelech: Philips DTR220, Strong SRT 5016, PORTE DVB-8199, Evolve DT-0202, Sencor SDB-1008T, Mustek DVB-T 350, Genius TvGoT32, GoGen DVB 930 T a Hyundai DVB-T 960.

Sagem IDT 61

Set-top box Sagem IDT 64
Set-top box Sagem IDT 64

 Cena: 1250 Kč

 Jednoduchý a relativně levný přístroj nabízí opravdu spartánskou výbavu, která na druhou stranu nebude dělat vrásky se zapojením ani méně zkušeným uživatelům.

Rychlá instalace a přepínání mezi kanály do necelých dvou sekund je již standardem i u konkurenčních modelů. EPG nabízí náhled jen pro jeden program. Program nabízí na týden dopředu. Časovač nabízí šest pozic pro automatické zapnutí přístroje ve zvolený čas a na vybraném programu. Nastavit lze také automatické vypnutí ve zvolený čas.

Citlivost na signál byla průměrná. Sagem navíc nabízí 5V napájení aktivní antény, pokud ji máte k dispozici.

Obraz patřil k tomu lepšímu, co jsme v testu mohli vidět. Barevné podání bylo mírně přesycené a obraz kontrastnější, ale celkově působil dobrým dojmem.

Spotřeba kolem 11 W v běhu a pod 10 W v pohotovostním režimu není nijak vysoká.

Konektory 2 x SCART, SPDIF (koaxiální),

Rozměry výrobku: 22 x 13,5 x 3,5 cm

Hmotnost: 0,4 kg

 Proč ho koupit:

jednoduché zařízení, malé rozměry, bez problémů si poradí s běžnými nároky na takové zařízení 

Proč  nekoupit:

lze sehnat i levnější modely se stejnými schopnostmi

Strong SRT 51

Set-top box Strong SRT 51


Set-top box Strong SRT 51


 Cena: 1550 Kč

Nejmenší set-top box našeho testu by si mohl někdo splést s redukcí na SCART kabel. Tento model prostě jen zastrčíte do SCART rozhraní, připojíte k napájení, anténě, vyvedete čidlo pro dálkové ovládání a z vaší analogové televize je rázem digitální. Vše výše zmíněné včetně dálkového ovládání je v základní výbavě. Je to tak jediný přístroj s přibalenou pokojovou anténou. Přístroj podporuje napájení antény s napětím 5 V.

Citlivost zařízení je mírně nadprůměrná. Kvalita zobrazení nevyčnívá ani jedním směrem.

Programový průvodce na sedm dní dopředu nabízí náhled vždy jen jednoho programu. Přímo z něj lze nastavit zapnutí vybraného programu jeho uložením do jedné z deseti pozic. +

Spotřeba kolem 4 W a asi 3,5 W pohotovostním režimu patří k nejmenším.

.

Konektory SCART

Rozměry výrobku: 1,8 x 13,5 x 5,5 cm

Hmotnost: 0,13 Kg

 Proč ho koupit:

Malý, dobrá základní výbava, nízká spotřeba

Proč  nekoupit:

K připojení dalšího zařízení nutný rozbočovač, cena


Sencor SDB 1010TU

Set-top box Sencor 1010 TU


 

Set-top box Sencor 1010 TU


 Cena: 1090 Kč

 Podle našich informací asi nejlevnější model na trhu, který má k dipozici USB slot pro nahrání nového firmware a pro přehrávání různých souborů.

Stejně jako u konkurence se i zde dá přehrávat MP3 hudba, fotografie v JPEG a DivX filmy, vybrat si lze dokonce z různých kódování v titulkách.

Poměrně slušná citlivost, ale podprůměrný obraz se slabší neostrostí.

EPG jen pro jeden program umožňuje uložit pozici pro nahrávání od jednoho z deseti časovačů.

Tak jako u drtivé většiny testovaných přístrojů, i zde lze objevit Hry, kalendář či kalkulačku.

Spotřeba kolem 11 W v běhu a pod 3 W v pohotovostním režimu není nijak vysoká.

Konektory 2 x SCART, SPDIF (koaxiální), USB

Rozměry výrobku: 22 x 25 x 3,8 cm

Hmotnost: 1,2 kg

 Proč ho koupit:

Cena, možnosti přehrávání, malé rozměry

Proč  nekoupit:

Mírně horší obraz


Vybavenější modely

Další funkce zvyšují cenu. Prodejci vám však mohou nabídnout o pár set korun dražší modely, které jsou vybaveny dvěma přijímacími tunery, což oceníte v okamžiku, kdy se chcete na jeden kanál dívat a druhý souběžně nahrávat třeba na DVD rekordér.

Optex ORT 8944 2T

Set-top box Optex 8944 2T

Set-top box Optex 8944 2T


 Cena: 2 490 Kč

Dva set-top boxy v jednom, to je výhoda přístrojů se dvěma tunery. V tomto případě, je to však trochu složitější. Jeden z nich je totiž určen pro sledování aktuálního pořadu a jen druhý lze využít k nahrávání externí disk připojený přes USB rozhraní.

Je tak trochu nešikovné, že se nejdříve musí uživatel přepnout na druhý tuner a tam spustit nahrávání. Naštěstí to neplatí pro plánované nahrávání. To lze nastavit přímo přes EPG nebo časovač. Samotné EPG nenabízí podrobnou informaci o pořadu

Podle toho je také rozdělené menu, které u „nahrávací“ části přijímače slouží také především jako správce souborů. Přístroj totiž dokáže přehrát hudbu v MP3, obrázky v JPEG, i když poněkud pomalu. Samozřejmě umí přehrát záznam, který sám pořídil. Ten je ve formátu MPEG. Optex ale zvládne také filmy ve formátu DivX i s titulky.

Citlivost přístroje na sílu signálu se držela kolem průměru. Také tento model zvládne dodat aktivní anténě napětí 5 V. Obraz nám připadal mírně přejasněný, jiné vady jsme na něm nenašli.

Spotřeba se pohybuje kolem 14 W a asi 12 W v pohotovostním.

.

Konektory 2x SCART, digitální koaxiální výstup, A/V cinch

Rozměry výrobku: 20 x 30 x 5,7 cm

Hmotnost: 2 kg

 Proč ho koupit:

nahrávání do MPEG přes USB, 2 tunery

Proč  nekoupit:

tunery nejsou zcela nezávislé, polofunkční EPG

V tomto směru jsou však praktičtější set top boxy, které už mají integrovaný pevný disk – čili DVB-T rekordéry, označované také zkratkou PVR. Umožňují nahrávat pořady bez ztráty kvality, neboť ukládají kompletní digitální signál. Pořídíte je přibližně od 4 000 korun, záleží však na velikosti pevného disku.

Sencor SDB-3007T

Set-top box Sencor SDB 3007 T
Set-top box Sencor SDB 3007 T

 Cena: 2990 Kč (bez disku)

Dva tunery a nahrávání na vnitřní disk jsou hlavní devizou tohoto přístroje. Potěší, že jde disk poměrně jednoduše vyjmout, ale horší je to již s formátem souborů. Sencor využívá soubory .trp, které ale řada programů zvládne jednoduše převést. Pokud však budete pravidelně mazat již shlédnuté záznamy, data ani převádět nebudete muset.

Sedmidenní EPG nabízí náhled na více programů najednou a přímo z něj lze nastavit jeden z deseti časovačů.

Citlivost tuneru byla podprůměrná. Obraz při spuštění disku a zahájení nahrávání na zlomek sekundy jakoby pohasne.

Pokud běží disk, dostává se odběr až na 15 W. V stand-by režimu je zhruba poloviční. .

Konektory 2 x SCART, SPDIF (koaxiální), A/V Cinch, Svideo

Rozměry výrobku: 25,5 x 32 x 4,4 cm

Hmotnost: 1,5 kg

Proč ho koupit:

jednoduchá manipulace s pevným diskem, dva tunery, plnohodnotné EPG

Proč  nekoupit:

slabší citliovost, cena bez pevného disku

Samostatnou podskupinou jsou set top boxy, které neobsahují pevný disk, ale mají k dispozici konektor, kam takový disk připojíte. Většinou se tak děje přes klasické rozhraní USB 2.0 známé z počítačů. V tomto případě se ceny nejlevnějších modelů pohybují již kolem 1 100 korun.

Optex ORT 8840T

Set-top box Optex 8840 T
Set-top box Optex 8840 T


 Cena: 1290 Kč

 Nahrává přes USB na externí disk i flash kartu záznam ve formátu MPEG. Zvládne ale přehrát i DivX, MP3 hudbu či fotografie JPG.

Potěšil nás velice přehledný programový průvodce, který nabízí na jedné straně pohled na sedm dní dopředu u více programů najednou, ale i náhled na konkrétní pořad. Také je možné přímo z EPG nastavit časovač.

Citlivost přístroje je dobrá a patří tak v tomto ohledu k lepší části testovaných modelů. Na obraze, jeho podání ani barevnosti jsme neobjevili žádné zaznamenáníhodné problémy. Navíc je možné využít poměrně široké nabídky na jeho úpravu.

Spotřeba se pohybovala kolem 11W, pohotovostní režim pak odebíral asi 4 W.

Konektory 2 x SCART, SPDIF (koaxiální), USB

Rozměry výrobku: 17.5 x 22 x 4.4 cm

Hmotnost: 0,66 kg

 Proč ho koupit:

Výhodný poměr ceny a výkonu, přehrávání DivX, nahrávání do MPEG, dobré EPG

Proč  nekoupit:

N/A



Smarty DVB838 a 828

Set-top box Smarty DVB 838

Set-top box Smarty DVB 838

Set-top box Smarty DVB 828
Set-top box Smarty DVB 828


 Cena: 1 399 (838), 1 496 (828) Kč

 A do třetice levné zařízení s nahráváním na externí paměť. Dva modely od firmy Smarty se od sebe vedle vnějšího designu liší pouze ve dvou věcech. Zatímco 828 disponuje HDMI výstupem, DVB-838 chybí, ale zase má slot pro SD kartu.

Oba modely mají vlastnosti velice podobné s výše recenzovaným Optexem 8840. V podstatě shodné je zde EPG, které tedy nabízí náhled na program více kanálů najednou i podrobné informace o konkrétním vysílání. A samozřejmě možnost přímo zařadit vybraný pořad do časovače pro nahrávání. Ten disponuje deseti pozicemi.

Přístroje nahrávají do formátu MPEG, přehrávají hudbu a nabídnou i slideshow s hudebním podkresem. Načítání větších fotografií však ani v tomto případě není příliš rychlé.

Citlivostí digitálního tuneru na signál se modely od Smart řadí do horní poloviny. Při zobrazení byl na první pohled znát rozdíl mezi digitálním HDMI u verze 828 a analogovými výstupy 838. I díky tomu patřil obraz z 828 k těm nejlepším v našem testu.

Že se jedná o téměř identické přístroje potvrzuje i spotřeba, která se pohybovala kolem 12 W a v pohotovostním režimu pak na 5 W..

Konektory HDMI (828), 2 x SCART, SPDIF (koaxiální), A/V Cinch, slot pro SD (838)

Rozměry výrobku: 14,9 x 26 x 1,5 x 4,8 cm

Hmotnost: 0,7 Kg

 Proč ho koupit:

nahrávání a přehrávání přes USB, Podpora HDMI (828), slot pro SD kartu (838), EPG

Proč  nekoupit:

mírně vyšší cena

Interaktivní funkce a rozšiřující slot

K sehnání jsou také modely s funkcí MHP, která podporuje interaktivní a multimediální služby televizního přijímače. Ty však ve většině případů zatím nevyužijete, podobně jako přijímače vybavené CI (Common Interface) šachtami pro vložení dekódovacího modulu, které mají v budoucnu umožňovat přijímat kromě volně šiřitelných programů i kódované placené kanály.


Strong SRT 8345 CI

Set-top box Strong SRT 8345 CI
Set-top box Strong SRT 8345 CI


 Cena: 6 399 Kč

Nejen DVB-T signál, ale i satelitní vysílání zachytí tento model společnosti Strong. Navíc může uživatel vyzkoušet obraz ve vysokém rozlišení, který nabízí v testovacím provozu Multiplex 4.

CI slot a dva rozšiřující konektory nabízejí i budoucí zvýšení schopností tohoto přístroje.

Přístroj nabízí sedm pozic časovače včetně těch s opakováním po týdnu či v určitých dnech.

Slušná citlivost, nadprůměrný obraz i díky propojení HDMI a rychlost práce řadí tento přístroj mezi nejlepší modely našeho testu.

Škoda jen že neumí přímo nahrávat.

Spotřeba kolem 41 W v běhu a pod 30 W v pohotovostním režimu.

Konektory 2 x SCART, SPDIF (koaxiální), HDMI, USB, Komponentní video, A/V Cinch

Rozměry výrobku: 23,5 x 30 x 6,5 cm

Hmotnost: 1,6 kg

 Proč ho koupit:

DVB-T i satelitní vysílání. Možnosti rozšíření. 

Proč nekoupit:

vysoká cena, nahrávání


Zvládne to i počítač či moderní TV

Nejelegnatnějším řešením jsou bezesporu televizory, které mají digitální přijímač zabudovaný. Poznáte je podle toho, že u svých parametrů mají uveden digitální tuner DVB-T. Jejich ceny se odvíjí od úhlopříčky obrazovky a dalších funkcí, nicméně pohybují se na stále přijatelnějších úrovních a jejich nabídka na trhu je opravdu široká. A výhodou takového nákupu je, že k nim není potřeba dokupovat žádnou další „krabičku“.

Šikovné jsou přenosné přístroje na baterie, které si můžete vzít třeba do auta. Na trhu jsou i modely vybavené DVD přehrávačem. Právě tato zařízení však mají největší nároky na sílu signálu, neboť musí využívat vlastní antény, které odpovídají jejich malým rozměrům.

Philips PVD1079

Přenosný televizní přijímač Philips PVD1079

 Cena: 7 250 Kč
 Mezi nejlépe vybavené a zároveň nejdražší modely našeho testu patřil přenosný LCD televizor značky Philips. Patří mu ještě jeden prim, a to největší velikost obrazovky, která činí 10,2 palců (cca 26 cm). Širokoúhlý formát s poměrem stran 16:9 se hodí i pro sledování DVD přehrávače, který lze do přístroje díky vstupům zapojit. Pro naše televizní vysílání - širokoúhle se zatím vysílá jen výrazně menší část programu - to však ideální není.

Vzhled přístroje v kombinaci lesklá čerň vpředu a ostatní v bílé, patří k těm zdařilejším.

Přístroj se skládá za dvou částí. Tou první je samotná obrazovka s ovládacími prvky na vrchu a k ní je pak prostřednictvím kloubu připojena opěrka. Právě díky tomuto kloubu je možné nastavit polohu obrazovky plynule v rozsahu cca 100 °. Je také možné přidělat Philips na stěnu, do auta apod. Poměrně masivní noha opěry téměř vylučuje držení televizoru v ruce například při cestě hromadnou dopravou.

Vše, vyjma obrazu a ovládání, má tedy na starosti opěra. Její přední část, tedy tu přivrácenou k LCD panelu, obsadila především reproduktorová soustava s výkonem 2 W RMS. Zbytek zabírá uchycení kloubu. Na jedné straně této opěry lze připojit anténu a vložit SD kartu. Druhá strana je pak určena pro napájení, USB konektor, a dva 3,5mm konektory - jeden pro sluchátka a druhý pro Audio/Video vstup.

Jako každý správný přenosný televizor je i Philips PVD1079 schopen provozu na baterie. Akumulátor je vestavěný a dobije se za něco více než tři hodiny. Plně nabitý přístroj pak vydrží hrát asi 2 hodiny.

Součástí dodávky je malá anténa, Audio/Video kabel, napájecí adaptér, manuál a dálkové ovládání. Někomu může chybět přípojka do cigaretového zapalovače.

LCD panel nabízí antireflexní úpravu pro sledování při silném osvětlení, jako je například přímé slunce. Rozlišení 800 x 480 patří k těm lepším v našem testu a na výsledku je to i znát. Obnovovací frekvence bodu kolem 30 ms je sice již poměrně archaická, ale na zobrazení televizního vysílání stačí. Upravit obraz lze pomocí položek jas, kontrast a barevnost.

Oproti konkurenčním modelům nabízí Philips zdaleka nejlepší zvuk. Zní sice poněkud dutě, tlumí výšky, ale na poslech v terénu stačí. K dispozici je i jednoduchý ekvalizér, který nabízí vedle normálního nastavení již jen dynamické.

To už se dostáváme k hlavnímu úkolu televize - přinášet obraz. Philips umí zobrazit nejen analogový a digitální televizní signál, ale přehraje i video, hudbu nebo zobrazí fotografie. Video přitom musí být ve formátu MPEG 4 nebo DivX. Přehrávat lze z paměťové karty nebo z USB klíčenky, stejně jako hudbu v MP3 (až 320 kbps) či WMA (až 192 kbps).

Televize od Philipsu při prvním zapnutí nabízí možnost naladění dostupných kanálů. Citlivost televizního tuneru pro analogový i digitální příjem patří k nadprůměrným. Nalezené televizní a rozhlasové programy lze třídit nebo zamknout prostřednictvím rodičovského zámku.

Elektronický programový průvodce (EPG) dokáže zobrazit programovou nabídku na 7 sedm dní. Poněkud nás zarazilo, že jsme nenašli možnost zobrazení programu všech dostupných stanic najednou, ale jen aktuálně sledovaného.

Obraz z digitální televize byl jasný a čistý s dobrým barevným podáním. U analogu jsme občas pozorovali duchy a jiné neostrosti. Přístroj nepodporuje napájení domácí antény, která by příjem zlepšila. Pozorovací úhly, ze kterých lze obraz sledovat beze změny barevnosti a jasu, jsou zhruba 120° horizontálně a 110° vertikálně. Jinými slovy, příliš veliké osazenstvo se na tuto televizi nemůže dívat nejednou.

V případě přehrávání videa, fotografií, či hudby se zobrazí náhledy obrázků či názvy, mezi kterými lze jednoduše procházet. Lze si zvolit i množství zobrazených náhledů na jedné stránce a využít jednoduché třídění podle data nebo jména souboru.

Philips dokáže zobrazit slideshow, či chcete-li prezentaci fotografií. V tomto režimu lze nastavit čas, jak dlouho se má daný snímek zobrazovat a jeden z osmi přechodových efektů mezi jednotlivými snímky.

U přehrávání hudby lze vybrat opakování skladby, nebo celého alba. Filmy v MPEG 4 a DivX umějí pracovat i se .sub titulky a navíc je k dispozici kód pro DivX VOD.

 

Typ obrazovky: LCD TFT s antireflexním polarizátorem

Velikost obrazovky: 10,2 palců, rozlišení 800 x 480 bodů

Vlastnosti obrazu: jas 200 cd/m2, kontrast 250:1, odezva bodu 30 ms

Zvuk - výstupní výkon: 2 W RMS

Podpora formátů: MPEG4, DivX, MP3, WMA, JPG

Konektory AV vstup, sluchátka 3,5 mm, USB, SD/MMC:slot

Další výbava: Průvodce EPG na 7 dnů, podpora titulků, rodičovský zámek

Rozměry výrobku: 275 x 240 x 170 mm

Hmotnost: 1,5 kg

 Proč ho koupit:

veliká obrazovka, zvuk, podpora USD, SD/MMC, přehrává hudbu, video, externí anténa

Proč  nekoupit:

cena, hmotnost

Evolve Corona

Přenosný televizní přijímač Evolve Corona

   Cena: 3 100 Kč
Snad největší výbavu, co se týká dodaného příslušenství, v našem testu má přístroj s označením Evolve Corona7“ DVB-T/Analog LCD TV. Stříbrné provedení, integrovaná anténa a reproduktory mířící dozadu určují celkový vzhled přístroje. Ten má ovládací prvky umístěné na čelním panelu hned pod LCD. Standardní je výstup na sluchátka i zdířky pro vstup a výstup externích audio/video zařízení.

Potěší průchozí anténní konektory na boku. Jeden tak slouží k příjmu signálu a druhý pro jeho poslání dál.

Jak již z názvu vyplývá, jedná se model se sedmipalcovou úhlopříčkou. Obraz s rozlišením 1440 x 234 bodů je dobře kontrastní s dobrým barevným podáním a nabízí pozorovací úhly blížící se ideálu 180°.

Reproduktory na zadní straně nabízejí plochý, ale čistý zvuk i u vyšších hlasitostí.

Horší je to s kvalitou tuneru pro DVB-T příjem, který patřil k těm horším. Analogový příjem se od ostatních modelů příliš nelišil. EPG je k dispozici pouze pro jeden program.

Televizor Evolve nám vydržel běžet cca 2 hodiny 45 minut a nabíjel se asi 4,5 hodiny.

Zajímavá je funkce Guide, která proskenuje dostupné programy a ukáže snímky z nich na jedné ploše rozdělené na devět díků. Aktuálně naladěný program přitom stále v jedné z těchto částí běží. Evolve u tohoto modelu nabízí čtyři jednoduché hry. Technické info o naladěném programu ukáže sílu a kvalitu DVB-T signálu.

V základní výbavě je masivnější externí anténa s dlouhým kabelem, dálkové ovládání, A/V kabel, napájecí adaptér, adaptér do cigaretového zapalovače, sluchátka, stojan a oboustranná lepící plocha pro jeho připevnění.

 

Typ obrazovky: LCD TFT

Velikost obrazovky:7 palců, rozlišení 1440 x 234 bodů

Vlastnosti obrazu: jas 300 cd/m2, kontrast 150:1

Zvuk: 2x 40mm reproduktory

Konektory AV vstup a výstup, sluchátka 3,5 mm

Další výbava: Průvodce EPG , podpora titulků, rodičovský zámek, hry

Rozměry výrobku: 205 x 126 x 39 mm

Hmotnost: 620 kg

 Proč ho koupit:

obraz a rozlišení, zdroj pro cigaretový zapalovač do auta, hmotnost, interní anténa, výbava

Proč  nekoupit:

příjem DVB-T

Logik LOGTV708E

Přenosný televizní přijímač Logik LOGTV708E

 Logik LOGTV708E  Cena: 1 990 Kč
 Také televizor Logik LOGTV708E nabízí příjem jak digitálního televizního vysílání, tak staršího analogového. Je překvapivé, že pro každý druh vysílání musí být anténa připojena k jinému konektoru.

Logik nabízí kompaktní design v provedení šedo-černý plast, přičemž šedý je pouze ovál na čelní stěně. Stabilitu přístroje zajišťuje jednoduchá drátěná opěrka, která umožní displej naklonit zhruba v úhlu 40 °.

Veškeré konektory přípojky - až na analogovou anténu - jsou u tohoto modelu na pravé straně. Antény mají přitom k dispozici aktivní napájení. Sedmička ovládacích prvků je pak na horní hraně přístroje, stejně jako výstup z malých reproduktorů s výkonem 1,2 W. Zvuk tak připomíná výstupy ze starého rádia. Chybí mu hloubka i výška a dynamičnost.

Zajímavostí je výstup na dvě sluchátka, takže lze poslouchat vysílání v páru. Televize je schopna přehrát obraz z jiných zdrojů prostřednictvím Audio/Video vstupu a také umí obraz posílat třeba na větší obrazovku přes Audio/Video výstup.

Sedmipalcová obrazovka (cca 18cm) nabízí relativně malé širokoúhlé rozlišení 480 x 234 bodů, což je zhruba o třetinu menší rozlišení, než je u klasického PAL formátu. Další vlastnosti obrazovky jsou již zajímavější. Svítivost 300 cd/m2 spolu s kontrastem 500:1 a rychlostí odezvy bodu 12 ms řadí z technologického hlediska tento model k vyspělejším. Projevuje se to například u pozorovacích úhlů. Beze změny v obraze lze totiž vysílání sledovat zhruba v rozsahu 170°vertikálně a 160° horizontálně.

Jinak se nám zdál obraz značně přeostřený a nic nepomohly úpravy nastavení.

Citlivost vestavěného DVB-T tuneru patřila k těm průměrným, lepší byl jen Philips. U analogového příjmu byly stejné problémy jako u konkurence.

Výdrž přístroje je zhruba 2 hodiny a 20 minut a nabití trvá více než 3,5 hodiny.

Také tento přístroj po zapnutí nabídne možnost ladění programů, které lze následně třídit a zamykat prostřednictvím rodičovského zámku.

Příjemná je možnost vypnout LCD a šetřit tak energii při poslechu rozhlasového vysílání.

Programový průvodce EPG přístupný z hlavního menu umožní zobrazit programovou nabídku jen jednoho programu. Pro chvíle oddechu je v nabídce trojice jednoduchých her.

V základní výbavě uživatel dostane dálkové ovládání, malou pokojovou anténu, A/V kabely, zdroj napájení z el. zásuvky a cigaretového zapalovače.

 

Typ obrazovky: LCD TFT

Velikost obrazovky:7 palců, rozlišení 480 x 234 bodů

Vlastnosti obrazu: jas 300 cd/m2, kontrast 500:1, odezva bodu 12 ms

Zvuk - výstupní výkon: 1,3 W

Konektory AV vstup a výstup, 2 x sluchátka 3,5 mm

Další výbava: Průvodce EPG , podpora titulků, rodičovský zámek, hry

Rozměry výrobku: 220 x 140 x 25 mm

Hmotnost: 730 kg

 Proč ho koupit:

cena, napájení antény, zdroj pro cigaretový zapalovač do auta, hmotnost

Proč  nekoupit:

nízké rozlišení, nepřirozený obraz, slabší zvuk

Samostatnou skupinou mezi přijímači digitálního vysílání jsou karty a moduly do PC, které vám umožní sledovat digitální televizi na monitoru vašeho počítače a snadné nahrávání vysílání na pevný disk. Záznam si můžete pomocí přiloženého softwarového vybavení snadno editovat a archivovat. Tyto přijímače mohou mít podobu počítačové karty, PCMCIA karty, ale i USB modulu.

Vše, co potřebujete vědět o digitální televizi

  • Nejčtenější

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

v diskusi je 125 příspěvků

26. března 2024

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo...

Z jaderné triády zbyly Britům už jen ponorky. A ty musejí posílit

v diskusi je 76 příspěvků

27. března 2024

Jadernou triádu tvoří strategické bombardéry s jadernými zbraněmi, mezikontinentální balistické...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Hlučínsko patří nám. Před 100 lety byl podepsán definitivní protokol o hranici

v diskusi je 41 příspěvků

28. března 2024

Před 100 lety definitivně skončily tahanice o československo-německé hranice. 28. března 1924 byl...

Rusko zastavilo odlet na ISS s první Běloruskou, letět měla i Američanka

v diskusi je 50 příspěvků

21. března 2024  10:23,  aktualizováno  14:26

Ve čtvrtek 21. března se necelých deset minut před půl třetí odpoledne měla vydat na Mezinárodní...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Načapali jsme otesánka, který se velkého sousta nezalekne. Boeing 747-400F

v diskusi je 8 příspěvků

21. března 2024

Poté, co na Letiště Václava Havla Praha přestaly v barvách Qatar Airways létat nákladní Boeingy...

Dočasná raketa se po téměř 70 letech loučí. Bude startovat naposledy

v diskusi jsou 4 příspěvky

28. března 2024  15:36,  aktualizováno  19:54

Tento čtvrtek stojí na startovací rampě mysu Canaveral poslední potomek raket Thor, nosič Delta IV...

Američané odepsali modul, který je vrátil po půl století na Měsíc

v diskusi je 20 příspěvků

28. března 2024,  aktualizováno  11:41

Od začátku letošního roku je na Měsíci a kolem něj poměrně rušno. Vedle řady sond, které zamířily...

Hlučínsko patří nám. Před 100 lety byl podepsán definitivní protokol o hranici

v diskusi je 41 příspěvků

28. března 2024

Před 100 lety definitivně skončily tahanice o československo-německé hranice. 28. března 1924 byl...

Úspěšný let prototypu XB-1 vrací do hry cestování nadzvukovou rychlostí

v diskusi je 34 příspěvků

27. března 2024  17:17

Po více než dvaceti letech, od ukončení provozu letounu Concorde, se možná opět dočkáme nadzvukové...

Rána pro britskou monarchii. Princezna Kate má rakovinu, chodí na chemoterapii

Britská princezna z Walesu Kate (42) se léčí s rakovinou. Oznámila to sama ve videu na sociálních sítích poté, co se...

Smoljak nechtěl Sobotu v Jáchymovi. Zničil jsi nám film, řekl mu

Příběh naivního vesnického mladíka Františka, který získá v Praze díky kondiciogramu nejen pracovní místo, ale i...

Rejžo, jdu do naha! Balzerová vzpomínala na nahou scénu v Zlatých úhořích

Eliška Balzerová (74) v 7 pádech Honzy Dědka přiznala, že dodnes neví, ve který den se narodila. Kromě toho, že...

Pliveme vám do piva. Centrum Málagy zaplavily nenávistné vzkazy turistům

Mezi turisticky oblíbené destinace se dlouhá léta řadí i španělská Málaga. Přístavní město na jihu země láká na...

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo divadelních...